Dodaj do ulubionych

usg piersi

IP: 195.116.171.* 03.08.07, 22:59
Witam,od kilu tygodni boli mnie prawa pierś.Ból promieniuje pod pachę ,nawet
ręka trochę boli.. Mam jakieś ;zgrubienia; macam się i macam ,panikuję,całą
pierś obolała.Byłam u gina ,kazał czekać do miesiączki i w pierwszych 10ciu
dniach cyklu zgłosić się na usg.Idę w poniedziałek..Mam już czarne wizje,gin
obmacał ,węzły ok. zapisał na 6 tygodni mastodynon i pocieszał że jak dostanę
okres to zgrubienia znikną .Miesiączka się kończy a cyc boli, czemu boli pod
pachą?wyczuwam jakieś grudki w piersi a w lewej nic takiego nie
wyczuwam.Pocieszcie bo do poniedziałku oszaleję.
Obserwuj wątek
              • green_land Re: usg piersi 04.08.07, 08:54
                Zgrubienia to prawdopodobnie torbiele - przed miesiączką /hormony/ dodatkowo
                chłoną płyny i pierś staje się obrzmiała i tkliwa. Im więcej się macasz, tym
                gorzej.
                A torbiele to przeciez nie koniec świata!
                Zaczekaj spokojnie do poniedziałku, weź no-spę, wypij coś moczopędnego,
                ogranicz sól i zapomnij chociaż na te 2 dni o problemie!
                Ja w piersiach mam torbiel na torbieli, piersi wciąż obrzmiałe, tkliwe, pełne
                grudek i co? Mam osiwiec z nerwów? To mi bynajmniej nie pomoże a może poważnie
                zaszkodzić - takie zamartwianie się na siłę.
                Kup dużego czarnego żywca, siądź przed TV, obejrzyj coś śmiesznego i olej
                problem do poniedziałkusmile
                Ręka może boleć z zupełnie innego powodu, promieniujący ból najprawdopodobniej
                jest z kręgosłupa, ból pod pachą także - tak miała moja znajoma, która również
                mdlała ze strachu. A dodatkowo strach robi swoje - można sobie wmówić ból,
                można spowodować, że coś zacznie boleć. Spróbuj usiąść, zamknąć oczy i mysleć
                np. tak: boli mnie głowa, o teraz zaczyna z tyłu, boli coraz mocniej, nie mam
                zadnych środków p/bólowych itd... Gwarantowane, że będzie Cię bolała na pewno.
                Pozdrawiam serdecznie
                • Gość: kasieńka2 Re: usg piersi IP: 195.116.171.* 04.08.07, 09:33
                  Dzięki kobiety,ja taki typ histeryczny jestem..
                  Widzę już siebie na stole operacyjnym ,te zgrubienia takie sa rozlane,nie mają
                  granic ,szczególnie nad brodawką .Nie boli tak ,że nie można wytrzymać ale nie
                  daje też o sobie zapomnieć.Zawsze spałam na brzuchu teraz nie ma takiej
                  możliwości.Przed ostatnią miesiączką też tak miałam a potem jak dostałam to
                  pierś była miękka .Teraz okres się kończy a cyc twardy i tkliwy .Boję się
                  bardzo...Moja mamna ma piersi mastopatyczne więc może ja też...A czy torbiele
                  się operuje?Czy zostawia i obserwuje?Wiem że na nic te moje nerwy,głową muru
                  nie przebiję muszę czekać do jutra ale to jest silniejsze odemnie..
                  • green_land Re: usg piersi 04.08.07, 11:45
                    Piersi mastopatyczne to nie koniec światasmile
                    Mam takie i muszę powiedzieć, że patrząc na dobre strony tego... przez prawie
                    cały cykl są powiększone /bolesne, tkliwe też/i pięknie wyglądają w dużym
                    dekoldziesmile Aktualnie urosły z 75D na 75 DDsmile))
                    Torbieli, jak jest ich dużo, nie usuwa się, ale ściąga z nich płyn. Robi się
                    częściej niż normalnie usg, bo mammografia niewiele wykazuje.
                    Ech, też nie bardzo umiem spać na brzuchu, a bardzo lubię.
                    Też mam tak, że okres się kończy, a piersi często pozostają napęczniałe, albo
                    tkliwośc tylko w niewielkim stopniu ustępuje. To wina hormonów. Własnie
                    wybieram się do gina w przyszłym tygodniu, trochę się tego nazbierałosmile

No i też kupie sobie portera, od czasu do czasu nie zaszkodzi poszalećsmile
    • Gość: kasieńka2 Re: usg piersi IP: 195.116.171.* 06.08.07, 11:40
      Hej dziewczyny.Jestem już po badaniu.Mam znów pytanie .Czy możecie
      zinterpretować mój wynik?lekarz powiedział ,że to nic grożnego ale powinnam
      zrobić punkcję.Nie wdawał się w dłuższa dyskusję , trafiłam na
      małomównego ,szło taśmowo.
      Prawa pierś wykazuje ogniska tkanki litej hipoechogennej, śr12mm i 9 mm(to
      akurat wiem o co chodzi -wielkość),wyrażnie ograniczone na obwodzie o cechach
      fibroma?Wskazania dalsza diagnostyka -BAC
      Z góry dziękuję .Kasia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka