nika999 21.08.03, 12:02 Dlaczego jak w połowie brania tabletek antykoncepcyjnych zapomnę choć jednej, to skutecznoćś antykoncepcujna jest zmniejszona, a jak kończę opakowanie i robię siedem dni przerwy, to skutecznośc antykoncepcyjna jest nadal? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lena.so Re: pigułki 21.08.03, 15:22 Hmm.. dobre pytanie. Bo jak w połowie opakowania zapomnisz jednej tabletki, to może wystąpić w tym czasie owulacja, i jeśli dalej będziesz tabletki brać, to nie dojdzie do złuszczenia błony (krwawienia) i jajeczko może sie tam zagnieździć. Natomiast w momencie gdy przerywasz branie tabletek po 1,2 dniach dochodzi do takiego złuszczenia, w zw. z tym krwawienie podobne do okresu i jajeczko choćby było to się tam nie zagnieździ, stąd nie dojdzie do zapłodnienia. ) Odpowiedz Link Zgłoś
nika999 Re: pigułki 21.08.03, 16:14 A nie słyszłaś o możliwosci zajścia w ciążę podczas miesiaczki?? Pozatym jajeczko sie nie zagnieżdza, tylko dopiero zapłodniona zygota. Odpowiedz Link Zgłoś
lena.so Re: pigułki 22.08.03, 13:00 Gdy bierzesz tabletki, to nie jest okres, a jedynie krwawienie podobne do okresu. A to, że jajeczko zagnieżdża się - potraktuj jako w cudzysłowie. Lekarzem nie jestem i operuję potocznym słownictwem, a moja wypowiedź jest jedynie próbą odpowiedzi, a nie eksperckim stwierdzeniem Odpowiedz Link Zgłoś
lilith76 Re: pigułki 22.08.03, 14:07 może się zdarzyć owulacja w czasie okresu, ale zanim zapłodnione jajeczko dotrze do macicy mija kilka dni i dawno jest po krwawieniu. a gdy kobieta bierze pigułki i jednak do owulacji i zapłodnienia dojdzie te nie pozwalają "zagnieździć się" zarodkowi w macicy. w czasie siedmiu dni przerwy jest się chronioną, ale niebezpiecznie jest te przerwę przedłużać. ryzyko zajścia w ciążę - przez zapomnienie tabletki - jest największe na początku opakowania pigułek, w drugim i trzecim tygodniu spada. Odpowiedz Link Zgłoś
monika.antepowicz Re: pigułki 02.09.03, 18:50 Najczęściej dochodzi do ciaży w razie przedłuzenia 7-dniowej przerwy-bo odblokowane zostaje dojrzewanie pecherzyków i może dojsc do owulacji. Jeśkli zapomni Pani jedną z ostatnich 7miu pigułek to kolejjne opakowanie zaleca sie przyjac od razu, bez 7 dniowej przerwy, bo wtedy na skutek odblokowania dojrzewania pęcherzyka dominujacego mogłoby wcześniej dojsć do owulacji. Regularne przyjmowanie pigułek przez pierwsze 14 dni hamuje dojrzewanie pęcherzyków i to jest ddrugi mechanizm antykoncepcji- sta opuszczenie pigułjki odblokowuje dojrzewawniw pęcherzyka i chociaż małą ale mozliwosć zajscia w ciązę przypadkową istnieje Odpowiedz Link Zgłoś