Dodaj do ulubionych

Antykoncepcja

09.11.03, 12:59
Pani Doktor, mam 18 lat. Podczas ostatniej z wizyt lekarz ginekolog
przepisał mi tabletki Diane 35, mają one wyregulować długośc cyklu oraz
poprawić cerę. Wspomniał także, iż od zażycia pierwszej z tabletek już
działa antykoncepcja. W ósmym dniu brania tabletek (pierwsze opakowanie)
zdażyło mi się odbyć stosunek płciowy bez dodatkowego zabezpieczenia. Od tej
pory zastanawiam się, czy słowa lekarza są prawdą. Martwię się trochę czy
aby wszystko będzie w porządku. Zwracam się do Pani z pytaniem, czy mam
powody do obaw. Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • cyganka30 Re: Antykoncepcja 09.11.03, 15:18
      tabletki antykoncepcyjne działają od 1-szego dnia, na 100%,nie masz się o co
      martwić.
      • ann.k Re: Antykoncepcja 10.11.03, 12:38
        Przy Diane nie od pierwszej, a dopiero od ósmej.
    • an_ni Re: Antykoncepcja 10.11.03, 10:46
      jesli wzielas pierwsza tabletke w pierwszym dniu okresu czyli cyklu to
      zabezpieczenie masz od pierwszej pigulki
      jesli to byl inny dzien cyklu to nie ma zabezpieczenia od pierwszej pigulki
      tylko od 14-ej
    • evvusia Re: Antykoncepcja 10.11.03, 11:08
      A ja sie spotkalam z tym, ze lekarze mowili mi, ze mozna miec pewnosc po
      zazyciu pierwszej tabletki z drugiego opakowania.
    • monika.antepowicz Re: Antykoncepcja 11.11.03, 16:14
      Nie ma powodu do obaw- jeśli przyjmuje Pani pigułi od pierwszego dnia
      miesiaczki regularnie codziennie , to od pierwszej pigułki jest Pani
      zabezpieczona przed ciaza

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka