IP: *.widzew.net / *.widzew.net 01.03.04, 20:58
Czy TSH- 0,21 mU/I oznacza już niedoczynność czy jeszcze nie.Z góry
dziękuję,pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: Majka Re: Wynik TSH IP: *.wroclaw.mm.pl 01.03.04, 21:45
      Ja miałam podobny wynik i skierowano mnie do endokrynologa. Tam zrobiłam poziom
      FT3 i FT4. Wyniki były w normie. Zrobiono mi przy okazji USG tarczycy i okazało
      się, że mam małe guzki na tarczycy. Obserwowałam je na kolejnych USG w
      odstępach półrocznych. Są bez zmian. A wynik TSH na granicy normy w moim
      przypadku określony został jako "subkliniczna postać n a d c z y n n o ś c i
      tarczycy". W momencie przemęczenia, stresu... poziom tego hormonu może wahać
      sie w granicach normy. Mam sie tym nie przejmować.
      Z TSH jest tak na odwrót. Jak jest poniżej normy to świadczy o nadczynności
      tarczycy. I analogicznie powyżej normy wskazuje na niedoczynność. Sam hormon
      TSH o ile dobrze kojarzę nie jest hormonem tarczycy. Pozdrawiam.
      • Gość: S. Re: Wynik TSH IP: *.widzew.net / *.widzew.net 02.03.04, 15:51
        Witaj Majka!Dziękuję za odpowiedź.Teraz zmieniłyśmy temat z migdałków na
        tarczycę:) Ja również niedawno miałam robione badania i są w porządku,natomiast
        to TSH dotyczy mojej znajomej,która miała usuniętą tarczycę(guzki).Dlatego
        teraz sprawdza co jakis czas TSH.Czyli za niski poziom świadczy o nadczynności?
        Pozdrawiam
        • misae Re: Wynik TSH 02.03.04, 16:52
          A ta znajoma miala usunieta tarczyce calkowicie? Jesli tak to powinna
          przyjmowac hormony. TSH jest to hormon przysadkowy, ktory "kompensuje" prace
          tarczycy. Jesli jest nadczynnosc to TSH jest ponizej normy, a czasem nawet
          niemierzalne, w przypadku niedoczynnosci TSH jest powyzej normy.
          • Gość: S. Re: Wynik TSH IP: *.widzew.net / *.widzew.net 02.03.04, 18:23
            Dziękuję za wyjaśnienie.Tak ta osoba ma całkowicie usuniętą tarczycę i bierze
            hormony.Niestety po jej wycięciu jest różnie raz niedoczynność raz
            nadczynność,co jakis czas zmieniane są dawki leków.Lekarz powiedział,że
            własciwie juz samemu się powinno wiedziec jak regulowac te dawki po zrobieniu
            wyników(dosyc dawno temu miała ją wyciętą)ale czasami niezbyt dobrze się
            czuje,chciałam się upewnić czy ten wynik to nadczynność.Pozdrawiam serdecznie
            • Gość: Ala Re: Wynik TSH IP: *.biaman.pl 02.03.04, 20:10
              Każdy organizm ma swój własny metabolizm i funkcjonuje przy wartościach
              hormonów tarczycy dla siebie odpowiednich (dlatego lekarz ma rację, że Twoja
              znajoma powinna już "instynktownie czuć" przy jakich wartościcach hormonów
              tarczycy czuje się dobrze). Po operacji usunięcia tarczycy brak jest naturanego
              barometru, który produkuje i wydziela hormony tarczycy, dlatego najczęściej
              zaleca się suplementację L-tyroksyną, która zastępuje naturalne hormony
              tarczycy. Dawka tego hormonu powinna byc dobrana indywidualnie, zalezy od wieku
              pacjenta, chorób towarzyszących (np. chorób serca, osteoporozy, chorób watroby)
              oraz stężenia TSH. Większość uważa obecnie, że trzeba "trzymać" pacjenta po
              opercaji na wartości TSH w okolicach 1,0, ale są też tacy, którzy uważają, że
              może ono być niższe (tak jak w przypadku Twojej znajomej). Uwaga, ważne jest z
              jakiego powodu usunięto tarczycę, jesli nowotwór to TSH blokuje się do wartości
              nieoznaczalnych. Ponieważ zaganienie jest jak widzać bardzo indywidualne, co
              często podkreślam na tym forum, bez znajmoności pacjenta, często nie można
              dobrze doradzić. Zawsze leczy sie chorego, a nie jego WYNIKI!!!!! Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka