Dodaj do ulubionych

BÓl i PUCHNIECIE NÓG

04.05.04, 13:37
Czy ktos moze mi poradzic co mam robic?Bardzo puchną mi nogi od kolan w
dół,czuje że tam mi się zbiera nadmiar wody.Jak zjem tabletke lub 2 Tialoridu
to woda zejdzie,kilka dni lepiej i znów to samo.Byłam u lekarza ale oni
niewiele moga pomóc,mysle ze sie na tym po prostu nie znają.Czy powinnam
sobie zrobic badanie na drozność żył/komuterowe/czy cos sie dowiem z tego
badania? Co to może być?czy to nerki?/badanie podstawowe moczu-dobre/czy
stawy czy niedrozność żył?Mam wrażenie że mój organizm nie wydala wody
odpowiednio tylko ją gromadzi w nogach.Czy ktoś ma podobne problemy?bo ja już
nie mam sił,ta opuchlizna boli,trudno mi chodzic-jestem załamana,lekarze nie
moga mi pomóc.Nawet jesli przepisza jakies tabletki/Detrolex/ to poprawa jest
chwilowa i znów to samo.Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Artur Re: BÓl i PUCHNIECIE NÓG IP: *.sasknet.sk.ca 04.05.04, 19:26
      Trudno powiedziec. Jezeli to niewydolnosc krazenia (a zgaduje, ze tak), to w
      zasadzie powinnas byc ciagle (do konca zycia) na leku moczopednym. Twoj lekarz
      powinien wiedziec jaka jest przyczyna twoich dolegliwosci.
      Oczywiscie moze tez byc i inna przyczyna np uszkedzenie zastawek zylnych. W tym
      ostatnim przypadku powinnas byc skonsultowana przez chirurga.
      • Gość: Halina Re: BÓl i PUCHNIECIE NÓG IP: *.ip-pluggen.com 04.05.04, 19:41
        ARTUR, jak sie nazywa niewydolnosc krazenia po lacinie?
        Bylam z podobnym problemem u lekarza internisty, choc u mnie puchniecie i
        BOLESNE PULSOWANIE zaczyna sie w okolicach kostek i widac ja dokladnie pod
        stopami.
        Lekarz zmierzyl tetno (tam gdzie mialam spuchniete) i powiedzial ze wszystko
        jest w porzadku. Zapomnialam dokladnie co powiedzial, ale cos w tym stylu,
        ze krew dochodzi do stop.
        Czy gdzies mnie powinien wyslac?
            • Gość: Halina Re: BÓl i PUCHNIECIE NÓG IP: *.ip-pluggen.com 05.05.04, 12:24
              Dzieki. Bede mogla sobie popatrzec w encyklopedii medycznej i zobaczyc czy
              objawy do mnie pasuja. Potem wezme karteczke do lekarza i powiem ze mam takie
              same objawy jak kolezanka, a u niej to sie nazywa tak i tak.
              Nie wiem czy wszedzie w Europie pacjenci sa tak dobrze zorientowani w
              terminologii lekarskiej jak w Polsce?
              Ja nigdy nie dostaje wynikow badan do reki. Oczywiscie moglabym otrzymac od
              lekarza odpis badan, a nawet kopie jego zurnalu. Nikt jednak z takich
              mozliwosci nie korzysta, wiec byloby to bardzo dziwne!
              To, ze nie daja do reki nawet zwyklego przeswietlenia tlumacza tym, ze
              informacja w tym badaniu moze byc ZLE ZROZUMIANA (np rak) przez pacjenta,
              dlatego musi ja najpierw otworzyc lekarz i przekazac pacjentowi jesli badania
              wykazaly nieprawidlowosc. Jesli badania byly w porzadku, to lekarz nie odzywa
              sie.
              Zadnych badan nie mozna tez robic na wlasna reke. Laboratorium przyjmuje tylko
              ze skierowaniem od lekarza. INNYCH MOZLIWOSCI NIE MA.
    • ewax100 Re: BÓl i PUCHNIECIE NÓG 07.05.04, 17:28
      Dzieki serdeczne za odpowiedzi ale jak ja mam zyc cale zycie na tabletkach
      moczopednycm/np.Tialorid?/Słyszałam ze to szkodzi na serce.Chciałam zapytac
      Artura jakie badania zrobic powinnam zeby to jednoznacznie okreslic jaka jest
      przyczyna takiego duzego i ciagłego puchniecia nóg?czy z tego badania na
      droznosc żył coś sie dowiem czy nie?Może jeszcze ktos miał podobne problemy i
      wie jak i gdzie to leczyc czy tez jestem skazana na lek moczopedny?Wiem ze
      wiele ludzi ma podobne problemy,dlaczego lekarze nie traktuja tego
      powaznie,jesli sami nie wiedza dlaczego nie kieruja gdzies dalej?Pozdrawiam
    • connie1 Re: BÓl i PUCHNIECIE NÓG 07.05.04, 17:54
      Przyczyn obrzeków może byc wiele.
      Od niewydoloności żylnej (tu usg dopplerowskie mogłoby coś podpowiedzieć) ,
      objawów niewydolności krążenia, objawów choroby nerek , choroby tarczycy,
      innych schod=rzeń endokrynologicznych , zaburzeń białkowych po samoistne
      obrzeki występujące u młodych kobiet.
      Trudno z tak krótkiego postu wywnioskować przyczynę obrzęków.Nie wiem też w
      jakim jesteś wieku i czy chorujeswz na jakieś choroby ?
      Bo na dobrą sprawe obrzęki to objaw..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka