Dodaj do ulubionych

EKG HOLTER

13.03.05, 17:34
czy ktos z Was podpowie mi jak wyglada takie badanie?
na czym polega wiem
chodzi mi o to czy trzeba sie do tego przygotowac, czy potrzebne jakies
skierowanie, jak wyglada itp.
pozdr
Obserwuj wątek
    • letniwiatr Re: EKG HOLTER 14.03.05, 15:28
      dzieki, troche sie zapoznalam juz o co chodzi z tym badaniem
      a czy ktos z Was mial je robione, zeby powiedziec mi jak to wyglada ze strony
      pacjenta?
      pozdr
      • minuszka Re: EKG HOLTER 14.03.05, 15:38
        tak, ja miałam robione takie badanie. Przyczepiaja Ci do ciała /okolice serca/
        takie przyssawki na drucikach, które są podłaczone do aparacika /podobny do
        dyktafonu/ w srodku jest kaseta, która rejestruję pracę twojego serca,twoje
        emocje itd. Takie badanie trwa 24 godziny. Najlepiej aby zachowywać się tak,
        jak zawsze, tzn. robic to wszystko co normalnie się robi,wtedy badanie jest
        wiarygodne.Jest to troszke uciążliwe, bo musisz sie poruszać w
        tym "instrumencie" i wystają kabelki, ale wszystko jest do przezycia.
      • villac Re: EKG HOLTER 14.03.05, 15:39
        Wygląda normalnie i bardzo prosto, do klatki piersiowej zostają przyssane
        końcówki przewodów wszystko spotyka się w Walkmanie i nosisz to dobę ostatnio
        coraz częściej dwie doby np. ja tak musiałem nosić gdyż w przypadku arytmii
        trudno w ciągu doby wychwycić wszystkie nieprawidłowości. Minus tego to
        niemożność wzięcia w tym czasie prysznica a na dodatek u mnie wystąpiło
        uczulenie pod jedną z ssawek. Następnie lekarz wyjmuje kasetę wkłada do odczytu
        i wszystko jasne. Do tego zrobić echo serca i masz w miarę pełny obraz.Pzdr
      • driadea Re: EKG HOLTER 14.03.05, 23:57
        Raczej tak. W takiej też poradni założą Ci holtera. Ja zawsze nosilam 48 lub 72
        godziny, więc wcale nie pwoedziane, że akurat 24, to zależy.
        Generalnie chodzi o to, abyś funkconował normalnie, tak jak na codzień, aby
        zarejestrować jak serce pracuje w normalnych warunkach.
        Pozdrawiam, Aga
        • letniwiatr Re: EKG HOLTER 15.03.05, 12:12
          hmm... to czemu on mi nie dal tego skierowania ! tylko kazal sie wybrac,
          przeciez powienien to wiedziec, jesli jest wymagane :(
          a moze to kardiolog musi wypisac?

zazdroszcze coruni, jest sliczna
          pozdr Kasia
          • driadea Re: EKG HOLTER 15.03.05, 17:12
            Wiesz, u mnie bylo zawsze tak, że albo nosilam Holtera na oddziale albo
            zakładano mi w przyszpitalnej przychodni i jechałam na weekend do domu.
            Skierowanie na każde badanie, nawet jak jesteś na oddziale, musi być, od
            lekarza prowadzącego zazwyczaj.
            Także tak: idź do poradni kardiologicznej (bodaj ze skierowaniem od lekarza
            rodzinnego, ale nie jestem pewna, czy to jeszcze wymagane) i niechaj kardiolog
            skieruje Cię na ekg holterowskie.
            Pozdrawiam, Aga
    • letniwiatr Re: EKG HOLTER 18.05.05, 18:04
      hej
      bylam wczoraj (w koncu) u "pseudo" kardiologa, dwa miesiace czekalam na ta
      wizyte i sie zawiodlam...
      byl niemily, zaczal rzucac moimi wynikami, tzn. ekg i zaswiadczeniu o wypadaniu
      platka, stwierdzil, ze to nic :(
      jednak gdy mnie osluchiwal stwierdzil: "duzo tego jest..", no ciekawe czego...
      na sobote na 8.30 jestem umowiona do szpitala, zeby mi zalozyli holtera na 24
      godziny, chcial mnie umowic na czwartek na rano, ale ze pracuje do 14 to w
      koncu na dzien wolny od pracy, a podobno to badanie jest miarodajne podczas
      spedzania czasu jak co dzien, a ja w sobote odpoczywam ;)
      kurcze nie mozna holtera zakladac po poludniu, czy co?
      kolejna wizyte mam na 7 czerwca
      tylko nie wiem co z zapisem tego holtera, kiedy sie dowiem co zarejestrowal,
      dopiero na tej wizycie?
      jak myslicie?
      pozdr
      Kasia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka