Dodaj do ulubionych

mrowienie nóg

03.06.05, 13:57
błagam o pomoc! od pewnego czasu cały czas czuję mrowienie w nogach tzn.
głównie w stopach i cierpną mi tzn. drętwieją dłonie. Co to może być?
Strasznie się tym denerwuje bo myślę, że to może jakaś nieuleczalna choroba
mnie dopadła? Proszę o pomoc/
Obserwuj wątek
      • jolzag Re: mrowienie nóg 03.06.05, 14:07
        nic nie łykam. CZuję takie pulsujące mrowienie. Szczególnie w prawej nodze.
        Wogóle ciągle spać mi się chce i jestem ogólnie do niczego.
        Co proponujesz Może powinnam zrobić jakieś badania? Proszę napisz jakie?
        • problem.z.loginem Re: mrowienie nóg 03.06.05, 14:12
          JA też mam podobne objawy, tzn. drętwienia rąk, nóg, straszne osłabienie, nic
          mi się nie chce. Do tego jeszcze od niedawna zaczęły boleć mnie stawy.
          Podstawowe wyniki mam dobre. I też chce wiedziec, co to jest. Nie jestes sama:)
            • firlii Re: mrowienie nóg 03.06.05, 20:01
              Ostatni Twoj wpis przekonal mnie do tego zeby Ci odpisac. Ostrzegam bedzie
              dlugo...
              Po pierwsze...JESLI MASZ JAKIES OBJAWY i dolegliwosci to nie siedz w necie i
              nie wyszukuj chorob, bo....pier...mozna dostac...Poslichaj:
              Poł roku temu mialm dokladnie to samo: dretwieni nog i rak, dokladnie rzecz
              biorac byly to takie parestezje...casem tak pieklo,ze wytrzyamc nie moglam.
              Oczywscie postawialm sobie sama diagnoze SM. Poszlam do lekarza, ktoremu od
              wejscai oznajmilam,ze mam chyba sms, rece mi sie trzesly, lzy w
              oczcah...przerazenei...w ogole chorobe podejrzewalm gdzies z 3 tygodnie, bo
              wczensiej bylam z agranica i nie moglam pojsc do lekarza-zylam na
              domyslach...Lekarz po badaniach zapewnial mnie ze nie mam objawow SM, zapisal
              tabletki na poprawe krazenei kriw i umowil na wizyte za 2 tygodnie...co ja
              przezywlam przez te dwa tygodnie...to zapewne wiesz najlepiej, jak juz piszesz
              o czarnych myslach...wyczytalamz,e przy SM traci sie wzrok - i co? jak na
              zamowienie zaczealm gorzej widziec i oczy mnie bolaly. Bylam oczywiscie u
              okulisty.Pani zrobila mi szcegolowe badania - 2godziny siedzialam gabinecie - i
              oczy podobno mialam super. No ale stres...taki,ze w koncu zemdlalam...diagnoza;
              nerwica...
              Co sie okazlao: dretwinei byly wybikiem albo nerwow albo przemoczenia nog, a
              zapewne najpierw zaczeylo sie od przemoczenia a skonczylo na nerwach...z nerwow
              tez moga dretwiec.
              Minelo 6 m-cy a ja nadal zyje. A juz o maly wlos nie kupilam sobie wozka albo
              jescze lepiej trumny te pol roku temu. Nie ma co sie zastanwiac i isc do
              lekarza trzeba...
              A dretwienie moga byc od tysoca chorob - nerwica, zabburzenia krazenie, klopoty
              z kregoslupem i wiele wiele innych, sm...zazwyczaj objawa sie nie tylko
              drretwieniem...radze isc do lekarza...a nie siedziec w necie!To nic dobrego!
              POZDRAWAIM
              • arnick_a Re: mrowienie nóg 03.06.05, 22:46
                firlii napisała:

> Poł roku temu mialm dokladnie to samo: dretwieni nog i rak. Poszlam do
                lekarza, zapisal
                > tabletki na poprawe krazenei kriw
                w naczyniach obwodowych. Objawy nasilają się podczas upałów. Mnie też lekarz
                zapisał jakieś pigułki i zalecił rozstanie z fajkami. Pomogło.
                Arni
    • delvra Re: mrowienie nóg 03.06.05, 22:58
      Moze najpierw poblagaj o pomoc jakiegos lekarza w przychodni i porob zlecone badania.

A choroby dziela sie na uleczalne i nieuleczalne i na razie nie wiadomo ktora masz.
      • nupik Re: mrowienie nóg 06.06.05, 08:45
        potwierdzam wersje Firli , z nerwica.Mam zdiagnozowna nerwice lekowa
        wegetatywna, wymyslam sobie chorobynatychmiast. tez poszlam do lekarza pewna ze
        mam sm (mialam tez zawroty glowy i nudnosci wiec wymyslilma sobie tez guza
        mozgu). I co? Pobralam leki antydepresyjne przez dwa lata, caly czas chodze na
        terapie, a objawy minely po dwoch tygodniach brania cipramilu i tranxene. Ja
        radze udac sie do psychiatry i zajac sie soba, mnie to doprowadzilona skraj
        wyczerpania. Niestety nerwica to choroba na cale zycie, po odstawieniu lekow
        czulam sie polltora roku swietnie ale objawy znow pjawily sie po prodzie (po
        kazej duzej zmianie w zyciu wracaja), znow jeste na cipramilu i kontynuuje
        terapie, znow objawy jak reka odjal po miesiacu. Pomoz sobnie, nie zadreczaj
        sie, a sm wykluczy ci juz lekarz neurologZna sie na tym, widuje takie
        przypadki, objawy SM sa duzo bardziej zlozone. Swoja droga to mrowienie to
        naprawde moze byc tylko brak magnezu. ale do neurologa idz, uspokoisz sie.
        pozdrawiam
        aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka