Dodaj do ulubionych

gorset na kręgosłup

IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 28.08.02, 17:27
Witam. Od dzisiaj zaczolem nosic gorset na kregoslup, problem w tym ze nie
wiem czy wykonywac jakies cwiczenia zeby moj kregoslup przyzwyczail sie do
calkiem innej (prostej) postawy ? Czy jest ktos kto taki gorset juz nosil i
moze mi pomoc ????????? Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Ja też! Re: gorset na kręgosłup IP: *.chello.pl 02.09.02, 10:31
      Ja tez jestem zainteresowana, ponieważ problem dotyczy mojego 14-letniego syna.
      Ale lekarz mówił, że z tym gorsetem chodzi o to, żeby zwiotczały mięśnie któe
      go pchają (czy tam ciągną) w krzywą stronę, a dopiero potem, jak wszystko
      sflaczeje, zaczyna się program gimnastyczny zeby ustawić na nowo. Ale się mocno
      waham, ponieważ skutecznosć jest niewielka jak mówi uczciwie ten lekarz... Będę
      wdzieczna ogromnie za uwagi i obserwacje w trakcie noszenia.
      • Gość: rodzic Re: gorset na kręgosłup IP: *.biuro.kom / 10.103.2.* 29.09.02, 00:04
        Dzień dobry!
        Czytam wszystkie wypowiedzi z największą uwagą,ponieważ moja 14-letnia
        filipinka dorobiła się skoliozy/leworęczność,zła postawa przy pisaniu,3 lata
        intensywnego trenowania karate/. Skrzywienie 26 stopni.Teraz pływa i
        gimnastykuje się 2 razy w tygodniu.Obowiązuje zakaz uprawiania sportu.
        Znalazłam w internecie informację o autokorektorze produkowanym w Rabce.Czy
        ktoś z Was ma na ten temat/chodzi o skuteczność/ jakąś wiedzę?Pytam,ponieważ
        nie jest to takie tanie urządzenie i nie mam pewności,że nie zaszkodzi.
        Może odezwie się jakiś fachowiec i oświeci nas,zatroskanych rodziców ?
    • spector1 Re: gorset na kręgosłup 03.09.02, 17:06
      Gość portalu: ad napisał(a):

> Witam. Od dzisiaj zaczolem nosic gorset na kregoslup, problem w tym ze nie
      > wiem czy wykonywac jakies cwiczenia zeby moj kregoslup przyzwyczail sie do
      > calkiem innej (prostej) postawy ? Czy jest ktos kto taki gorset juz nosil i
      > moze mi pomoc ????????? Pozdrawiam

Gorset na kregoslup powinno nosic sie tylko w skrajnych przypadkach, np.
      przy niektorych zlamaniach kregow. Nawet przy zlamaniu kregow czesto nie
      zaklada sie zadnego gorsetu.Podstawa jest dobra fizjoterapia i cwiczenia.
      Z uwagi jedynie na korekcje postawy noszenie gorsetu jest nieporozumieniem.
      Korekta postawy gorsetem to nie prostowanie zebow.
      Skolioze leczy m.in Yumeiho.
      www.artmed.pl/yumeiho_pl.htm
      Zamiast przepisania gorsetu lekarz czy fizjoterapeuta powinien poinstruowac
      osobe ze skolioza jak powininna ona zmodyfikowac wiele czynnosci dnia
      codziennego np.jazde samochodem,postawe przy komputerze itd.
      Nawet po zlikwidowaniu skoliozy nalezy zawsze zwracac na prawidlowa postawe
      oraz nie wolno zaniechac cwiczen korekcyjno wzmacniajacych kregoslupa.

• Gość: ad Re: gorset na kręgosłup IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 05.09.02, 15:01
        spector1 napisał:

> Gość portalu: ad napisał(a):
        >
        > > Witam. Od dzisiaj zaczolem nosic gorset na kregoslup, problem w tym ze nie
        >
        > > wiem czy wykonywac jakies cwiczenia zeby moj kregoslup przyzwyczail sie do
        >
        > > calkiem innej (prostej) postawy ? Czy jest ktos kto taki gorset juz nosil
        > i
        > > moze mi pomoc ????????? Pozdrawiam
        >
        > Gorset na kregoslup powinno nosic sie tylko w skrajnych przypadkach, np.
        > przy niektorych zlamaniach kregow. Nawet przy zlamaniu kregow czesto nie
        > zaklada sie zadnego gorsetu.Podstawa jest dobra fizjoterapia i cwiczenia.
        > Z uwagi jedynie na korekcje postawy noszenie gorsetu jest nieporozumieniem.
        > Korekta postawy gorsetem to nie prostowanie zebow.
        > Skolioze leczy m.in Yumeiho.
        > <a
        href="http://www.artmed.pl/yumeiho_pl.htm"target="_blank">www.artmed.pl/yume
        > iho_pl.htm</a>
        > Zamiast przepisania gorsetu lekarz czy fizjoterapeuta powinien poinstruowac
        > osobe ze skolioza jak powininna ona zmodyfikowac wiele czynnosci dnia
        > codziennego np.jazde samochodem,postawe przy komputerze itd.
        > Nawet po zlikwidowaniu skoliozy nalezy zawsze zwracac na prawidlowa postawe
        > oraz nie wolno zaniechac cwiczen korekcyjno wzmacniajacych kregoslupa.

No to ladnie, juz mnie spector1 zniechecil do noszenia tego niewygodnego
        gorsetu,chyba sie juz nigdy nie wyprostuje :(((((((((((
        >
        • spector1 Re: gorset na kręgosłup 05.09.02, 20:45
          Gość portalu: ad napisał(a):
          > No to ladnie, juz mnie spector1 zniechecil do noszenia tego niewygodnego
          > gorsetu,chyba sie juz nigdy nie wyprostuje.

Prosze nie wpadac w panike.
          To czy sie wyprostujesz bedzie zalezalo od tego jak sie bedziesz przykladal
          do cwiczen (zakladam,ze ich zestaw bedzie prawidlowy).
          Pozdrowienia

• e._ Re: gorset na kręgosłup 06.09.02, 11:06
        spector1 napisał:

> Skolioze leczy m.in Yumeiho.
        > <a
        href="http://www.artmed.pl/yumeiho_pl.htm"target="_blank">www.artmed.pl/yume
        > iho_pl.htm</a>
        > Zamiast przepisania gorsetu lekarz czy fizjoterapeuta powinien poinstruowac
        > osobe ze skolioza jak powininna ona zmodyfikowac wiele czynnosci dnia
        > codziennego np.jazde samochodem,postawe przy komputerze itd.
        > Nawet po zlikwidowaniu skoliozy nalezy zawsze zwracac na prawidlowa postawe
        > oraz nie wolno zaniechac cwiczen korekcyjno wzmacniajacych kregoslupa.

Dziękiuję, nie skorzystam nigdy więcej i raczej nie polecam. Mają niezłych
        diagnostów, ale co do samego leczenia masażami jak sie z nimi dobrze pogada
        wychodzi na jaw, że nie ma mowy o zlikwidowaniu poważnych schorzeń, jedynie
        ewentualnie drobne korekty. Prawdziwa metoda, którą oni stosują cząstkowo, w
        Japonii wiąże się z wielomiesiecznym pobytem w klinice i skrupulatną realizacją
        całego programu, którego jednym (ale nie JEDYNYM) z elemantów są masaże.
        Uwierzyć w ich warszawskie deklaracje, ze leczą kręgosłup to tak, jakby
        uwierzyć, że wyleczą złamaną nogę bo zrobili rentgen.
        To prowadzi człowiek który przeszedł jakieś tam szkolenie i na pewno ma wiedzę,
        ale deklaruje zdecydowanie za wiele, o wiele więcej, niz moze w tych warunkach
        zrealizować. Działa też w Rzeszowie (tam zaczynał) i chyba jeszcze gdzieś w
        niewielkim mieście na południu.
        ~~~~~~~~~~
        ...tak czy owak, zawsze Nowak.
        • spector1 Re: gorset na kręgosłup 06.09.02, 18:19
          e._ napisała:

> Dziękiuję, nie skorzystam nigdy więcej i raczej nie polecam. Mają niezłych
          > diagnostów, ale co do samego leczenia masażami jak sie z nimi dobrze pogada
          > wychodzi na jaw, że nie ma mowy o zlikwidowaniu poważnych schorzeń, jedynie
          > ewentualnie drobne korekty. Prawdziwa metoda, którą oni stosują cząstkowo, w
          > Japonii wiąże się z wielomiesiecznym pobytem w klinice i skrupulatną
          realizacją
          > całego programu, którego jednym (ale nie JEDYNYM) z elemantów są masaże.
          > Uwierzyć w ich warszawskie deklaracje, ze leczą kręgosłup to tak, jakby
          > uwierzyć, że wyleczą złamaną nogę bo zrobili rentgen.
          > To prowadzi człowiek który przeszedł jakieś tam szkolenie i na pewno ma
          wiedzę,
          > ale deklaruje zdecydowanie za wiele, o wiele więcej, niz moze w tych
          warunkach
          > zrealizować. Działa też w Rzeszowie (tam zaczynał) i chyba jeszcze gdzieś w
          > niewielkim mieście na południu.
          > ~~~~~~~~~~
          > ...tak czy owak, zawsze Nowak.

Mialas do czynienia ze zlymi terapeutami.Prawidlowe leczenie to masaz(usuniecie
          trigger point),fizjoterapia,cwiczenia korekcyjno wzmacniajace itd.
          Czy lepsze jest podejscie amerykanskie gdzie przeprowadza sie 10 krotnie wiecej
          operacji kregoslupa niz w Europie a chorym aplikuje sie srodki przeciwbolowe
          jak cukierki?
          Oczywiscie masaz jest jednym z elementow leczenia.Niestety silne lobby
          farmaceutyczne ma wplyw nawet na program studiow medycznych.
          Nie dziwi wiec czesta ignorancja i bezradnosc lekarzy.
          Nawet dobrzy specjalisci,np chirurdzy maja blade pojecie o fizjoterapii.
          Mogbym tutaj podac wiele konkretnych przykladow na udowodnienie tej tezy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka