Dodaj do ulubionych

niedobor potasu, objawy tezyczkowe

11.04.09, 01:17
Prosze o pomoc. Szukam informacji w internecie, ale niewiele znajduje.
Wyniki potasu 2,95 (norma 3,50 - 5,90). Czy taki poziom potasu moze byc
przyczyna objawow takich jak w tezyczce - bardzo silne skurcze miesni,
mrowienie w konczynach, potem zanik czucia i bezwlad konczyn, silny skurcz
palcow rak - reka poloznika, silny ucisk na klatke piersiowa; do tego dochodzi
bardzo silny niepokoj i stan lekowy.
Nie wiem, jak grozny jest taki atak, lekarze niewiele mowia poza tym, ze to
sie zdarza. Atak jest bardzo silny i gwaltowny, daje wrazenie, ze czlowiek
umiera, ze za chwile nie bedzie mogl oddychac.
Nie wiem, czy sam potas moze byc przyczyna, z jonogramu wynika, ze pozostale
wyniki sa poprawne.
Badania tarczycy i przytarczyc niczego nie wykazaly, wszystko ok. Jesli
potarficie cokolwiek podpowiedziec, dac jakas wskazowke, prosze o pomoc.
Poprzednim razem przy poziomie potasu 3,50 zlecono kalipoz - 1 tabletka
dziennie. Objawy ustapily i przez dwa miesiace wszystko bylo dobrze. Teraz
sytucaja powtorzyla sie, ale znacznie gwaltowniej.
Obserwuj wątek
    • easyblue Re: niedobor potasu, objawy tezyczkowe 11.04.09, 17:22
      Skoro biorąc potas było ok, bierz go cały czas, jednocześnie
      sprawdzając np. raz w miesiącu jego poziom. Jak będzie się mieścił w
      normie /no ale nie na samej granicy:)/, bierz tylko dawkę
      podtrzymującą. Doc powinien Cię poinstruować. Dobry jest np.
      Kaldyum, wchłania się powoli i w porównaniu z innymi był dla mnie
      najlepszy - jest na receptę.
      Miałam podobnie. Też niski potas, do tego mam coś tam z sercem,
      jakas nerwica jeszce i takie tam. I powiem Ci szczerze - 96%
      wszystkich objawów było ze strachu. Jak tylko czułam, ze zaczyna się
      dziać coś nie tak, strach był tak paniczny, ze nie mogłam go
      opanować. Wmawiałam więc sobie, że to wytwór mojej wyobraźni, bo np.
      czucie wirowania bierze się z powodu zwiększonego przepływu w
      tętnicach szyjnych. A dziwne drżenie mieśni, niepokój, niemożność
      usiedzenia chwili w miejscu z powodu nagłego spadku poziomu glukozy.
      Więc jak zaczyna się coś dziać, jestem spokojna /no nie w 100%:)/ i
      czekam na koniec tych szopek, które zawsze przechodzą o wiele
      szybciej, niż się spodziewam:)
      Sprawdź jeszcze poziom cukru. Ja mam dość niski, ale w granicach.
      Teraz jestem w ciąży i także badam - jest ciutkę poniżej normy. Jak
      powiedziałam ginowi o tych dziwnych drżeniach i niepokoju
      powiedział, bym zawsze nosiła przy sobie kostkę cukru /nie cukierek,
      bo mogę się zakrztusić gdy np. stracę przytomność/ i brała w takich
      sytuacjach. Bo powodem jest właśnie spadek glukozy we krwi. Nie
      pytałam dokłądnie o przyczynę.

      I jeszcze jedno - z powodu arytmii i częstoskurczy często lądowałam
      na pogotowiu. I mimo, iż potas miałam w normie najczęściej /niski,
      ale się mieścił/ kardiolodzy i tak zlecali kroplówkę z potasem
      tłumacząc, ze nawet przy nie najniższym poziomie mogą się dziać
      takie rzeczy. I automatycznie dostawałam tabletkę na uspokojenie:)

      Jaki teraz masz poziom potasu? Badałaś? Sprawdziłabym jeszcze ten
      cukier, tak dla świętego spokoju.

      Pozdrawiam
      • cccykoria Re: niedobor potasu, objawy tezyczkowe 12.04.09, 12:07
        Wszelkie bardzo silne skurcze w rekach nogach kolatania serca
        itp ,powoduja niedobor potasu.Mialam tak po operacji(2,96). Wiem
        jaki to jest "bol" Podawano mi potas w kroplowce.Zastanow sie co
        u Ciebie powoduje ze ma niski poziom? moze stosujesz jakas
        diete? chora watroba? leki moczopedne ,nerki itd
        Uspokoj sie przeszlam to bedac w szpitalu wiec tych objawow
        nie wysnulam sobie z palca....
        Tak jak ktos pisal raz w m-cu zrob sobie jonogram i
        zastanow sie nad przyczyna....
      • easyblue Re: niedobor potasu, objawy tezyczkowe 12.04.09, 17:38

        > nie, opisane objawy zdarzają się w niedoborze wapnia a nie potasu,
        > poziom 2.95mmol/l nie powoduje żadnych objawów klinicznych

        No to ci wszyscy kardiolodzy, którzy mnie raczyli potasem przy
        szopkach z sercem to banda nieuków?:) Łącznie z kilkoma ze ŚCChS z
        Zabrza?:)
    • lilka-l1 Re: niedobor potasu, objawy tezyczkowe 12.04.09, 22:45
      Dziekuje za wasze odpowiedzi. Przepraszam tez, ze zasugerowalam, ze to ja jestem chora. Nic mi nie jest, choruje moj syn. Lekarz stwierdzil, ze te tezyczkowe objawy sa wynikiem atakow paniki, mimo tak niskiego poziomu potasu, nie zlecil go dozylnie. Bylam bardzo niespokojna (niespokojna to malo powiedziane), bo moj dosc energiczny syn byl wciaz oslabiony, caly czas lezal, bal sie kolejnego ataku, nie panowal nad miesniami. W koncu skontaktowalam sie ze znajomym anestezjologiem i on natychmiast sprawil umieszczenie w szpitalu i oczywiscie kroplowki. Ostanie dwa dni spedzilismy wlasnie w szpitalu.
      Zadalam to pytanie na forum, bo oczywiscie nic na ten temat nie wiedzialam, nie wykluczalam tez, ze stres ma tu cos do rzeczy. Bede teraz dziala dwutorowo, bo wiem juz, ze musze procz tarczycy sprawdzic nadnercza, ze stresem tez musimy sobie poradzic.
      Lekarka w szpitalu potwierdzila, ze przy braku potasu moga wystapic skurcze, u jednych slabe lub wcale a u innych bardzo silne i gwaltowne. Nie ma regul.
      Raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka