Dodaj do ulubionych

Raport o stanie Wisły

20.03.05, 22:03
Byłem dziś na spacerze nad Wisłą. Tyle się ostatnio słyszy o zagrożeniach powidziowych, że
postanowiłem zerknąć jak jest u nas. Na razie wody jest tylko nieco więcej niż zwykle. Do górnej
krawedzi koryta ze 2-2,5 m - przynajmniej w moim miejscu. Zobaczymy jak będzie za tydzień.
A przy okazji przyniosłem bazie do domu.
Obserwuj wątek
    • rafi.raf Re: Raport o stanie Wisły 20.03.05, 22:55
      dwa lub trzy lata temu, latem byl stan krytyczny.
      • randolff Re: Raport o stanie Wisły 20.03.05, 23:30
        Mam nadzieję, że następny nie wystąpi za szybko. Z mojego domu do wału ledwie kilkaset metrów.
      • peternurek1 Re: Raport o stanie Wisły 21.03.05, 23:40
        rafi.raf napisał:

        > dwa lub trzy lata temu, latem byl stan krytyczny.

        Półtora metra do korony wału jakoś.
        Wtedy ogródki w Burakowie zalało, ale to jak zwykle zresztą.
        • t.resa Re: Raport o stanie Wisły 21.03.05, 23:48
          W dniu dzisiejszym jest chyba troszkę
          więcej wody w korycie Wisły, ale pływają
          kaczki i zaczynają śpiewac ptaki.
          To już Wiosna!!
          • randolff Re: Raport o stanie Wisły 22.03.05, 00:22
            Wody chyba przybywa. Nad Wisłą nie byłem ale z mostu w W-wie widać że sporo przybyło.
    • keloo Re: Raport o stanie Wisły 22.03.05, 19:39
      byłem przed godziną nad wisłą na wysokości wiślanej i piaskarni. chyba nie jest
      za dobrze, spychacze z piaskarni wystawione, woda jest już pod samym wałem, na
      razie jeszcze dość nisko, ale jest. było już ciemno, więc nie mogę powiedzieć
      gdzie był główny nurt, ale chyba gdzieś dalej, bo po drugiej stronie wału woda
      stała, nie płynęła. tak więc musiała którędyś przecieknąć. (przeciec?)
      słyszałem w radiu, że główna fala jest jeszcze przed warszawą, więc trzymajmy
      kciuki.....
      • t.resa Re: Raport o stanie Wisły 22.03.05, 19:50
        Na pograniczu Łomianek i Kiełpina tzn. ul. Armii Poznań
        około 17 woda była przy wale, a główny nurt w korycie.

        • keloo Re: Raport o stanie Wisły 23.03.05, 11:21
          no więc chyba nie jest tak źle, byłem dzisiaj rano, znowu przy wiślanej - wisła
          w korycie sobie płynie całkiem raźno, wprawdzie przy wale stoi jakaś woda, ale
          ona chyba nam nie zagraża, a poza tym podobno w najbliższym czasie nie
          przewidziane są opady, przymroziło trochę roztapiający się śnieg i może jakoś
          przeżyjemy. jak bóg da.....
    • sloggi Re: Raport o stanie Wisły 23.03.05, 23:30
      serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2616544.html
    • czechul1 Re: Raport o stanie Wisły 24.03.05, 10:06
      W TYM ROKU SIĘ UDAŁO. UFFFFF!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka