Dodaj do ulubionych

Poziom forum?

22.02.06, 21:26
Od dłuższego czasu każdy kto przygląda się forum zauważa że jego poziom
kulturalny spadł, zaczęły się personalne przepychanki, wyzwiska i brak jest
merytorycznej dyskusji i ostatnio te fekalia. Proponuję poczytać niektóre
moje historyczne wątki, pisałem tam o celowych działaniach, którym celem jest
ogólne zniechecenie ludzi tutaj przychodzących, rozmyciu ważnych tematów.
Informuję, że praca niektórych osób przynosi efekty, nie tylko nowym ludziom
nie chce się tego czytać, ale również stali i obecni nie za bardzo garną się
do fajnych i ciekawych tematów. Może forum nie umarło ale to są jego pierwsze
oznaki i początek, a poziom do jakiego zostało to sprowadzone jest żenujący.
Proponuję niektórym osobom o przemyślenie tego co robią, jeżeli robią to
przypadkiem to pozostawiam czas na refeleksje, jeżeli celowo to nic nie
poradzę na to-pozostaje apel do ich moralności. Nie wymiemienam nikogo z
nicku aby nie zaostrzać dyskusji, proponuję jednak chwilę zastanowienia.
Niech każdy sam się zdyscyplinuje, przecież się znamy nawet czasem lubimy,
więc po co te obelgi, na jakimkolwiek spotkaniu wstyd nam będzie spojrzeć
sobie w oczy.
Obserwuj wątek
    • iod Re: Poziom forum? 22.02.06, 21:29
      papirus22 napisał:

> > Niech każdy sam się zdyscyplinuje, przecież się znamy nawet czasem lubimy,
      > więc po co te obelgi, na jakimkolwiek spotkaniu wstyd nam będzie spojrzeć
      > sobie w oczy.

Popieram - a spotkań to już pewnie nie będzie?
      • athlon_linux Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:13
        Piekne słowa. Całkowite poparcie.
        Ale pod koniec wątku jak zwykle wracasz do
        Sokołowskiego.
        cytuję:
        "To dzielenie to jakby metoda Twojego wujka, b. Sokołowskiego dziel i rządz,
        podzielił gminę na Dąbrowę i resztę skłócając ich, podzielił na 22 osiedla
        tylko po to aby móc sobie spokojnie rządzić. Czy i tutaj została przyjęta
        podobna taktyka, hehehe tutaj jednak jest za dużo ludzi inteligentnych, abyś
        swoją zasadę dalej wprowdzał w życie, daj sobie na spokój tutaj się nie uda.
        Piszmy więcej o Łomiankach:)"

Apelujecie , tu zwracam sie do innych, aby dać szansę.
        A czy wy dajecie szansę tym którzy popierają Sokołowskiego. Tylko kpiny i
        domysły: jesteś z kliki burmistrza.. , napewno okaże się, że ...

Ciekawe czy forum w waszym wydaniu zamilknie po zmianie burmistrza.
        A czy za "fatalny" stan Łomianek nie odpowiadają też radni i radni powiatowi?
        Czy trzeba walić tylko w Sokołowskiego jak w bęben.

Pozdrawiam
        • krzysiom1 Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:21
          Wielokrotnie już tu pisano że radni również odpowiadają za obecny stan Ł.
          10 wiernych pretorian przechodzi samych siebie na głosowaniach.
          Radni muszą odejśc!
          Ale to takie mało "lotne" hasło.
              • athlon_linux Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:34
                Widzisz z punktu widzenia mieszkańca wszystko jest proste, zrobić to, tamto i już.
                Ale jak trzeba podejmować decyzje dotyczace innych to juz jest dylemat. Nie
                wszystkim można dogodzić. Np Koscielna Droga: właściele ziemi chcą waskiej ulicy
                bo tracą kasę - kierowcy szeroką ulicę aby mozna było gdześ zaparkować.
                Ekolodzy chcą ciszy i rezerwatów - właściele ziemi odrolnienia i mozliwości
                zbycia ziemi.
                Nie wiem czy masz jakieś doswiadczenia z rzadzeniem czy kierowaniem ludzmi, ale
                to nie jest łatwa robota.
                • esscort Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:39
                  athlon_linux napisał: Nie wszystkim można dogodzić...

Pewnie, że nie wszystkim. Ale można uczciwie przedstawiac sytuację,
                  uwarunkowania i te różne racje. Można pokazywać dokumenty, mówić prawdę, nie
                  mataczyć, nie kręcić nie zaskakiwać, mieć jasne intencje.
                • papirus22 Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:47
                  Mam doświaczenie, ale nie w tym rzecz sprawa jest bardzo prosta i była wyrażana
                  wielkrotnie, podaj mi jakąś listę kierowców która pisała w tej sprawie. Ja mam
                  kilka prostestów i było kilka spotakń nt. temat wszyscy chcą odrolnienia tych
                  terenów i drogi 15 m i mieszkańcy i właściciele. Człowieku jak burmitsrz został
                  przez nas wybrany to powinien wyrażac nasza wole i tyle. Czy Ty wo góle wiesz
                  gdzie jest ta droga? Nie chce mi się po raz setny powtarzac tych argumentów.
                  Tej drogi tak nie będzie, ale Sokól się uparł, bo musi wyprowadzić ruch z
                  subcentrum do hipermarketu, szkoda, że po jeziorze farbrycznym.
                  Niestety ale będę pisał do znudzenia.
                  Sokołowski musi odejść!
              • athlon_linux Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:39
                To nie rozumiesz demokracji.
                Szanuje się wyborców, którzy na nich głosowali. Niektórzy z głębokim przekonaniem.
                I im należy sie szacunek bo to ludzie, nieraz zagubieni i oszukiwani.
                Taka jest niestety demokracja.
                PS Nie jestem z Samoobrony. brrrrrr
                • esscort Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:49
                  athlon_linux napisał:

> To nie rozumiesz demokracji.
                  > Szanuje się wyborców...

Zaraz, zaraz, Athlon, wyjasnij to precyzyjniej. Chcesz powiedzieć, że takiego
                  radnego nie mozna krytykować, bo kiedyś ktos go wybrał i że na tym polega
                  demokracja? A to ciekawe po co są w demokracji te wszystkie procedury
                  odwoływania członków ciał przedstawicielskich. Po co są te wszystkie procedury
                  kontrolne. Mylisz się Athlon, to radny czy poseł ma szanować swoich wyborców
                  bezwzglednie. Natomiast oni jego mogą szanować o ile spełnia pokładane w nim
                  nadzieje. Natomiast jeżeli kręci, jeżeli kłamie, ukrywa dokumenty, działa nie
                  dla dobra wyborców to mu się nic nie należy.

-
                  Forum Łomianki
                  OIOM-Leć Sokole
                • randolff Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:51
                  Ja demokrację rozumiem. Nie rozumiem tylko jej patologicznej wersji jaka działa
                  w Polsce, gdzie przestępcy mogą zajmować najwyższe urzędy w kraju. Wybór jest
                  wyborem, i nie mam zamiaru nawoływac z tego powodu do przewrotu, ale nie
                  oczekuj też ode mnie szacunku dla takich ludzi.
            • krzysiom1 Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:30
              Też tak uważałem. Po kilkumiesiecznych obserwacjach ich pracy uważam że nie
              należy im się nic!
              Na wiekszości posiedzeń komisji, sesji rady miasta byli nieprzygotowani i
              niekompetentni. Głosują "w ciemno" tak jak chce burmistrz.
              Często zdarza się że głosowanie to farsa....
            • esscort Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:34
              athlon_linux napisał:

> Ale tych radnych myśmy wybrali - demokratycznie - i należy im sie szacunek.

Athlon, szacunek nie jest dany raz na zawsze. Ja myslę, że nawet znaczna część
              wyborców tych radnych nie ma już do tyc radnych szacunku. Bo jak mozna mieć
              szacunek do osoby, która gosuje za przyjęciem studium zagospodarowania
              przestrzennego (dokumentu zasadniczego przecież dla Łomianek) i nawet nie chce
              jej sie zapoznac z uwagami (i ich uzasadnieniem) mieszkańców. Mało tego -
              głosuje za studium w ciemno, nie mając nawet ostatecznej jego wersji. Jesteś w
              stanie wykrzesac szacunek dla takiej osoby?
              • mwsylwia Re: Poziom forum? 23.02.06, 14:55
                Czy mozna mieć szacunek do osób, które takie same uwagi dwóch różnych osób
                (dotyczące dokładnie tej samej sprawy) przegłosowali raz na tak a raz na nie....
                Śmieszne czy smutne?

• mazowianka Re: Poziom forum? 22.02.06, 21:33
      Tak masz rację papirus,ja też jestem zniesmaczona
      tym co ostatnio dzieje się na forum,i czasami jest
      mi poprostu wstyd za innych,sama staram się nikogo
      nie obrażać i jest mi przykro że mamy to co mamy.
      A było tak miło,więc pytam komu na tym zależy?
              • papirus22 Re: Poziom forum? 22.02.06, 22:23
                było żona moja tez to czytała i widziała, czy pisałeś cos o tym że
                przepraszasz, to jest dziwne bo widziała to ok. 1 minuty.
                Chyba ktos tu coś zrobił- Sloggi czy mozesz sprawdzić czy wszystko jest ok?
        • robert_58 Re: Poziom forum? 22.02.06, 22:24
          nie poddam się - smaże jeszcze raz.
          Papirus - nie chcę wojny ale napisałeś bardzo nieobiektywnie. Przecież można i
          tak (będzie trochę zapożyczeń od Ciebie Papirus - wybacz):

... (początek OK)... Proponuję poczytać niektóre moje historyczne wątki, pisałem
          tam moje doczucia o forum, forumowiczach, krztałtowaniu rzeczywistośc na forum
          itd. Odpowiedzi zadomowionych forumowiczów nie zostawiły na mnie suchej nitki.
          Pomimo podjęcia przeciw nie tylko mojej osobie, celowych działań przez
          domowników, nie nastąpiło zniechęcenie, nowym ludziom chce sie to czytać,
          również stali i obecni garną się do fajnych i ciekawych tematów. Cieszę się, że
          pomimo pracy celowej (chyba zachodzących gwiazd forum) forum nie umarło (choć
          niwiele mu brakowało). Niestety celowa praca niektórych osób przynosi efekty.
          Poziom do jakiego zostało to forum sprowadzone jest żenujący. Proponuję
          niektórym osobom o przemyślenie ... (koniec OK)

Tak też można.

Dla przypomnienia temat z początku grudnia 2005 "czym jest forum":
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=229&w=32860368&a=35623119
          Pozdrawiam

• robert_58 Re: Poziom forum? 22.02.06, 22:39
              Papirus - ja też lubię spokój.
              Chyba nie zaprzeczysz, że porobiły sią jakieś frakcje (podsycane teorią starzy i
              nowy forumowicze), gdzie nawet w sytuacji normalnej rozmowy, ktoś czeka tylko na
              możliwość złapania za słówka i zrobienia afery.

Ja, owszem, uczestniczę w robieniu sobie jaj (to dzisiaj modne sformułowanie).
              Czy to oznacza, że pośmiać też się nie wolno?

I na koniec - forum się zmienia. Może dobrze, może źle. Poza paroma przegięciami
              nic (wg mnie) wielkiego się nie wydarzyło. Myśle, że dobrze się stało, że forum
              się zmienia. Można tępić różne zachowania (problem z legitymizacją sumienia
              forum), ale jest to forum otwarte, publiczne. Każdy może napisać co chce.
      • brycezion Re: Poziom forum? 22.02.06, 22:09
        Mazowianka: Wiadomo komu.Forum było miejscem rzeczowych dyskusji i wymiany
        różnych informacji.Stara wypróbowana metoda.Kiedy nadawała Wolna Europa lub BBC
        włączały się "zagłuszarki".Rozwodnić,wymieszać wątki,sprowadzić sprawy poważne
        do absurdu.Ktoś,kto zagląda tu czasem,a takich wg.ankiety WP jest najwięcej,po
        2,3 próbach zrezygnuje.I o to chodzi.
        • iod Re: Poziom forum? 22.02.06, 22:17
          brycezion - racja, ale zakładając, że każdy, kto tu zagląda szuka właśnie tego,
          o czym piszesz. Z informacjami dot. Łomianek u nas akurat nie najlepiej -
          spytaj o hydraulika, a tak naprawdę nie znajdziesz właściwej odpowiedzi (może
          dobry hydraulik to w ogóle trudne zagadnienie).
          Fakt, można się zorientować w sprawach gminy, moim zdaniem, jeśli ktoś chce,
          zostanie, doczyta, wnioski sam wyciągnie. Ja zawsze preferowałam taki styl
          zdobywania wiedzy, gdzie odsyłano mnie do źródeł, potem pozwalano dyskutować i
          wnioskować.
          Nie bardzo wierzę w tzw "mieszaczy" i ich siłę sprawczą. Inna sprawa, że miło
          toto tu nie jest od pewnego czasu. I kompletny brak tzw. dobrej woli widzę.

• drabbu Re: Poziom forum? 22.02.06, 23:03
            iod napisała:
            Nie bardzo wierzę w tzw "mieszaczy" i ich siłę sprawczą.

Podobnie myślę, wydaje mi się, że i Szanowny nasz Papirus wyciąga za daleko
            idące wnioski (tego typu celowa robota to się kiedyś nazywała "krecia").
            Sprawy, na których zależy wielu osobom, i tak przebijają się
            przez "zagłuszanie". To znaczy uważam, że największe pomieszanie powstaje np.
            dlatego, że ktoś w początku wątku zadaje jakieś pytanie, a w połowie zmienia je
            na całkiem inne. Niezliczone dygresje też mi jakoś przeszkadzają, przechodzenie
            od spraw "merytorycznych" do osobistych.
            "Miło
            toto tu nie jest od pewnego czasu. I kompletny brak tzw. dobrej woli widzę."
            Cóż, chyba jak w każdym większym gronie ludzi, są tacy, z którymi rozmawia się
            z przyjemnością, jak i tacy, z którymi nie - i z wzajemnością pewnie, w obie
            strony, a z innymi - bez wrażenia.
            Nie mam się za szczególnie wrażliwego, ale w ostatnim czasie rzeczywiście
            pojawił się nam nadmiar całkiem niewybrednych epitetów (na tle
            niektórych "ciociafragsa" nie napisała jeszcze nic bardzo groźnego).
            Rzeczywiście dobrze by było miarkować słownictwo. Zdarzają sie całkiem
            gołosłowne podejrzenia i oskarżenia.
            "Fakt, można się zorientować w sprawach gminy" - otóż to, czy nie dlatego może
            forum się zmieniło, bo napisaliśmy już o nich tak wiele, że się zaczynamy
            powtarzać? Nowo "zapisujący się" do forum mieszają może o tyle tylko, że
            zamiast przejrzeć wątki (np. przez wyszukiwarkę) zadają pytania, na które
            odpowiedzi były już 8 razy. Poza tym - jeśli się pyta, to trzeba by też choć
            trochę zaufać odpowiadającym, nie przechodzić prawie do rękoczynów jeśli ma się
            inne zdanie.
            "spytaj o hydraulika, a tak naprawdę nie znajdziesz właściwej odpowiedzi" -
            może forum nie jest na to najlepszym miejscem - znam raptem dwu, ale żadnego
            nie odważyłbym się spokojnie polecać. Mniej więcej tyle (przepraszam, ale
            odpowiedzieć będę mógł dopiero jutro wieczorem albo i pojutrze).

Forum Łomianki

Sokołowski do dymisji! "LEĆ SOKOLE" jest uczciwe!
    • robert_58 Re: Poziom forum? 22.02.06, 21:44
      Papirus
      nie chcę tutaj toczyć wojny jak równiez otwierać nowego tematu.
      Można by zacząć podobnie ja Ty refleksje i podobnie zakończyć. Środek mnie
      trochę martwi. A można by i tak:
      ... prponuję poczytać moje wątki od kiedy pojawiłem sie na forum (czyli już
      historyczne) Pisałem wiele rzeczy, które nie koniecznie zyskały akceptację
      dotychczasowych forumowiczów, co przyniosło efekt podjęcia celowych działań
      dyskredytowania mojej osoby. Cieszę, że pomimo pracy niektórych osób, moje
      pojawienie się na forum przynosi efekty - pojawili się nowi forumowicze, którzy
      w dotychczasowej formie tego medium nie mieli ochoty wypowiadać się z obawy o
      przykrości jakie mnie spotkały lub zakrzyczenie domowników. Cieszę się również z
      tego, że nie tylko nowym ludziom chce się to czytać, ale również stali i obecni
      garną się do fajnych i ciekawych tematów. Wcześniejsze forum nie umarło (choć
      nie wiele brakowało) ale poziom do jakiego zostało obecnie sprowadzone jest
      żenujący (być może to celowa praca wykonywana przez gasnące gwiazdy poprzedniego
      forum - nie wiem). Proponuję niektórym osobom o przemyślenie tego co robią,
      jeżeli robią to przypadkiem to pozostawiam czas na refeleksje, jeżeli celowo to
      nic nie poradzę na to-pozostaje apel do ich moralności. Nie wymiemienam nikogo z
      nicku aby nie zaostrzać dyskusji, proponuję jednak chwilę zastanowienia ...
      Reszta bardzo OK.

Wybacz Papirus - oświadczam, że niektóre formy zostału żywcem skopiowane z
      Twojej wypowiedzi, inne zmienione zostały przez autora.

Tak też można ;-)))))

Ps. od dwóch godzin mam bardzo kiepski dzień i proszę o wybaczenie jeżeli kogoś
      uraziłem lub uraże.

Pozdrawiam
      • esscort Re: Poziom forum? 23.02.06, 01:07
        Robert, doceniam Twoj manifest. naprawdę. Cieszę się, że zauważasz jakiś
        problem. Myślę jednak, że diagnoza, ktorą popstawiłeś jest błędna. Brzmi ona w
        skrócie tak: forum dawniej było beznadziejne, prawie upadło, nowi ludzie byli
        zastraszani. Od czasu, gdy ja sie pojawilem, wszystko się zmienilo na lepsze.
        To od początku denerwowalo "stare gwiazdy", jednak ich akcja przeciwko mnie
        upadla i teraz jest coraz lepiej.
        Mylisz się. poniżej kilka uwag szczególowych do Twoich wypowiedzi:

Robert_58 napisal:
        > Pisałem wiele rzeczy, które nie koniecznie zyskały akceptację
        > dotychczasowych forumowiczów, co przyniosło efekt podjęcia celowych działań
        > dyskredytowania mojej osoby.

Naprawdę tak myślisz? Pamietaj, że najgorzej jest uwierzyc we wlasna propagandę

-------------------------------------------------------------------
        <Cieszę, że pomimo pracy niektórych osób, moje pojawienie się na forum
        przynosi efekty - pojawili się nowi forumowicze, którzy w dotychczasowej
        formie tego medium nie mieli ochoty wypowiadać się z obawy o przykrości jakie
        mnie spotkały lub zakrzyczenie domowników>

Jakiej pracy?(jw) Naprawdę myślisz, że ktoś tu miał obway się wypowiadać, a
        potem dzięki Tobie przestał je mieć. Nie wierzę, że sam w to wierzysz.
        -----------------------------------------------------------------------
        Cieszę się również z tego, że nie tylko nowym ludziom chce się to czytać, ale
        również stali i obecni garną się do fajnych i ciekawych tematów.

zawsze sie garnęli i było tu wiele rzeczowych dyskusji, których od kilku
        miesięcy niestety nie ma
        ---------------------------------------------
        Wcześniejsze forum nie umarło (choć nie wiele brakowało)

Naprawdę? Nie przypominam sobie symptomów agonii starego forum, przeciwnie.
        ---------------------------------------------------------------
        ale poziom do jakiego zostało obecnie sprowadzone jest żenujący

o, to prawda
        ---------------------------------------------------------------
        (być może to celowa praca wykonywana przez gasnące gwiazdy poprzedniego forum -
        nie wiem).

W ogole tego nie rozumiem.
        -----------------------------------------------------
        Proponuję niektórym osobom o przemyślenie tego co robią, jeżeli robią to
        przypadkiem to pozostawiam czas na refeleksje, jeżeli celowo to
        > nic nie poradzę na to-pozostaje apel do ich moralności. Nie wymiemienam
        nikogo z nicku aby nie zaostrzać dyskusji, proponuję jednak chwilę
        zastanowienia ...

Też to proponuję

Nie wiem, dlaczego to piszę, bo w zasadzie nie chce mi sie juz dyskutować na
        ten temat. Moze po prostu chcialem to napisać bardziej dla siebie niż dla
        ciebie.
          • esscort Re: Poziom forum? 23.02.06, 01:14
            Ja juz dawno odpuscilem. Z nikim sie nie kłócę. Po prostu grzecznie napisalem
            swoje zdanie. Nie podoba mi sie forum "nowych gwaizd". Tamto ze starymi
            podobalo mi sie bardziej. Zaraz ktos powie, że wszyscy mysleli to samo. Bzdura!
            Wcale tak nie było. Czesto sie spieralismy o rozne sprawy. Ale były pewne
            granice, ktore od jakiegos czasu są dawno przekroczone. Nie mow, że tego nie
            zauwazasz.
          • robert_58 Re: Poziom forum? 23.02.06, 01:17
            Esscort
            doceniam cytaty (albo ja to robię dookoła o mam z ty problem)

zapomniałeś ująć w wypowiedzi wstępu:
            ...Można by zacząć podobnie ja Ty (do Papirusa - autor) refleksje i podobnie
            zakończyć. Środek mnie
            trochę martwi. A można by i tak:...

każdy może mieć swoja ocenę martyrologii ;-)))
            • frags Re: Poziom forum? 23.02.06, 08:41
              Ufff, przebrnąłem przez cytaty Ligi Bezsennych Naprawiaczy. Troszkę ta dyskusja
              przypomina walke o porządek w operetkowej Nibylandii, ale to nie moja sprawa.
              Uważam, że forum jest po to, żeby na nim pisać. Gdy ktoś się męczy - pisać
              przestaje, gdi zaczynają go swędzieć palce - wraca. K.O.wiec krzysiom wylewa
              krokodyle łzy i w ten operetkowy klimat wkomponowuje się wyjątkowo dobrze -
              sygnaturka, dramatyczne posty, że "w imię czego". Dla poprawy humoru za chwilkę
              podbiję co ciekawsze jego wątki. Pokolenie superexpressu by takich krzykliwych
              tytułów nie wymysliło...
            • papirus22 Re: Poziom forum? 23.02.06, 09:01
              Robert
              Nie chciałem pisać personalnie, ale po tym watku nie mam wątpliwości i chęci
              czytania szczególnie Twoich postów. To co piszesz to naprawdę sorry, ale jakas
              beznadzieja, pustka, NIHILIZM- najgorsze jest to że piszesz totalne bzdury w
              forum, które Ciebie nie dotyczy. Po co tu jesteś, po to aby to wszystko psuć
              niszczyć knuć. Daj sobie chłopie na spokój, zajmij sie innym forum, nie niszcz
              tego co powstawało tyle lat. Ty praktycznie już z wszystkimi się kłócisz,
              piszesz jakies brednie i bzdury, oceniasz dzielisz na starych i nowych,niewiele
              piszesz o Łomiankach niestety pisząc o starych że są beee, czyli co iod, km i
              jeszcze parę osób jest do dupy, a Ty jesteś super gwiazdą, nie bądź śmieszny,
              dla mnie jesteś prosty śmieszny chłop. To dzięki Tobie nasze forum z
              Łomiankowskiego stało się forum o niczym, nad czym ubolewam.
    • stefanson1 Re: Poziom forum? 23.02.06, 23:26
      Wiesz Papirusie, z całym szacunkiem dla Ciebie, poziom forum jest taki, jaki jest poziom ludzi to forum kształtujących.
      I jakoś dziwnym trafem nie czuję się człowieiem mającym wpływ na jego kształt.
      Dzięki Bogu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka