Dodaj do ulubionych

Kolejna Szansa Stracona

22.10.07, 16:52
Łomianki po raz kolejny mogły mieć swojego przedstawiciela w
sejmie. Oczywiście kolejna szansa została zmarnowana.
Dwa lata temu KW miał szansę i w świetle tamtych realiów
raczej poważną szansę. Przeszkodził mu oczywiście człowiek o
wybujałych ambicjach J.Gradzki, skrótowo mówiąc zabierając
jakąś pulę głosów. Teraz sytuacja się powtórzyła. JG mający
jednak dosyć ograniczony elektorat, w wyniku kampanii
negatywnej i podziału społeczności Łomiankowskiej doprowadził
do zmarnowania kolejnej szansy dla Łomianek.
R.Wojciechowskiemu zabrakło 2815 głosów do wejścia do
sejmu a J.Gradzkiemu 4966. Osobiście czuję duży niedosyt.
Szkoda, można było to panowie rozegrać zupełnie inaczej.

Obserwuj wątek
    • stih Re: Kolejna Szansa Stracona 22.10.07, 17:01
      ciociababka3 napisała:

> Naraził się Szanownej i radocha rozpiera że padł?

" Padł" jeden i drugi, a mnie z tego powodu radocha nie
      rozpiera. Zwrot, którego użyłaś świadczy o tobie i to
      świadczy jak najgorzej.
      • etaam Re: Kolejna Szansa Stracona 22.10.07, 17:31
        waleo napisała:

> Czy to znaczy że Jan Grądzki nie będzie posłem?
        > To dobra wiadomość dla Łomianek nie trzeba będzie przepraszać na
        > billboardzie:)

Wątpileś w to.

-----------------------
        Żegnaj Janie
        znów mam wino
        a nie wodę w dzbanie.
        • zenia13 Re: Kolejna Szansa Stracona 22.10.07, 17:39

> waleo napisała:
          >
          > > Czy to znaczy że Jan Grądzki nie będzie posłem?
          > > To dobra wiadomość dla Łomianek nie trzeba będzie przepraszać na
          > > billboardzie

Może na bilbordzie nie, ale pewnie musi przeprosić Dąbrowę
          za to całe zamieszanie z trasą na której chciał wjechać
          do sejmu,i się nie udało bo ta wredna Dąbrowa wolała zagłosować
          na Komorowskiego a nie na Grądzkiego i Dorna( na liście bez Saby:)
          Poniósł nawet podwójną porażkę bo jego kumpel od tras Sasin
          też poległ.
    • frags Re: Kolejna Szansa Stracona 22.10.07, 18:06
      2815 w takiej dziurze to jednak jest trochę głosów. Więc niemało
      owemu łomiankowskiemu zuchowi zabrakło. Co to ma za znaczenie dla
      Łomianek, gdyby nawet jakimś cudem ów kandydat z 8 miejsca na liście
      wskoczył do parlamentu??? Myślicie, że sfinansowałby nową karuzelę?
      Beczkę Śmiechu? Huśtawki????

CIekawe, czy grądzki odpowiada też za zeszłotygodniowe ochłodzenie.
      Wiedziałbym, kogo obarczyć winą za to, że rano jest zimno.
      • stih Re: Kolejna Szansa Stracona 22.10.07, 18:41
        frags napisał:
        >
        > Wiedziałbym, kogo obarczyć winą za to, że rano jest zimno.

Twoja psychika jest gorzka jak piołun. Jak masz jakieś
        problemy popracuj nad tym w ciszy, skupieniu sięgając do
        głębin swojej psychiki. Od dłuższego czasu twoje wypowiedzi
        są monotonne, jednostajne i psychicznie jednorodne. Nie musisz
        swojego bólu pokazywać na forum publicznym chyba, że jest
        to masochizm.
          • frags Re: piłeś 23.10.07, 09:20
            Pił na bank. Albo coś zajarał i mu poszło na smutno. Stih, zapal
            ognisko i tańcz wokół. Może zobaczysz Ducha Szamana o myśli gorzkiej
            jak piołun, wzroku ostrym jak pęd daktylowca i myśli lekkiej jak
            balsa???
              • frags Re: Kolejny Niewypał 23.10.07, 11:40
                stih napisał:
                frags napisał:
                >
                > > Pił na bank. Albo coś zajarał i mu poszło na smutno. Stih, zapal
                > >
                >
                > I to wszystko na co Cię stać.

stih, ja nie wiem, ile kosztują narkotyki miękkie, prawdopodobnie są
                drogie, więc rzeczywiście wszystko, na co mnie stać to pisanie...

Ale - pal, pij, używaj. Któż bogatemu zabroni?
    • lomek2 Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 10:23
      Wybory do sejmu to nie zawody w których każde miasteczko i osada ma za zadanie
      umieścić "swojego" wśród posłów.
      Cała nadzieja dla Polski w tym, że czasy "załatwiania" czegoś dla swojego rejonu
      odchodzi w niepamięć. To bardzo zła praktyka i ociera się o korupcję.
      Posłowie są (pisze o tym 3-ci raz) od stanowienia prawa i załatwiania innych
      spraw OGÓLNOKRAJOWYCH.
      Ambicje umieszczenia ziomala w sejmie są bezzasadne. Tym bardziej że ani Grądzki
      ani tym bardziej Wojciechowski są ziomalami naturyzowanymi. Wojciechowski nawet
      napisał na swojej stronie wyborczej, że pochodzi z Olsztyna i bardzo chciałby
      tam wrócić. To żałosna nieudolność w prowadzeniu kampanii wyborczej; oczy
      przecierałem ze zdumienia patrząc na ten tekst! Należałoby się puknąć w czoło,
      po czym zwrócić oczy ku niebu i podziękować za sołtysa i sukces w wyborach
      samorządowych, a nie aspirować do sejmu.
      • kw40 Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 10:47
        Obawiam się, że masz rację jeśli chodzi o prowadzenie kampanii przez
        RW. Zbyt mało było inicjatywy, ognia i determinacji. Jeśli zaś
        chodzi o swojego przedstawiciela w Sejmie, to pozwól, że się nie
        zgodzę. Poseł jest człowiekiem posłanym przez daną społeczność do
        reprezentowania jej interesów i nie ma w tym nic złego. Nie można z
        góry zakładac korupcji. Podobnie jak nie można traktować każdego
        kierowcy jako potencjalnego sprawcy śmiertelnego potrącenia
        pieszego. Czasami przy okazji tworzenia ambitnych planów w skali
        globalnej umykają bezsprzeczne racje w wymiarze lokalnym. Dlatego
        lepiej mieć w Sejmie swojego przedstawiciela niż go nie mieć.
        • pencroff Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 12:03
          kw40 napisał:
          > lepiej mieć w Sejmie swojego przedstawiciela niż go nie mieć.

Cóż, mieliśmy przecież wysokiego przedstawiciela, wicepremiera
          i ministra. Tylko nie przypominam sobie, ażeby choć jeden raz
          przejawił jakieś zainteresowanie lokalnymi sprawami; czyli jego
          związek z naszym terenem był czysto "mechaniczny", powierzchowny.
          Zastanawiam się, która z naszych znanych postaci, osób, znanych
          w Łomiankach mogłaby być "pewniakiem" w wyborach do Sejmu? Na kogo
          mogłaby większość mieszkańców z przekonaniem oddać głos?
            • pencroff Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 12:18
              Wątpię mocno. Fakt zamieszkania i pośpiewania w ICDS to za mało
              (dla mnie byłoby niewystarczające). Z tego samego względu odpada
              Doda. Miałem na myśli osoby, rzeczywiście zaangażowane społecznie
              w Łomiankach.
                • pencroff Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 12:41
                  frags napisał: > BRYCEK!!!

Nie, raczej nie, to znaczy - mojego głosu raczej by nie miał -
                  chociaż pamiętam, że jest Twoim ulubionym bohaterem

Uzupełnię: miałem na względzie takie osoby, za którymi przemawiają
                  jakieś rzeczywiste ich osiągnięcia, nie zaś takie, które przemawiają
                  o swoich osiągnięciach.
                  To eliminuje też dawnego burmistrza i dwu ostatnich kandydatów.
                  Nagrywać wystąpień nie musiałbyś, na stronie internetowej Sejmu
                  są stenogramy wystąpień, teksty interpelacji, zapytań. Ciekawa
                  lektura.
                  • frags Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 12:47
                    Musiałbym nagrywać, bo wizualna strona Brycka (widziałem kiedyś w
                    TVP3) znakomicie uzupełnia warstwę werbalną.

Osiągnięcia... hmm paps wusz swoją sportową głową. Kiedyś
                    widziałem, jak na murawie łomiankowskiego boiska tarzało się kilku
                    Murzynów. Może któryś z nich? Sportowiec, do tego orginalnej urody?
                    Osiągnięcia chyba też mają, chyba do niższej ligi już spaść się nie
                    da?
                  • frags Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 13:55
                    Nie mamy i mieć raczej nie będziemy. Bo cóż to są owe Łomianki vel
                    Wesołe Miasteczko? To sypialnia, gdzie w miarę korzystnie można było
                    kupić grunt, lub nieruchomość. I ludzie kupowali - mniej, lub
                    bardzie nadający się na autorytety. Jednak niewielu utożsamia się z
                    Łomiankami, traktując je jedynie jako sypialnię. Pracują w
                    Warszawie, żyją warszawskimi sprawami. Na dobrą sprawę zapewne nawet
                    nie wiedzą, co dzieje się w Łomiankach, bo im to do szczęścia nie
                    jest potrzebne.

Łomianki jako dawna osada warsztatów samochodowych i lakierniczych
                    odchodzi w zapomnienie. Autorytetów nie wykreowała, bo ich nie
                    potrzebowała. Teraz nie wykreuje, bo też ich nikomu nie potrzeba. Tu
                    ma się dobrze spać, ewentualnie coś nieźle zjeść. I tyle.
                    • papirus22 Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 14:06
                      Jack upraszczasz strasznie dzisiaj. Dla zdecydowanej większość
                      ludzi Łomianki są ważne i świadczy o tym frekwencja w ostatnich
                      wyborach samorzadowych 2006 r ponad 55%, kupowanie lokalnych gazet,
                      ilość stwoarzyszeń o charakterze lokalnym, kluby sportowe i czynny
                      udział mieszkańców w sprawach lokalnych. Niewiele osób (w tym Ty)
                      wybiera Łomianki jako okres przejściowy. Zdecydowana ilość osadników
                      chce tu mieszkać, planuje przyszłość, nie tylko ze względu na
                      polożenie, ale ze względu na charakter miasta. Po zapaści ostatnich
                      8 lat miasto się powoli zmienia, ilość inwestycji rośnie, także ul.
                      Warszawska niedługo zmieni charakter na bardziej miejski. Moim
                      zdaniem jack-frags to wyjątek i prowokator. Oczywiście ma do tego
                      prawo, jest taki jaki umie być:)
                      • frags Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 14:18
                        papirus22 napisał:

Dla zdecydowanej większość
                        > ludzi Łomianki są ważne i świadczy o tym frekwencja w ostatnich
                        > wyborach samorzadowych 2006 r ponad 55%

Bzdura oczywista. Ludzie głosują w wyborach parlamentarnych, bo chcą
                        wybrać posłów, a nie dlatego, że mieszkają w Łomiankach i czują się
                        obywatelami Wesołego Miasteczka. Traf chciał, że są akurat tu
                        zameldowani, więc zagłosowali właśnie w Wesołym Miasteczku.

...kupowanie lokalnych gazet

Też kupuję, bo szukam ogłoszeń, ewentualnych informacji o
                        utrudnieniach w ruchu, czy imprezach dla dziecka. Inne sprawy
                        Wesołego Miasteczka mało mnie obchodzą. Argument, że kupowanie
                        lolaknej prasy to przejaw związku z Łomiankami jest bez sensu.

...ilość stwoarzyszeń o charakterze lokalnym, kluby sportowe i
                        czynny udział mieszkańców w sprawach lokalnych.

Jakich stowarzyszeń??? Masz na myśli Brycka i jego KOŁ??? Nie
                        żartuj. Udział w sprawach lokalnych? Mierzysz przywiązanie do
                        Łomianek bywaniem z nudów na miejscowym festynie???? Paps, to już
                        nawet nie jest zabawne...

...Zdecydowana ilość osadników chce tu mieszkać, planuje przyszłość,
                        nie tylko ze względu na polożenie, ale ze względu na charakter miasta

Brednie. Znam sporo osadników, jak nas określasz. Kryterium wyboru
                        Łomianek jako miesca zamieszkania jest jedno podstawowe - do
                        niedawna atrakcyjna cena tutejszych nieruchomości i prognoza wzrostu
                        ich wartości. Innym do niedawna był stosunkowo bezkorkowy dojazd do
                        centrum Warszawy, ale to już przeszłość.

...także ul. Warszawska niedługo zmieni charakter na bardziej miejski

Postawicie pomnik z drewna? Zapewne Pszczoły, albo Brycka. Na pewno
                        zrobi się bardziej miejsko.

...Moim zdaniem jack-frags to wyjątek i prowokator. Oczywiście ma do
                        tego prawo, jest taki jaki umie być:)

Oczywiście. I żeby cię jeszcze bardziej pocieszyć, nie zamierzam się
                        zmieniać.
                        • drabbu Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 14:35
                          frags napisał:
                          >nie zamierzam się
                          > zmieniać.

Ja bym jednak spróbował. Zacząłbym od większej ilości kroków - tak
                          na początek, żeby nie było za trudno - z 16 do 20, może 22 i tak
                          stopniowo, krok po kroku...

> Postawicie pomnik z drewna? Zapewne Pszczoły, albo Brycka. Na
                          pewno
                          > zrobi się bardziej miejsko.

Fragsie, gdyby tak miało być, to składam Ci niniejszym solenną
                          obietnicę, że użyję wszelkich możliwości, znajomości i wpływów
                          aby naprzeciwko stanął Twój. Z gipsu. W ten sposób też się
                          przyczynisz do podkreślania.
                        • papirus22 Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 14:52
                          Jack zaczynasz porządnie bredzić, a gdzie ja napisałem o wyborach
                          parlamentarnych, ja napisałem o wyborach lokalnych nawet rok podałem
                          2006. Co do pomnika proponuję zgodnie z tym co napisał Drabbu pomnic
                          siusiającego jacka- tego co zna się na biletach lotniczych:)))

A co do reszty to jeszcze bardziej piszesz głupoty, popatrz sobie
                          ile jest organizacji pozarządowych w Łomiankach na pewno więcej niz
                          na sadach:0

Napisz lepiej że nie umiesz się zmienić, chyba że się przelogujesz -
                          w końcu szkoła cyrkowa w Julinku zrobiła swoje-hehehe
                          • drabbu Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 15:10
                            papirus22 napisał:
                            >pomnic
                            > siusiającego jacka- tego co zna się na biletach lotniczych:)))

A jaką wybierzemy lokalizację? Proponowałbym nieśmiało - nad
                            jeziorkiem. Statua pięknie odbija się w wodzie, nad jej głową
                            chlapią się łabędzie, falują nenufary, Frags wpatrzony w modrą toń -
                            rozmyśla głęboko nad sprawami Łomianek. Dookoła - przytulne
                            przylaszczki, bzy i wygodne ławeczki. Mieszkańcy mają nowy,
                            romantyczny punkt spotkań. Z pewnością miło by było Fragsowi:
                            widzieć jak dookoła zbiera się dorodna łomiankowska młodzież,
                            i wiedzieć, że w ten sposób - chociaż pośrednio... - przyczynia się
                            do powiększania liczby ludności (o czym niedawno było u Kowalik)
                            Małego Zielonego Miasteczka :)
                            Kto za?
                            • pencroff Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 15:39
                              drabbu napisał:
                              >Frags wpatrzony w modrą toń -
                              > rozmyśla głęboko nad sprawami Łomianek. Dookoła - przytulne
                              > przylaszczki, bzy i wygodne ławeczki.

I zmęczony Burmistrz przychodzi odpocząć po pracy :)
                              Odpowiada mi taki projekt.
                            • papirus22 Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 15:45
                              Jack'u nie denerwuję się a tylko się z Ciebie śmieję, wszak jesteś
                              po dobrej szkole cyrkowej? Zdjąłeś ten czerwony niewygodny nochal
                              czy dalej z nim paradujesz po damskiej redakcji, damskiego magazynu
                              babycostam?:)))
                              Wiem z nochalem łatwiej rozśmieszać, ale można tez inaczej, naprawdę
                              można.
                        • esscort Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 14:55
                          Nie będę prostował o tych wyborach, bo pewnie Papirus to zrobi. Ale
                          chciałem zauważyć, że sam frags - biorąc tak aktywny udział w tym
                          forum, wypowiadając sie w sprawach lokalnych - jest dowodem na to,
                          że nawet ludzie, którzy mieszkają tu stosunkowo krótko, wciągaja sie
                          w sprawy łomianek. I mówienie, ze "Inne sprawy Wesołego Miasteczka
                          mało mnie obchodzą" to oczywiscie poza człowieka nieśmialego lub
                          zakompleksionego, lub mającego inne mankamenty i w związku z tym
                          chowającego się za powierzchowną obojetnoscią . Frags bierze udział
                          we wszystkich ważniejszych dyskusjach na temat Łomianek, czyta
                          lokalną prasę (czasem ja nawet recenzuje), z jego wypowiedzi wynika,
                          że ma orientację w najważniejszych lokalnych problemach, zna
                          miejscowe organizacje społeczne, ich najważniejsze dokumenty,
                          dokonania i ich liderów, zna nazwiska radnych (do rady Miasta,
                          Powiatu i Wojewodztwa), nazwiska członków zarządu miasta i gminy,
                          bierze bardzo aktywny udział w lokalnych kampaniach wyborczych,
                          pamiętam, że podejmował różnego rodzaju przedsięwzięcia
                          organizacyjne, które miały służyć integracji lokalnego środowiska,
                          wyrażaniu opinii w sprawach Łomianek.
                          Nie sądzę, by np. na Sadach Żoliborskich był choć jeden mieszkaniec
                          z tak piękna kartą w działanosci lokalnej, z tak dobrą zanjomoscią
                          miejscowych autorytetów, problemów nurtujacych mieszkańców. Moge się
                          założyc, że 90% mieszkańców Sadów Żoliborskich nie znan nazwiska
                          burmistrza Żoliborza (nie mówiąc o radnych do różnych szczebli
                          samorządu).
                          Myslę, że fragsa można z powodzeniem nazwać łomiankowskim działaczem
                          społecznym i nie będzie w tym zadnego nadużycia.
                    • zaplotka Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 14:09
                      frags napisał:

I ludzie kupowali - mniej, lub bardzie nadający się na autorytety...

I już teraz wiesz Pencroff, że są w Łomiankach potencjalne
                      autorytety (no, na pewno jeden), ale ponieważ one o niczym nie
                      wiedzą i nikt nie wie o nich, więc nic z tego nie wyszło. Niezłe
                      jaja.

Frags, zimno się robi, więc może jakiś sweterek od kononowicza byś
                      odkupił.
        • lomek2 Re: Kolejna Szansa Stracona 23.10.07, 21:32
          Ja nie zakładam z góry żadnej korupcji, tylko przypominam jak bywało w
          dawniejszych czasach.
          Posłów jest wielu, ale na wszystkie miasteczka miejsc i tak nie starczy. Jest
          oczywistą oczywistością, że większość posłów, tzw plankton, zbija bąki i służy
          jedynie jako ręce do głosowania w myśl kierownictwa partii. Nie ma z nich
          efektywnie żadnego pożytku NIKT. Lepszy byłby sejm mniej liczny, a to by
          oznaczało jeszcze mniejsze szanse na wprowadzenie ziomala.
          Od reprezentowania interesów mieszkańców są władze samorządowe różnego szczebla,
          którym kontaktów z parlamentarzystami nikt nie broni. Nie ma potrzeby, żeby
          posłowie przejmowali obowiązki samorządowców. Tak było kiedyś, przed wiekami.
          • stih Re: Kolejna Szansa Stracona 24.10.07, 08:06
            lomek2 napisał:

>. Tak było kiedyś, przed wiekami.
            >

A jak oceniasz wpływ posła Gosiewskiego na mimo wszystko
            rozwój Włoszczowej. Wydaje się, że nawet ten kontrowersyjny
            peron daje lepsze skojarzenia niż tunel wzdłuż Wisły. Ale
            to jest już zupełnie inny temat za który zapłacił Piskorski
            tracąc na jakiś czas poczucie bezkarności.
            • lomek2 Re: Kolejna Szansa Stracona 24.10.07, 09:07
              Działania Gosiewskiego to właśnie przykład korupcji politycznej, czyli wpływania
              na działania niezależnych podmiotów gospodarczych, z pozycji siły. Przecież ten
              peron nie powstał, bo Gosiewski się uśmiechał, tylko dlatego, że bano się mu
              przeciwstawić.
              "Zyskali" na tym mieszkańcy rejonu, głównie przez to że stali się znani. A
              straciło PKP i codziennie tracą na tym tysiące osób tracących swój czas na
              bezsensowny postój w tym pipidówie.
            • esscort Re: Kolejna Szansa Stracona 24.10.07, 09:35
              Co wszyscy z tym tunelem wzdłuż Wisły? Czy tunel musi być podwodnym
              mostem? Przecież w wielu miastach sa tunele wzdłuż rzek. Nie chodzi
              mi o obronę projektodawców tego tunelu czy obronę tego tunelu
              (chociaz nie mam nic przeciwko niemu), ale o sam argument, że wzdłuż
              Wisły.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka