Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    IP: *.aster.pl 03.11.06, 23:15
    Witam

    Podpisałem lojalkę na okres trzech lat, było to dwa i pół roku temu. Byłem
    szkolony z programu komputerowego. Licencję programu dostałem dopiero trzy
    miesiące temu. Wcześniej było tylko jedno stanowisko, do którego miałem
    ograniczony dostęp. Szkolenie było tylko i wyłącznie z części programu, której
    nie można wykorzystać w naszej firmie z powodu ograniczeń licencji na te
    dodatkowe funkcje. Jest to program, dzięki któremu programujemy obrabiarki,
    ale żadna z naszych obrabiarek nie ma funkcji, które były omawiane na
    szkoleniu. Mam świadectwo szkolenia, które wyraźnie mówi o tym, co było na
    szkoleniu. Wniosek jest taki, że szkolenie było całkowicie zbędne, ponieważ
    nie mogłem wykorzystać wiedzy zdobytej na nim. Teraz odchodzę z pracy i tu
    jest moje pytanie czy muszę zwrócić pracodawcy koszty szkolenia?!?!?
    Mam też kilka innych lojalek - we wszystkich jest zapis, że muszę zwróć
    całkowity koszt szkolenia (konkretna kwota), jeśli będę odchodził przed
    upływem trzech lat. Czy w moim przypadku istnieje możliwość zwrotu tylko
    części lojalek - proporcjonalnie do czasu przepracowanego po szkoleniu??

    Pozdrawiam
    Mariusz
    Obserwuj wątek
      • Gość: agmaa Re: Lojalka IP: *.nasze.pl 03.11.06, 23:38
        A jak masz w umowie? powinien być do zwrotu koszt proporcjonalnie pomniejszony
        do przepracowanego czasu. Ja tez zostałam wysłana na zbędne szkolenie i
        odeszłam z pracy przed upływem 3 lat, a teraz realizuję się w nowej pracy,
        czego Tobie życze też:) A nasza kasa niech wyjdzie byłym pracodawcom uszami,
        o!;))
        • Gość: Mariusz Re: Lojalka IP: *.aster.pl 04.11.06, 00:00
          W umowie jest zapis, że muszę zwrócić cały koszt szkolenia które było
          "bezsensowne", mogę nawet to udokumentować.
          To co rzeczywiście wykorzystałem to oczywiście zapłacę ale ta jedna lojalka nie
          daje mi spać...

          Pozdrawiam
          Mariusz
          • lilithh Re: Lojalka 04.11.06, 10:41
            Mariusz - nie ma znaczenia że szkolenie było bezsensowne albo nieprzystajace do
            faktycznego zakresu obowiązków.

            Istotne jest to co podpisałeś :-(

            Masz szansę wygrania sprawy w sądzie tylko i wyłącznie w przypadku, jesli
            udowodnisz/uprawdopodobnisz że Twój podpis na lojalce został uzyskany
            podstępnie (np. celowo nie zostałeś poinformawany o jakiś ważnych aspektach
            zobowiązania) albo pod przymusem...
            • Gość: Mariusz Re: Lojalka IP: *.aster.pl 04.11.06, 20:07
              Dzięki za informację, pewnie przyjdzie płacić, trudno :-(

              Pozdrawiam
              Mariusz

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka