Dodaj do ulubionych

Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej

13.03.12, 17:31
Dzień Dobry,

W nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów (i pisma), uprzejmie informuję, że nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej zostanie ułożona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nawierzchnia zostanie ułożona na całej szerokości ul. Granicznej na odcinku od ul. Kwiatowej do ul. Szkolnej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Ostateczne decyzje o terminie prac zostaną podjęte po zakończeniu robót związanych z budową kanału deszczowego.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 14.03.12, 15:04
   Witam
   Oczywiście wszystkim zależy, aby cały odcinek ulicy Granicznej ( od Kwiatowej do Szkolnej) pokryty został nową nawierzchnią. W związku z tym wszyscy radni z Mysiadła złożyli stosowne wnioski w tej sprawie ( nie było to więc "pismo" tylko pisma). Oczywiście zasadnicze pytanie jest, kto pokryje koszty nowej nawierzchni ( nie są to małe pieniądze)? Kiedy trwają negocjacje, na forum pojawia się komentarz, który sugeruje zainteresowanym stroną, że gmina podjęła już decyzję, i jeżeli ten, kto zniszczył nawierzchnię nie naprawi tego, to zrobi to podatnik z Lesznowoli. Nie bardzo rozumiem taką postawę, przecież chodzi tu o nasze wspólne pieniądze i każdy wynegocjowany "grosz"ma dzisiaj znaczenie.
   Ponieważ na bieżąco monitoruję omawianą sprawę, wiem, że na dzień dzisiejszy nie zapadły jeszcze żadne decyzje, i takie jest również oficjalne stanowisko gminy. Nie wiem, więc skąd p. Marcin posiada taką wiedzę, ale na pewno wiem, że takie publikacje nie pomagają Tym, którzy negocjują z troską o nasze gminne finanse.
   Pozdrawiam
   M.W.
  • maryjuszp5 Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 13.04.12, 14:24
   Witam
   A czy przewidziana jest naprawa Granicznej od ulicy Szkolnej do Agrestowej?
   Tam może nie zrywano nawierzchni ale ciężki sprzęt wykonawcy, który tam jeździ nadszarpnął jej konstrukcję. Czy wykonawca zostanie zobligowany do posprzątania tej części Granicznej po bałaganie jaki tam generuje. Ciężki sprzęt wykorzystywany przy układaniu kostki na Świerkowej spowodował zapadnięcie się chodnika na Granicznej na wysokości wlotu tej pierwszej.

   Pozdr.
   • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 13.04.12, 19:06
    W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej zatwierdziliśmy 273 000 złotych na nawą nawierzchnię asfaltową na remontowanym odcinku ulicy Granicznej. Po następnej Sesji ( przyszły tydzień) ogłoszony zostanie przetarg.
    Sprawa składowania materiałów budowlanych na końcu ulicy Granicznej, przez wykonawcę prac budowlanych na Granicznej i Szkolnej, poruszony został na ostatniej Sesji Rady Gminy. Niezwłocznie po zakończeniu prac, teren zostanie uporządkowany a składowane materiały usunięte. Prace ziemne są już na ostatnim etapie ( ulica Owocowa) i wkrótce rozpocznie się naprawa nawierzchni.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • sila.czka Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 16:57
   No właśnie. Z wielką radością pan radny ogłasza, że odbędzie się przetarg. W momencie, w którym wszyscy mieszkańcy z dnia na dzień wyglądają dnia rozpoczęcia robót. To można rozgrzebać ulicę nie mając zabezpieczenia finansowego na jej naprawę??? To kpina jakaś. A do tego jaka radość radnych... Z czego? Z tego, że nie dopilnowało się czegoś wcześniej? Na waszym miejscu ukrywałabym te wiadomość.
   • karol_us Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 17:37
    Ale ludzie lubią sobie ponarzekać.
    Wykonawca ma w obowiązku odtworzyć zniszczoną nawierzchnie.Jeśli gmina zdecydowala się jednak zrobić nową nawierzchnię na calej szerokości ulicy ,nie tylko tej zniszczonej to chyba musi oglosić przetarg-takie są wymagania ustawy o zamówieniach publicznych.
    Pozdrawiam malkontentów
    • chytry.lis Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 18:08
     no cóż chyba nie wszyscy słyszeli o czymś takim jak planowanie
     czy tak trudno przewidzieć pewne sytuacje?
     skoro się wpuszcza na ulicę ciężki sprzęt budowlany który rozkopuje ulice 10 kategorii (ciekawe ilu z Was pamięta tą ulicę z dawnych czasów i to w jaki sposób była asfaltowana) to wystarczy trochę pomyśleć by wiedzieć jak to się skończy
     ja nie mam auta służbowego i sam płacę za naprawę zawieszenia
     gdybym miał "służbówkę" to pewnie też bym gnał po dziurach jak szalony i pozdrawiał malkontentów
     • kania_marcin Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej 18.04.12, 18:29
      Dzień Dobry,

      Niniejszym chciałbym poinformować, że na najbliższej Sesji RG (19.04.2012 r.) przyznane zostaną oficjalnie środki finansowe na wykonanie analizy możliwości powiązania terenu dawnego KPGO Mysiadło z istniejącym i projektowanym układem dróg oraz remont nawierzchni (położenie nowej nakładki asfaltowej) ul. Granicznej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Dodatkowo pozytywną opinię uzyskał również wniosek o zakup usług w zakresie regulacji związanych z ochroną linii brzegowej stawu rekreacyjno – wędkarskiego w Mysiadle. Zostały przyznane również większe środki finansowe na budowę odwodnienia w Mysiadle i Nowej Iwicznej. Wykonawca zgodnie z zawartą umową miał obowiązek odtworzyć zniszczoną nawierzchnie. Samorząd Gminy Lesznowola zdecydował jednak o remoncie całej nawierzchni (położeniu nowej nakładki asfaltowej) ul. Granicznej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie po (Sesji RG) przyznaniu środków finansowych.

      Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 19.04.12, 13:54
   Firma, która pracuje na ulicy Szkolnej i Granicznej, planuje położyć asfalt na remontowanym odcinku drogi w przyszłym tygodniu. W międzyczasie rozpisany zostanie przetarg na wykonawcę nowej nawierzchni ( potrwa to około 1, 5 miesiąca). Potencjalny wykonawca położy nową nawierzchnię na całej szerokości ulicy (stara nawierzchnia będzie frezowana).
   Pozdrawiam
   M.W.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka