Dodaj do ulubionych

Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej

13.03.12, 17:31
Dzień Dobry,

W nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów (i pisma), uprzejmie informuję, że nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej zostanie ułożona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nawierzchnia zostanie ułożona na całej szerokości ul. Granicznej na odcinku od ul. Kwiatowej do ul. Szkolnej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Ostateczne decyzje o terminie prac zostaną podjęte po zakończeniu robót związanych z budową kanału deszczowego.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 14.03.12, 15:04
   Witam
   Oczywiście wszystkim zależy, aby cały odcinek ulicy Granicznej ( od Kwiatowej do Szkolnej) pokryty został nową nawierzchnią. W związku z tym wszyscy radni z Mysiadła złożyli stosowne wnioski w tej sprawie ( nie było to więc "pismo" tylko pisma). Oczywiście zasadnicze pytanie jest, kto pokryje koszty nowej nawierzchni ( nie są to małe pieniądze)? Kiedy trwają negocjacje, na forum pojawia się komentarz, który sugeruje zainteresowanym stroną, że gmina podjęła już decyzję, i jeżeli ten, kto zniszczył nawierzchnię nie naprawi tego, to zrobi to podatnik z Lesznowoli. Nie bardzo rozumiem taką postawę, przecież chodzi tu o nasze wspólne pieniądze i każdy wynegocjowany "grosz"ma dzisiaj znaczenie.
   Ponieważ na bieżąco monitoruję omawianą sprawę, wiem, że na dzień dzisiejszy nie zapadły jeszcze żadne decyzje, i takie jest również oficjalne stanowisko gminy. Nie wiem, więc skąd p. Marcin posiada taką wiedzę, ale na pewno wiem, że takie publikacje nie pomagają Tym, którzy negocjują z troską o nasze gminne finanse.
   Pozdrawiam
   M.W.
   • kania_marcin Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej 14.03.12, 16:11
    Dzień Dobry,

    Zakres robót obejmuje w szczególności:

    - roboty rozbiórkowe,
    - roboty ziemne,
    - roboty montażowe,
    - roboty drogowe – odtworzenie istniejącej nawierzchni:))

    Pozdrawiam
  • maryjuszp5 Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 13.04.12, 14:24
   Witam
   A czy przewidziana jest naprawa Granicznej od ulicy Szkolnej do Agrestowej?
   Tam może nie zrywano nawierzchni ale ciężki sprzęt wykonawcy, który tam jeździ nadszarpnął jej konstrukcję. Czy wykonawca zostanie zobligowany do posprzątania tej części Granicznej po bałaganie jaki tam generuje. Ciężki sprzęt wykorzystywany przy układaniu kostki na Świerkowej spowodował zapadnięcie się chodnika na Granicznej na wysokości wlotu tej pierwszej.

   Pozdr.
   • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 13.04.12, 19:06
    W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej zatwierdziliśmy 273 000 złotych na nawą nawierzchnię asfaltową na remontowanym odcinku ulicy Granicznej. Po następnej Sesji ( przyszły tydzień) ogłoszony zostanie przetarg.
    Sprawa składowania materiałów budowlanych na końcu ulicy Granicznej, przez wykonawcę prac budowlanych na Granicznej i Szkolnej, poruszony został na ostatniej Sesji Rady Gminy. Niezwłocznie po zakończeniu prac, teren zostanie uporządkowany a składowane materiały usunięte. Prace ziemne są już na ostatnim etapie ( ulica Owocowa) i wkrótce rozpocznie się naprawa nawierzchni.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
    • w-boc Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 16.04.12, 13:24
     A co z dziurami, które powstały po zimie na ul. Granicznej (na wysokości skrzyżowania z ul. Topolową)?
     • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 17.04.12, 16:02
      Ta sama firma wykona nową nawierzchnię na remontowanym odcinku Granicznej oraz naprawi wszelkie dziury powstałe po okresie zimowym( min. na wysokości ulicy Topolowej).
    • chytry.lis Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 14:36
     he, he, he...
     czy wykonawca nie powinien być wybrany wcześniej??
     zniszczono nawierzchnię w ubiegłym i dopiero teraz ogłasza się przetarg – to chyba jakieś kpiny
     ile jeszcze będziemy czekać na naprawę tego odcinka Granicznej??
     zapraszam Panów radnych a przede wszystkim mądrali z urzędu do przejechania się autem tym odcinkiem Granicznej
     ja jeżdżę tamtędy codzienni i mam już serdecznie dosyć niszczenia sobie zawieszenia w moim aucie za którego naprawę nikt mi nigdy nie zwróci pieniędzy
  • sila.czka Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 16:57
   No właśnie. Z wielką radością pan radny ogłasza, że odbędzie się przetarg. W momencie, w którym wszyscy mieszkańcy z dnia na dzień wyglądają dnia rozpoczęcia robót. To można rozgrzebać ulicę nie mając zabezpieczenia finansowego na jej naprawę??? To kpina jakaś. A do tego jaka radość radnych... Z czego? Z tego, że nie dopilnowało się czegoś wcześniej? Na waszym miejscu ukrywałabym te wiadomość.
   • karol_us Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 17:37
    Ale ludzie lubią sobie ponarzekać.
    Wykonawca ma w obowiązku odtworzyć zniszczoną nawierzchnie.Jeśli gmina zdecydowala się jednak zrobić nową nawierzchnię na calej szerokości ulicy ,nie tylko tej zniszczonej to chyba musi oglosić przetarg-takie są wymagania ustawy o zamówieniach publicznych.
    Pozdrawiam malkontentów
    • chytry.lis Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 18.04.12, 18:08
     no cóż chyba nie wszyscy słyszeli o czymś takim jak planowanie
     czy tak trudno przewidzieć pewne sytuacje?
     skoro się wpuszcza na ulicę ciężki sprzęt budowlany który rozkopuje ulice 10 kategorii (ciekawe ilu z Was pamięta tą ulicę z dawnych czasów i to w jaki sposób była asfaltowana) to wystarczy trochę pomyśleć by wiedzieć jak to się skończy
     ja nie mam auta służbowego i sam płacę za naprawę zawieszenia
     gdybym miał "służbówkę" to pewnie też bym gnał po dziurach jak szalony i pozdrawiał malkontentów
     • kania_marcin Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej 18.04.12, 18:29
      Dzień Dobry,

      Niniejszym chciałbym poinformować, że na najbliższej Sesji RG (19.04.2012 r.) przyznane zostaną oficjalnie środki finansowe na wykonanie analizy możliwości powiązania terenu dawnego KPGO Mysiadło z istniejącym i projektowanym układem dróg oraz remont nawierzchni (położenie nowej nakładki asfaltowej) ul. Granicznej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Dodatkowo pozytywną opinię uzyskał również wniosek o zakup usług w zakresie regulacji związanych z ochroną linii brzegowej stawu rekreacyjno – wędkarskiego w Mysiadle. Zostały przyznane również większe środki finansowe na budowę odwodnienia w Mysiadle i Nowej Iwicznej. Wykonawca zgodnie z zawartą umową miał obowiązek odtworzyć zniszczoną nawierzchnie. Samorząd Gminy Lesznowola zdecydował jednak o remoncie całej nawierzchni (położeniu nowej nakładki asfaltowej) ul. Granicznej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie po (Sesji RG) przyznaniu środków finansowych.

      Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 19.04.12, 13:54
   Firma, która pracuje na ulicy Szkolnej i Granicznej, planuje położyć asfalt na remontowanym odcinku drogi w przyszłym tygodniu. W międzyczasie rozpisany zostanie przetarg na wykonawcę nowej nawierzchni ( potrwa to około 1, 5 miesiąca). Potencjalny wykonawca położy nową nawierzchnię na całej szerokości ulicy (stara nawierzchnia będzie frezowana).
   Pozdrawiam
   M.W.
   • ksenia_123 Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 23.04.12, 16:03
    Czy tylko ja jestem zmeczona nawierzchnia na Granicznej i Szkolnej??? Masakra to co się dzieję, dziura na dziurze i to coraz wieksze;(( Dzisiaj poniedziałek i wszędzie pusto....
    • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 23.04.12, 17:00
     Wszyscy są zmęczeni. Firma planowała rozpocząć prace przy nawierzchni asfaltowej w dniu dzisiejszym. Niestety poranna aura ( obfite opady deszczu) stanęła na przeszkodzie. Miejmy nadzieje, że od jutra rana warunki pogodowe pozwolą na rozpoczęcie prac.
     Pozdrawiam
     M.W.
    • kania_marcin Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 23.04.12, 17:04
     Dzień Dobry,

     Zniszczona nawierzchnia ul. Granicznej zostanie odtworzona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Dziś, do godz. 9.00 lało.

     Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 24.04.12, 08:39
   Dzisiaj rano rozpoczęły się prace przy nawierzchni ulicy Granicznej.
   • kania_marcin Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 25.04.12, 15:14
    Dzień Dobry,

    Prace związane z tymczasową nakładką asfaltowa są w toku.

    Pozdrawiam
    • karol_us Re: Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Graniczne 25.04.12, 16:07
     Co widać i słychać i czuć.
     • kania_marcin Nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej 24.09.12, 10:28
      Dzień Dobry,

      Nakładka asfaltowa na ul. Granicznej zostanie wykonana w roku bieżącym. Obecnie na ukończeniu jest projekt remontu ulicy. Przy okazji zostaną również poprawione chodniki wzdłuż ul. Granicznej, pozdrawiam
      • chytry.lis Re: Nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej 24.09.12, 11:24
       rozumiem że czekamy z pracami na właściwą pogodę czyli deszcze, śnieg, mróz...

       cieszę się że coś się dzieje w tym temacie tylko dlaczego znów tak późno - znalazły się pieniądze do wydania jeszcze koniecznie w tym roku?

       proszę o informację co to znaczy "poprawione chodniki" i kiedy konkretnie ruszą prace
      • mwilusz Re: Nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej 24.09.12, 12:13
       Na dzisiejszej Sesji Rady Gminy ( w „Sprawach Różnych”) poruszyłem kwestię stanu chodnika wzdłuż ulicy Granicznej, szczególnie na odcinku gdzie trwały prace wodno-kanalizacyjne. Pan Wójt potwierdził, że „zapadnięcia” zostaną usunięte podczas prac związanych z nową nawierzchnią bitumiczną na ulicy Granicznej.
       Ciągle czekamy na zakończenie prac związanych z infrastrukturą komunikacyjną. Jest to jeden z warunków, który musi być spełniony zanim położony zostanie nowy asfalt.
       Pozdrawiam
       M.W.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka