19.04.05, 22:16
temat nie na to forum ale potrzebuje pomocy wink
potrzebuje napisac podanie o roawiazanie umowy o prace
i nie wiem jak to napisac, bo to jest moja pierwsza praca
ale potrzebne mi sa dwa podania
jedno po prostu o rozwiazanie
a drugie o roawiazanie w trybie natychmiastowym
bo mam 3 miesieczny okres wypowiedzenia
z gory dziekuje wink
Obserwuj wątek
    • hoki_yamoki Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:18
      A jaki to problem -
      Warszawa,dnia,do kogo...Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozwiązanie ze mną
      umowy o prace w trybie - tu sobie wybierz...Z poważaniem i podpis.Ot i całe
      podanie
      • pacio Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:20
        Prześlij skanem na małpę gazetową Twoją obecną umowę o pracę, cholera wie co
        podpisałeś. Tylko nie pisz że standartowa
        • zapalniczka Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:21
          moze poszukaj na stronach cos... np na hodze sa wzory roznych podan, umow smile
      • pacio Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:21
        hoki_yamoki napisał:

        > A jaki to problem -
        > Warszawa,dnia,do kogo...Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozwiązanie ze mną
        > umowy o prace w trybie - tu sobie wybierz...Z poważaniem i podpis.Ot i całe
        > podanie

        Sorry hoki, mozna wpaść na minę z Twoja prpozycją nie wiadomo jaki ma zapis w umowie
        • hoki_yamoki Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:24
          No chyba przeczytał zanim podpisał no nie ????
          Jak standardowa - to i tak musi podać okres wypowiedzenia, bo nie ma czegoś
          takiego jak natychmiastowe rozwiązanie umowy o pracę.To jest możliwe tylko przy
          zwolnieniu dyscyplinarnym, albo gdy firma łaskawie zgodzi się na brak
          świadczenia pracy.
          • konrado80 Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:29
            jak napisalem jedno podanie musi byc ze chce rozwiazac za porozumieniem stron w
            trybie natychmiastowym, bo jeszcze nie wiem jak sie to wszystko potoczy
            bo w tej chwili mam prace nowa i tylko musze tutaj zalatwic co trza
            a w umowie jest:
            umowa moze byc rozwiazana przez obie strony, przy zachowaniu postanowien Prawa Pracy
            • hoki_yamoki Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:31
              Więc musisz określić jak najkrótszy okres wypowiedzenia i trzymać kciuki, żeby
              się zgodzili...Nie możesz wypowiedzieć umowy w trybie natychmiastowym -
              niestety.
              • maraiss Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:43
                hoki_yamoki napisał:

                Nie możesz wypowiedzieć umowy w trybie natychmiastowym -
                > niestety.
                pracownik tez mozetongue_out tylko ,że Konrad nie moze z tej opcji skorzystacsad
                • mariolka99 Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:47
                  Hmmm...Ja bym zadzwoniła do inspekcji pracy i się dowiedziała. Ale z tego co
                  wiem to okres wypowuedzenia obowiązuje obie strony ergo nie ma czegoś takiego
                  jak tryb natychmiastowy...W inspekcji sa fajni ludzie;]
                  • maraiss Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:48
                    mozna rozwiazac umowe bez wypowiedzenia...
                    jezeli spełnione sa pewne warunki...
                    • pacio Re: Prosba ;) 19.04.05, 23:41
                      nie znając treści umowy możemy gdybać.
                      Może znajdzie się Paragraf 22...
                      • maraiss Re: Prosba ;) 19.04.05, 23:46
                        pacio napisał:

                        > nie znając treści umowy możemy gdybać.
                        > Może znajdzie się Paragraf 22...

                        ale ja sie z tobą pacio zgadzam w 100%smile
                        miałam na mysli jedynie to ,że kodeks pacy przewiduje taką możliwoścsmile
                      • konrado80 Re: Prosba ;) 20.04.05, 00:09
                        ale co chcesz wiedziec na temat mojej umowy?
                        czego mam w niej wyszukiwac?
                        bo ja juz nie wiem
                    • konrado80 Re: Prosba ;) 20.04.05, 00:10
                      o jakie warunki chodzi???
                      • pacio Re: Prosba ;) 20.04.05, 11:11
                        konrado80 napisał:

                        > o jakie warunki chodzi???

                        konrado, w naszym kochanym kraju mamy dowolność zawierania umów, cholera wie co
                        tam jest napisane, jakieś kary, obostrzenia, powołanie się na wewnetrzny
                        regulamin Twojej firmy, więc jeżeli pomoc ma być rzeczowa i dające Tobie
                        bezpieczeństwo i satysfakcje z szybko załatwionej sprawy prześlij skany marais,
                        thomixowi i mła (moge nie być przy kompie, mam pare wyjazdów, stąd równierz do
                        nich).

                        cenzora wylaliśmy
                        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19300
                • konrado80 a dlaczego ja nie moge??? 20.04.05, 00:11

    • mariolka99 Re: Prosba ;) 19.04.05, 22:51
      To może mu podpowiedz.Mi sie zawsze udaje.Zawsze uświadamiam im że na okresie
      wypowiedzenia nie jestem dobrym pracownikiem...I jakoś trafia ten argument;D
      • konrado80 Re: Prosba ;) 20.04.05, 00:12
        ale ja nie mam z kim w mojej firmie na ten temat rozmawiac
        u mnie jest troche innaczej, to jest firma Austryjacko-Polska
        • thomix Re: Prosba ;) 20.04.05, 10:23
          KOnrad, KP nie przewiduje rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym.
          tzn, mozna ja rozwiązać bez zachowania okresu wypowiedzenia przez zlożenie
          oświadczenia, ale pod pewnymi, kreślonymi w Kodeksie warunkami. Np może to być
          zmiana warunków pracy i/lub płacy.
          a oto co mówi KP:

          Zgodnie z art. 30 K.p. umowa o pracę może być rozwiązana:

          - na mocy porozumienia stron,
          - przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia
          (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
          - przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia
          (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
          - z upływem czasu, na który była zawarta,
          - z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.

          Możesz w ostateczności zwyczajnie porzucić pracę - w tej chwili w KP nie ma na
          to paragrafu. Ale to chyba nie jest zwyczajnie eleganckie.

          Podanie o rozwiązanie umowy o pracę proponuję napisać, zwyczajnie, w jednym,
          góra dwóch zdac=niach. Że zwracasz się z prośbą o rozwiązanie umowy za
          porozumieniem stron z okresem wypowiedzenia np 1 miesiąc (to Ty proponujesz
          taki okres wypowedzenia!) W końcu jest to za porozumieniem stron, jak sama
          nazwa wskazuje. oczywiście, w Twoim przypadku przewidziany jest 3. miesięczny
          okres. Ale masz prawo negocjowac i proponowac krotszy.

          Co do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia 9w trybie
          natychmioastowym):
          W uchwale z dnia 15.04.1994 r. I PZP 14/94, OSNAPiUS z 1994 r. Nr 3, poz. 40 —
          SN rozstrzygnął bardzo istotną kwestię dotyczącą rozwiązywania umów o pracę na
          zasadzie porozumienia stron. Stwierdził mianowicie, że klauzula umowna
          upoważniająca pracodawcę i pracownika do rozwiązania stosunku pracy ze skutkiem
          natychmiastowym, bez podania przyczyny, na zasadzie porozumienia stron jest
          nieważna.

          Tak więc zostaja negocjacjesmile jakby co, to służę pomocą
    • md0512 Re: Prosba ;) 20.04.05, 11:53
      Cześć !!

      Pierwsze co musisz zrobić - to pójść do swojego przełożonego i poinformować go
      o swoich zamiarach. On skieruje Cię do właściwej osoby. W zależności od
      wielkości firmy jest to prezes, vice-prezes lub kierownik działu kadr. Z tą
      osobą musisz umówić się w jaki sposób odejdziesz. Myślę, że zgodzą się na
      odejście za porozumieniem stron (bo dlaczego by nie). Dopiero po uzyskaniu
      ustnej zgody piszesz stosowne papierki - czyli rozwiązenie umowy o pracę na
      drodze porozumienia stron. Takie rozwiązanie umowy ma skutek natychmiastowy
      (następnego dnia śpisz dłużej/idziesz do nowej pracy).
      Powodzenia na nowej dordze... zawodowej wink
    • zajaczek79 Re: Prosba ;) 21.04.05, 10:06
      Konrado,
      i co? Sprawa już załatwiona?

      Z.
      • konrado80 Re: Prosba ;) 21.04.05, 18:51
        narazie jeszcze nie sad
        dzisiaj musze napisac jakies podania
        i z nimi jutro isc do kierownika i zdecydowac
        ktore zlozyc, bo najlepszym rozwiazaniem by bylo
        tak jak napisal Tomek, zeby z 2 miesiecznym okresem wypowiedzenia
        ale nie wiem czy sie zgodza na takie cos, bo wtedy jeden miesiac pracuje
        a drugi ide na urlop i podczas tych 2 miesiecy pracuje w obu firmach i mam dwie
        pensje wink
        • zoskaanka Re: Prosba ;) 21.04.05, 18:59
          Konrad, możesz też złożyć z tym swoim 3miesięcznym okresem wypowiedzenia i
          dogadać się, żeby Cię zwolnili z obowiązku świadczenia pracy
          • konrado80 Re: Prosba ;) 21.04.05, 19:09
            niby tez jest jakas mysl
            ale musialbym gadac z prezesem austryjakiem
            ktory nie wiem kiedy bedzie u nas
            • zajaczek79 Re: Prosba ;) 21.04.05, 19:31
              konrado80 napisał:

              > niby tez jest jakas mysl
              > ale musialbym gadac z prezesem austryjakiem
              > ktory nie wiem kiedy bedzie u nas

              A nie lepiej najpierw w rozmowie wysondować, co i jak?
              Chętnie bym Ci pomogła - jako ten, no, prawnik smileale niestety nie mam dzisiaj
              czasu sad

              Z.
    • wenecka Re: Prosba ;) 21.04.05, 13:38
      no żesz! gratuluje! i sie ciesze razem z Tobą.
      jak z umową wszystko standardowo, to pisz jak Hoki napisał.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka