Dodaj do ulubionych

Lokaty z codziennym naliczaniem

11.03.11, 16:15
Witam,
mam pytanie odnośnie do... przyszłości. Co z aktualnymi lokatami z codziennym naliczaniem odsetek jeśli w życie wejdzie podatek od nich (zapowiadany w lipcu)?
Będę wdzięczny za odpowiedź lub prawdopodobną spekulację)))

T.
Obserwuj wątek
    • kredycik-i-wio Re: Lokaty z codziennym naliczaniem 11.03.11, 16:36
      Według projektu MF nic się nie zmieni, czyli trwające lokaty pozostaną bezbelkowe, ale w sejmie mogą w ustawą zrobić wszystko, więc równie dobrze mogą uchwalić, że masz dopłacić to wszystko co oszczędziłeś, to tylko Polska.
      • rozenek_taki Re: Lokaty z codziennym naliczaniem 13.03.11, 20:48
        że masz dopłacić to wszystko co oszczędziłeś

        A jak to będzie po polsku: dopłacić=oddać czyli zwrócić odsetki?
        Wszystko=od początku istnienia konta?
        Q-mać, powszechny dostęp do internetu to jednak porażka :)
        • kredycik-i-wio Re: Lokaty z codziennym naliczaniem 14.03.11, 13:18
          Poza Tobą wszyscy rozumieją, ale specjalnie dla Ciebie wytłumaczę, postaram się nie przekroczyć pewnego poziomu.

          > A jak to będzie po polsku: dopłacić=oddać czyli zwrócić odsetki?

          Jeśli zapadłaby taka decyzja to mogłoby to być rozwiązane tak, że wraz z pobraniem pierwszy raz podatku po wejściu w życie nowych przepisów o zaokrąglaniu co do grosza, z konta lokaty, zostanie również pobrany podatek obliczony według tych samych nowych przepisów poprzez obliczenie należnego podatku z każdej codziennej kapitalizacji, która miała już miejsce.

          > Wszystko=od początku istnienia konta?

          Nie wiem czy od początku istnienia konta, bo pytanie było o lokatę terminową.

          > Q-mać, powszechny dostęp do internetu to jednak porażka :)

          Masz rację.
      • Gość: jasnowiduch Re: Lokaty z codziennym naliczaniem IP: *.adsl.inetia.pl 13.03.11, 20:48
        Nie strasz, bo się... ;)
    • brandmind.pl Re: Lokaty z codziennym naliczaniem 14.03.11, 10:52
      Witam,
      projekt zmiany ordynacji podatkowej i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje wprowadzenie przepisu przejściowego, na podstawie którego lokaty założone przed wejściem nowych przepisów, będą opodatkowane według obowiązującego stanu prawnego w dniu zawarcia umowy o lokatę. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, a o szczegółach przeczytać można w artykułach: tnij.org/ktak , tnij.org/ktal .

      Pozdrawiam:) Joanna
      Doradztwo Finansowe on-line Brandmind
      • Gość: ric Czyli w drugiej Irlandii g... wiadomo. IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.03.11, 21:03
        Pamiętajcie, że opodatkowanie od lipca lokat codziennych wprowadza się oczywiście przez PiS. No i to trzęsienie ziemi w Japonii ..., PiS już przesadził.
        [Info dla wykształconych z dużych miast, o ile mają czas przy angielskim zmywaku na czytanie netu: powyższy tekst celowo jest sarkastyczny]

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka