xardas16 17.04.07, 20:32 Czy muszę płacić podatek za akcje NFI, nabyte w kantorze i złożone w formie materialnej w 1997 roku, a sprzedane dopiero w tym roku. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anna_welsyng Re: NFI 17.04.07, 22:27 Z Pana pytania wynika, że w kantorze w 1997 r. nabył Pan Powszechne Świadectwa Udziałowe, a nie akcje NFI. Akcje NFI można było bowiem nabyć tylko na GPW. Program NFI składał się z takich etapów: 1) emisja „papierowych” świadectw udziałowych (PŚU) - listopad 1995 r. 2) przekształcenie „papierowych” PŚU (można je było nabyć m.in. w kantorach) w „elektroniczne” PŚU notowane na GPW - połowa 1996 r. 3) konwersja „elektronicznych” świadectw PŚU w akcje NFI także notowane na giełdzie – połowa 1997 r. Ponieważ nabył Pan akcje NFI w drodze konwersji świadectw PŚU na akcje, nie ma Pan prawa do zwolnienia z podatku giełdowego na podstawie nabycia akcji przed wprowadzeniem podatku. Ma Pan za to prawo do zwolnienia z art. art. 21 ust. 1 pkt 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Szczegóły: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=895&w=58811198&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś