17.04.07, 20:32
Czy muszę płacić podatek za akcje NFI, nabyte w kantorze i złożone w formie
materialnej w 1997 roku, a sprzedane dopiero w tym roku.
Obserwuj wątek
    • anna_welsyng Re: NFI 17.04.07, 22:27
      Z Pana pytania wynika, że w kantorze w 1997 r. nabył Pan Powszechne Świadectwa
      Udziałowe, a nie akcje NFI. Akcje NFI można było bowiem nabyć tylko na GPW.
      Program NFI składał się z takich etapów:
      1) emisja „papierowych” świadectw udziałowych (PŚU) - listopad 1995 r.
      2) przekształcenie „papierowych” PŚU (można je było nabyć m.in. w kantorach)
      w „elektroniczne” PŚU notowane na GPW - połowa 1996 r.
      3) konwersja „elektronicznych” świadectw PŚU w akcje NFI także notowane na
      giełdzie – połowa 1997 r.
      Ponieważ nabył Pan akcje NFI w drodze konwersji świadectw PŚU na akcje, nie ma
      Pan prawa do zwolnienia z podatku giełdowego na podstawie nabycia akcji przed
      wprowadzeniem podatku. Ma Pan za to prawo do zwolnienia z art. art. 21 ust. 1
      pkt 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Szczegóły:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=895&w=58811198&v=2&s=0

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka