Dodaj do ulubionych

Proszę o opinie na temat Polbanku !!

27.07.07, 07:27
Witam ! Chcialbym wziasc kredyt w Polbanku poniewaz maja ciekawa oferte.
Ponoc sa problemy z wyplatami transz, itp. Prosze o pomoc !

Pozdrawiam !
Obserwuj wątek
    • marekficek Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 27.07.07, 10:31
      z daleka omijać !!!
      • olga50 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 30.07.07, 19:32
        dlaczego?
      • kub13 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 20.05.08, 08:00
        Ten bank to porażka
        25 maja minie 4 miesiace od podpisania umowy o kredyt hipoteczny a kasy jak nie
        bylo tak dalej nie ma na koncie,mimo podpisanej umowy cały czas coś im jeszcze
        brakuje a jak już przyślą jakieś papiery to zawierają one błędy i następne 2-3
        tygodnie w plecy,jeżeli potrzebujecie kasy w krótkim terminie ten bank się nie
        nadaje
    • one.margo Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 08.02.08, 17:11
      Mocno odradzam kredyt w Polbanku. Panuje tam okropny bałagan. Brałam
      kredyt na budowę domu. Najpierw niekompetentni pracownicy banku
      oskarżyli mnie o fałszowanie ksiąg wieczystych. Po dużej awanturze,
      wyjaśniono sprawę i nikt mnie nawet nie przeprosił. Wypłata transz
      uzależniona jest od fikcyjnych kontroli na budowie. Na koniec
      wypłacono mi o 1 transzę za dużo i naliczano niewłaściwe raty
      kredytu. Teraz nie chcą zwrócić nadpłaconych pieniędzy mimo iż ja
      zwróciłam tą transzę. Koszmar!!
      • nocny_doradca_open Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 11.03.08, 21:32
        nie mam jako doradca dobrych doświadczeń z tym bankiem.Praktycznie
        za każdym razem były jakieś problemy i musiałem interweniować w
        centrali. Ostatnio warunki zmieniły sie na gorsze..podniesiono
        prowizję do 1,5%.Muszą się pozbierać stąd pogorszenie warunków, zeby
        odstraszyć klientów. Myślę, że spokojnie można załatwić lepsze
        warunki.Jak będzie Pani zainteresowana proszę o wiadomość:

        nocny_doradca_open@gazeta.pl
      • tom-k6 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 09.06.08, 16:24
        ODRADZAM. Ten bank to jakaś pomyłka tam są tak niekompetentni
        pracownicy że obłęd. Małpy w zoo lepiej by zorganizowały sobie prace
        i skompletowły dokumenty niż oni. Bardzo żałuję że biorę u nich
        kredyt niestety podpisałem już umowę a na pieniądze czeka i czekam.
        Najpierw sprawdzaja dokumenty i mówią że już wszystko a potem
        okazuje się że czegoś znowu brakuje. ODRADZAM po 100000000000 kroć.
    • kredytobiorca_28 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 04.03.08, 20:47
      W skrócie moje doświadczenia z Polbankiem - kredyt mieszkaniowy
      hipoteczny (rynek wtórny) w CHF.
      Sam Bank, jeśli chodzi o ofertę (na dzień dzisiejszy) jest dobry.
      Błąd jaki popełniłem, to wybór pośrednika - Expander. W przypadku
      tego Banku proponuję omijać szerokim łukiem to połączenie
      (Expander+Polbank). Zapyta ktoś dlaczego?? Ano dlatego, że w chwili
      kiedy jest już podpisana umowa jest dosłownie "czeski film" - nikt
      nic nie wie. Pani w Expanderze rozkłada ręce (miałem pecha -
      wyjątkowy brak kompetencji), a Bank odsyła na infolinię, na której
      konsultant, nie wie na jakim jest etapie sprawa i "wyśle zapytanie
      do działu kredytów hipotecznych" - po prostu koszmar. Jeśli ktoś
      chce załatwiać ten kredyt przez pośrednika - proponuję dużą butelkę
      nerwosolu, dodatkowe 500 min na rachunku telefonicznym (w 2 dni
      wydzwoniłem 480 min na połączenia Expander-Polbank i vice versa) i
      UWAGA: w akcie notarialnym proszę sobie założyć minimum 3 tygodnie
      na przelanie pieniędzy na konto zbywcy. Wcześniej jest to nierealne.
      Wszystkie papiery idą do Warszawki. Lokalne oddziały nie mają wglądu
      w sprawę - wszystko zależy od "Analityka w dziale kredytów
      hipotecznych" (ja miałem szczeście: dyrektorka mojego lokalnego
      oddziału zaangażowała się w pomoc tak bardzo, że udało nam się
      sprawę doprowadzić do szczęśliwego końca zwieńczonego wypłatą
      kredytu). Miałem doczynienia z sytuacją, kiedy całość kredytu jest
      na moim koncie przez 4 dni i nikt nie wie dlaczego nie jest
      przelewana na konto zbywcy !!! A terminy (zawarte w akcie
      notarialnym) gonią....
      Jak chodzi o papiery: Bank jest nieprawdopodobnie drobiazgowy - być
      może każdy bank jest taki, ale dla mnie był to po prostu horror
      (ukłon w stronę niekompetencji w Expanderze - proszę naprawdę
      zastanowić się 3 razy zanim zdecydujecie się Państwo na pośrednika).
      Oczywiście raty naliczane są po cenie sprzedaży waluty (w moim
      przypadku CHF) - tu mała niespodzianka: wysokość raty należy sobie
      obliczyć samemu, na podstawie obowiązującego w Banku kursu z "dnia
      roboczego poprzedzającego dzień spłaty" !!! Dla mnie, to nieco
      dziwna sytuacja, bo trzeba albo dzwonić na infolinię i pytać o
      aktualny kurs, albo korzystać z internetu (w mojej opinii,
      tragiczny "e-system" osługi konta) albo zawsze przelewać pieniądze z
      jakąś rezerwą na wypadek wahnięć kursu sprzedaży (oczywiście
      sytuacja nie ma miejsca kiedy konto do obsługi kredytu jest
      podstawowym kontem kredytobiorcy - wpływa na nie wynagrodzenie lub
      inne pieniądze w kwocie pokrywającej wysokość raty). Nie wiem jak
      jest w innych bankach, ale to zaskoczyło mnie bardzo (w Expanderze
      nikt, mimo zapewnień, że "już nie raz załatwiali taki kredyt" nie
      wspomniał o takiej sytuacji - nie wiedzieli nawet że Polbank ma
      internetową obsługę konta !!!). Załatwienie kredytu (do momentu
      przelania pieniędzy na konto zbywcy) trwało 2,5 miesiąca. Poza tym
      wszystkim... Kredyt wygląda nieźle (chociaż 30 lat spłaty jest nieco
      przytłaczjące :]). Jeśli ktoś ma dużo cierpliwości, stalowe nerwy
      i... skorzysta z moich doświadczeń - polecam. Mam nadzieję, ze komuś
      się przyda ta wypowiedź. Pozdrawiam.
      • fortis_hipoteka Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 04.03.08, 22:42
        Na pewno się przyda.
        Ja polecam zapoznać się jeszcze z wątkami:

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=46441&w=75312488oraz
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=624&w=76273496
        Ogólnie - wypowiedź przedmówcy zawiera większość istotnych uwag...
        Post bardzo wartościowy i radzę czytać wszystkim planującym kredyt w Polbanku !
        • ro_m_ek Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 05.03.08, 15:08
          Dokładnie tak.
          Ja dodam do tego jeszcze tylko jedno.
          Jeśli masz zdolność w innym banku-jesteś w stanie dostać ofertę taką
          samą lub nawet lepszą.
          Jeśli zdolność jest tylko na Polbank-trzeba się przygotować na
          naprawdę długą przeprawę. I pomimo tego co napisał kolega 2 posty
          wyżej, naprwdę polecam pośrednika, ale takiego, który jest do końca,
          tj do wypłaty ostatniej transzy a nie tylko przekierowania klienta
          do banku. To on martwi się o załatwienie sprawy z Polbankiem i
          klient ma połowę mniej nerwów.
          Mimo wszystko uprzedzam! Połowa mniej nerwów to i tak 5 razy więcej
          niż w innym normalnym banku.
      • marcin828282 Re: Odradzam 11.03.08, 18:44
        W moim przepadku było podobnie ODRADZAM WSZYSTKIM POLBANK !!!!!!!
        Ja załatwiałem sprawę bez pośredników w siedzibie banku, na decyzję
        kredytową czekałem 30 dni, w umowie jest że na uruchomienie kredytu
        mają 7 dni a im zajęło to 12 ( w tym czasie codziennie słyszałem
        tylko że nie wyszła jeszcze zgoda od analityka) od uruchomienia
        kredytu upłynęły jeszcze 3 dni zanim przelano pieniądze. Teraz mam
        problem bo w akcie było zaznaczone że pieniądze wpłyną w ciągu 5 dni
        a im zajęło to 15 sprzedający nie miał tyle cierpliwości i sprawa
        jest w sądzie, nie wiem jak to teraz będzie. Ale muszę doliczyć do
        kosztów wynagrodzenia dla adwokata.
      • directre Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 20.05.08, 12:15
        Zawsze tak będzie, że część osób, bezgranicznie zaufa poradom doradcy i podda się jego sugestiom w wyborze banku, do którego będzie składać wniosek i spłacać kilkadziesiąt lat raty, a inna część będzie czuła się na siłach by smodzielnie porównać oferty przedstawione bezpośrednio przez doradców banków. Na jeden sposób i na drugi jest zapotrzebowanie. Ja z oczywistych względów jestem zwolennikiem drugiego rozwiązania:) i zachęcam, do sprawdzenia ofert kilku banków, nawet bez potrzeby wychodzenia z domu i złożenia wniosków u 2-3 doradców banków, którzy zaproponują najlepsze warunki
        • jacekstud Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 28.05.08, 14:23
          witam
          Ja wraz z zona bralem kredyt w Polbanku pazdzernik 2007 w
          oddziale w Krakowie na grodzkiej i polecam szczerze.
          Wszystko zalezy od doradcy nasz byl bardzo kompetentny, i od tego
          czy umiemy dobrze negocjowac i wiemy o co chodzi , wczesniej nalezy
          dobrze poczytac zapoznac sie z tym czego bank wymaga od nas i juz po
          klopocie, bo wiekszosc sytuacji wydaje mi sie to nasza wina nie
          donosimy czegos na czas albo czegos brakuje , ewentualnie to sa
          rzeczy niezalezne od banku sady , inny bank, w innym wypadku mamy po
          prostu pecha albo doradca jest do kitu ale to widac od razu i wtedy
          idziemy gdzie indziej.
          Trzeba dobrze sluchac i zadawac pytania.
          Umiec przekonac bank do swojego.
          Kredyt bralismy pierwszy raz w zyciu , zaden inny bank nam go nie
          chcial dac(poza santander i mbank ) , po pierwsze tak niski dochod ,
          po drugie malzenstwo itp.
          Zona miala wtedy dochodu 1200 netto na reke i pracowala od dwoch
          niecalych miesiecy w nowej pracy , ja studiuje.
          Dostalismy kredyt na zakup mieszkania na rynku wtornym o wartosci
          105 tys , kredytu dostalismy rowne 105 tys , cala procedura odbyla
          sie bardzo szybko , niecaly miesiac i pieniadze juz byly na koncie
          zbywcy a powiem ze kupowalismy mieszkanie bez ksiegi wieczystej i
          bylo potrzeba duzo dokumentow zeby ja zalozyc.

          Warunki kredytu tez wg mnie byly nie najgorsze
          marza 1,35% plus Libor3M plus podwyzszone oprocentowanie o 1% do
          czasu wpisu do hipoteki(obecnie juz wpis mamy i oprocenotwanie nam
          obnizaja)
          brak prowizji
          brak ubezpieczenia od niskiego wkladu wlasnego

          wczesniejsza splata kredytu 1% po 3 latach brak prowizji

          ktos pisal ze trzeba sobie samemu obliczyc rate ale to chyba zaden
          problem dla w miare wyksztalconego czlowieka , a jesli juz nie to
          po prostu przelewac zawsze troche wiecej ,a bank juz za nas pobierze
          odpowiednia kwote.
          Co do czasu przelewu pieniedzy na konto zbywcy to tez w umowie
          notarialnej najlepiej podac jak najdluzszy czas.
          Podstawowa zasada to sie nie spieszyc , nie mowic ze gonia terminy ,
          nie umawiac wczesniej notariusza , kredyt hipoteczny bierzemy
          niezbyt czesto i nie ma tu miejsca na pospiech ani na poganianie.
          Nie wyobrazam sobie jak niektorzy robia ze np przed przyznaniem maja
          juz umowionego notariusza na okreslona date , z notariuszem umawiamy
          sie po przyznaniu kredytu po to zeby nie robic nic w pospiechu i na
          szybko bo wtedy duzo waznych rzeczy pomijamy

          Jesli juz mam narzekac to na ich system bankowosci internetowej jest
          do kitu oraz na to ze nie dali nam kredytu na dokonczenie remontu
          mieszkania (pomimo pozytywnej decyzji wstepnej)ale to juz bardziej
          wina rzeczoznawcy i nasza bo nie
          zapoznalismy sie , dokladnie z praca i dzialaniami rzeczoznawcy przy
          wycenie mieszkania.

          pozdrawiam jacek
      • kredytobiorca_28 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 05.06.08, 11:38
        To jeszcze nie koniec historii... ma ona swój dalszy ciąg, już
        teraz, po dostarczeniu odpisu księgi wieczystej wraz z prawomocnym
        wpisem o hipotece na rzecz Polbank EFG. Zaniosłem do Oddziału Banku
        dokumenty przed spłatą trzeciej raty (Polbank stosuje harmonogram
        spłat obliczany na 3 miesiące "w przód"). Poprosiłem o potwierdzenie
        dostarczenia i szczęsliwy, że jeszcze tylko jedna rata (trzecia -
        zgodnie ze starym harmonogramem) będzie z wyższą marżą. W życiu się
        tak nie pomyliłem !!!
        Okazuje się, że pomimo tego, że odpis KW trafił do Banku przed
        spłatą trzeciej raty (była płacona na początku maja, a odpis był w
        banku w przedostatnim tygodniu kwietnia) i przed ustaleniem
        harmonogramu na kolejne 3 miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień) Bank
        ma 14 dni roboczych (!!!) na zmianę w oprocentowaniu. Zatem ponieważ
        rata 3 była płacona w pierwszym tygodniu maja, a harmonogram spłaty
        na kolejne miesiące jest podobno obliczany w dniu spłaty każdej
        trzeciej raty z poprzedniego harmonogramu, toteż wyliczenie na
        czerwiec, lipiec i sierpień nie obejmuje obniżenia marży (bo 14 dni
        roboczych (!!!) od przedostatniego tygodnia kwietnia wypada już po
        terminie spłaty majowej raty !!! ). Wobec tej sytuacji rata na
        kolejne 3 miesiące jest naliczana z podwyższonym oprocentowaniem !!!
        Zatem pomimo dostarczenia odpisu KW w kwietniu do sierpnia włącznie
        płacę podwyższone oprocentowanie.
        Idąc za radą Pani z Oddziału, napisałem reklamację. Jest oczywiścnie
        magiczne 14 dni na rozpatrzenie. Po upływie tego terminu, nie mam
        odpowiedzi na reklamację (pomimo tego, że REGULAMIN, którym
        zasłaniano się w przypadku podwyższonego oprocentowania przewiduje
        właśnie taki czas na odpowiedź), w Oddziale "już wysłali maila do
        centrali i czekają na odpowiedź"...
        Jelśi mogę komuś poradzić: LUDZIE OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM TEN BANK
        (oczywiście w temacie kredytów hipotecznych - reszty nie znam)!!!
        Bałagn, chaos, i REGULAMIN ("przecież pan podpisał" - słowa Pani z
        Oddziału). Tam nie ma z kim rozmawiać - nikt nic nie wie, a na
        infolinii trzeba niejednokrotnie spędzić 40-60 min !!!
        Proszę naprawdę wziąć pod rozwagę moje słowa. Ja biorąc kredyt i
        czytając opinie na forach też wierzyłem, że "ktoś miał pecha - źle
        trafił" i mnie to nie będzie dotyczyło. Niestety, dotyczy mnie w
        takim samy stopniu jak innych... Szkoda nerwów.

        PS. Ktoś w Polsce powienien wreszcie zrobić porządek z tym
        przeklętym sformułowaniem "dni roboczych" - absurd na skalę
        światową. A pieniądze uciekają...
        • kredytobiorca_28 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 03.07.08, 14:00
          W dniu wczorajszym, tj 2 lipca, otrzymałem upragniony, skorygowany
          (niestety tylko na dwie raty) harmonogram uwzględniający obniżenie
          marży. Cała operacja obniżenia marży trwała od 23 kwietnia do 2
          lipca. Kosztowała mnie masę nerwów, telefonów, pisania... no i jedną
          ratę "po starej cenie" - ze względu na cholerne 14 dni roboczych !!
          Każdy, kto będzie przymierzał się do kredytu hipotecznego w POLBANKU
          niech ma na uwadze moje powyższe wpisy.
          Podtrzymuję swoją opinię, że tak fatalnej obsługi reklamacji,
          bałaganu i "zapytań do działu reklamacji/analityków" nie spotkałem w
          żadnej innej instytucji.
          Mam nadzieję ze przez najbliższe lata, będę już spokojnie spłacał
          kredyt, ciesząc się brakiem konieczności kontaktów z Polbankiem, a
          jedyną korespondencję bankową, na którą będę czekał, będą kolejne
          harmonogramy.
          Życzę tego sobie oraz wszystkim Kredytobiorcom Polbanku.
    • grazar Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 10.06.08, 18:44
      Ten Bank to jedna wilka porażka i tak jak napisali przedmówcy
      wreszcie ktoś powinien zrobić pożądek z tym bankiem.
      W moim przypadku bank notorycznie nie wywiązuje się ze swojej strony
      z umowy. Na wypłatę kolejnych transz czekam już ponad
      półtoramiesiąca (wg. umowy 7 dni roboczych) i oczywiście pieniędzy
      nie ma a developer chce ze mna już zrywać umowę!!! . Oczywiście o
      ile uda się dodzwonić do kogokolwiek w banku (czasem pare godzin
      prób) to nikt nic nie jest w stanie powiedzieć i nikt nic nie wie
      łącznie z ludzmi zajmującymi się kredytami hipotecznymi!!
      (ewentualnie mówią że oddzwonią i nie oddzwaniają). W rozmowach na
      żywo w odddziałach banku słyszy się tylko że "To nie od nich
      zależy"!?!!!??!!
      OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA
      • ciaglecos Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 17.06.08, 00:11
        Zgadzam się z przedmówcami - większej niekompetencji nigdzie nie widziałam.
        Polbank przyznaje chętnie kredyty, ale nie wypłaca transz na czas. Mi też
        deweloper chce wypowiedzieć umowę, właśnie wysłał mi wezwanie do zapłaty, bo
        bank spóźnia się trzeci tydzień z wypłatą drugiej transzy i nic sobie nie robi z
        terminów określonych w umowie notarialnej z deweloperem. A pan z obsługi
        kredytów tylko mówi, że wysyła maile do centrali i więcej nic nie może. Nie ma
        oddzwaniania, nie ma odpisywania na maile - po prostu olewanie kompletne.
        Grecki bank - jakże znaczące staje się powiedzenie "udawać Greka". Naprawdę -
        ciężko mi sobie wyobrazić większą niekompetencję.
    • 01gizmo Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 06.07.08, 11:09
      Przyznam się, że po przeczytaniu wiadomości na tym forum i innych o
      Polbanku, byłem pełen obaw co do tego banku, ale niestety zdolność
      kredytową tylko dawał mi ten bank, więc udałem się tam po kredyt.
      Przechodząc kolejne etapy decyzyjne za każdym razem byłem
      zestresowany czy kolejny nie będzie trwał za długo i ku mojemu
      zdziwieniu nie było tak źle. Ostateczną decyzję otrzymałem po ośmiu
      dniach od decyzji przedwstępnej, po sześciu kolejnych podpisałem
      umowę kredytową. Jedna sprawa potwierdziła się, chodzi o czas
      uruchomienia kredytu, z owych siedmiu dni roboczych zrobiło się
      dziewięć a w zasadzie dziesięć, bo przez jeden dzień cała kwota
      kredytu leżała na moim koncie, by dopiero następnego wyjść na konto
      sprzedających, więc tu uprzedzam, że bezpieczniej jest wpisać termin
      dłuższy niż obiecane w banku siedem dni roboczych. Wiem dobrze,że w
      innych bankach obsługa kredytu przebiega szybciej, ale mimo wszystko
      byłem zadowolony, choć przedłużenie się terminu wypłaty środków nie
      było miłym okresem, ale na szczęście sprzedający okazali się
      wyrozumiali.
      Jeszcze jedną sprawę chciałbym poruszyć, chodzi tu o kompetencje
      pracowników Polbanku. Kredyt załatwiałem w oddziale i w sumie cała
      papierologia przechodziła płynnie, wszystkie moje dokumenty były
      skanowane i przesyłane do działu kredytowego, więc może i przez to
      nie czekałem zbyt długo na kolejne decyzje, natomiast poziom wiedzy
      pracownika w oddziale dawał wiele do życzenia. Pan nie potrafił
      pokazać mi gdzie jest napisana informcja o uruchomieniu kredytu w
      ciągu 7 dni (okazało się, że tego nie ma w umowie, jest to natomiast
      w regulamianie, którego Pan najwyraźniej nie czytał), poza tym było
      jeszcze kilka innych sytuacji. Jednak szczyt niekompetencji okazał
      Pan w momencie kiedy zrobiło się trochę nerwowo, czyli gdy minął 7
      dzień a kredyt nie pojawił się na koncie, wtedy przestał odbierać
      ode mnie telefony. O takich zachowaniach pracowników Polbanku też
      czytałem na forum, nie wiem czy tak ich szkolą,ale późniejsze
      tłumaczenie się, że przez dwa dni nie odbierał telefonu bo miał dużo
      pracy było śmiechu warte.
      Podsumowując jednak, kredyt w Polbanku nie jest taki straszny,
      jeżeli nie mamy innego wyjścia, trzeba jedynie za każdym razem
      składać kompletną dokumentację i prawidłowo wypełniać dokumenty.
      Czas załatwienia kredytu to około miesiąc plus dziesięć dni
      roboczych na wypłatę środków. Może to ja miałem szczęście a może
      inni mieli pecha, ale kto nie ryzykuje ten... nie kupuje na kredyt.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka