action_81 27.07.07, 07:27 Witam ! Chcialbym wziasc kredyt w Polbanku poniewaz maja ciekawa oferte. Ponoc sa problemy z wyplatami transz, itp. Prosze o pomoc ! Pozdrawiam ! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marekficek Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 27.07.07, 10:31 z daleka omijać !!! Odpowiedz Link Zgłoś
kub13 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 20.05.08, 08:00 Ten bank to porażka 25 maja minie 4 miesiace od podpisania umowy o kredyt hipoteczny a kasy jak nie bylo tak dalej nie ma na koncie,mimo podpisanej umowy cały czas coś im jeszcze brakuje a jak już przyślą jakieś papiery to zawierają one błędy i następne 2-3 tygodnie w plecy,jeżeli potrzebujecie kasy w krótkim terminie ten bank się nie nadaje Odpowiedz Link Zgłoś
one.margo Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 08.02.08, 17:11 Mocno odradzam kredyt w Polbanku. Panuje tam okropny bałagan. Brałam kredyt na budowę domu. Najpierw niekompetentni pracownicy banku oskarżyli mnie o fałszowanie ksiąg wieczystych. Po dużej awanturze, wyjaśniono sprawę i nikt mnie nawet nie przeprosił. Wypłata transz uzależniona jest od fikcyjnych kontroli na budowie. Na koniec wypłacono mi o 1 transzę za dużo i naliczano niewłaściwe raty kredytu. Teraz nie chcą zwrócić nadpłaconych pieniędzy mimo iż ja zwróciłam tą transzę. Koszmar!! Odpowiedz Link Zgłoś
nocny_doradca_open Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 11.03.08, 21:32 nie mam jako doradca dobrych doświadczeń z tym bankiem.Praktycznie za każdym razem były jakieś problemy i musiałem interweniować w centrali. Ostatnio warunki zmieniły sie na gorsze..podniesiono prowizję do 1,5%.Muszą się pozbierać stąd pogorszenie warunków, zeby odstraszyć klientów. Myślę, że spokojnie można załatwić lepsze warunki.Jak będzie Pani zainteresowana proszę o wiadomość: nocny_doradca_open@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
tom-k6 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 09.06.08, 16:24 ODRADZAM. Ten bank to jakaś pomyłka tam są tak niekompetentni pracownicy że obłęd. Małpy w zoo lepiej by zorganizowały sobie prace i skompletowły dokumenty niż oni. Bardzo żałuję że biorę u nich kredyt niestety podpisałem już umowę a na pieniądze czeka i czekam. Najpierw sprawdzaja dokumenty i mówią że już wszystko a potem okazuje się że czegoś znowu brakuje. ODRADZAM po 100000000000 kroć. Odpowiedz Link Zgłoś
kredytobiorca_28 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 04.03.08, 20:47 W skrócie moje doświadczenia z Polbankiem - kredyt mieszkaniowy hipoteczny (rynek wtórny) w CHF. Sam Bank, jeśli chodzi o ofertę (na dzień dzisiejszy) jest dobry. Błąd jaki popełniłem, to wybór pośrednika - Expander. W przypadku tego Banku proponuję omijać szerokim łukiem to połączenie (Expander+Polbank). Zapyta ktoś dlaczego?? Ano dlatego, że w chwili kiedy jest już podpisana umowa jest dosłownie "czeski film" - nikt nic nie wie. Pani w Expanderze rozkłada ręce (miałem pecha - wyjątkowy brak kompetencji), a Bank odsyła na infolinię, na której konsultant, nie wie na jakim jest etapie sprawa i "wyśle zapytanie do działu kredytów hipotecznych" - po prostu koszmar. Jeśli ktoś chce załatwiać ten kredyt przez pośrednika - proponuję dużą butelkę nerwosolu, dodatkowe 500 min na rachunku telefonicznym (w 2 dni wydzwoniłem 480 min na połączenia Expander-Polbank i vice versa) i UWAGA: w akcie notarialnym proszę sobie założyć minimum 3 tygodnie na przelanie pieniędzy na konto zbywcy. Wcześniej jest to nierealne. Wszystkie papiery idą do Warszawki. Lokalne oddziały nie mają wglądu w sprawę - wszystko zależy od "Analityka w dziale kredytów hipotecznych" (ja miałem szczeście: dyrektorka mojego lokalnego oddziału zaangażowała się w pomoc tak bardzo, że udało nam się sprawę doprowadzić do szczęśliwego końca zwieńczonego wypłatą kredytu). Miałem doczynienia z sytuacją, kiedy całość kredytu jest na moim koncie przez 4 dni i nikt nie wie dlaczego nie jest przelewana na konto zbywcy !!! A terminy (zawarte w akcie notarialnym) gonią.... Jak chodzi o papiery: Bank jest nieprawdopodobnie drobiazgowy - być może każdy bank jest taki, ale dla mnie był to po prostu horror (ukłon w stronę niekompetencji w Expanderze - proszę naprawdę zastanowić się 3 razy zanim zdecydujecie się Państwo na pośrednika). Oczywiście raty naliczane są po cenie sprzedaży waluty (w moim przypadku CHF) - tu mała niespodzianka: wysokość raty należy sobie obliczyć samemu, na podstawie obowiązującego w Banku kursu z "dnia roboczego poprzedzającego dzień spłaty" !!! Dla mnie, to nieco dziwna sytuacja, bo trzeba albo dzwonić na infolinię i pytać o aktualny kurs, albo korzystać z internetu (w mojej opinii, tragiczny "e-system" osługi konta) albo zawsze przelewać pieniądze z jakąś rezerwą na wypadek wahnięć kursu sprzedaży (oczywiście sytuacja nie ma miejsca kiedy konto do obsługi kredytu jest podstawowym kontem kredytobiorcy - wpływa na nie wynagrodzenie lub inne pieniądze w kwocie pokrywającej wysokość raty). Nie wiem jak jest w innych bankach, ale to zaskoczyło mnie bardzo (w Expanderze nikt, mimo zapewnień, że "już nie raz załatwiali taki kredyt" nie wspomniał o takiej sytuacji - nie wiedzieli nawet że Polbank ma internetową obsługę konta !!!). Załatwienie kredytu (do momentu przelania pieniędzy na konto zbywcy) trwało 2,5 miesiąca. Poza tym wszystkim... Kredyt wygląda nieźle (chociaż 30 lat spłaty jest nieco przytłaczjące :]). Jeśli ktoś ma dużo cierpliwości, stalowe nerwy i... skorzysta z moich doświadczeń - polecam. Mam nadzieję, ze komuś się przyda ta wypowiedź. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
fortis_hipoteka Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 04.03.08, 22:42 Na pewno się przyda. Ja polecam zapoznać się jeszcze z wątkami: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=46441&w=75312488oraz forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=624&w=76273496 Ogólnie - wypowiedź przedmówcy zawiera większość istotnych uwag... Post bardzo wartościowy i radzę czytać wszystkim planującym kredyt w Polbanku ! Odpowiedz Link Zgłoś
ro_m_ek Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 05.03.08, 15:08 Dokładnie tak. Ja dodam do tego jeszcze tylko jedno. Jeśli masz zdolność w innym banku-jesteś w stanie dostać ofertę taką samą lub nawet lepszą. Jeśli zdolność jest tylko na Polbank-trzeba się przygotować na naprawdę długą przeprawę. I pomimo tego co napisał kolega 2 posty wyżej, naprwdę polecam pośrednika, ale takiego, który jest do końca, tj do wypłaty ostatniej transzy a nie tylko przekierowania klienta do banku. To on martwi się o załatwienie sprawy z Polbankiem i klient ma połowę mniej nerwów. Mimo wszystko uprzedzam! Połowa mniej nerwów to i tak 5 razy więcej niż w innym normalnym banku. Odpowiedz Link Zgłoś
marcin828282 Re: Odradzam 11.03.08, 18:44 W moim przepadku było podobnie ODRADZAM WSZYSTKIM POLBANK !!!!!!! Ja załatwiałem sprawę bez pośredników w siedzibie banku, na decyzję kredytową czekałem 30 dni, w umowie jest że na uruchomienie kredytu mają 7 dni a im zajęło to 12 ( w tym czasie codziennie słyszałem tylko że nie wyszła jeszcze zgoda od analityka) od uruchomienia kredytu upłynęły jeszcze 3 dni zanim przelano pieniądze. Teraz mam problem bo w akcie było zaznaczone że pieniądze wpłyną w ciągu 5 dni a im zajęło to 15 sprzedający nie miał tyle cierpliwości i sprawa jest w sądzie, nie wiem jak to teraz będzie. Ale muszę doliczyć do kosztów wynagrodzenia dla adwokata. Odpowiedz Link Zgłoś
directre Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 20.05.08, 12:15 Zawsze tak będzie, że część osób, bezgranicznie zaufa poradom doradcy i podda się jego sugestiom w wyborze banku, do którego będzie składać wniosek i spłacać kilkadziesiąt lat raty, a inna część będzie czuła się na siłach by smodzielnie porównać oferty przedstawione bezpośrednio przez doradców banków. Na jeden sposób i na drugi jest zapotrzebowanie. Ja z oczywistych względów jestem zwolennikiem drugiego rozwiązania:) i zachęcam, do sprawdzenia ofert kilku banków, nawet bez potrzeby wychodzenia z domu i złożenia wniosków u 2-3 doradców banków, którzy zaproponują najlepsze warunki Odpowiedz Link Zgłoś
jacekstud Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 28.05.08, 14:23 witam Ja wraz z zona bralem kredyt w Polbanku pazdzernik 2007 w oddziale w Krakowie na grodzkiej i polecam szczerze. Wszystko zalezy od doradcy nasz byl bardzo kompetentny, i od tego czy umiemy dobrze negocjowac i wiemy o co chodzi , wczesniej nalezy dobrze poczytac zapoznac sie z tym czego bank wymaga od nas i juz po klopocie, bo wiekszosc sytuacji wydaje mi sie to nasza wina nie donosimy czegos na czas albo czegos brakuje , ewentualnie to sa rzeczy niezalezne od banku sady , inny bank, w innym wypadku mamy po prostu pecha albo doradca jest do kitu ale to widac od razu i wtedy idziemy gdzie indziej. Trzeba dobrze sluchac i zadawac pytania. Umiec przekonac bank do swojego. Kredyt bralismy pierwszy raz w zyciu , zaden inny bank nam go nie chcial dac(poza santander i mbank ) , po pierwsze tak niski dochod , po drugie malzenstwo itp. Zona miala wtedy dochodu 1200 netto na reke i pracowala od dwoch niecalych miesiecy w nowej pracy , ja studiuje. Dostalismy kredyt na zakup mieszkania na rynku wtornym o wartosci 105 tys , kredytu dostalismy rowne 105 tys , cala procedura odbyla sie bardzo szybko , niecaly miesiac i pieniadze juz byly na koncie zbywcy a powiem ze kupowalismy mieszkanie bez ksiegi wieczystej i bylo potrzeba duzo dokumentow zeby ja zalozyc. Warunki kredytu tez wg mnie byly nie najgorsze marza 1,35% plus Libor3M plus podwyzszone oprocentowanie o 1% do czasu wpisu do hipoteki(obecnie juz wpis mamy i oprocenotwanie nam obnizaja) brak prowizji brak ubezpieczenia od niskiego wkladu wlasnego wczesniejsza splata kredytu 1% po 3 latach brak prowizji ktos pisal ze trzeba sobie samemu obliczyc rate ale to chyba zaden problem dla w miare wyksztalconego czlowieka , a jesli juz nie to po prostu przelewac zawsze troche wiecej ,a bank juz za nas pobierze odpowiednia kwote. Co do czasu przelewu pieniedzy na konto zbywcy to tez w umowie notarialnej najlepiej podac jak najdluzszy czas. Podstawowa zasada to sie nie spieszyc , nie mowic ze gonia terminy , nie umawiac wczesniej notariusza , kredyt hipoteczny bierzemy niezbyt czesto i nie ma tu miejsca na pospiech ani na poganianie. Nie wyobrazam sobie jak niektorzy robia ze np przed przyznaniem maja juz umowionego notariusza na okreslona date , z notariuszem umawiamy sie po przyznaniu kredytu po to zeby nie robic nic w pospiechu i na szybko bo wtedy duzo waznych rzeczy pomijamy Jesli juz mam narzekac to na ich system bankowosci internetowej jest do kitu oraz na to ze nie dali nam kredytu na dokonczenie remontu mieszkania (pomimo pozytywnej decyzji wstepnej)ale to juz bardziej wina rzeczoznawcy i nasza bo nie zapoznalismy sie , dokladnie z praca i dzialaniami rzeczoznawcy przy wycenie mieszkania. pozdrawiam jacek Odpowiedz Link Zgłoś
kredytobiorca_28 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 05.06.08, 11:38 To jeszcze nie koniec historii... ma ona swój dalszy ciąg, już teraz, po dostarczeniu odpisu księgi wieczystej wraz z prawomocnym wpisem o hipotece na rzecz Polbank EFG. Zaniosłem do Oddziału Banku dokumenty przed spłatą trzeciej raty (Polbank stosuje harmonogram spłat obliczany na 3 miesiące "w przód"). Poprosiłem o potwierdzenie dostarczenia i szczęsliwy, że jeszcze tylko jedna rata (trzecia - zgodnie ze starym harmonogramem) będzie z wyższą marżą. W życiu się tak nie pomyliłem !!! Okazuje się, że pomimo tego, że odpis KW trafił do Banku przed spłatą trzeciej raty (była płacona na początku maja, a odpis był w banku w przedostatnim tygodniu kwietnia) i przed ustaleniem harmonogramu na kolejne 3 miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień) Bank ma 14 dni roboczych (!!!) na zmianę w oprocentowaniu. Zatem ponieważ rata 3 była płacona w pierwszym tygodniu maja, a harmonogram spłaty na kolejne miesiące jest podobno obliczany w dniu spłaty każdej trzeciej raty z poprzedniego harmonogramu, toteż wyliczenie na czerwiec, lipiec i sierpień nie obejmuje obniżenia marży (bo 14 dni roboczych (!!!) od przedostatniego tygodnia kwietnia wypada już po terminie spłaty majowej raty !!! ). Wobec tej sytuacji rata na kolejne 3 miesiące jest naliczana z podwyższonym oprocentowaniem !!! Zatem pomimo dostarczenia odpisu KW w kwietniu do sierpnia włącznie płacę podwyższone oprocentowanie. Idąc za radą Pani z Oddziału, napisałem reklamację. Jest oczywiścnie magiczne 14 dni na rozpatrzenie. Po upływie tego terminu, nie mam odpowiedzi na reklamację (pomimo tego, że REGULAMIN, którym zasłaniano się w przypadku podwyższonego oprocentowania przewiduje właśnie taki czas na odpowiedź), w Oddziale "już wysłali maila do centrali i czekają na odpowiedź"... Jelśi mogę komuś poradzić: LUDZIE OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM TEN BANK (oczywiście w temacie kredytów hipotecznych - reszty nie znam)!!! Bałagn, chaos, i REGULAMIN ("przecież pan podpisał" - słowa Pani z Oddziału). Tam nie ma z kim rozmawiać - nikt nic nie wie, a na infolinii trzeba niejednokrotnie spędzić 40-60 min !!! Proszę naprawdę wziąć pod rozwagę moje słowa. Ja biorąc kredyt i czytając opinie na forach też wierzyłem, że "ktoś miał pecha - źle trafił" i mnie to nie będzie dotyczyło. Niestety, dotyczy mnie w takim samy stopniu jak innych... Szkoda nerwów. PS. Ktoś w Polsce powienien wreszcie zrobić porządek z tym przeklętym sformułowaniem "dni roboczych" - absurd na skalę światową. A pieniądze uciekają... Odpowiedz Link Zgłoś
kredytobiorca_28 Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 03.07.08, 14:00 W dniu wczorajszym, tj 2 lipca, otrzymałem upragniony, skorygowany (niestety tylko na dwie raty) harmonogram uwzględniający obniżenie marży. Cała operacja obniżenia marży trwała od 23 kwietnia do 2 lipca. Kosztowała mnie masę nerwów, telefonów, pisania... no i jedną ratę "po starej cenie" - ze względu na cholerne 14 dni roboczych !! Każdy, kto będzie przymierzał się do kredytu hipotecznego w POLBANKU niech ma na uwadze moje powyższe wpisy. Podtrzymuję swoją opinię, że tak fatalnej obsługi reklamacji, bałaganu i "zapytań do działu reklamacji/analityków" nie spotkałem w żadnej innej instytucji. Mam nadzieję ze przez najbliższe lata, będę już spokojnie spłacał kredyt, ciesząc się brakiem konieczności kontaktów z Polbankiem, a jedyną korespondencję bankową, na którą będę czekał, będą kolejne harmonogramy. Życzę tego sobie oraz wszystkim Kredytobiorcom Polbanku. Odpowiedz Link Zgłoś
grazar Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 10.06.08, 18:44 Ten Bank to jedna wilka porażka i tak jak napisali przedmówcy wreszcie ktoś powinien zrobić pożądek z tym bankiem. W moim przypadku bank notorycznie nie wywiązuje się ze swojej strony z umowy. Na wypłatę kolejnych transz czekam już ponad półtoramiesiąca (wg. umowy 7 dni roboczych) i oczywiście pieniędzy nie ma a developer chce ze mna już zrywać umowę!!! . Oczywiście o ile uda się dodzwonić do kogokolwiek w banku (czasem pare godzin prób) to nikt nic nie jest w stanie powiedzieć i nikt nic nie wie łącznie z ludzmi zajmującymi się kredytami hipotecznymi!! (ewentualnie mówią że oddzwonią i nie oddzwaniają). W rozmowach na żywo w odddziałach banku słyszy się tylko że "To nie od nich zależy"!?!!!??!! OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA Odpowiedz Link Zgłoś
ciaglecos Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 17.06.08, 00:11 Zgadzam się z przedmówcami - większej niekompetencji nigdzie nie widziałam. Polbank przyznaje chętnie kredyty, ale nie wypłaca transz na czas. Mi też deweloper chce wypowiedzieć umowę, właśnie wysłał mi wezwanie do zapłaty, bo bank spóźnia się trzeci tydzień z wypłatą drugiej transzy i nic sobie nie robi z terminów określonych w umowie notarialnej z deweloperem. A pan z obsługi kredytów tylko mówi, że wysyła maile do centrali i więcej nic nie może. Nie ma oddzwaniania, nie ma odpisywania na maile - po prostu olewanie kompletne. Grecki bank - jakże znaczące staje się powiedzenie "udawać Greka". Naprawdę - ciężko mi sobie wyobrazić większą niekompetencję. Odpowiedz Link Zgłoś
01gizmo Re: Proszę o opinie na temat Polbanku !! 06.07.08, 11:09 Przyznam się, że po przeczytaniu wiadomości na tym forum i innych o Polbanku, byłem pełen obaw co do tego banku, ale niestety zdolność kredytową tylko dawał mi ten bank, więc udałem się tam po kredyt. Przechodząc kolejne etapy decyzyjne za każdym razem byłem zestresowany czy kolejny nie będzie trwał za długo i ku mojemu zdziwieniu nie było tak źle. Ostateczną decyzję otrzymałem po ośmiu dniach od decyzji przedwstępnej, po sześciu kolejnych podpisałem umowę kredytową. Jedna sprawa potwierdziła się, chodzi o czas uruchomienia kredytu, z owych siedmiu dni roboczych zrobiło się dziewięć a w zasadzie dziesięć, bo przez jeden dzień cała kwota kredytu leżała na moim koncie, by dopiero następnego wyjść na konto sprzedających, więc tu uprzedzam, że bezpieczniej jest wpisać termin dłuższy niż obiecane w banku siedem dni roboczych. Wiem dobrze,że w innych bankach obsługa kredytu przebiega szybciej, ale mimo wszystko byłem zadowolony, choć przedłużenie się terminu wypłaty środków nie było miłym okresem, ale na szczęście sprzedający okazali się wyrozumiali. Jeszcze jedną sprawę chciałbym poruszyć, chodzi tu o kompetencje pracowników Polbanku. Kredyt załatwiałem w oddziale i w sumie cała papierologia przechodziła płynnie, wszystkie moje dokumenty były skanowane i przesyłane do działu kredytowego, więc może i przez to nie czekałem zbyt długo na kolejne decyzje, natomiast poziom wiedzy pracownika w oddziale dawał wiele do życzenia. Pan nie potrafił pokazać mi gdzie jest napisana informcja o uruchomieniu kredytu w ciągu 7 dni (okazało się, że tego nie ma w umowie, jest to natomiast w regulamianie, którego Pan najwyraźniej nie czytał), poza tym było jeszcze kilka innych sytuacji. Jednak szczyt niekompetencji okazał Pan w momencie kiedy zrobiło się trochę nerwowo, czyli gdy minął 7 dzień a kredyt nie pojawił się na koncie, wtedy przestał odbierać ode mnie telefony. O takich zachowaniach pracowników Polbanku też czytałem na forum, nie wiem czy tak ich szkolą,ale późniejsze tłumaczenie się, że przez dwa dni nie odbierał telefonu bo miał dużo pracy było śmiechu warte. Podsumowując jednak, kredyt w Polbanku nie jest taki straszny, jeżeli nie mamy innego wyjścia, trzeba jedynie za każdym razem składać kompletną dokumentację i prawidłowo wypełniać dokumenty. Czas załatwienia kredytu to około miesiąc plus dziesięć dni roboczych na wypłatę środków. Może to ja miałem szczęście a może inni mieli pecha, ale kto nie ryzykuje ten... nie kupuje na kredyt. Odpowiedz Link Zgłoś