Dodaj do ulubionych

International playgroup

07.06.06, 11:48
Zastanawiam sie czy warto? Slyszala ktoras z was o takich placowkach ?A moze
ktoras korzysta ?
Tutaj wklejam link do jedne ktora znajduje sie w Maastricht .
www.ipmaastricht.info/
Obserwuj wątek
    • tijgertje Re: International playgroup 07.06.06, 18:23
      Z tego co widze, to bardziej jest to dla mam, niz dla dzieci:-))) CZy warto? Jak ci teskno za ludzmi, to pewnie tak. Zastanow si jeszcze nad planami na przyszlosc, czy chcesz Fabiana wyslac do holenderskiej, czy do miedzynarodowej szkoly. Jezeli do Holenderskiej, to lepiej niech pojdzie do peuterspeelzaal i oswoi sie z jezykiem, jezeli nie zamierzacie tu zbyt dlugo zostawac, to angelski pewnie bardziej by mu sie przydal, tym bardziej, ze sama po holendersku nie mowisz, wiec po co mu za duzo mieszac? U nas takich miedzynarodowych nie ma, wiec nie powinnam sie wypowiadac:-)))
      • mona812 Re: International playgroup 07.06.06, 20:31
        Ja raczej ze wzgledu na Fabiana zastanawiam sie czy warto bo ostatnio mi dzieci
        wszedzie zaczepia wiec wyglada na to ze potrzebuje wiecej kontaktow z
        rowiesnikami .W Holandii raczej nie zostaniemy dlugo ,szukamy domu w Belgii ale
        tam jezyk bardzo podobny :)Tygrys ja jak musze to mowie po holendersku chociaz
        zazwyczaj zawsze pytam osobe czy mowi po angielsku i jesli tak to automatycznie
        przeskakuje ;)bo mi poprostu latwiej :))Nesla ja mowie do Fabiana po polsku i
        chce przy tym zostac ,Evert mowi po holendersku a miedzy soba rozmawiamy po
        angielsku czyli junior ma trzy jezyki na codzien ,znajomych takze mamy
        mieszanych wiec osluchany jest w kazdym z trzech hmmm nawet czterech bo
        niemiecki tez czasami slyszy .
    • nesla Re: International playgroup 07.06.06, 20:11
      Nie wiem jak z dziecmi w takim mlodym wieku.. Moja szefowa chciala poslac
      dzieci do miedzynarodowej szkoly, wktorej lekcje sa po angielsku, ale okazalo
      sie ze tak czy inaczej egzaminy sa po holendersku, wiec dzieci malyby potem
      problemy ze zdaniem, wiadomo ze pewnych terminow (biologia, fizyka..) ucza sie
      od nowa.
      Ja za Tijgertje. Jesli masz zamiar pozostac w Holandii to dziecko powinno miec
      kontakt ROWNIEZ z jezykiem holenderskim, aby nie mialo na wstepie tylow. Bo
      zrozumialam ze ty nie pracujesz i jestes z synkiem 24/7 i mowisz do niego po
      polsku? a z tata mowicie po angielsku?

A ja sie ciesze, bo dzisiaj w H&M przypadkiem poznalam Polke, ktora ma 2-letnia
      coreczke, wiec znalazlam kolezanke polskojezyczna dla mojej Milenki!!
      hurrrra! :D
    • mona812 Re: International playgroup doTygrys :) 08.06.06, 08:17
      Mozesz napisac cos wiecej na temat peuterspeelzaal ?Czy sa tam jakies grupy
      wiekowe ,zabawy ?Ile spotkan w tygodniu ?Szukam czegos dla Fabiana i nie zalezy
      mi szczegolnie na tym jaki jezyk bedzie slyszal ,zalezy mi natomiast na
      czestszych kontaktach z dziecmi w jego wieku :)
      • nesla Re: International playgroup doTygrys :) 08.06.06, 08:54
        Peuterspeelzaal jest od 2,5 roku zycia, wiec Fabian jest za mlody jeszcze,
        mozesz go zapisac do zlobka (tam przyjmuja od 3 miesiaca zycia) ale w
        wiekszosci chyba przyjmuja na nie mniej niz 2 "dagdelen" w tygodniu. Poza tym
        zlobki sa drogie okropnie. Dlatego wlasnie (m.in.) kursy rodzenia sie przydaja,
        bo potem mamy sie spotykaja wraz z dziecmi aby maluchy mialy kontakt z
        rowiesnikami.
      • tijgertje Re: International playgroup doTygrys :) 08.06.06, 09:31
        Do niektorych speelzaal przyjmuja od 2 lat:-) U nas jest taka jedna:-)
        Monia, widzialam u nas ogloszenie w supermarkecie: jakas mama malucha szukala innych mam z dziecmi w tym samym wieku, zeby raz w tygodniu wypic razem kawe, a dzieciaki sie bawily. Jak ci zalezy na kontaktach z innymi dziecmi, to mozesz cos takiego sprobowac, wtedy nic cie to nie kosztuje, no, poza kawa:-) Mozesz sprobowac ze zlobkiem, jak chcesz kupe fosy placic, mozesz tez poszukac gastouder, jak nesla, kogos, kto ma juz male dzieci i do towarzystwa jeszcze jedno moze przyjac na kilka godzin. Jeszcze jak macie w poblizu jakies place zabaw, czy takie pod dachem, totez warto sie wybrac. Moj mlody uwielbia, zawsze jakas blondyne poderwie:-) Fabian jest jeszcze mlody, wez pod uwage to, ze dzieci w tym wieku jeszcze nie bawia sie razem, a raczej "obok siebie", dlatego osobiscie uwazam, ze lepszy jest kontakt w grupie mieszanej z nieco starszymi dziecmi, ktore maja juz manie "baby" i maluchem sie zajmuja.
        • beba3 Re: International playgroup doTygrys :) 08.06.06, 17:56
          Ja niestety zbyt wiele mam z dziecmi nie spotykalam na spacerach. U mnie
          jeszcze dochodzila bariera jaezykowa...
          Moje dzieciaki bawia sie z dziecmi z podworka ale dosc krotko, sporadycznie i
          nie zawsze jest to cos co mi sie podoba. To co lubie to wizyty dzieci ze szkoly
          w naszym domu lub wysylanie Jagody do kolezanki na godzinke czy dwie. Do tej
          pory chodzilam z nia ale teraz jest juz sama zabierana. Co di Pyski to
          przedszkolko, jak juz je polubila, spelnia swoja role.
          No wlasnie tylko co robic do tego wieku?
          Mi, czesto przez przypadek, udalo sie spotkac jakas polska mame. Uamwailismy
          sie u niej lub u mnie i dzieciaki mialy fajna zabawe a my mialysmy z kim
          pogadac.
          Wczoraj umowilam sie na kawke z mama dwoch troche starszych dziewczynek. Dzieci
          pobawily sie razem a my sobie pogadalysmy. Potem poszlismy na plac zabaw i tez
          bylo fajnie. Szkoda tylko, ze tak blisko siebie mieszkamy i od wrzesnia zapewne
          sie mijamy, a dopiero teraz sie zapoznalysmy.
          Fajne sa take znajomosci.
          Jesli jezyk nie stoi na przeszkodzie to szukaj mamy w podobnej sytuacji jak
          Twoja. Dla Ceibie pogaduszki, dla Fabiana towarzystwo. Tylko nie wiem czy
          ogloszenie w markecie to dobry pomysl...? W sumie, czemu nie? Pomysl prosty i
          moze byc skuteczny!
          Ten International playgroup tez bym dala szanse!
    • mona812 Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 08:54
      Bardzo sie ciesze ze zdecydowalam sie aby dolaczyc do tej grupy nam przypaswala
      idealnie :)W grupie znajduje sie 10 mam w wieku zblizonym do mojego oraz 14
      dzieci w wieku od 6 tyg do 3 lat ,te ktore juz chodza pomimo roznicy jezykowej
      ( mamy mowia po angielsku ale dzieci posluguja sie mieszanka francusko -
      angielsko-hiszpansko -polska ;D )zaprzyjaznily sie .Mamy sa naprawde serdeczne
      i otwarte ,oprocz srodowych spotkan sa organizowane wypady na basen,do
      muzeum ,placow zabaw itd oraz raz w tygodniu jedna z mam zaprasza do siebie i
      tam maluszki moga sobie malowac ,rysowac ,bawic sie plastelina itp
      Oczywiscie nie mam pojecia jak jest w innych grupach ,ja zastanawiam sie takze
      nad tym aby nawiazac kontakt z taka grupa ale czysto holenderska .
        • mona812 Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 09:45
          My raczej planowalismy wynajac dom w Belgii ...chociaz dzieki Nesli zaczelismy
          sie powaznie zastanawiac czy nie zaryzykowac i jednak wziac pod uwage
          kupno ,tylko problem tkwi w tym ze potrzebowalibysmy okolo 350 tys
          euro ,niestety zaden bank nie chce dac na jedna wyplate wiecej niz 250 tys wiec
          wciaz nie jestesmy pewni co zrobic ...A co dokladnie masz na mysli pytajac jak
          to jest kupowac dom w Belgii ?Podejrzewam ze podobnie jak w Holandii ,ktos musi
          sie na tym znac coby jakiejs ruiny nie kupic ;)
          • agnieszkaela Speelgroep-polecam 19.10.06, 10:20
            Ja z Filipem chodze od wrzesnia do tzw. speelgroep, czyli grupy zabawowej.
            Organizuje to stowarzyszenie mam, w centrum czasu wolnego (vrije tijd centrum)
            Zajecia sa raz w tygodniu, trwaja 2,5 godziny, dla dzieci w wieku od 0 do 4
            lat. Warunkiem jest ze rodzice, u nas sa to same mamy, sa z dziecmi caly czas.
            Spotykamy sie na sali gimnastycznej, dzieciom rozkladamy zabawki i bawia sie, a
            mamy siedza i plotkuja. Pod koniec zawsze spiewamy, tanczymy z dziecmi. Rza w
            roku jest jakies wyjscie, organizowany jest Sinterklas, swietuje sie urodziny
            dziecka. Kosztuje to 7 euro miesiecznie, lub 2 euro za kazde spotkanie jesli
            nie chodzi sie reguralnie.
            Ja dowiedzialam sie o tym z lokalnej gazety. Polecam, bo naprawde warto. Moj
            Filip jest zachwycony kontaktami z rowiesnikami, i tym, ze ma duzo miejsca do
            biegania i mnostwo nowych zabawek, ja mam okazje pogadac po holendersku i ucze
            sie pokazywania w piosenkach holenderskich.
            • mona812 Re: Speelgroep-polecam 19.10.06, 10:25
              Podejrzewam ze jest to cos bardzo podobnego tylko w holenderskim wydaniu ;)za
              czyms takim wlasnie zaczynam sie rozgladac poniewaz chce aby Fabian mial takze
              wiekszy kontakt z tubylczymi dziecmi :)Specialnie odgrzebalam ten watek
              poniewaz wydawalo mi sie ze byc moze sa jakies mamy ktore chcialyby a nie
              wiedza gdzie ;D
          • mad_die Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 10:44
            My wynajmujemy juz w NL i widzimy, ze na dłuższą metę to się nie opłaca. A wiemy, ze na pewno zostaniemy tu na jakiś czas.
            Patrzyłam na ceny domów w BE i sa one o wiele bardziej przystępne niż w NL, bo spory domek z niemałym ogrodem można już za 200tys kupić -

en.immoweb.be/houses-for-sale.htm

Wiesz, my nawet i ruine możemy kupić, bo wtedy wiadomo, za małe pieniądze kupi się całkiem spory dom z kawałkiem ziemi :) Znalazłam tam jedną taka ofertę, 158tys za dom wolnostojący na działce o powierzchni ponad 4tys m2 !! :D no tylko stan fatalny, okna i dach na poczatek do wymiany ;) ale my jesteśmy z tych, co sie roboty nie boją :) no i sporo sami umiemy zrobić, wiec to nie problem ;)
            A tak pytam teraz orientacyjnie, bo na dzień dzisiejszy to my na razie odmieszkać swoje musimy tutaj ;)
            Ale gdybyś na przykład wiedziała, czy hipotekę można wziać w banku holenderskim na kupno domu w BE, to by nam to sprawę ułatwiło :)
            • mona812 Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 10:59
              Tylko z takimi ruinami ;) trzeba uwazac poniewaz okna ,dach itp mozna wymienic
              ale np pekajace fundamenty lub cala hurdaulika do wymiany moga sprawic nie lada
              klopoty .
              Zasiegnijcie porady w roznych bankach holenderskich ja pamietam ze ktorys
              zgadzal sie kredyt na zakup domu w Belgii niestety nie pamietam w ktorym :(
              Byc moze najprosciej byloby skozystac z podpowiedzi Hipotekera czy jak to sie
              pisze :)
              • nesla Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 11:36
                Te speel-/play-groupy to fajny pomysl, ja nigdy sie nie natknelam na zadne
                ogloszenie, ale tez specjalnie nie szukalam i ograniczam sie do znajomych mam z
                dziecmi, ale za pol roku posylam Milene juz do normalnego peuterspeelzaal.

Mona, to nie zdecydowaliscie sie jeszcze na ten wynajem? Mozecie tak dlugo
                czekac z decyzja i trzymaja Wam te domy dostepne do wynajmu? Wlasnie szkopul
                jest z ta hipoteka, bo niby netto mozes zplacic MNIEJ miesiecznie rat niz
                wynajmu.. ale najpierw musisz dostac ta hipoteke.. A nie mozecie zaciagnac
                osobno w Polsce a osobno w Holandii? W Polsce na dom w Polsce (tak jak pisalas,
                juz wam zatwierdzili) a w Holandii na dom w Belgii? ALe to lekka kombinacja
                chyba.. hehe.. Nie chcialam ci mieszac ;-)
                • mona812 Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 11:48
                  Na szczescie domy sa do wynajecia od poczatku listopada my pierwsi na liscie
                  wiec nie moga nas poganiac ,mamy prawo podjac decyzje przed poczatkiem
                  nastepnego m-ca :)
                  Nie koniecznie namieszalas :) w sumie prawda jest taka ze zamiast placic komus
                  przez najblizsze 20 lat za prawie ta sama sume mozna miec swoj wlasny dom ...no
                  ale wlasnie ta wysokosc hipoteki ... z budowy domu w Polsce nie chce rezygnowac
                  poniewaz to dobra inwestycja a wziac dwie hipoteki jest hyba raczej niemozliwe
                  poniewaz w polskim banku sprawdzali czy nie mamy zadnych dlugow wiec
                  podejrzewam ze tak robia w kazdym innym .
              • mad_die Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 13:08
                No ja wiem, ze z ruinami trzeba uważać :) i jeśli sie bedziemy decydować na takową, to najpierw sprowadzimy sobie ekspertów z PL (na szczęście rodzice mojego M sa budowlańcami :D) i wtedy podejmiemy decyzję.
                Zresztą, my i tak mamy plan taki, że jeśli już sie zdecydujemy na jakiś dom do remontu, to wtedy sprowadzimy swoją ekipę panów od remontu z PL i oni nam pomogą ze wszystkim :)
                Oczywiście, że do hipotekera też się wybierzemy, ale to jak mówię, nie ma pospiechu na razie ;)
                A Wam który bank udziela kredytu - jesli mozna wiedzieć ;)
                • mona812 Re: International playgroup - warto :) 19.10.06, 14:51
                  Nie podjelismy ostatecznej decyzji wiec jak na razie zaden ;)
                  Nam takze sie nie spieszy mieszkamy w duzym dobrze usytuowanym
                  apartamencie ,ceny tutejszych domow raczej juz w gore nie pojda podejrzewam ze
                  nawet moga spasc natomiast w Polsce wskazany jest pospiech gdyz ceny jak i
                  gruntu tak i domow wciaz ida w gore i tak przez nastepnych kilka a moze i
                  kilkanascie lat jak sadze .
                  • nesla Re: International playgroup - warto :) 20.10.06, 10:18
                    Wlasnie ja sie zastanawialam nad cenami domow tutaj (w NL) i doszlismy do
                    wniosku, ze w dol nie pojda. Potem, jak sie zaczelo coraz konkretniej mowic o
                    planach zniesienia hipotheekaftrek to zaczelam dopuszczac do siebie mysl, ze
                    ceny domow moga krotkoterminowo ulec obnizce, ale teraz patrzac na te plany to
                    koncentruja sie one na domach drogich, wiec nawet jesli zniosa na te drogie
                    ulge podatkowa to wtedy zwiekszy sie popyt na te tansze wiec moze ceny drogich
                    duzych domow spadna, ale ceny te zwyklych domow nie spadna w Holandii, z reszta
                    wciaz wzrastaja chociaz na pewno nie w takim tempie jak w Polsce (chociaz to
                    tez zalezy od lokalizacji). Takie jest przynajmniej moje zdanie, specjalista od
                    nieruchomosci nie jestem, a nawet oni ni potrafia przewidziec co sie bedzie
                    dzialo. Moze Goga cos doda od siebie, bo niedawno rozmawialysmy na ten temat.
                    • maxijo speelgroep 20.10.06, 14:08
                      dzieki za podpowiedz, sprawdzilam, najblzsze speelgroep jest 0,5 km od mojego
                      domu! Sasiadka mowila mi, ze jej corka tez tam chodzila, jest podobno gezellig,
                      duzo dzieci i zabawek i dobry wstep do peuterspeelzaal. Wybiore sie tam w
                      przyszlym tygodniu (o ile nie jest zamkniete podczas wakacji). Dam znac czy nam
                      sie podobalo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka