Dodaj do ulubionych

Prośba do jusytki

14.10.13, 19:40
Jak wygląda w praktyce korzystanie w dolnie Otztal z kart
Ötztal Premium Card & Ötztal Card ?

www.premiumcard.oetztal.com/main/DE/MS/oetztal_premium_card/leistungen/index.html
Obserwuj wątek
    • jusytka Re: Prośba do jusytki 21.10.13, 23:21
      Karty te są nieco droższe niż w innych dolinach, ale obejmują więcej atrakcji, zwłaszcza te co najmniej 7-dniowe. Oprócz standardowych wyciągów (obejmuje również lodowce) i basenów w okolicy (również kryty w Solden) w cenie masz - Area 47 - The ultimate Outdoor Playground
      - raj dla wszystkich chłopców, tych dużych i małych wink oraz Aqua Dome - Tirol Therme Längenfeld - co polecałabym szczególnie paniom, zwłaszcza wieczorową porą... Korzystaliśmy też bezpłatnie z wypożyczalni rowerów (naprawdę niezłych).
      • wislok1 Re: Prośba do jusytki 22.10.13, 08:40
        Dzięki za informacje

Czyli kupiliście kartę "normalną" i nie skorzystaliście z Premium ?

Czyli polecasz Area47 i Aqua Dome ?

Poruszaliście się po dolinie autobusami czy autem ? Jeśli to pierwsze, to czy kursują często ?

• jusytka Dolina Otztal 24.10.13, 09:52
          Premium można dostać, jeśli jest się gościem hotelu/pensjonatu biorącym udział w programie. Zwykle takie obiekty są droższe.
          Moim zdaniem Area47 i Aqua Dome to punkt obowiązkowy pobytu w dolinie Otztal, bo oba miejsce sa nietypowe i jedyne w swoim rodzaju! A wierz mi Wisłok, z uwagi na dzieci byłam już w ogromnej ilości różnych parków wodnych i myślałam, że niewiele mnie juz zaskoczy wink
          Popatrz sobie na stronce, jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
          A co? Wybierasz się do tej doliny? Ja byłam nia zachwycona i mysle, że jeszcze tam kiedyś wrócę!
          • wislok1 Re: Dolina Otztal 24.10.13, 22:09
            Dzięki za pomoc. No, Premium jest wliczone w cenę noclegu.

Area47 i Aqua Dome bardzo zainteresowały mopje dzieci. Na ferratę z nimi nie pójdę, ale wodne szaleństwa to jest to.
            Wierzę ci, ze są ekstra.

Na razie głośno myślę o tej dolinie, jest bardzo ciekawa i trudno tam się nudzić. Raczej problememm jest wybór atrakcji, tyle ich jest.

Czy byliście w Obergurgl,
            poruszaliście się autem, czy autobusami ?
            Jak wyglądają tamtejsze lodowce ?
            • jusytka Re: Dolina Otztal 24.10.13, 23:27
              W Obergurgl byliśmy, ale samo miasto średnio pamiętam (znajduje się prawie na końcu doliny), za to ferratę, która znajduje się w pobliżu - bardzo dobrze wink Dobrym punktem wypadowym jest Solden, gdzie mieszkaliśmy, bo jest tam najwięcej atrakcji moim zdaniem, a samo miasto jest w środku doliny. W przeciwieństwie do doliny Zilleratal nie ma tu tej fajnej ciuchci łączącej miasta całej doliny, ale jest więcej lodowców i co ważne, są na kartę bezpłatne smile Dolina jest otoczona przez 90 trzytysięczników, z których większość mierzy 3400 m! Autobusem pojechaliśmy jedynie do Area 47, bo jest na początku doliny, a wiec dość daleko od Solden, w pozostałe miejsca autem.

***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
              Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
              • wislok1 Re: Dolina Otztal 25.10.13, 16:42
                Piękne dzięki za informacje.

Nie orientujesz się, jak często kursują autobusy wzdłuż doliny ?

Jechaliście słynną drogą przez Passo Rombo do Włoch ?
                • jusytka Solden 16.11.13, 16:45
                  Solden to naprawdę dobry wybór, my nocowaliśmy w apartamencie:
                  www.neckermann.pl/wczasy/samochodem-auto/austria-at/zachodni-tyrol-wet/75831-apartamenty-rosmarie-haus-reinhard.html
                  Sam apartament był całkiem przestronny z pięknym widokiem na lodowce i Solden, bo znajdował się w górnej części miasta. Do okien czasem zaglądały owce wink
                  • mama_ania77 Re: Solden 24.11.13, 00:04
                    My jednak zdecydowaliśmy się na ofertę z wyżywieniem - poranne śniadanie mobilizuje nas do wcześniejszego wstawania, a zatem wcześniej wychodzimy w góry, a po całym dniu wędrówek wracamy prosto do hotelu na kolację smile Zarezerwowaliśmy też przez Neckermanna .Hotel może skromny, ale za to położony na ponad 2000m n.p.m., co nas zachwyciło. Ma opinię spokojnego. Zobaczymy jak będzie.
                    Już się nie mogę doczekać wakacji! smile
                      • wislok1 Re: Solden 25.11.13, 17:31
                        Pytam się, bo centrum Solden raczej leży niżej niż 2000 metrów
                        My też jesteśmy zwolennikami hotelu z wyżywieniem z powdów takich samych jak u Was
                        • jusytka Re: Solden 26.11.13, 08:30
                          To jest dobre rozwiązanie, my zdecydowaliśmy się na ten apartament z uwagi na naszych przyjaciół. Oni przyjechali tam prosto z domu, wiec mieli mnóstwo swoich rzeczy, my z innego hotelu (all incl) i nie mieliśmy nic. Zdziwiliśmy się nieco jak wysokie są w Austrii ceny żywności w sklepach oraz knajpach (w porównaniu do Niemiec). Jednak wspólne biesiadowanie przy posiłkach z przyjaciółmi warte było zachodu smile
                          A co do samego Solden, ciekawostką jest dzielnica Hoch Solden (wysoki Solden), która tętni życiem zimą i zamiera latem, dziwne się czuliśmy spacerując tam i niespotykając żywego ducha wink
                        • mama_ania77 Re: Solden 26.11.13, 18:13
                          My wybraliśmy ten :
                          neckermann.pl/wczasy/samochodem-AUTO/austria-AT/zachodni-tyrol-WET/09593-alpengasthof-gaislachalm.html&show[date_start]=2014-07-09&show[period]=1
                          • jusytka Re: Solden 27.11.13, 11:27
                            Też go znalazłam i rozważałam. Pamiętaj tylko, że na wysokości powyżej 2000 m jest sporo chłodniej niż w samym mieście, więc musicie się na to przygotować. Szczególnie wieczory bywają chłodne, więc mimo pięknej pogody na jaką trafiliśmy, wieczory spędzalismy w ogromnym apartamencie naszych przyjaciół, a nie na zewnątrz.
                    • wislok1 Re: Solden 20.06.14, 23:43
                      Kiedy wyjeżdżacie, jeśli można spytać ?

My chcemy być w Otztal od 6 do 13 lipca

Nasz hotel w Obergurgl, nazywa się Lohmann:
                      https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/c1/cb/f3/hotel-lohmann.jpg
                      https://img4.tourist-online.de/photos/33196931.jpg
                      • jusytka Re: Solden 21.06.14, 07:52
                        My w tym roku niestety musimy zdradzić Austrię z uwagi na dzieci, które wybrały w tym roku Majorkę, lecimy tam za tydzień. Myślę, że Otztal to świetny wybór, oby tylko pogoda wam dopisała, tak jak nam w tamtym roku, byliśmy w tym samym czasie. W Obergurgl byliśmy, bo tam znajduje się świetna ferrata z licznymi mostkami, jest dość wysoko położona w otoczeniu licznych lodowców, pięknie tam smile
    • wislok1 Mega prośba do jusytki 20.06.14, 23:38
      Jak jest z korzystaniem z kolejek linowych z kartą Otztal Card ?

Jeden raz dziennie dowolną kolejką na górę i z powrotem,
      czyli np. w Solden możemy w ciągu jednego dnia pojechać 3 kolejkami ?

Tak było w Zillertal z Zillertal Card

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka