Dodaj do ulubionych

jakie badania zrobić przed pierwszą wizytą u lekar

23.08.09, 16:53
u lekarza?
Idę na pierwszą wizytę u nowego endokrynologa, podobno specjalisty, który ma
mnie dobrze zdiagnozować, albo i stwierdzić, że jestem zdrowa. Nie wiem czy
słusznie myślę, żeby przed wizytą zrobić sobie prywatnie badanie krwi,
myślałam o TSH, Ft3, Ft4 i jakieś przeciwciała(?), widzę, że na forum tutaj
przewijają się w różnych wątkach, więc zaraz poszukam dokładnie o co chodzi.
Czy dobrze myślę? Mimo, że to prywatna wizyta, czekałam dosyć długo na nią i
chciałabym trochę skrócić czas do diagnozy. Mam podejrzenie niedoczynności.
Obserwuj wątek
    • motylowa77 przeciwciała 23.08.09, 16:56
      wybaczcie, dopiero teraz spojrzałam na górę
      antyTPO, antyTG, TRAB
      które z przeciwciał powinnam zbadać?
    • prenatka Re: jakie badania zrobić przed pierwszą wizytą u 23.08.09, 18:02
      tak, tak, rzeczywistość nas zmusza, żeby robić wymienione przez Ciebie badania
      TSH, FT3 i FT4 na własny koszt. Teraz o przeciwciałach. Z tego co piszesz, nie
      wynika jasno, jaka tarczycowa przypadłość Cię gnębi. Jeśli masz objawy
      niedoczynnościowe: tyjesz, jest Ci zimno, jesteś ospała, masz problemy z
      wypróżnianiem, wypadają Ci włosy, czujesz się jak zoombie wtedy zrób sobie
      przeciwciała atpo,czyli przeciwko tyreoperoksydazie czyli peroksydazie
      tarczycowej. Mogą one potwierdzić zapalenie tarczycy np Hasimoto, występujące
      zwykle z niedoczynnością. Przeciwciała TRab występują przy chorobie
      Gravesa-Basedowa. Zwykle łączy się tą chorobę z nadczynnością i występują tu
      często dodatkowe objawy, jak wytrzeszcz np. Natomiast bardzo ważnym badaniem
      jest badanie USG tarczycy. Też niestety za nie zapłacisz, ale jest ono BARDZO
      WAŻNE.Czyli TSH, FT3, FT4, USG, a jak Cię stać to też przeciwciała zrób, w
      zależności od tego, co Ci sugerują Twoje objawy: czy nadczynność czy
      niedoczynność. PAMIĘTAJ O USG. pa
      • motylowa77 Re: jakie badania zrobić przed pierwszą wizytą u 23.08.09, 18:24
        usg ma ten lekarz w gabinecie, więc myślę, że w razie potrzeby mi zrobi. zabiorę
        ze sobą poprzedni wynik, żeby mieć porównanie. objawy mam typowe dla
        niedoczynności, więc zrobię te przeciwciała atpo. Resztę już wg decyzji lekarza.
        Dziękuję za odpowiedź.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka