Forum Dom okna PCV
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  regulacja okien

  15.02.21, 12:52
  Cześć,
  mam problem z regulacją okien. Wieje od dołu i boku (przy środkowym zawiasie). OD strony klamki udało mi się wyregulować tymi zaczepami na ramie, ale dalej jest mały docisk po stronie zewnętrznej.
  Którymi śrubami kręcić żeby to poprawić?
  Przesyłam link do zdjęć jeśli chodzi o moje okna. Z góry dziękuję za pomoc.
  ibb.co/z4wD2Nh
  ibb.co/9YJhxKX
  ibb.co/VQs1cY6
  ibb.co/RBR0010
  ibb.co/Rgg5Vmc
  ibb.co/Z8S77M1
  ibb.co/z8vbBVx
  Obserwuj wątek
   • sagios15 Re: regulacja okien 02.09.21, 09:42
    Ten docisk, nie zawias, po środku skrzydła okiennego działa na zasadzie, że czym bliżej siebie jest element który jest na skrzydle do tego który jest na ramie tym mocniej dociska.
    Tutaj one się chyba nawet nie spotykają więc nie ma jak dociskać. Przyczyny tak dużego dystansu między tymi dwoma elementami mogą być dwie. Pierwsza to w złym miejscu przykręcony element na ramie (generalnie nie zdarza się), druga to że rama jest zamontowana niepoprawnie, tj rama jest lekkim łukiem w kierunku ściany i wtedy pion skrzydła okiennego który jest prosty czym bliżej środka skrzydła tym mniej zachodzi za ramę (to częsty przypadek) Wyjdź sobie na zewnątrz i przymykając okno zobacz ile skrzydło wchodzi za ramę od strony zawiasów. Jeśli na dole i górze się chowa powiedzmy 5mm a na środku 1mm albo wcale to jest to błąd montażu.
    Można regulacją próbować przesunąć na dolnym i górnym zawiasie całe skrzydło w kierunku zawiasów, ale raczej nie da to efektu. Długi temat....i dużo zmiennych od których zależy czy coś się da zrobić czy nie.
    Trochę o regulacji poczytasz na www.naprawaokien.waw.pl/regulacja-okien/index.html

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka