Dodaj do ulubionych

Polki chcą wesołych butów

IP: *.150.139.107.internetia.net.pl 02.07.11, 13:36
Brawo dziewczyny!
Obserwuj wątek
        • Gość: Whatever co za wzruszająca historia IP: *.home.aster.pl 02.07.11, 15:15
          "Pomogła też wiedza i doświadczenie rodziców Trepki, którzy od lat prowadzą fabrykę butów"
          i odechciało mi się czytać tej baśni o żelaznym wilku i pięknych bucikach czerwonego kapturka.

Wzruszająca historia sukcesu. Tylko czyjego? Znudzonych panienek przy winie które nie mogły kupić bucika dla kopciuszka więc po siódmej butelce jedną olśniło co robi tatuś?

Czy może samego tatusia, do którego psiapsiółeczki się podpięły w charakterze "kierownika działu butów nietypowych"?

Obyło się bez kredytu.... sic!... No raczej! A na co tu wydawać?

Głupi artykuł który nie wiem do czego ma zachęcać:
          do picia wina, chodzenia po sklepach z psiapsiółką, czy oczekiwania aż tatuś założy fabrykę którą rozkręci przez WIELE LAT żeby się do niej można było podpiąć ze swoim biznesem.

Przerosły ich oczekiwania.....
          Artykuły w wymiotnej przerastają moje oczekiwania (dna publicystycznego) co pięć minut i nie lecę z tym się chwalić na ulicy....
    • Gość: le Ming Polki chcą wesołych butów IP: 178.73.49.* 02.07.11, 13:54
      Dwie sprawy:
      1. 20 tys. na zakup materiałów, wstępy, opłacenie szewców... Mało. Wypadałoby jeszcze opłacić jakiś lokal - ale to akurat trafiło się za friko, prawda? Ciekawe, ile tym szewcom płaciły.
      2. "Firma cały zysk inwestuje". Sensowne i godne podziwu, tylko ciekawe, z czego panie w tej chwili żyją? Znów "pożyczają od rodziny"?

Pogratulowałbym, ale jeśli się ma takie "plecy" jak rodzinna fabryka butów, to wartość tego "wyczynu biznesowego" jakoś marnieje, nieprawdaż?
    • Gość: green Czy jest co chwalić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.11, 14:00
      Byłem pełen podziwu dla tych dziewczyn do momentu przeczytania tego zdania: "Pomogła też wiedza i doświadczenie rodziców Trepki, którzy od lat prowadzą fabrykę butów."
      Gdyby nie know-how rodziców pewnie nie ruszyłyby nawet z tym biznesem, albo szybko by się wyłożyły. Tak więc fajnie że im wypalił biznes, ale przykładem ludzi przedsiębiorczych (sensu stricto) to one dla mnie nie są.
    • m-kow Polki chcą wesołych butów 02.07.11, 14:24
      Interesuję się butami, również dlatego że przed wojną Polska była nieomal "butową" stolicą Europy a za 10 do 15 lat nie będzie u nas żadnego rzemieślnika szyjącego buty ręcznie, no może Kielman i Kamiński bo ten pierwszy ma uczniów na pewno a ten drugi podobno. W prawdziwym tego słowa znaczeniu, bez urazy dla Pań które mają tatę z PPHU w branży obuwniczej, mamy do czynienia z butami maszynowo-manufakturowym, co ich oczywiście nie skreśla. Odwiedziłem z ciekawości stronę pań, przywitała mnie ojczyzna polszczyzna pod postacią "stwórz własnego buta" ale starałem się nie uprzedzić. O handmade'dzie nie jest napisane nic, o skórach nic, choćby czy Skoczowskie, czy marniejsze, o metodzie produkcji podeszwy w bucie "handmade" ( czy tat robi goodyerowsko, czy inaczej jakoś :-) też nic. Zdjęcia nie pozwalają ni na ocenę jakości wikonaniu, szwu, skóry, nieiwiele więc wnoszą. Więc niestety nie kupuję tego.
      A wzory? Wzory kolorowe, ciekawe bo odbiegające faktycznie od fal galeriowej masówki. CZy ładne? to kwestia indywidualnego gustu, na pewno można się tym butem wyróżnić co w kraju poprzebieranych komediantów jest bezcenne i trafia w potrzeby klientki.
      Na marginesie, Polska to "buciane" eldorado dla sprzedającego ( dlatego zaprzyjaźniona redaktorka z GW jest bezcenna ), jesteśmy pozbawieni gustu, szczególnie mężczyźni, więc sprzedają się wzory, które dech zapierają po prostu, marże przyprawiają o zawrót głowy, w porównaniu do jakości prezentowanego produktu, a but zagraniczny po przekroczeniu byłej granicy PRL'u-bis zyskuje na wartości z marszu 30-40 % i taki stan rynku tworzy sytuację w której lepiej wykonać wyprawę do Berlina na zakupy i razem z noclegiem i podróżą wrócić z ładnymi rzeczami i jeszcze "być do przodu" finansowo.

---
      "Statek coraz bardziej przecieka, pasażerowie jeszcze nie wiedzą, ale pierwszy oficer wie i po cichu ubiera kamizelkę ratunkową. Żeby pasażerowie nie zauważyli nalewającej się wody, to przelewa ją z sali balowej do maszynowni (czyli środki z OFE do ZUSu)." K. Rybiński
    • Gość: lubicielka O co halo? IP: *.51.186.91.dynamic.wobline-ip.de 02.07.11, 14:24
      I cóż nowego dziewczyny zrobiły? Nic. Maszyny, materiał, fachowcy i pieniądze pod nosem. To tylko nowy element marketingowy na bazie starej firmy. Mają układy w mediach więc zrobiły szum- dać buty za darmo jakieś redaktorce i nawet w telewizji można zaistnieć :) Oj gazeto i ty przykładasz rękę to takiego "halo" ???
      • adampalmer o to ze to babki :) 02.07.11, 14:37
        'gazeta' od dluzszego czasu przepycha teze ze w polsce panuje na plaszczyznie zarobkow dyskryminacja kobiet, i probuje takimi przykladami udowadniac ze kobiety maja taka sama smykalke do biznesu jak faceci, wiec MUSZA w KAZDYM przypadku zarabiac tyle samo. mamy tez, po latach urabiania, zaakceptowac to co dali sobie wcisnac np szwedzi-unijny prikaz zatrudniania, w wiekszosci firm, podobnej ilosci mezczyzn i kobiet.
        fajnie ze kobitkom sie udaje, ale zjawisko do promowania ktorego sa wykorzystywane przeraza
    • Gość: fasolka Polki chcą wesołych butów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.11, 14:27
      Powiem tak: fajne buty, w moim stylu, proste, bez zbędnych ozdobników, za to w fajnych kolorach. Niestety po dokładniejszym przyjrzeniu widać, że jakość wykonania, krój i forma buta są trochę "na odwal". To jak mniemam mają być fajne i ładne buty, a nie porządnie zrobione. Myślę, że jakość trochę taka H&Mowa, czyli mierna, ale mimo wszystko brawa dla dziewczyn za pomysł!!
    • haniku72 Hand? 02.07.11, 14:30
      Całkowicie popieram m-kow! Cóż to za "ręcznie robione"??? Maszynowa wycinka i chińskie materiały. To ma być promowany pomysł na biznes? Tato zapłacił, tato zrobił, a dziewczyny robią medialny szum:) Strona bardzo słaba, a błędy językowe zatrważające. Jeśli tak ma wyglądać młody biznes to wracajmy do wynalazków lat 50 - tam dopiero trzeba było inwencji by z niczego stworzyć FIRMĘ. Tatuś nie dał, nie załatwił ...
      • Gość: kłamiecie ! Re: Strasznie brzydka (technicznie) fotka! IP: *.pools.arcor-ip.net 02.07.11, 14:39
        gnoje przestańcie manipulować ludźmi ! a może to artykuł na zamówienie ? po znajomościach ? to nie jest żaden pomysł, jej rodzina produkuje buty wiec to tylko kolejna spółka w tej samej branży. a wasz artykuł sugeruje, że to kolejni ludzie, którzy wzięli sprawy w swoje ręce itd. nie róbcie ludziom wody z mózgów, ten przykład wyraźnie pokazuje, że bez bogatego tatusia ani rusz !
    • Gość: gość portalu;) Re: Polki chcą wesołych butów IP: *.krdc.pl 02.07.11, 14:43
      Z ciekawości weszłam na stronę - i kicha. Strona działa tak wolno, że w międzyczasie można się zestarzeć;) Buty jak buty, nic specjalnego. A ceny jak dla mnie z kosmosu - kolorowe to może i są, ale tanie? To już wolę te cztery stówki zainwestować w sprawdzoną firmę, but przymierzyć, a nie tylko sobie skomponować w ciemno.
      • Gość: Dolar Re: Polki chcą wesołych butów IP: *.alfanet24.pl 02.07.11, 14:56
        Pomogła też wiedza i doświadczenie rodziców Trepki, którzy od lat prowadzą fabrykę butów. To w niej teraz z prawdziwych, wysokogatunkowych skór robione są ręcznie modele dla loft37.pl. Przyjaciółki przychodzą z zamówieniami, a rzemieślnicy przygotowują buty.

to jak w tej anegdocie o Rockefellerze." Kiedy był młodym chłopcem, ciężko pracował, by zarobić na utrzymanie. Pewnego dnia znalazł ziemniaka. Choć był bardzo głodny, nie zjadł go, lecz usmażył frytki i sprzedał je. Pieniędzy wystarczyło na dwa ziemniaki. Powtórzył zabieg i znów podwoił "kapitał". Po tygodniu miał już budkę z frytkami, a po miesiącu zmarła jego ciotka i zostawiła mu milion dolarów!"
    • Gość: Polujący na buty Polki chcą wesołych butów IP: 80.72.47.* 02.07.11, 15:03
      "Na marginesie, Polska to "buciane" eldorado dla sprzedającego ( dlatego zaprzyjaźniona redaktorka z GW jest bezcenna ), jesteśmy pozbawieni gustu, szczególnie mężczyźni,"

To proszę pokazać, gdzie można kupić ładne męskie buty, i które nie kosztują oczywiście paru tysięcy złotych? Dla mnie to jest horror, od lat nie zdołałem kupić butów, które mi się naprawdę podobają. To co jestem zmuszony kupić (a raczej upolować) to jedynie 1% z 99% dostępnego tzw. eldorado. Wzornictwo męskie jest po prostu tragiczne
      • m-kow Re: Polki chcą wesołych butów 02.07.11, 15:35
        Słowo klucz w tej zagadce to "dla sprzedającego" ... Bo oni na prawdę nie mają na co narzekać, półki są pełnie brzydkich, pozbawionych fasonu ( jakieś patki, zaszewki, wstawki, przedłużone a następnie obcinane na "prostokąt" noski, w skrajnych przypadkach wywinięte do góry :-) męskich "fabrycznych" półbutów ze skór co najwyżej średniej jakości, często podszytych płótnem w cenach 600 do 1000 zł, czyli z marżą niekiedy 50% albo i więcej. Do tego to obuwie "znanych marek" fabrykowane nie wiadomo gdzie, czyli najczęściej w Chinach. I mozolnie ale te produkty się sprzedają, bo w Polsce ( ale nie tylko w Polsce ) zniknęła umiejętność rozpoznania solidnie zrobionego buta ( nie mówię eleganckiego ), która mężczyźnie przekazywał jego ojciec :-) Teraz jest tak, że panuje przekonanie: "jak wydam 1000 zł to znaczy że kupiłem "wyje....e" buty". Na marginesie, często są to jedyne "wyje...e" buty więc zamiatam w nich codziennie lub kilka dni pod rząd, co dla buta skórzanego jest morderstwem.
        Po kolei więc, można je sobie "uszyć na miarę" na przykład "lotniki" u Kielmana, moje marzenie :-) a poważniej to w Wawie daję się zrobić w okolicach 1000 zł, mniej więcej według własnego wzoru. Opcja ta jest warta rozważenia gdyż otrzymujesz but jaki chcesz, na własną stopę, i służący przez lata, ponieważ wszystko daje się w nim wymienić.
        Następnym rozwiązaniem jest podróż, tzn. zakup okazyjny przy okazji wyjazdu typu Londyn lub coś w tym stylu, wychodzi taniej a wybór i jakość nieporównywalny do polskiego.
        Następnie internet, z możliwością odesłania i wymiany
        www.pediwear.co.uk/
        www.nunescorrea.com/
        Szczególnie portugalski Nunes Correa, wytropiony przez Panów z bespoke.pl wydaje się świetną ofertą, ze względu na stosunek jakości do ceny, za 250 zł masz buty, które u nas "robią" za mniej więcej 600 zł, jeśli upatrzysz w ogóle tak klasycznie elegancki fason.
        No i takie są smutne realia krajowego rynku bucianego...
        Ostatecznie w akcie rozpaczy, jeśli nic powyżej, to można ostatecznie rozglądać się za Nord'ami, Ryłką męską ( wyłącznie outlet lub wyprzedaż bo cena "oryginalna" nie do przyjęcia ) może Wojasem ( jest taki półcasualowy gładki półbut w brązie ale ma "kontroweryjnie" wykrojony obcas, bo u nas trzeba udziwnić ... )

---
        "Statek coraz bardziej przecieka, pasażerowie jeszcze nie wiedzą, ale pierwszy oficer wie i po cichu ubiera kamizelkę ratunkową. Żeby pasażerowie nie zauważyli nalewającej się wody, to przelewa ją z sali balowej do maszynowni (czyli środki z OFE do ZUSu)." K. Rybiński
    • pppaaappp Polki chcą wesołych butów 02.07.11, 15:06
      No naprawdę wstrząsajaca przedsiębiorczość. Dwie dziewczynki pomyślały żeby robić buty... Siadły i postanowiły robić. O kurcze, przypomniała sobie jedna, przecież mój tata ma fabrykę butów!! I od tego czasu szło im lepiej, nawet wystąpiły w TVN!!! Brawo!
      • ja_dular Re: Polki chcą wesołych butów 02.07.11, 15:15
        hehehehehe
        Zaskakująca kolej rzeczy,
        Było tak:
        jedna nagryzmoliła na kartce wzór buta który zobaczyła w tv. Druga klasnęła w rączki i powiedziała "jakie piękne"
        A potem razem w podskokach pobiegły do taty jednej z nich (zupełnie przypadkowo miał fabrykę butów) i powiedziały: -Zrób nam takie-
        I oto jest zupełnie przypadkowy, doskonały biznes.
        Fajnie, że ktoś wpadł na to i że na tym zarabia, jednak to nie one tylko tata.
        Pozdrowienia dla taty i jego fabryki i prezesa słupa w osobie córeczki.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka