Gość: pawwol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.05, 20:36 Równanie stawek podatku do góry. Socjalizm całą gęba.... Łykajmy powietrze póki jest gratis Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tppiotr Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 30.03.05, 21:35 Polska gospodarka jest... chora ! Odpowiedz Link Zgłoś
linke1 Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 30.03.05, 21:57 tppiotr napisał: > Polska gospodarka jest... chora ! ============ W Europie nazywają to POLNISCHE WIRTSCHAFT ( Polska gospodarka ). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zoja Akcyzą to obłożyć Agencje Towarzyskie i Maybachy IP: *.lubin.dialog.net.pl 31.03.05, 16:32 a nie gnębić biednych prostych ludzi. Tym czarnym się we łbach poprzewracało od tego złodziejstwa korupcji i rozpusty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pi co za komusza argumentacja IP: *.dami.pl 30.03.05, 21:45 Powinni znieść vat bo kombinują i nie wszyscy go płacą? Jaki to inteligent wymyślił to dojenie obywateli. Zabrać a potem oddać? Figa - jak przejdzie przez tą biurokratyczną machinę to już nic nie zostanie. Pieniądze zabrane ludziom jako podatki to pieniądze zmarnowane - piniądze na utrzymanie biurokracji - bardzo mała część z nich dociera do celu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SMIERC CZERWONYM szlag by trafił Belke i ten komunistyczny burdel.. IP: *.promax.media.pl 30.03.05, 22:04 który nadzoruje Kwasniewski .ZDEKOMUNIZUJEMY KOMYCHÓW WIESZAJĄC WAS NA LATARNIACH I PALĄC W KREMATORIACH Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gazeta wysrana I JAK W TYM POLSKIM BURDELU ŻYĆ MAJĄC EMERYTYRE .. IP: *.promax.media.pl 30.03.05, 22:08 .... 750 ZŁ . PREZYDENCIE PAŁACOWY - KRÓLU POLSKI CZERWONEJ - DZIEKUJĘ CI , MAM NADZIEJE , ZE PO KADENCJI ZAPŁACISZ ZA TO CO NADZORUJESZ ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darko Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.05, 22:14 następną akkcyzą na gaz będzie akcyza na POWIETRZE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiatr Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.promax.media.pl 30.03.05, 22:20 to powietrze nie wszedzie jest gratis , w miejscowościach wczasowych już za czasów komuny płacilismy za powietrze ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bagsik Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena 34 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 00:33 Przecież butla gazu od dawna kosztuje 43 zł. Chyba Wam się cyfry poprzestawiały. Wystarczy pojechać panowie na stacje BP i tam sprawdzić przy okazji tankowania paliwa. Zaro wysiłku a będziecie bliżej prawdy. Taka sama cena obowiązuje u dystrybutorów gazu w butlach. Dziwne ale tu nie ma konkurencji tu jest zmowa cenowa. Następnym razem nie piszcie bzdur tylko sprawdźcie ceny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jkdld Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 06:05 a ty sie przejedź nie tylko do zdziercy BP to może przestaniesz głupoty pisać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkopek Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.ericsson.net 31.03.05, 09:07 W Lodzi mozesz miec butle gazu za 30 zl z dowozem do domu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaNiek Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:36 Witam no to od ciebie zdzierajo ładnie ze płacisz 43 zł za gaz bo unas to ceny gazu to sa takie od 30 zł do 34 i jeszcze dajo płyn do kazdej butli gratis Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.pbpolsoft.com.pl 31.03.05, 13:31 W Poznaniu 33 zł z dowozem do domu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka_nieważne Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.05, 16:41 Jeżeli kupujesz gaz czy butle w BP to nic dziwnego, że sie burzysz. Tam jest najdrożej, niektórzy uważają, że jest tam najlepszy gaz, ale nie będę polemizować na ten temat, chociaż możnaby. Jeśli chcesz sprawdzić cenę podawaną przez dziennikarzy to wystarczy pojechać do pierwszej lepszej stacji LPG innej niż BP i tam się przekonasz, że obecnie ceny wahają się od 30 do 35zł za butle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zigzag Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 06:00 no strasznie ich popier... chcą mieć wiecej kasy do rozpierniczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: parlamentarzysta PO CO GANIAĆ BANDYTÓW I ZŁODZIEI? IP: *.pl / *.energoprojekt.pl 31.03.05, 07:39 czyli swoich kolesi jak można obrobić najuboższych i jakoś budżet podreperować! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka_nieważne Re: PO CO GANIAĆ BANDYTÓW I ZŁODZIEI? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.05, 16:46 Zgadzam sie. Zatwierdzenie tej akcyzy trafi w najuboższych i rząd dobrze o tym wie. Poza tym w UE nie ma akcyzy na butle, to czemu w Polsce ma być?! W końcu też do niej należymy i powinniśmy mieć takie same prawa i prawo co mieszkańcy UE. A to, że gaziarze są u nas sprytniejsi niż u nich to nie wina zwykłych zjadaczy chleba... Odpowiedz Link Zgłoś
michael_wittmann Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 31.03.05, 08:00 Rany boskie oni chcą by w zimie ludzie wyzdychali z zimna!Ciekaw jestem jak poradzą sobie szkoły i przedszkola jak im koszt ogrzewania wzrośnie czterokrotnie, ale budżet wyszarpie kilka milionów do przejedzenia...no brawo gra wart świeczki! POmysłodawca chyba rzadko myśli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 5150 Michael Wittman, trzeba wziac MF szturmem ! IP: 195.117.157.* 31.03.05, 09:40 michael_wittmann, nie zyjesz od 1945 roku, zginales od pocisku z thunderbolta lub mustanga, nie pamietam juz. Jesli jednak masz z zaswiatow jakis wplyw na to co sie w Polsce dzieje to spraw zeby Ministerstwo Finansow, ostoja pasozytnictwa, zlodziejskiej biurokracji i upodlenia obywatela, zostalo ostrzelane ogniem z 88 mm armaty twojego Tygrysa lub zbombardowane przez Stukasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolanin Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: 212.244.126.* 31.03.05, 08:02 Należałoby raczej z ziemią zrównać szare komórki ( o ile je w ogóle posiadają) co niektórych urzędasów ministerstwa finansów..... Odpowiedz Link Zgłoś
darth4 Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 31.03.05, 08:21 Jakby mało było wzrostu przychodów z akcyzy zwiazanych z wzrostem cen ropy na świecie z 30-tu paru do 50-ciu paru $ za baryłkę, to te ....... planuja jeszcze dorobić na gospodarstwie. Jeśli chodzi o STRATY fiskusa w zakresie akcyzy , to równolegle z podwyżką podatku na olej wprowadziłbym też : - wymóg minimalnego dziennego palenia papierosów do 2 paczek dziennie, - objęcie nim także nie palących, - wymóg wypicia 2 flaszek wódki min . 40% tygodniowo, - objęcie nim także nie pijących, To k*rwa znacznie lepiej podniesie dochody z akcyzy. A emigracja zacznie być nie tylko zarobkowa, ale też naturalnym odruchem obronnym przed głupotą decydentów tego bananowego raju. W styczniu 1000 litrów kosztowało 1800 zł. Dziś kosztuje 2400 zł Po idiotycznym pomyśle będzie kosztowało 3200 zł. Czyli prawie 90 % drożej niz w styczniu !!! No to k*urwa pójdę do lasu po drzewo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mao tangi FISKUS... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 08:43 ... powinien sie raczej zatanowic czy wysokość akcyzy nie jest przesadna. Każdy ekonomista powinien znać doskonale prawa rządzące e gospodarce! Nakładanie wysokich podatków etc nie prowadzi wcale do zwiększenia wpływów. Wszystkie te decyzje są nieprzemyślane i sprawiają wrażenie pomysłów dysktowanych desperacją. Jeżeli nie wezmą się za to osoby kompetentne to będą się pogłębiać różnice w społeczeństwie. Wiadomo, że najuboższi ucierpią na tym najwięcej, a bogatsi i tak coś wykombinują. (Poza tym, czy bogaci używają oleju opałowego w samochodach? Czy gotują na kuchenkach gazowych?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Spoko Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: s2.l:* / *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 09:05 "...fiskus traci setki milionów złotych..." szczególnie przez głupie decyzje głupich rządzących,przez ich durne,niezyciowe ustawy i zlodziejstwo panujące w elitach władzy. A więc teraz nasi złodzieje znów robią z nas,obywateli-pitencjalnych zodziei i nakładają nam karę .Nic tylko wynająć snajpera i wysłać go na Wiejską.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Precel Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: 212.160.172.* 31.03.05, 09:15 No cóż, głupota naszych rządzących znów dała o sobie znać. Najpierw namawiali do ekologicznego ogrzewania, a teraz znów każą się cofnąć w czasy " Walki o ogień". Prawdopodobnie akcyzą obejmą również zużycie przez każdego obywatela tlenu do oddychania. Założą kasy fiskalne przy sedesach itd. Co można powiedzieć: Panie Ministrze Finansów jebnij się pan w łep Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hkg Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 09:50 JAKI SOCJALIZM???!!!ODCZEP SIE!!!!!!!TO JEST SZUKANIE PIENIEDZY NA GWAŁT PRZEZ FIRME ZWANA "PANSTWO' -ZABRAKŁO NA "PROWIZJE" A PO LUDZKU NA ŁAPÓWKI!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 5150 Biurokracja = socjalizm = bolszewizm = zniewolenie IP: 195.117.157.* 31.03.05, 10:16 > JAKI SOCJALIZM???!!!ODCZEP SIE!!!!!!!TO JEST SZUKANIE PIENIEDZY NA GWAŁT > PRZEZ FIRME ZWANA "PANSTWO' -ZABRAKŁO NA "PROWIZJE" A PO LUDZKU NA > ŁAPÓWKI!!!!!!!!!!! no czyli socjalizm, bo co innego? W systemie w ktorym panuje wolny rynek nikt nie musi dawac lapowek. Lapowki sa tam, gdzie istnieje zbedna biurokracja, nikomu niepotrzebne przepisy tlamszace przedsiebiorczosc, czyli mowiac po prostu TAM GDZIE PANUJE SOCJALIZM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaNiek auto gaz bedzie papełniał ludzon butle IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:27 Witam teraz ludzie bedeo znowu jezdzic do stacji auto gazu i nabijac w butle gaz bo jem bedzie taniej na tym wuchodzic niz isc kupic gaz u dostawcy gazu . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaNiek auto gaz bedzie napełniał ludzon butle IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:30 Witam teraz ludzie bedo znowu jezdzic do stacji auto gazu i nabijac w butle gaz bo jem bedzie taniej na tym wuchodzic niz isc kupic gaz u dostawcy gazu . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qba Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:32 W ministerstwie finansów pracuję "mądrzy inaczej". Przecież wystarczyłoby SKUTECZNIE kontrolować stacje sprzedające autogaz - ile gazu dostarczono w cysternach, ile sprzedano (wydruki z kas fiskalnych). Jeśli ilości mocno się nie zgadzają stacja traci koncesję i właściciel płaci drakońską karę. Proste? - nie dla urzędasów, wymagałoby to PRACY, uczciwości kontrolujących. Prościej obłożyć wszystkich wyższą akcyzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.pk.edu.pl 31.03.05, 11:59 ...szkoda słów na pazerność naszych "elit" rządzących! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm złodziejska banda dalej robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 12:33 i niech nikt nie mówi, że to bedzie pod wpływem przepisów unijnych. złodzieje w spółkach skarbu państwa wypompowują kasę do swoich kieszeni-budzet państwa ledwo dyszy-łup następne myto dla społeczeństwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaNiek w uni gaz jest zwolnony z akzyzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 12:35 w uni eropejskej gaz jest zwolnony z akcyzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gk Re: w uni gaz jest zwolnony z akzyzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 14:09 niech cały naród o okcyzują, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paliwożerca SPRYTNIE - WPROWADZAJĄ LATEM ABY NIE ROBIĆ SZUMU. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 14:12 Np w starym budownictwie (z piecami kaflowymi) znajomi zimą ogrzewają drewnem lub węglem. Wiem, że to nieekologiczne, niezdrowe, mozna się zaczadzić... Ale decyzja prosta i sprowadza się do tego, że przy opalaniu gazem lub prądem musieliby zrezygnować z np hm... posiłków? A ja uczę się angielskiego. I jeżeli zdrowie pozwoli to z bólem serca, ale opuszczę kraj. Nie mam stałej pracy, jest krucho a fiskus podatki podnosi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: demokrata Re: SPRYTNIE - WPROWADZAJĄ LATEM ABY NIE ROBIĆ S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 14:42 Poczekajmy, aż nowi dorwą się do władzy . Dopiero zaczną nas łupić podatkami ,bo przecież trzeba będzie znaleźć pieniądze na wybrcze obietnice. Ja także jak mój przedmówca mimo 52 lat myślę o ucieczce od tych porąbanych polityków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jamniol Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 31.03.05, 14:50 Przecież to jest już totalna głupota i wręcz sabotaż. Zamiast gonić mafię lepiej dowalić ludziom, taka jest administracja tego kraju. A że zawali się cała branża dystrybucyjna, kilka tysięcy ludzi straci pracę, co to urzędnika obchodzi, on za nic nie odpowiada, a pensyjkę z budżetu i tak dostanie. QM!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aciu Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: 213.199.193.* 31.03.05, 15:27 chodzi o to żeby ograniczyć szarą strefę w obrocie tym gazem. pracuję na stacji auto-gaz, i już od dawna wiem, że na małych prywatnych stacjach w obrocie znajduje się gaz z butli-przelewany do zbiorników, a potem tankowany do samochodów. całe szczęście że u mnie nie ma tego procederu. czy zastanowiło was kiedyś dlaczego są tak duże różnice w cenie LPG? w moim mieście gaz w butlach jest po 38zł. dlaczego jest taka rozpiętość, sięgająca 5zł!! to samo z LPG, od 1,65 do 1,73- w moim mieście, a wystarczy wyjechać za przysłowiowe rogatki a tam już jest przynajmniej 5gr. taniej. uprzedzając ewentualne wątpliwości co do cen, że są takie wysokie dodaję że jestem kielczaninem, więc nie zaliczam/y/ się do krezusów, a jeste/ś/m/y/ z tzw. Polski "B". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pc Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 15:32 Kupilem (pare lat temu) fajny piec Buderusa - za ok 10000 zl ale grzeje w kominku, bo juz dzis nie stac mnie na olej. Odradzam wszystkim takiego nieszczesnego zakupu. Odpowiedz Link Zgłoś