Dodaj do ulubionych

Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.05, 20:36
Równanie stawek podatku do góry. Socjalizm całą gęba....
Łykajmy powietrze póki jest gratis
Obserwuj wątek
    • tppiotr Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 30.03.05, 21:35
      Polska gospodarka jest... chora !
      • linke1 Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 30.03.05, 21:57
        tppiotr napisał:

        > Polska gospodarka jest... chora !
        ============
        W Europie nazywają to POLNISCHE WIRTSCHAFT ( Polska gospodarka ).
      • Gość: Zoja Akcyzą to obłożyć Agencje Towarzyskie i Maybachy IP: *.lubin.dialog.net.pl 31.03.05, 16:32
        a nie gnębić biednych prostych ludzi. Tym czarnym się we łbach poprzewracało od
        tego złodziejstwa korupcji i rozpusty.
    • Gość: Pi co za komusza argumentacja IP: *.dami.pl 30.03.05, 21:45
      Powinni znieść vat bo kombinują i nie wszyscy go płacą?
      Jaki to inteligent wymyślił to dojenie obywateli.
      Zabrać a potem oddać? Figa - jak przejdzie przez tą biurokratyczną machinę to
      już nic nie zostanie. Pieniądze zabrane ludziom jako podatki to pieniądze
      zmarnowane - piniądze na utrzymanie biurokracji - bardzo mała część z nich
      dociera do celu.
    • Gość: SMIERC CZERWONYM szlag by trafił Belke i ten komunistyczny burdel.. IP: *.promax.media.pl 30.03.05, 22:04
      który nadzoruje Kwasniewski .ZDEKOMUNIZUJEMY KOMYCHÓW WIESZAJĄC WAS NA
      LATARNIACH I PALĄC W KREMATORIACH
    • Gość: gazeta wysrana I JAK W TYM POLSKIM BURDELU ŻYĆ MAJĄC EMERYTYRE .. IP: *.promax.media.pl 30.03.05, 22:08
      .... 750 ZŁ . PREZYDENCIE PAŁACOWY - KRÓLU POLSKI CZERWONEJ - DZIEKUJĘ CI ,
      MAM NADZIEJE , ZE PO KADENCJI ZAPŁACISZ ZA TO CO NADZORUJESZ ...
    • Gość: darko Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.05, 22:14
      następną akkcyzą na gaz będzie akcyza na POWIETRZE
      • Gość: wiatr Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.promax.media.pl 30.03.05, 22:20
        to powietrze nie wszedzie jest gratis , w miejscowościach wczasowych już za
        czasów komuny płacilismy za powietrze ...
    • Gość: Bagsik Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena 34 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 00:33
      Przecież butla gazu od dawna kosztuje 43 zł. Chyba Wam się cyfry
      poprzestawiały. Wystarczy pojechać panowie na stacje BP i tam sprawdzić przy
      okazji tankowania paliwa. Zaro wysiłku a będziecie bliżej prawdy. Taka sama
      cena obowiązuje u dystrybutorów gazu w butlach. Dziwne ale tu nie ma
      konkurencji tu jest zmowa cenowa. Następnym razem nie piszcie bzdur tylko
      sprawdźcie ceny.
      • Gość: jkdld Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 06:05
        a ty sie przejedź nie tylko do zdziercy BP to może przestaniesz głupoty pisać
        • Gość: mkopek Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.ericsson.net 31.03.05, 09:07
          W Lodzi mozesz miec butle gazu za 30 zl z dowozem do domu.
        • Gość: rr Kupuję BP za 33PLN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 09:40
      • Gość: MaNiek Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:36
        Witam no to od ciebie zdzierajo ładnie ze płacisz 43 zł za gaz bo unas to ceny
        gazu to sa takie od 30 zł do 34 i jeszcze dajo płyn do kazdej butli gratis
      • Gość: Tomek Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.pbpolsoft.com.pl 31.03.05, 13:31
        W Poznaniu 33 zł z dowozem do domu.
      • Gość: Anka_nieważne Re: Skąd Wam drodzy dziennikarze wzięła się cena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.05, 16:41
        Jeżeli kupujesz gaz czy butle w BP to nic dziwnego, że sie burzysz. Tam jest
        najdrożej, niektórzy uważają, że jest tam najlepszy gaz, ale nie będę
        polemizować na ten temat, chociaż możnaby. Jeśli chcesz sprawdzić cenę podawaną
        przez dziennikarzy to wystarczy pojechać do pierwszej lepszej stacji LPG innej
        niż BP i tam się przekonasz, że obecnie ceny wahają się od 30 do 35zł za butle.
    • Gość: zigzag Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 06:00
      no strasznie ich popier... chcą mieć wiecej kasy do rozpierniczenia.
    • Gość: parlamentarzysta PO CO GANIAĆ BANDYTÓW I ZŁODZIEI? IP: *.pl / *.energoprojekt.pl 31.03.05, 07:39
      czyli swoich kolesi jak można obrobić najuboższych i jakoś budżet podreperować!
      • Gość: Anka_nieważne Re: PO CO GANIAĆ BANDYTÓW I ZŁODZIEI? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.05, 16:46
        Zgadzam sie. Zatwierdzenie tej akcyzy trafi w najuboższych i rząd dobrze o tym
        wie. Poza tym w UE nie ma akcyzy na butle, to czemu w Polsce ma być?! W końcu
        też do niej należymy i powinniśmy mieć takie same prawa i prawo co mieszkańcy
        UE. A to, że gaziarze są u nas sprytniejsi niż u nich to nie wina zwykłych
        zjadaczy chleba...
    • michael_wittmann Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 31.03.05, 08:00
      Rany boskie oni chcą by w zimie ludzie wyzdychali z zimna!Ciekaw jestem jak
      poradzą sobie szkoły i przedszkola jak im koszt ogrzewania wzrośnie
      czterokrotnie, ale budżet wyszarpie kilka milionów do przejedzenia...no brawo
      gra wart świeczki! POmysłodawca chyba rzadko myśli...
      • Gość: 5150 Michael Wittman, trzeba wziac MF szturmem ! IP: 195.117.157.* 31.03.05, 09:40
        michael_wittmann, nie zyjesz od 1945 roku, zginales od pocisku z thunderbolta
        lub mustanga, nie pamietam juz. Jesli jednak masz z zaswiatow jakis wplyw na to
        co sie w Polsce dzieje to spraw zeby Ministerstwo Finansow, ostoja
        pasozytnictwa, zlodziejskiej biurokracji i upodlenia obywatela, zostalo
        ostrzelane ogniem z 88 mm armaty twojego Tygrysa lub zbombardowane przez
        Stukasy.
    • Gość: opolanin Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: 212.244.126.* 31.03.05, 08:02
      Należałoby raczej z ziemią zrównać szare komórki ( o ile je w ogóle posiadają)
      co niektórych urzędasów ministerstwa finansów.....
      • darth4 Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? 31.03.05, 08:21
        Jakby mało było wzrostu przychodów z akcyzy zwiazanych z wzrostem cen ropy na
        świecie z 30-tu paru do 50-ciu paru $ za baryłkę, to te ....... planuja
        jeszcze dorobić na gospodarstwie.

        Jeśli chodzi o STRATY fiskusa w zakresie akcyzy , to równolegle z podwyżką
        podatku na olej wprowadziłbym też :

        - wymóg minimalnego dziennego palenia papierosów do 2 paczek dziennie,
        - objęcie nim także nie palących,
        - wymóg wypicia 2 flaszek wódki min . 40% tygodniowo,
        - objęcie nim także nie pijących,

        To k*rwa znacznie lepiej podniesie dochody z akcyzy.
        A emigracja zacznie być nie tylko zarobkowa, ale też naturalnym odruchem
        obronnym przed głupotą decydentów tego bananowego raju.

        W styczniu 1000 litrów kosztowało 1800 zł.
        Dziś kosztuje 2400 zł
        Po idiotycznym pomyśle będzie kosztowało 3200 zł.

        Czyli prawie 90 % drożej niz w styczniu !!!
        No to k*urwa pójdę do lasu po drzewo
    • Gość: mao tangi FISKUS... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 08:43
      ... powinien sie raczej zatanowic czy wysokość akcyzy nie jest przesadna. Każdy
      ekonomista powinien znać doskonale prawa rządzące e gospodarce! Nakładanie
      wysokich podatków etc nie prowadzi wcale do zwiększenia wpływów. Wszystkie te
      decyzje są nieprzemyślane i sprawiają wrażenie pomysłów dysktowanych
      desperacją. Jeżeli nie wezmą się za to osoby kompetentne to będą się pogłębiać
      różnice w społeczeństwie. Wiadomo, że najuboższi ucierpią na tym najwięcej, a
      bogatsi i tak coś wykombinują. (Poza tym, czy bogaci używają oleju opałowego w
      samochodach? Czy gotują na kuchenkach gazowych?)
    • Gość: Spoko Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: s2.l:* / *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 09:05
      "...fiskus traci setki milionów złotych..." szczególnie przez głupie decyzje
      głupich rządzących,przez ich durne,niezyciowe ustawy i zlodziejstwo panujące w
      elitach władzy.
      A więc teraz nasi złodzieje znów robią z nas,obywateli-pitencjalnych zodziei i
      nakładają nam karę .Nic tylko wynająć snajpera i wysłać go na Wiejską....
    • Gość: Precel Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: 212.160.172.* 31.03.05, 09:15
      No cóż, głupota naszych rządzących znów dała o sobie znać. Najpierw namawiali
      do ekologicznego ogrzewania, a teraz znów każą się cofnąć w czasy " Walki o
      ogień". Prawdopodobnie akcyzą obejmą również zużycie przez każdego obywatela
      tlenu do oddychania. Założą kasy fiskalne przy sedesach itd.

      Co można powiedzieć: Panie Ministrze Finansów jebnij się pan w łep
    • Gość: hkg Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 09:50
      JAKI SOCJALIZM???!!!ODCZEP SIE!!!!!!!TO JEST SZUKANIE PIENIEDZY NA GWAŁT
      PRZEZ FIRME ZWANA "PANSTWO' -ZABRAKŁO NA "PROWIZJE" A PO LUDZKU NA
      ŁAPÓWKI!!!!!!!!!!!
      • Gość: 5150 Biurokracja = socjalizm = bolszewizm = zniewolenie IP: 195.117.157.* 31.03.05, 10:16
        > JAKI SOCJALIZM???!!!ODCZEP SIE!!!!!!!TO JEST SZUKANIE PIENIEDZY NA GWAŁT
        > PRZEZ FIRME ZWANA "PANSTWO' -ZABRAKŁO NA "PROWIZJE" A PO LUDZKU NA
        > ŁAPÓWKI!!!!!!!!!!!


        no czyli socjalizm, bo co innego? W systemie w ktorym panuje wolny rynek nikt
        nie musi dawac lapowek. Lapowki sa tam, gdzie istnieje zbedna biurokracja,
        nikomu niepotrzebne przepisy tlamszace przedsiebiorczosc, czyli mowiac po
        prostu TAM GDZIE PANUJE SOCJALIZM
    • Gość: MaNiek auto gaz bedzie papełniał ludzon butle IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:27
      Witam teraz ludzie bedeo znowu jezdzic do stacji auto gazu i nabijac w butle
      gaz bo jem bedzie taniej na tym wuchodzic niz isc kupic gaz u dostawcy gazu .
    • Gość: MaNiek auto gaz bedzie napełniał ludzon butle IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:30
      Witam teraz ludzie bedo znowu jezdzic do stacji auto gazu i nabijac w butle gaz
      bo jem bedzie taniej na tym wuchodzic niz isc kupic gaz u dostawcy gazu .
    • Gość: Qba Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 10:32
      W ministerstwie finansów pracuję "mądrzy inaczej". Przecież wystarczyłoby
      SKUTECZNIE kontrolować stacje sprzedające autogaz - ile gazu dostarczono w
      cysternach, ile sprzedano (wydruki z kas fiskalnych). Jeśli ilości mocno się
      nie zgadzają stacja traci koncesję i właściciel płaci drakońską karę. Proste? -
      nie dla urzędasów, wymagałoby to PRACY, uczciwości kontrolujących. Prościej
      obłożyć wszystkich wyższą akcyzą.
    • Gość: Adam Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.pk.edu.pl 31.03.05, 11:59
      ...szkoda słów na pazerność naszych "elit" rządzących!
    • Gość: mmm złodziejska banda dalej robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 12:33
      i niech nikt nie mówi, że to bedzie pod wpływem przepisów unijnych. złodzieje w
      spółkach skarbu państwa wypompowują kasę do swoich kieszeni-budzet państwa ledwo
      dyszy-łup następne myto dla społeczeństwa
    • Gość: MaNiek w uni gaz jest zwolnony z akzyzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 12:35
      w uni eropejskej gaz jest zwolnony z akcyzy
      • Gość: gk Re: w uni gaz jest zwolnony z akzyzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 14:09
        niech cały naród o okcyzują,
    • Gość: paliwożerca SPRYTNIE - WPROWADZAJĄ LATEM ABY NIE ROBIĆ SZUMU. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 14:12
      Np w starym budownictwie (z piecami kaflowymi) znajomi zimą ogrzewają drewnem
      lub węglem. Wiem, że to nieekologiczne, niezdrowe, mozna się zaczadzić...

      Ale decyzja prosta i sprowadza się do tego, że przy opalaniu gazem lub prądem
      musieliby zrezygnować z np hm... posiłków?

      A ja uczę się angielskiego. I jeżeli zdrowie pozwoli to z bólem serca, ale
      opuszczę kraj. Nie mam stałej pracy, jest krucho a fiskus podatki podnosi.
      • Gość: demokrata Re: SPRYTNIE - WPROWADZAJĄ LATEM ABY NIE ROBIĆ S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 14:42
        Poczekajmy, aż nowi dorwą się do władzy . Dopiero zaczną nas łupić
        podatkami ,bo przecież trzeba będzie znaleźć pieniądze na wybrcze obietnice. Ja
        także jak mój przedmówca mimo 52 lat myślę o ucieczce od tych porąbanych
        polityków.
    • Gość: jamniol Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 31.03.05, 14:50
      Przecież to jest już totalna głupota i wręcz sabotaż. Zamiast gonić mafię lepiej
      dowalić ludziom, taka jest administracja tego kraju. A że zawali się cała branża
      dystrybucyjna, kilka tysięcy ludzi straci pracę, co to urzędnika obchodzi, on za
      nic nie odpowiada, a pensyjkę z budżetu i tak dostanie. QM!!
    • Gość: aciu Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: 213.199.193.* 31.03.05, 15:27
      chodzi o to żeby ograniczyć szarą strefę w obrocie tym gazem.
      pracuję na stacji auto-gaz, i już od dawna wiem, że na małych prywatnych
      stacjach w obrocie znajduje się gaz z butli-przelewany do zbiorników, a potem
      tankowany do samochodów. całe szczęście że u mnie nie ma tego procederu.
      czy zastanowiło was kiedyś dlaczego są tak duże różnice w cenie LPG?
      w moim mieście gaz w butlach jest po 38zł.
      dlaczego jest taka rozpiętość, sięgająca 5zł!!
      to samo z LPG, od 1,65 do 1,73- w moim mieście, a wystarczy wyjechać za
      przysłowiowe rogatki a tam już jest przynajmniej 5gr. taniej.
      uprzedzając ewentualne wątpliwości co do cen, że są takie wysokie dodaję że
      jestem kielczaninem, więc nie zaliczam/y/ się do krezusów, a jeste/ś/m/y/ z
      tzw. Polski "B".
    • Gość: pc Re: Będzie akcyza na gaz w butlach do kuchenek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 15:32
      Kupilem (pare lat temu) fajny piec Buderusa - za ok 10000 zl ale grzeje w
      kominku, bo juz dzis nie stac mnie na olej. Odradzam wszystkim takiego
      nieszczesnego zakupu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka