Dodaj do ulubionych

własny biznes

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.06, 11:11
Mam 11 lat i chciałbym zostać szefem, rozkręcić własny biznes.Od czego mam
zacząć?
Obserwuj wątek
    • lord_black :) 09.02.06, 11:22
      od pomysłu :)

      możesz też sprubować dorosnąć ;)
    • kristinbb Re: własny biznes 09.02.06, 11:40
      Moje dzieci też w tym wieku zaczynały.
      Dostały Simsona electrica , ale nie dostały na benzynę,
      więc naprawiały innym kolegom motorowery ,
      motory i w ten spsób zarobiły pierwsze pieniądze.

      Jeżeli masz możliwości kup sobie książkę
      "Mądre bogate dziecko" Roberta Kiyosaki
      i namów rodziców ,żeby sobie kupili "Bogaty ojciec , biedny ojciec".
      www.ipe.com.pl/index.php?sub=14
      To jest link do tych stron.
      Życzę Ci powodzenia!
      Napisz do mnie.
      • lord_black Re: własny biznes 09.02.06, 11:46
        Nawet sie nie wygłupiaj z Robertem Kiyosaki... to straszne okrutne PIERDOŁY :)
        Bez obrazy nie odbierz tego osobiście "kristinbb".
        Marketing sieciowy ... :/
        • kristinbb Re: własny biznes 09.02.06, 13:47
          Hmmmmmmmmmm.........
          Nie ma rzeczy idealnych.
          Od czegoś trzeba zacząć.
          A te ksiązki świetnie robią dla początkujących
          na zmianę podejścia do pieniądza.
          Sprawdziłam to już niejednokrotnie.
          Marketing sieciowy jest świetną sprawą ,
          chociaż nie dla każdego.

          Dasz radę zbudowac przyszłość krytykując?

          • lord_black hmm 09.02.06, 14:53
            >Dasz radę zbudowac przyszłość krytykując?

            Czy te książki świetnie robią dla początkujących ... wątpie.
            Po nich można zbudować nowe piramidki lub pograć w cash flow.

            Nie sądze ze jakakolwiek książka jest w stanie przekazać coś o biznesie
            człwiekowi w wieku 11 lat. M
            yślę że wiedza potrzebna i wymagana na takim poziomie to:
            -pomysł na miarę możliwości,
            -kupuj tanio drogo sprzedawaj oraz stara się wyczuwać czego potrzebują ludzie
            żeby im to dostarczyć.

            dodasz coś do tego? (nie gmatwając i zbędnie uszczegóławiając sprawy)
            Chętnie posłucham.
            • kristinbb Re: hmm 09.02.06, 17:42
              Lordzie!!!
              Zawsze chwal to buduje!Krytykę zostaw innym!

              Jak przeczyta te książke to dobrze,
              tzn. że naprawdę szuka biznesu i bedzie szukał dalej
              i zadawał sobie podstawowe pytanie w biznesie :"jak?"

              Moje osobiste doświadczenie czytać , uczyć się, pracować w usługach,
              dywersyfikować, planować sukces i katastrofę.
              Aha! I pamiętaj Lordzie , że na szybki sukces czeka się 15 lat....

              Co konkretnie Ciebie Lordzie interesuje?


              • lord_black Re: hmm 09.02.06, 18:04
                kristinbb napisała:

                > Lordzie!!!
                > Zawsze chwal to buduje!Krytykę zostaw innym!

                spokojnie nie krzycz, zgadzam się.
                Krytyka moja dotyczyła tylko książek Roberta K. bo uważam jest za czystą strate
                czasu.

                >
                > Jak przeczyta te książke to dobrze,
                > tzn. że naprawdę szuka biznesu i bedzie szukał dalej
                > i zadawał sobie podstawowe pytanie w biznesie :"jak?"
                >
                > Moje osobiste doświadczenie czytać , uczyć się, pracować w usługach,
                > dywersyfikować, planować sukces i katastrofę.

                Bardzo to eklektyczne. ale poszczególne rzeczy osobno oczywiście mają sens,
                tyle że w zależności od kontekstu.

                > Aha! I pamiętaj Lordzie , że na szybki sukces czeka się 15 lat....

                czy to rada pragmatyka?

                > Co konkretnie Ciebie Lordzie interesuje?

                Mnie interesuje konsulting, a uściślając konsulting strategiczny. Myślę nad
                rozkręceniem firmy w tym zakresie :)

                ps. nie krytykuje Kolegi 11 letniego za chęci bycia szefem, takie utrwalone
                zamiary w tym wieku potrafią doprowadzić na sam szczyt, potrzeba tylko
                konsekwencji w działaniu.
                • kristinbb Re: hmm 09.02.06, 18:46
                  Nie krzyczę , tylko żartuję.......

                  Jeżeli dopiero planujesz , to jesteś bardzo młody.
                  Jak zamierzasz to zrobić i skąd ten pomysł?
                  Bardzo ciekawy zresztą i pasuje do Lorda.
              • greginve Re: hmm 09.02.06, 19:53
                Na swoim przykladzie moge powiedziec, ze na mlodych ludzi ksiazka tam ma dosc
                duzy wplyw, jest motywujaca i zacheca do dzialania
    • Gość: supełek Re: własny biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.06, 20:26
      pogmatwane te wasze rady! Ja nadal nic nie wiem!Nic się od was nie
      dowiedziałem :( Aha! Mój tata jest bosem ale kiepskim, chcę być lepszy! I
      jeszcze jedno - nie jestem już dzieckiem!!!
      • lord_black racja 09.02.06, 21:52
        co prawda twoje pytanie, jest bardzo bardzo ogólne i niekonkretne,
        Ja ze swojej strony - teoretyka jeszcze nie praktyka - powiedziałem co na
        początku trzeba wiedzieć.

        Wszystko opiera się na handlu, dosłownie wszystko więc cokolwiek będziesz robił
        suma nakładów musi być mniejsza nić cena = czyli kupuj tanio drogo sprzedawaj.
        to podstawowa zasada biznesu.

        Poza tym zajmij się czymś w czym czujesz się w miare specjalistą, tzn teraz
        duże powodzenie zdobywają "wykrojone" wyspecjalizowane firmy.

        No i w tym wszystkim nie może zabraknąć konsekwencji i determinacji.

        pozdrawiam
        • kristinbb Re: racja 10.02.06, 07:33
          Supełek ciężko Ci doradzić , bo Cię nie znamy,
          dlatego nasze odpowiedzi są takie ogólne.
          W realu ciężko komuś pomóc ,
          a cóz dopiero w internecie.
          Jeżeli Twój ojciec jest bossem,
          to rób to samo co on,
          ale po swojemu a jako inspirację
          potraktuj książkę "Madre bogate dziecko",
          nawet jeżeli jesteś dorosłym człowiekiem.
          Jak przeczytasz zrozumiesz o czym mówię.

          To co konkretnie robisz na dzień dzisiejszy Lordzie?
          • lord_black ja 10.02.06, 08:26
            Obecnie nie mam stałej pracy, współpracuję z Carlsberg Polska jako specjalista
            ds promocji, kiedyś była to stała praca, teraz już poucinali etaty i płącą od
            dnia :/

            Byłem również kierownikiem ds marketingu i innowacji...

            takie tam.
            a czy jestem bardzo młody, hmm nie długo minie ćwierć wiecze...
            • kristinbb Re: ja 11.02.06, 08:49
              I co dalej?? :-)

              Bedziesz tworzył czy obserwował?
              Czas nie stoi w miejscu...............
              • Gość: bz Re: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 14:54
                A ja mam 13 lat i bardzo lubię szeroko pojęte finanse :) Kiedys mialem ponad
                100 pomysłów na biznes(zgubilem - teraz tworzę nowe, lepsze :P ), cały czas
                myślę, jak mogę zdobyć kapitał na start. Myślę, że gdy bede mial 18 lat, te
                pieniadze, ktore juz mam, zainwestuję w fundusze inwestycyjne. Tobie proponuję
                na początek przeczytac darmowe e-booki :
                -"Podążaj za marzeniami", Arkadiusz Śmigielski
                -"Szkoła sukcesu", Aleksander Łamek

                Jeśli interesuje cię nie tylko biznes, przeczytaj także:
                "Forex - podstawy giełdy walutowej", Piotr Surdel
              • lord_black ANO 13.02.06, 20:23
                racja racja,
                niestety 6 miesięcy realnego bezrobocia robi swoje na chęciach i psychice.
                Ale biore się biore, nie ma co!!!
                • kristinbb Re: ANO 14.02.06, 08:21
                  Ok.

                  No to co będziesz robił?
                  • lord_black Re: ANO 14.02.06, 17:50
                    Zakres tematyczny to szeroko rozumiane doradztwo strategiczne, a zaliczyć do
                    niego można:
                    1.Tworzenie strategii (planów operacyjnych i taktycznych).
                    2.Analizy strategiczne w oparciu o diagnozy faz cyklu życia sektora i
                    organizacji, oraz przesłanek rozwojowych.
                    3.Wytyczanie kierunków rozwoju na podstawie profesjonalnych analiz.
                    4.Tworzenie firm proinnowacyjnych (również opracowywanie strategii dla
                    innowacyjnych produktów, komercjalizacja innowacji)
                    5.Projektowanie struktur i procedur w firmie.
                    6.Diagnoza i zmiana kultur organizacyjnych.

                    Wszystkie powyższe tematy mają służyć rozwojowi firmy, oraz wspomagać proces
                    decyzyjny.

                    :)
                    Taka jest moja koncepcja.
                    Co Ty na to?
                    • kristinbb Re: ANO 15.02.06, 09:26
                      Rozumiem,że będziesz to robił w ramach swojej firmy.

                      W związku z tym czy masz już stworzony plan
                      operacyjny i taktyczny swojej własnej firmy?

                      Czy również masz stworzony swój prywatny, osobisty plan
                      operacyjny i taktyczny?
                    • lord_black ANO 15.02.06, 10:13
                      Plan się tworzy - gromadzę potrzebną wiedzę przy okazji pracy mgr, którą
                      właśnie kończę, jak już będe po obronie, mam zamiar wprowadzić tą pracę w
                      życie :)
                      Tam co prawda jest tyko teoria, ale to jest bardzo ważna część.
                      Pozatym doprecyzowywujemy z kolegą moim plan działania.

                      Widze że stawiasz bardzo konkretne pytania, bardzo dobrze bo one sa potrzebne,
                      wtedy człowiek konfrontuje się z ważnymi kwestiami.

                      A Ty czym się zajmujesz?
                      • kristinbb Re: ANO 16.02.06, 11:17
                        Współpracujesz z kolegą?

                        Ja uważam ,że współczesny biznes
                        na każdym poziomie to gra zespołowa.
                        Lepiej się wszytko robi.

                        Co ja robię?
                        Kupuję i sprzedaję w pewnym bardzo dobrym miejscu.
                        Przygotowuję przeskok w usługi.
                        Inwestuję w siebie, szkolenia np.NLP.

                        Jakie studia kończysz?
                        Jak chcesz wprowadzić w życie swój plan?
                        • lord_black Więc 16.02.06, 19:36
                          Tak myślimy o tym z kolegą, co prawda inicjatywa jest moja, ale tez
                          mam "kolektywne" podejście do rzeczy :)
                          Kończę AE w Krakowie, cóż myślałem o doktoracie, ale teraz doktorat jest tylko
                          dla majętnych ludzi.
                          A co do planu wprowadzenia w życie. Planujemy wcisnąć się w jeden z funduszy co
                          ciekawe nie dla ludzi z UP. Można tam zdobyć do 5 tyś Euro, na początek,
                          skromny bo skromy powinno być. A myslę że jak się już zacznie, to od jednej
                          potencjalnej okazji do drugiej będzie coś można złapać.
                          Na pewno na początek nie będzie to to co chcę robić, ale docelowo na pewno. A i
                          na początku może nie być z tego dochodu, dlatego musze i tak szukać pracy. a to
                          jak wiesz dzisiaj bez "pleców" nie jest łatwe.
                          Przeszedłem ostatnio rekrutacje na kierownika ds marketingu w jednej firmie -
                          chyba z 6 etapów, i na ostatnim wyprzedził mnie jeden człowiek :/ o włos jak to
                          podsumowała kobieta przeprowadzająca rekrutację... Cóż, trzeba szukać następnej
                          okazji.

                          Tak to wygląda :)
                          A cóż to za usługi planujesz?
                          • Gość: Andrzej Re: Więc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 09:36
                            Dobra na początek jest giełda walutowa. Można testować na platformach demo a jak
                            już człowiek czuje się pewnie to w realu. Na początek wystarczy z 300$ dzwignia
                            zrobi reszrę. Więcej o tym można znaleść gdzieś tu www.eporadnik.nrm.pl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka