Dodaj do ulubionych

Mostostal Płock

02.04.06, 11:39
Czy po ostatnim info o dużym kontrakcie warto w poniedziałek wejść w tą
spółkę.
Obserwuj wątek
    • robertmadej Re: Mostostal Płock 02.04.06, 11:43
      31.3.Warszawa (PAP) - Mostostal Płock podpisał z Naftobazami umowę na wykonanie
      rozbudowy parku zbiorników w Rejowcu Poznańskim o wartości 16,95 mln zł netto -
      poinformowała spółka w komunikacie.

Mostostal Płock ma być generalnym wykonawcą przedsięwzięcia. (PAP)

• soros2 Re: Mostostal Płock 02.04.06, 12:56
        Problemem tej spółki nie jest wartość kontraktów ale ich rentowność. W 2005
        roku MSP poniósł stratę operacyjną, czyli kontrakty miały niską rentowność.
        Trudno powiedzić jaką bedzie miał ten kontrakt - może być w miare nieźle bo MSP
        jest tu generalnym wykonawcą. Ale jak jest naprawdę - to powinna wiedzieć
        spółka. "Powinna" bo często nie wiadomo do zamknięcia kontraktu jaka będzie
        jego rentowność - to często zależy od jakości kadry technicznej spółki. W
        przypadku MSP, patrząc na ich dokonania w 2005 roku, myślę, że to się okaże
        dopiero przy zamknięciu kontraktu.
        Nie podniecałbym sie więc w ogóle tym kontraktem - dla mnie ta spółka ma mocno
        niepewną przyszłość - jest mała i jej rola będzie marginalizowana (małe spółki
        mają małe szanse na duże kontrakty - mogą być co najwyżej podwykonawcą a tu się
        mało zarabia). Jak miałbym inwestować w tej branży to szukałbym spółek
        generalnych wykonawców dużych kontraktów - są takie.
          • soros2 Re: Mostostal Płock 02.04.06, 19:44
            Oczywiście, że tak jest. Przecież ja nie piszę, że na tym się nie da zarobić -
            ja tylko piszę, że nie ma co się podniecać tym nowym kontraktem bo spółka pewne
            fundamentalne problemy i wątpliwe jest, że zarobi na tym dużo pieniędzy. Spójrz
            na takie dziadostwo jak Wilbo czy Prochem - ostatnio dają zarobić bardzo dużo
            mimo beznadziejnych wyników.
            Staram się schłodzić troszkę te niezdrowe emocje wywoływane naprawdę byle
            jakimi informacjami - ostatnio jest tak, że jak spółka poda komunikat, że jest
            nowa emisja akcji lub prezes kupił sobie żółte buty to pojawiają się posty,
            żeby kupować taką spółkę na maksa. Typowe zachowanie na szczycie hossy - wtedy
            nie ma złych informacji a jedynie dobre.
            W przypadku MSP tą informacje traktowałbym jako neutralną. Dla tej spółki dobrą
            informacją byłoby przejęcie jej przez silniejszego gracza na rynku usług
            budowlanych.
            • maryush25 Re: Mostostal Płock 02.04.06, 20:11
              Muszę się zgodzić z toba co do tego że byla jaka informacja powoduje euforie na
              giełdzie jest to niezdrowe i powoduje powstawanie balonów, ale co do Prochemu to
              się nie mogę zgodzić jest to firma o mocnych podstawach, która teraz zaczyna
              naprawde nabierać znaczenia opieram się tutaj również na analizie fundamentalnej
              przeprowadzonej przez chłopaków z "gieldowe.pl".
              • soros2 Re: Mostostal Płock 02.04.06, 20:57
                Ups...sorry. Korekta. Chodziło mi o Polnord. Prochem to bardzo dobra spółka -
                zgadzam się w zupełności. Świetny prezes, dobra branża, dobre wyniki itd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka