Dodaj do ulubionych

stalexport :-(

20.05.06, 12:57
Czego Waszym zdaniem można się tu jeszcze spodziewać?
Obserwuj wątek
    • vittoo Re: stalexport :-( 20.05.06, 13:52
      vittoo napisał:

> Czego Waszym zdaniem można się tu jeszcze spodziewać?
      Nie dodałem że żaden ze mnie inwestor. Miałem (mieliśmy) po prostu wolną kasse i
      maju 2001 roku kupiłem sobie za 8000 złotych. Łatwo policzyć ile mi z tego
      zostało. Rodzice zainwestowali jeszcze lepiej, bo w 1996 roku - tu akurat nie
      chcę mówić ile, ale powiem że duuużo więcej.
      Łudziliśmy się że będzie lepiej, więc papiery leżą do dzisiaj...
      Straciliśmy dużo pieniędzy.
      W stosunku do pierwszych zakupów po 24 zł/szt później 8-6 zł do cen dzisiejszych
      - co można z tym zrobić?
      Doradźcie proszę.
      Beznadzieja no nie ...?
      • makler2006 Re: stalexport :-( 20.05.06, 14:01
        I to jeszcze jaka. Widać że nie masz doświadczenia. Następnym razem kupując
        akcje zastanów sie jaką jesteś w stanie ponieść strate( czyli tzw. linia obrony
        pozycji). Jest takie powiedzenie, które każdy inwestor powinien znać: "jak
        statek tonie to wyskocz z niego, zanim i ciebie wciągnie pod wode". Nie można
        czekać na odbicie. Może ono nastąpić dziś, jutro, za rok, a może w ogóle. Też
        to kiedyś przerabiałem na MCI. Na szczęście to nie była wielka kasa, ale
        nauczka jest. I myśle że już nie popełnie takiego błędu, przynajmniej staram
        sie.
        Na twoim miejscu zamknął bym wszystkie pozycje i poszukał innej, bardziej
        dochodowej inwestycji.
        • vittoo Re: stalexport :-( 20.05.06, 14:15
          makler2006 napisał:

> I to jeszcze jaka. Widać że nie masz doświadczenia. Następnym razem kupując
          > akcje zastanów sie jaką jesteś w stanie ponieść strate( czyli tzw. linia obrony
          >
          > pozycji). Jest takie powiedzenie, które każdy inwestor powinien znać: "jak
          > statek tonie to wyskocz z niego, zanim i ciebie wciągnie pod wode". Nie można
          > czekać na odbicie. Może ono nastąpić dziś, jutro, za rok, a może w ogóle. Też
          > to kiedyś przerabiałem na MCI. Na szczęście to nie była wielka kasa, ale
          > nauczka jest. I myśle że już nie popełnie takiego błędu, przynajmniej staram
          > sie.
          > Na twoim miejscu zamknął bym wszystkie pozycje i poszukał innej, bardziej
          > dochodowej inwestycji.

Dziękuję za uwagę i odpowiedź.
          Racja, nie mam doswiadczenia. Kiedy stx pikował w dół zamiast sprzedawać,
          biernie się temu przyglądaliśmy, totalna porażka ... Klasyczny nokaut na własne
          życzenie :)
          Wtedy kupiłem też Softbank po 24 zł, to też mam do dzisiaj :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka