elamigo1 08.06.06, 08:32 Czy krach nie wiadomo - okaże się za kilka tygodni. RZEŹ BYKÓW na pewno. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
fular1 Re: krach? 08.06.06, 09:06 jeszcze powalcza. trudno oddac 4 letnie wzrosty. ja sie przekonalem juz pare razy i w ostatnim czasie ze gielda to nie maszyna do zarabiania kasy. niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: krach? 08.06.06, 09:35 patrz na ropę. Za chwilę przełamie wsparcie. Dziś dane o bezrobociu w usa. Może być nerwowo. ALE JAZDA Odpowiedz Link Zgłoś
eliot33 Re: krach? 08.06.06, 09:50 Nie znam sie na tym ale wiem jedno ze dzisiaj tych spadających bombek z tej choinki dzisiaj rzaczej nie rusze.Nie mówie o inwestycji na dłuzej bo taka to od dłuższego czasu nie wchodzi w rachube.Mysle o takich skubianiach jak codzień staram sie robić.Dzisiaj natomiast chyba odpuszcze bo wątpie czy cos co złapie do koszyczka ma szanse na tyle wzrosnąć zeby jeszcze dzisiaj oddac to z zyskiem. Rynek jest straszony z dwóch stron,z jenej tym co miało miejsce w azji a z drugiej wyobrażeniami co moze byc w stanach.Nie miedzy takie nożyce nie wchodze,korzystam z tego ze nam chociaz pogoda sie poprawiła przynajmniej tam mam wieksze szanse spotkac byczka niz niedzwiedzia,a moze i jaka kuna przeleci czyli 2 w jednym. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: krach? 08.06.06, 10:05 Gra dzisiaj ma dużo z loterii. Ja obserwuję kilka wskaźników. Nie mam dostępu do notowań online ani platformy banku. Jestem poza rynkiem. Nawet lepiej. Za jakieś dwie - trzy godziny to się zmieni. Będę w domu. Jeśli ropa utrzyma się poniżej 70 to przymierzę się do długiej z ultrakrótkim stopem. Nawet kilka prób. No chyba że coś się zmieni. Podniesienie stóp?? przez ecb może też coś zmienić - pod kątem futuresów na amerykę.Taki dzień że wszyskto się może zdarzyć - choć ciężar rynku jest przeogromny. Kusi mnie wystawić krótką , zgodnie z kierunkiem i ze stopem na lokalnym oporze i wziąć psa na bardzo długi spacer. Jednak przypominało by to loterię. Relacja potencjalnej straty do potencjalnego zyzku jest jednak dla mnie niekorzystna. Korzystniejsze obstawianie długich... Tylko mi proszę nie postować że to niezgodne z trendem... Przy intraday trend który mnie interesuje nie trwa zwykle dłużej niż pół godziny.. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: krach? 08.06.06, 10:08 I jeszcze jedno. Wczorajszy wynik indeksów w usa to głóenie sprawka spółek "energetycznych". Ważą sporo w indeksach. Spadły 15%. Jednak dla kondycji am. gospodarki i nastrojów - to dobrze że spadają... Jeśli nałoży się na to bezrobocie możemy mieć nie tylk dzień świstaka ale i tydzień świstaka. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: krach? 08.06.06, 17:29 No i spółki energetyczne ciągną dowa. Inne nie zostają w tyle. Jeśli tempo spadków się utrzyma do końca sesji to znów będą mówić że w wyninku "załamania na rynkach azjatyckich" ameryka ma mały (jak na razie) krach giełdowy. Niestety europa zalicza kolejne minima. Europie właśnie zawdzięczam pozostanie na noc z krótką pozycją. Dzięki ci FTSE. Tylko tyś troszkę zwątpił w otwarcie w usa. Faktem jest ze równolegle patzyłem tylko na miedź i na ropę.:-) uwierzyłem akurtat ftse. Misia natura;-) Przełamane zostały wsparcia które się dzielnie ostatnio broniły - te w usa i w europie. Po czerwonej ameryce azja będzie miała mniej do powiedzenia. Tylko zmasowany atak byków może uchronić bycze tyłki. Niewielka szansa. Choć jest. Szykuje się nerwowe popołudnie dla inwestorów nocujących z pozycjami. Odpowiedz Link Zgłoś
fular1 Re: krach? 08.06.06, 17:33 stany sie bronia jak moga. ciekawi mnie godzina 22:00 i 8:00 Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: krach? 08.06.06, 17:38 patrzę na wykres obrotów dowa. Byki starają się jak mogą. Wszystko możliwe ale odbicie z tego poziomu na plusy jest bardzo mało prawdopodobne. Jak znam życie zaraz wyjdzie GREENSPAN (tak on) i powie wszystkim że fed zrobi co powinien w takiej sytuacji...... ;-( Odpowiedz Link Zgłoś
fular1 Re: krach? 08.06.06, 18:18 06/08 17:58 NASDAQ 2.103,42 -2,2% Migo co jest grane ? Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 odbicie od linii mimimów początku roku - wsparcie 08.06.06, 19:49 No i mamy odbicie od niższego wsparcia. Na razie bez wyrazu - ale jeszcze dwie godziny przed nami - spekuluję że wylądujemy pomiędzy minus 0,5 a minus1 Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: odbicie od linii mimimów początku roku - wsp 08.06.06, 19:57 Ile nadziei wzbudzi ten cień pod świecą? Miliardy dolarów zmienią właściciela tylko z tego tytułu. Odpowiedz Link Zgłoś
imafreak Re: odbicie od linii mimimów początku roku - wsp 08.06.06, 20:08 Patrzę na S&P i NASDAQ - faktycznie pewnie czas na korektę wzrostową, ale obroty są przy tym małe. Cóż, dalej będzie jazda w dół. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: odbicie od linii mimimów początku roku - wsp 08.06.06, 20:40 byki zaczynają mieć przewagę. Czy uda im się wyprowadzić na plusy? Jeszcze końcowa faza sesji. Odpowiedz Link Zgłoś
imafreak Re: odbicie od linii mimimów początku roku - wsp 08.06.06, 21:44 Tak, teraz bedzie najciekawiej, zaraz zobaczymy, czy odbiją się od oporu, czy pójdą dalej do góry... Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Oni czytają nasze forum - ci z MarketWatch 08.06.06, 21:36 Znów to zrobili. Ja coś piszę o wsparciach a godzinę później ci z MW piszą że się odbiło. Przeca każdy widzi że się odbiło - no nie? No tera jak stanie ciut poniżej -0,5 to tata będzie zadowolony;-) Byłby bardziej gdyby indeks stanął o 12 ich czasu... A tak to zagwostka dal spekulantów będzie. Czarna świeczka (czarna?) z zaje....ście długim cieniem dolnym.... A nad wigiem luka.... Myślażem że nie będę jadł sushi na śniadanie. Taka kara za brak zamknięcia pozycji dzisiaj... Pobudka, najpierw kangur; dalej sushi, na deser coś po shanghajsku. Zobaczymy zamknięcie w usa. Ostatnie minuty lubią przynosić niespodzianki. Odpowiedz Link Zgłoś
eliot33 Re: Oni czytają nasze forum - ci z MarketWatch 08.06.06, 21:41 Lubią przynosic niespodzianki ale nie w tym temacie.Jesli sesja spadkowa i po 20 zaczynają dobrze odrabiac to zazwyczaj nastepuje korekta po 21,10 jesli ona zbytnio nie opada to zazwyczaj po 21,30 juz tylko duszą i gonią niedzwiedzie,Tak przynajmniej było jak ogładałem prawie zawsze wszystkie sejse na zywo.No juz dosyc dawno ostatnio ogladałem pare sesji i sposób mają podobnyu jak dawniej Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 tu link 08.06.06, 21:37 biz.yahoo.com/cbsm-top/060608/68cccedc0010ab9ec5453233cb382463.html?.v=1 Odpowiedz Link Zgłoś
harryportier Re:Ratowali dziś wsparcie wszelkimi sposobami... 08.06.06, 22:54 tymi mało eleganckimi, jak na podobno wolny rynek, jakim jest NYSE też (np czasowy zakaz sprzedaży dla arbitrażystów). Fakt faktem, że wyratowali. I choć w kościach coś mnie łamie, że Bernanke jutro, wbrew oczekiwaniom ogółu znowu pośle rynek w dół, to jednak całość pozycji wolałem pozamykać po sesji i spać spokojnie. Jutro rano przemyślę temat i zobaczę, jaką strategię na SP500 ustawić. A szkoda, bo już było +100% włożonego depozytu więcej :-( ale ostateczne +33% też nie jest najgorszym wynikiem :-) PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
imafreak Re:Ratowali dziś wsparcie wszelkimi sposobami... 08.06.06, 22:56 Mógłbyś napisać, gdzie masz rachunek na SP500? I jakie są koszty? Odpowiedz Link Zgłoś
harryportier Re:Ratowali dziś wsparcie wszelkimi sposobami... 08.06.06, 23:11 Ja korzystam z brytyjskiego spreadbettera City Index A info tu: www.cityindex.co.uk/main.asp?file=14xqx4y93d4p Odpowiedz Link Zgłoś