Dodaj do ulubionych

Dzieci z zespołem Downa

29.10.20, 17:10
Obecnie w TV, szczególnie w TVP mamy sporo wypowiedzi rodziców dzieci z Zespolem Downa: jakie to wspaniale dzieci, jak wspaniale rozwijają się itd. Tylko jakoś nikt nie mówi co będzie jak osiągną pełnoletność, stracą zasiłki i trzeba będzie pójść do jakiejś pracy. Kto przyjmie do pracy takiego dorosłego z Zespołem Downa? Żadna firma prywatna - przypomnę, że szef firmy odpowiada ze bezpieczeństwo pracowników. Zatem - zatrudnienie znajdą tylko w firmach państwowych np. w urzędach. Jak takich dzieci będzie dużo to Urzędy i Firmy państwowe zapełnią się Downami i tacy będą nas obsługiwać w codziennej pracy i wykonywać usługi tych urzędów.
Obserwuj wątek
    • inocom Taki dzieciak jest na rencie to końca życia 29.10.20, 17:32
      albwu napisał:

> Obecnie w TV, szczególnie w TVP mamy sporo wypowiedzi rodziców dzieci z Zespole
      > m Downa: jakie to wspaniale dzieci, jak wspaniale rozwijają się itd. Tylko jak
      > oś nikt nie mówi co będzie jak osiągną pełnoletność, stracą zasiłki i trzeba bę
      > dzie pójść do jakiejś pracy.
      • adria231 Re: Dzieci z zespołem Downa 30.10.20, 05:35
        Dzieci z zespołem Dauna oglądamy z zewnątrz, jako znajomi, sąsiedzi....Widzimy, że to takie duże dzieci, miłe sympatyczne, nie buntujące się, jak nasze nastoletnie potomstwo. Te dzieci jednak nigdy nie dorosną, nie założą własnej rodziny nie podejmą pracy - zawsze będą na utrzymaniu swoich rodziców i pod ich opieką...
        Kto zaopiekuję się tymi dziećmi , gdy rodzice zestarzeją się, a potem umrą?
        Rodzice takich dzieci często mawiają : marzę o tym, byśmy mogli to dziecko pochować , zanim umrzemy...
        Co godek i spółka zrobili dla tych rodzin, co zrobił KK, a co zrobił kurdupel z nowogrodzkiej?
    • topiramax Re: Dzieci z zespołem Downa 30.10.20, 10:18
      Rodziny zostawią im pokaźne spadki, którymi będą zarządzać purpurowi bo dzieciaki Pójdą do Zakonów i Seminariów wypełnić luki po chętnych do tego zawodu.
      Jestem człowiekiem i też potrafię zracjonalizować sobie swoje porażki oraz wymyślić na poczekaniu że moje słabości to w gruncie rzeczy przymioty. Oto moje świadectwo.
    • kylax4 Re: Dzieci z zespołem Downa 30.10.20, 11:43
      Zasady są dwie:
      1. Kobieta ma mieć prawo do aborcji na życzenie, tak jak jest w KAŻDYM kraju cywilizacji zachodniej (od Europy, poprzez USA, Kanadę, Australię, Nową Zelandię itd.
      2. Dzieci z zespołem Downa powinny mieć zapewnione poważne wsparcie państwa, zarówno finansowe, jak i opiekę w codziennym życiu. Jak mają sobie poradzić, gdy umrą ich rodzice? Chorej katoprawicy urodzeni już nie interesują.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka