Dodaj do ulubionych

Sukcesy PiS

01.03.21, 20:33
Dług państwa pobił kolejny rekord. W skali roku to już o ponad 8 tys. zł więcej na mieszkańca. Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło w styczniu o 840 mln zł - podało Ministerstwo Finansów. Oznacza wzrost o 0,9 mld zł w skali miesiąca.
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Dhpk9kpTURBXy8yNGVjZDQ4NmNhOWQ0ODk1ZjZjYTQ0NWU5Y2M2MjIxYS5wbmeRlQLNAyAAw8OCoTAFoTEB
Obserwuj wątek
   • edico Re: Sukcesy PiS 02.03.21, 12:50
    Resort finansów już wychodzi z siebie, by tylko zadowolić rządy PiS. Przewodniczący AWS Marian Krzaklewski (1997 - 1999) dążąc do zmiany rządu propagował zaprzestanie płacenia podatków. Dzisiaj mamy do czynienia nie tylko z potrzebą zmiany ekipy rządzącej ale także zmianą systemu funkcjonującego w tym kraju.
    Dobrze by było, by Minister Finansów przypomniał sobie o obowiązujących z ekonomicznego punktu widzenia zasadach podatkowych, z którymi resort od dawna jest na bakier.

    Wbrew zapewnieniom nie widzę tu żadnego innego celu, jak zwiększenie represyjności w stosunku do podatników, jako dodatkowe źródło dochodów. Każdy z podatników ma pełną świadomość, że wykroczenie skarbowe jest stosunkowo łatwo popełnić. Traktowanie wykroczeń (opóźnienie, drobna niedopłata) jak przestępstwo jest poważnym nieporozumieniem. Po pierwsze nie jest to zgodne z k.k. i po drugie przestępstwo ma charakter zbrodni lub występku. Z kolei k.w. mówi o grzywnach do 5 tys. zł.

    Czyżby PiS miał zamiar po raz kolejny z regulacji kodeksowych zrobić sobie kolejną miotłą na doraźne potrzeby polityczne?
  • szwampuch58 Re: Sukcesy PiS 02.03.21, 16:09
   Granica indyjsko-pakistanska w Wolsce
   rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,26841060,tlumy-na-pieszym-przejsciu-granicznym-medyka-szeginie-scisk.html#s=BoxOpImg7

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka