Dodaj do ulubionych

Mają następnego wroga

16.07.21, 13:05
Hubert Hurkacz przeniósł się do Monako - kraju bez podatku dochodowego. Poseł Lewicy mówi o "barbarzyństwie"

next.gazeta.pl/next/7,151003,27327531,hubert-hurkacz-przeniosl-sie-do-monako-kraju-bez-podatku-dochodowego.html#s=BoxOpImg5
Niepatriotyczna postawa tego pana musi spotkać się z najostrzejszymi konsekwencjami :)
Obserwuj wątek
      • jureek Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 16:29
        ukos napisał:

> Lewica będzie wspomagała feudalne służby w udokumentowaniu naruszeń, np. krótsz
        > ego w ciągu roku niż wymagane przebywania zdrajcy na terytorium tej monarchii.

Feudalne to mamy takie podejście jak dziennikarzy "Pulsu Biznesu", którzy martwią się, że ludzie nie chcą pracować za marne grosze w centrach usług outsourcingowych lokowanych w Polsce, co grozi "niekontrolowanym wzrostem płac" (dziwne, że w tym przypadku wielbiciele wolnego rynku uważają, że niekontrolowane jest złe) i "pogorszenie wizerunku kraju".
        Założyłem o tym wczoraj wątek, ale oczywiście, jak wszystko co nie jest zgodne z oficjalną linią włażenia w tyłek biznesowi, poleciał on na oślą.
      • jureek Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 16:51
        jureek napisał:

> Ważne, że Sławomir Mentzen z Konfederacji, czyli nowego koalicjanta PO, broni t
        > akich kombinatorów podatkowych

Ten Mentzen to już nawet za eksperta w Wyborczej robi. To teraz tylko czekać, aż Wyborcza zacznie cytować Brauna i Korwina jako ekspertów.
      • yoma Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 16:52
        W sensie kto chce mieszkać tam, gdzie chce mieszkać, jest kombinatorem. A ten, kto kupuje, żeby sprzedać, zapewne spekulantem. Ździebko nie te czasy, towarzyszu Jerzy.

Idę do punktu zaspokajania potrzeb ludności. Kupuje on rozmaite napoje chłodzące, żeby je sprzedać, a ja się na ten wyzysk zgadzam i jeszcze się cieszę.
          • yoma Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 17:45
            Płacenie podatków w tym kraju, mój miły, od sześciu lat jest bardzo niepatriotyczne. Ale z kim ja o tym gadam...

Dobry napój chłodzący, dobry. Co to jest, że odkąd różni tacy przestali się wpieprzać do produkcji napojów, napoje zrobiły się dobre?
            • jureek Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 18:15
              yoma napisała:

> Płacenie podatków w tym kraju, mój miły, od sześciu lat jest bardzo niepatrioty
              > czne.

Dla cwaniaka każda wymówka jest dobra, żeby pasożytować na dobru wspólnym i do niego się nie dokładać. Powiesz to w oczy nauczycielom, urzędnikom, sprzatajacym ulice itd.? Czy może patriotycznie jest żyć w kraju z zasyfionymi ulicami, nieumytymi podłogami w szpitalach, bez funkcjonujących urzędów, bez PIP, ale za to wybetonowanym i obarierkowanym?
                • jureek Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 18:28
                  szwampuch58 napisał:

> Nie przeszkadza ci ze od 6 lat twoje podatki wyrzuca ekipa"teraz k...my" na wla
                  > sne widzimisie?
                  >

Przeszkadza mi, dlatego nie głosuję ani na tę ekipę, ani na tamtą, która wyrzucała moje podatki na betonowanie i barierkowanie kraju oraz kosztowne remonty dworców, na których później nie zatrzymywał się żaden pociąg, czy też budowanie świątyni opatrzności. Głosuję na tych, którzy chcą wydawać pieniądze nie na widzimisię, lecz na funkcjonowanie państwa i na usługi publiczne
                    • jureek Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 19:37
                      szwampuch58 napisał:

> Na razie nie masz na kogo glosowac

Mam. Głosowałem na kandydatkę wystawioną przez Razem Marcelinę Zawiszę i znowu na nią zagłosuję, jeśli będzie kandydować. Jej pracę w Sejmie oceniam bardzo dobrze. Jedyne małe zastrzeżenie mam do naszych posłów, że przy głosowaniu podwyżek dla posłów głosowali wprawdzie przeciw podwyżkom, ale nie zabierali głosu w tej sprawie i w ten sposób Konfa mogła brylować jako jedyna partia przeciw podwyżkom uposażeń. Powinni byli głośno krzyczeć z sejmowej mównicy, że tak nie można, że ludzie tracą pracę z powodu pandemii, a posłowie sobie podwyższają pensje. Czyli zagłosowali dobrze, ale za mało szumu narobili.
                            • buldog2 Re: Mają następnego wroga 17.07.21, 21:01
                              I rzeczywiście, wokół tej wypowiedzi było sporo szumu i siły postępowe wycięły ją z Google. Tak samo, jak Biedroń ocenzurował artykuły Polityczka, jak wycięto z yt wypowiedź Lecha Kaczyńskiego na tle Tupolewa, że zrobi porządek z tchórzliwymi pilotami.
                              Został mój wpis na forum, z dokładnym cytatem:

buldog2
                              Re: Nie dramatyzuj i nie histeryzuj
                              05.05.21, 12:02
                              Nie, teraz była propozycja, żeby powołana komisja dzieliła pieniądze FO.
                              Żeby była jasność, wiele z postulatów lewicy uważam za prawidłowe, jestem za radykalnym zwiększeniem finansowania oświaty, nauki - w miarę równym dostępem do nich dla wszystkich, a to duży postulat ekonomiczny, za poprawą służby zdrowia (tylko wątpię, że to brak pieniędzy jest tam największym złem).
                              Jestem przeciwny rozdawnictwu pieniędzy menelom na przeżarcie i na przelew albo jak mówi Zawisza "żeby babcia mogła zrobić wnuczkowi prezent". Lepiej na stypendia, domy opieki, na kulturę, R&D i obronność te pieniądze przeznaczyć.
                      • sverir Re: Mają następnego wroga 18.07.21, 23:59
                        "Głosowałem na kandydatkę wystawioną przez Razem Marcelinę Zawiszę i znowu na nią zagłosuję, jeśli będzie kandydować. "

Przeniesiesz się do Warszawy? Bo chyba tam powinna startować, skoro tam mieszka:)
                          • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:06
                            " Skąd taki przepis wytrzasnąłeś?"

Znikąd. Kiedyś po prostu rozmawialiśmy o Zawiszy, "Ślązaczce mieszkającej w Warszawie", której teraz trzeba dodać "startującej z Opola". To wszystko. Ja po prostu lubię, kiedy partia stawia na miejscowych.
                    • ave.duce Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 19:41
                      Wg mnie - Jureek ma na kogo głosować.
                      Inna sprawa, że ci, na których głosuje, na szczęście nieprędko "zaczną wydawać pieniądze nie na widzimisię, lecz na funkcjonowanie państwa i na usługi publiczne".
                      Idealiści są wśród nas...
                      • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 08:51
                        "Inna sprawa, że ci, na których głosuje, na szczęście nieprędko "zaczną wydawać pieniądze nie na widzimisię, lecz na funkcjonowanie państwa i na usługi publiczne".
                        Idealiści są wśród nas..."

Sam głosowałem na Dziemianowicz-Bąk:) Jednak jedną rzeczą są deklaracje, a inną realizacja obietnic. Ja nawet nie mówię, że Lewica po przejęciu władzy zapomniałaby o obietnicach. Natomiast mogłaby się przekonać, że wcale nie jest tak, że wystarczy wydawać "mądrze" pieniądze i już na wszystko wystarczy. Lewica cały czas mówi tak naprawdę o konsumowaniu dochodów publicznych, a ciągle nie słyszę, jak zamierza ochronić ich źródło.
              • yoma Re: Mają następnego wroga 17.07.21, 12:24
                jureek napisał:

> yoma napisała:
                >
                > > Płacenie podatków w tym kraju, mój miły, od sześciu lat jest bardzo niepa
                > trioty
                > > czne.
                >
                > Dla cwaniaka każda wymówka jest dobra, żeby pasożytować na dobru wspólnym i do
                > niego się nie dokładać. Powiesz to w oczy nauczycielom, urzędnikom, sprzatajacy
                > m ulice itd.? Czy może patriotycznie jest żyć w kraju z zasyfionymi ulicami, ni
                > eumytymi podłogami w szpitalach, bez funkcjonujących urzędów, bez PIP, ale za t
                > o wybetonowanym i obarierkowanym?

A dlaczegóż pan Hurkacz miałby płacić na PIP działającą w całkiem innym kraju? Nawiasem mówiąc, gdyby kierowcy nie stawiali swoich torobajdeł gdzie się tylko da, barierki nie byłyby potrzebne. Też ich nie lubię.

Tak, powiem. Mam taki głupi zwyczaj dzierżyć słowo. A tym głosującym na pis powiem ze szczególną satysfakcją 😎
                • jureek Re: Mają następnego wroga 17.07.21, 20:23
                  yoma napisała:

> Nawiasem mówiąc, gdyby kierowcy nie stawiali swoich torobajdeł gdzie się tylko
                  > da, barierki nie byłyby potrzebne.

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/f5/0f/54be47bd1ffa8_o_original.jpg

Te barierki tutaj to z powodu kierowców, czy raczej po to, żeby szwagier, czy inny znajomy zarobił?

• yoma Re: Mają następnego wroga 18.07.21, 12:02
                      No więc następny post miał brzmieć

No i widzisz Juras na co poszły twoje podatki? To już ich lepiej nie płacić :)

ale zdaje się Juras, będąc przed wstąpieniem do pisiu człowiekiem inteligentnym, ergo po wstąpieniu zostały mu jeszcze resztki rozumu, sam się połapał 😏
                      • jureek Re: Mają następnego wroga 18.07.21, 17:20
                        yoma napisała:

> No i widzisz Juras na co poszły twoje podatki? To już ich lepiej nie płacić :)

Widzę, że ponad 30 lat neoliberalnej doktrynacji zrobiło swoje i większość narodu uważa, że podatki to zło wcielone nie siląc się nawet na odrobinę refleksji, z czego opłacani są nauczyciele, pielęgniarki itd. Jeśli część pieniędzy z podatków jest wydawana głupio, to nie wyciągam z tego wniosku, żeby podatków nie płacić, tylko żeby wybrać takich rządzących, którzy będą je wydawali z sensem

> ale zdaje się Juras, będąc przed wstąpieniem do pisiu człowiekiem inteligentnym
                        > , ergo po wstąpieniu zostały mu jeszcze resztki rozumu, sam się połapał 😏
                        >

Dziękuję za komplement, muszę tylko sprostować, że do pisu nie wstąpiłem i wstepować nie zamierzam
                          • yoma Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:23
                            Ponawiam pytanie: dlaczego Hurkacz, mieszkając w Monako, w Szwecji, w Brazylii czy Zimbabwe, miałby płacić na polskich nauczycieli i salowe?

Ty osobiście może i nie. Partia ci wstąpiła do pisiu, a ty broniłeś partii jak Częstochowy. Jurek... po tych 6 latach nic, ale to nic nie usprawiedliwia takiej obrony. Żaden dysonans poznawczy, żaden wybór większego zła.
                            • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:46
                              yoma napisała:

> Ponawiam pytanie: dlaczego Hurkacz, mieszkając w Monako, w Szwecji, w Brazylii
                              > czy Zimbabwe, miałby płacić na polskich nauczycieli i salowe?

Nie musi płacić, ale niech nie pieprzy, że jest polskim patriotą. To mniej więcej tak, jakby w Niemczech ktoś deklarował, że jest wielkim katolikiem, ale podatku kościelnego nie płacił.

> Ty osobiście może i nie. Partia ci wstąpiła do pisiu, a ty broniłeś partii jak
                              > Częstochowy.

Partia do PiS-u też nie wstąpiła. Ani nie ma też mowy o żadnej koalicji, jak przedstawiają to histerycy tvn-owi czy newsweekowi. Jeżeli uważasz, że jest inaczej, to wskaż ministrów z lewicy w tym rządzie, albo jakieś głosowanie nad wotum nieufności, w którym lewica wsparłaby rząd. A jak tego nie wskażesz, to wypadałoby przeprosić za rozsiewanie fejków, jakoby Razem wstąpiło do PiS-u.
                              • yoma Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:57
                                Nie ćwicz na mnie demagogii, od kiedy sojusze potwierdza się tylko wotami nieufności? I nie broń, bo tego obronić się nie da. Tym sojuszem, mówiąc wprost, zeszmaciliście się jawnie i publicznie i choćbyś nie wiem jak darł szaty, mojego zdania na ten temat nie zmienisz.
                                • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:30
                                  yoma napisała:

> Nie ćwicz na mnie demagogii, od kiedy sojusze potwierdza się tylko wotami nieuf
                                  > ności?

Demagogią to jest pierdolenie o koalicji Lewicy z PiS-em, czy tak jak Ty napisałaś nawet o wstąpieniu do PiS-u. Sojusze potwierdza się nie tylko wotami nieufności, ale jest to kryterium wykluczające. Nie może być sojusznikiem rządu ten, kto w głosowaniu nad wotum nieufności przeciw temu rządowi głosuje.

• sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 12:44
                                "Nie musi płacić, ale niech nie pieprzy, że jest polskim patriotą. To mniej więcej tak, jakby w Niemczech ktoś deklarował, że jest wielkim katolikiem, ale podatku kościelnego nie płacił."

Za kontrakty reklamowe z polskimi firmami Hurkacz podatek odprowadzi w Polsce. Zatem co jest w tym niepatriotycznego? Może powinien jak Gdula zainwestować w PL w nieruchomości i odprowadzać 8,5% podatku?
                        • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 00:05
                          "Widzę, że ponad 30 lat neoliberalnej doktrynacji zrobiło swoje i większość narodu uważa, że podatki to zło wcielone nie siląc się nawet na odrobinę refleksji, z czego opłacani są nauczyciele, pielęgniarki itd."

Podatki to przymusowa danina pieniężna na rzecz władzy publicznej nie posiadająca ekwiwalentu. Zatem owszem, jest to zło. A gdyby nawet idea była dobra, tylko wykonanie zawiodło, to może jednak wcale idea taka dobra nie jest, skoro tak łatwo źle wydać pieniądze?
                          • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 09:45
                            sverir napisał:

> Podatki to przymusowa danina pieniężna na rzecz władzy publicznej nie posiadają
                            > ca ekwiwalentu.

Bez ekwiwalentu? Nie wiedziałem, że taki z Ciebie anarchista, że nie widzisz, co daje państwo. Że nie widzisz pożytków z sądów, policji, nauczycieli, służby zdrowia itd.
                            • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 10:08
                              "Bez ekwiwalentu? Nie wiedziałem, że taki z Ciebie anarchista, że nie widzisz, co daje państwo. Że nie widzisz pożytków z sądów, policji, nauczycieli, służby zdrowia itd."

Brak ekwiwalentu to element definicyjny podatku w nauce prawa. I nie tylko, jest to także zapisane w naszej ordynacji podatkowej (choć zapewne wynika z nauki prawa). Możesz się oczywiście sprzeczać, ale to raczej Ty będziesz anarchistą odrzucając porządek prawny ustanowiony przez państwo.
                              Ad rem - czy jeśli nie będę podatnikiem żadnego podatku, to nie będę podlegał ochronie policji, moje dzieci nie będą miały dostępu do publicznej edukacji, nie będę mógł korzystać z publicznych dróg? Będę mógł. Bo ta sfera publiczna nie jest ekwiwalentem za podatek.
                              A contrario - jeśli będę płacił podatek, to z automatu staję się klientem sądu, szkoły, drogi publicznej? Nie. Bo ta sfera nie jest ekwiwalentem za podatek.
                              Ekwiwalent w tym przypadku to proste "coś za coś". W momencie, w którym nie muszę płacić, żeby coś dostać, to coś nie jest ekwiwalentem. W momencie, w którym nie dostaję czegoś pomimo zapłaty, to coś nie jest ekwiwalentem.
                              • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 10:23
                                sverir napisał:

> Brak ekwiwalentu to element definicyjny podatku w nauce prawa.

OK. Dzięki za wytłumaczenie definicji ekwiwalentu. Przy takiej definicji trudno jednak z góry uznać brak ekwiwalentu za zło. Nie wszystko w życiu musi się sprowadzać do zasady "coś za coś".
                                • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 10:34
                                  "OK. Dzięki za wytłumaczenie definicji ekwiwalentu. Przy takiej definicji trudno jednak z góry uznać brak ekwiwalentu za zło."

Nie, brak ekwiwalentu nie jest złem sam w sobie. Złem jest przymusowość świadczenia wobec braku ekwiwalentu.

"Nie wszystko w życiu musi się sprowadzać do zasady "coś za coś".

Jeśli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać? Ludzie traktują podatki jako zło nie dlatego, że po prostu są, ale właśnie często nie widzą różnicy. Lub widzą na swoją niekorzyść.
                                  • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 10:56
                                    sverir napisał:

> "OK. Dzięki za wytłumaczenie definicji ekwiwalentu. Przy takiej definicji trudn
                                    > o jednak z góry uznać brak ekwiwalentu za zło."
                                    >
                                    > Nie, brak ekwiwalentu nie jest złem sam w sobie. Złem jest przymusowość świadcz
                                    > enia wobec braku ekwiwalentu.

Ani przymusowość nie jest w moim mniemaniu złem. Jest na przykład przymus przestrzegania ograniczenia prędkości i też jest to bez ekwiwalentu, uważasz, że taki przymus jest złem?
                                    • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:13
                                      "Jest na przykład przymus przestrzegania ograniczenia prędkości i też jest to bez ekwiwalentu, uważasz, że taki przymus jest złem?"

Bój się boba, Jurku. Piszę o daninach pieniężnych, a nie o każdym przymusie bez ekwiwalentu.
                                        • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:55
                                          " No fakt, zapomniałem, że dla libków tylko kasa się liczy ;)"

Jakie to szczęście, że ubogi elektorat Razem walczy przede wszystkim o wartości, a pieniądze schodzą im na drugi plan:)
                    • jureek Re: Mają następnego wroga 18.07.21, 17:10
                      yoma napisała:

> Nazwę miejsca, w którym się znajdują, poproszę :)

Droga rowerowa z Trzebnicy do Wrocławia. Oszczędzę Ci googlowania i uprzedzę - nie, nie pisi te barierki tam postawili

> W sensie gdyby Hurkacz nie wybrał wolności w Monako, barierek by nie było?
                      >

W sensie, że nie tylko obecny rząd bezsensownie wydaje część kasy z podatków
                        • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:48
                          yoma napisała:

> >nie tylko obecny rząd bezsensownie wydaje część kasy z podatków
                          >
                          > Te barierki rząd postawił? Serio? Wyłaź z lat 60., ale już!

Postawił samorząd. A Ty się czepiasz słówek.
                            • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 15:29
                              yoma napisała:

> Nie, czepiam się podstaw ustrojowych. Serio rząd i samorząd to dla ciebie jedno

Nie. To nie jedno, ale wybacz nie rozpoznaję na oko, którą drogą rząd zarządza, a którą samorząd. Jak się okazało, to akurat te barierki to GDDKiA, czyli jednak rząd.
                            • adam.eu Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 12:29
                              pies.na.czarnych napisała:

> Tu dziwi mnie tylko jedno. Dlaczego nikt nie siedzi za te barierki, za wysokie
                              > bariery dźwiękochłonne mosty dla zwierząt tam gdzie nie ma zwierząt. ABC i inni
                              > literkowi tego nie widzą.

Poważnie piszesz? Naprawdę Cię to dziwi?
                              • pies.na.czarnych Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 12:36
                                adam.eu napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                                >
                                > > Tu dziwi mnie tylko jedno. Dlaczego nikt nie siedzi za te barierki, za wy
                                > sokie
                                > > bariery dźwiękochłonne mosty dla zwierząt tam gdzie nie ma zwierząt. ABC
                                > i inni
                                > > literkowi tego nie widzą.
                                >
                                > Poważnie piszesz? Naprawdę Cię to dziwi?
                                >
                                >

Ma dzisiaj dobry humor:)
                            • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 12:30
                              "Dlaczego nikt nie siedzi za te barierki, za wysokie bariery dźwiękochłonne mosty dla zwierząt tam gdzie nie ma zwierząt. "

Ponieważ, wierz w to lub nie, w przypadku barierek na długich odcinkach wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
                  • adam.eu Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 08:39
                    jureek napisał:

> Te barierki tutaj to z powodu kierowców, czy raczej po to, żeby szwagier, czy i
                    > nny znajomy zarobił?

Tak, ktoś zarobił, a praktycznie to to ścieżka zrobiła się niebezpieczniejsza zarówno dla rowerzystów jak i dla pieszych. Tylko że obawiam się, że w przypadku rządów lewicy podobne "inwestycje" miałyby się równie dobrze o ile nie lepiej.
                    • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 09:42
                      adam.eu napisał:

> Tak, ktoś zarobił, a praktycznie to to ścieżka zrobiła się niebezpieczniejsza z
                      > arówno dla rowerzystów jak i dla pieszych. Tylko że obawiam się, że w przypadku
                      > rządów lewicy podobne "inwestycje" miałyby się równie dobrze o ile nie lepiej.

Tak? A ta obawa z czego wynika? Masz przykłady samorządów, gdzie rządzi lewica i panuje podobna barierkoza? W całej Polsce w tylko jednej gminie jest burmistrz z Razem i jakoś wcale tam nie widzę takich "pseudo-inwestycji". Na jakiej więc podstawie twierdzisz, że byłoby tak samo, o ile nie lepiej?
                        • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 10:53
                          sverir napisał:

> A tak z ciekawości - co robi burmistrz z Razem w swojej gminie?

Nie rozumiem pytania. Co miałby robić? Administruje, wydaje decyzje, troszczy się o infrastrukturę, o miejsca pracy w gminie, o pomoc społeczną, mieszkania komunalne... Mam dalej wymieniać zadania burmistrza? Jeśli nie barierkuje i nie betonuje i fonntannuje rynku, to nie znaczy jeszcze, że nic nie robi.
                                  • ave.duce Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 12:59
                                    Wracam z wycieczki do Leśnej.

www.eluban.pl/wiadomosci/28429,lesna-wotum-zaufania-oklaski-i-kwiaty-dla-burmistrza

Z komentarzy:

Mieszanie 2 02.06.2021, 10:33 Po kadencjach marazmu, mieszkańcy Leśnej prawie w ślepo wybrali człowieka, który miał być inny i zmienić Leśną. Wychodzili z założenia, że człowiekowi tak elokwentnemu można zaufać. Praktycznie minęły 3 LATA jego kadencji i wydaje się, że jest gorzej niż było. Burmistrz bardzo się zdziwił, że na ostatnią sesję nie przyszedł żaden mieszkaniec Leśnej, który by chciał zabrać głos. Powinien w tym przypadku zrozumieć, że mieszkańcy dokładnie już wiedzą jakiego mają burmistrza i pogodzili się z faktem, że również i ta kadencja to porażka. Porażką jest również rada gminy. Można zdecydowanie stwierdzić, że ludzie ci to przypadek, nie nadający się do reprezentowania mieszkańców i wpływania na losy Leśnej.

ps. a Rynek jest pustynny (raczej nie za sprawą Surmacza)

https://www.lesna.pl/stara/asp/pliki/gora_animacja_lewo/zdjecie_03.jpg
                                    • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 13:13
                                      Podejrzewam, że pan Surmacz nie ma złych chęci. Po prostu jak wielu przed nim zderzył się z rzeczywistością i zobaczył, że część obietnic i postulatów to nieledwie pobożne życzenia lub plany na przyszłość.
                                        • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 13:57
                                          ave.duce napisała:

> Też tak sadzę.
                                          > Swoją drogą - na Rynku jakaś fontanna by się przydała, o bujniejszej zieleni na
                                          > wet nie wspominając.

Za co ta fontanna? Przecież w gminnej kasie na oświetlenie nie starcza.
                                          A tak ogólnie zapytam - co Wy miastowi macie z tymi fontannami?
                                          To coś tak jak Dudy "oczko wodne w każdym domu"?
                                          • pies.na.czarnych Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:24
                                            > Za co ta fontanna? Przecież w gminnej kasie na oświetlenie nie starcza.
                                            A tak ogólnie zapytam - co Wy miastowi macie z tymi fontannami?

Wiejski chłopku roztropku, taka fontanna przynosi dużo chłodku w upalne dni. Dodatkowo szum wody działa cały rok kojąco na poszarpane nerwy.
                                            • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:33

> > Za co ta fontanna? Przecież w gminnej kasie na oświetlenie nie starcza.
                                              > A tak ogólnie zapytam - co Wy miastowi macie z tymi fontannami?
                                              >
                                              > Wiejski chłopku roztropku, taka fontanna przynosi dużo chłodku w upalne dni. Do
                                              > datkowo szum wody działa cały rok kojąco na poszarpane nerwy.

Bardzo często te fontanny buduje się na wybetonowanych placach, na których wcześniej wycięto wszystkie drzewa. To tyle w temacie chłodku.
                                              • pies.na.czarnych Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:39
                                                Rowerzystów o rozumku rowerzysty, czy fontanna musi powstać na wybetonowanym placu? Głupota ludzka nie zna granic. Zamiast walczyć z betonowaniem wszystkiego co popadnie ty walczysz z fontannami:( Dlaczego nie walczysz z asfaltowym ścieżkami rowerowymi?
                                                • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 15:26

> Rowerzystów o rozumku rowerzysty, czy fontanna musi powstać na wybetonowanym pl
                                                  > acu? Głupota ludzka nie zna granic. Zamiast walczyć z betonowaniem wszystkiego
                                                  > co popadnie ty walczysz z fontannami:( Dlaczego nie walczysz z asfaltowym ścież
                                                  > kami rowerowymi?

Gdzie Ty widzisz jakąś walkę z fontannami, histeryku? O tych, którzy śmiali się z Dudowych "wodnych oczek w każdej zagrodzie", też napiszesz, że walczą z wodnymi oczkami?
                                                  Zaś jeśli chodzi o drogi rowerowe, to jak dla mnie wcale nie muszą być asfaltowe. Szutrowe też mogą być.
                                      • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:13
                                        sverir napisał:

> Podejrzewam, że pan Surmacz nie ma złych chęci. Po prostu jak wielu przed nim z
                                        > derzył się z rzeczywistością i zobaczył, że część obietnic i postulatów to niel
                                        > edwie pobożne życzenia lub plany na przyszłość.

Właśnie, że Szymon wcale nie obiecywał nie wiadomo wiele, bo wiedział, jak gmina jest zadłużona i jak skromnymi środkami dysponuje. Jedyna większa sprawa to była kanalizacja i to realizuje.
                                    • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:05
                                      ave.duce napisała:

> Wracam z wycieczki do Leśnej.
                                      >
                                      > www.eluban.pl/wiadomosci/28429,lesna-wotum-zaufania-oklaski-i-kwiaty-dla-burmistrza
                                      >
                                      > Z komentarzy:

Gratuluję źródła. Anonimowy komentarz na lokalnym portalu.
                                      Przecież napisałem wyżej, że wybór Szymona wywołał wściekłość kilku lokalnych przedsiębiorców, którzy za poprzedniej władzy korzystali z państwowego rozdawnictwa. Więc wcale mnie takie komentarze nie dziwią.
                                          • ave.duce Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 17:37
                                            "Fakt, że mieszkańcy gminy Leśna nie wzięli udziału w dyskusji nad raportem o stanie gminy, został odczytany jako akceptacja polityki Szymona Surmacza, burmistrza Leśnej."

Dobra, zostawiam to. Niech się wiedzie i Surmaczowi, i Leśnej.
                                            • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 18:25
                                              ave.duce napisała:

> "Fakt, że mieszkańcy gminy Leśna nie wzięli udziału w dyskusji nad raportem o s
                                              > tanie gminy, został odczytany jako akceptacja polityki Szymona Surmacza, burmis
                                              > trza Leśnej."
                                              >
                                              > Dobra, zostawiam to. Niech się wiedzie i Surmaczowi, i Leśnej.

Najwyraźniej nie znasz kontekstu. A kontekst jest taki, że zebrania za czasów poprzedniego burmistrza były masowo odwiedzane przez mieszkańców, którzy przychodzili, żeby mu nawrzucać.
                          • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:12
                            "Mam dalej wymieniać zadania burmistrza?"

Ustawę znam, więc podziękuję za wymienianie ustawowych obowiązków. Chodzi mi o konkretne działania, które burmistrz podejmuje. Na przykład jakie decyzje wydaje? W jaki sposób troszczy się o infrastrukturę? W jaki sposób troszczy się o miejsca pracy w gminie itd.?
                            • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:57
                              sverir napisał:

> Ustawę znam, więc podziękuję za wymienianie ustawowych obowiązków. Chodzi mi o
                              > konkretne działania, które burmistrz podejmuje. Na przykład jakie decyzje wydaj
                              > e? W jaki sposób troszczy się o infrastrukturę? W jaki sposób troszczy się o mi
                              > ejsca pracy w gminie itd.?

Zapytaj tych, którzy tam mieszkają. Ja mieszkam 250 km od Leśnej. Ostatnio jeździłem tam rowerem prawie rok temu. Betonowania rynku nie widziałem, barierkoza też nie rzuciła mi się w oczy.
                              • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 12:04
                                "Zapytaj tych, którzy tam mieszkają. Ja mieszkam 250 km od Leśnej. Ostatnio jeździłem tam rowerem prawie rok temu. Betonowania rynku nie widziałem, barierkoza też nie rzuciła mi się w oczy."

Czyli właściwie nie wiesz, co burmistrz robi, ale go chwalisz, bo jest z Razem?:)
                                  • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:18
                                    jureek napisał:

> sverir napisał:
                                    >
                                    > > Czyli właściwie nie wiesz, co burmistrz robi, ale go chwalisz, bo jest z
                                    > Razem?
                                    > > :)

Próbujesz na siłę wcisnąć mnie w jakąś partyjniacką logikę. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Gdybym myślał po partyjniacku, to powinienem psy wieszać na Szymonie, bo to przecież renegat, który wystąpił z partii.
                                    • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 16:16
                                      "Próbujesz na siłę wcisnąć mnie w jakąś partyjniacką logikę."

Nie, sam się wcisnąłeś. Przypomnę, od czego zaczął się ten wątek oboczny:

"Tak? A ta obawa z czego wynika? Masz przykłady samorządów, gdzie rządzi lewica i panuje podobna barierkoza? W całej Polsce w tylko jednej gminie jest burmistrz z Razem i jakoś wcale tam nie widzę takich "pseudo-inwestycji". Na jakiej więc podstawie twierdzisz, że byłoby tak samo, o ile nie lepiej?"

Ja to odebrałem tak, że warto zaufać lewicowemu burmistrzowi, bo nie będzie realizował głupich inwestycji. Natomiast jeśli chodzi tylko o to, że ktoś czegoś po prostu nie robi, to wielu polityków z innych barw też nie stawia barierek na polu. Ergo czy adam miał rację, że nie ma znaczenia szyld partyjny, bo i tak będzie tak samo:)
                      • adam.eu Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:41
                        jureek napisał:

> Tak? A ta obawa z czego wynika? Masz przykłady samorządów, gdzie rządzi lewica
                        > i panuje podobna barierkoza? W całej Polsce w tylko jednej gminie jest burmistr
                        > z z Razem i jakoś wcale tam nie widzę takich "pseudo-inwestycji". Na jakiej wię
                        > c podstawie twierdzisz, że byłoby tak samo, o ile nie lepiej?

Po prostu lewica u mnie coraz to bardziej traci na wiarygodności. I im więcej podatków tym więcej pokus. Poza tym, aby zwiększać podatki bez większej szkody dla gospodarki trzeba mieć duże poparcie społeczne.
                        • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 11:57
                          "Poza tym, aby zwiększać podatki bez większej szkody dla gospodarki trzeba mieć duże poparcie społeczne."

Przede wszystkim trzeba mieć stabilne źródło opodatkowania. Coś, co jutro nie zniknie, nie skończy się, bo kryzys itd.
                            • pies.na.czarnych Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:44
                              Nie. To nie jest dogmat. Uczciwa i gospodarna władza powinna sobie radzić z tym co ma. Oczywiście mogą nastać niespodziewane okoliczności jak np. COVOD kiedy nie można inaczej. Władza głównie powinna stymulować gospodarkę i dzięki rosnącej gospodarce będzie uzyskiwać więcej z podatków bez konieczności ich podważania.
                              • pies.na.czarnych Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 14:48
                                > Oczywiście mogą nastać niespodziewane okoliczności jak np. COVOD kiedy nie można inaczej.

Tutaj powinienem był dodać, że w takich wypadkach należy najpierw uruchomić rezerwy, a dopiero później wprowadzać inne środki.
                              • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 16:19
                                "Władza głównie powinna stymulować gospodarkę i dzięki rosnącej gospodarce będzie uzyskiwać więcej z podatków bez konieczności ich podważania"

Pobór podatków (wszystko jedno czy wysokich czy niskich) to nie tylko gromadzenie kasy, ale też realizacja określonej polityki państwa. W tym tej związanej ze stymulacją gospodarki.
              • sverir Re: Mają następnego wroga 18.07.21, 23:48
                "Dla cwaniaka każda wymówka jest dobra, żeby pasożytować na dobru wspólnym i do niego się nie dokładać."

Parafrazując pewnego sympatyka Razem: dziwne, że w sprawach podatkowych sympatyk Lewicy zapomina o internacjonalizmie i stawia państwo urodzenia na pierwszym miejscu.
                W jaki sposób Hurkacz pasożytuje na społeczeństwie?
                • jureek Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 09:49
                  sverir napisał:

> Parafrazując pewnego sympatyka Razem: dziwne, że w sprawach podatkowych sympaty
                  > k Lewicy zapomina o internacjonalizmie i stawia państwo urodzenia na pierwszym
                  > miejscu.

No fakt. Prawdziwy internacjonalista powinien się cieszyć, że biedni mieszkańcy Monaco zyskają na osiedleniu się u nich naszego mistrza.
                  • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 09:56
                    "No fakt. Prawdziwy internacjonalista powinien się cieszyć, że biedni mieszkańcy Monaco zyskają na osiedleniu się u nich naszego mistrza."

Prawdziwy internacjonalista nie powinien dzielić ludzi na naszych i obcych tylko z powodu pochodzenia etnicznego czy obywatelstwa. Zachowanie Hurkacza to takie "sprawdzam" dla poglądów na kwestie swobody przepływu osób. Bo, niech zgadnę, nie miałbyś problemu, gdyby Hurkacz nie zmieniał miejsca zamieszkania na Szwecję?
          • pies.na.czarnych Re: Mają następnego wroga 16.07.21, 23:50
            jureek napisał:

> yoma napisała:
            >
            > > W sensie kto chce mieszkać tam, gdzie chce mieszkać, jest kombinatorem.
            >
            > Myślisz, że nie można zamieszkać w Monaco bez zmieniania rezydencji podatkowej?

Bez tego tylko debil chciałby się tam przeprowadzić. Ceny począwszy od mieszkań, a skończywszy na kawałku chleba muszą być jakoś skompensowane.
    • wariant_b Re: Mają następnego wroga 17.07.21, 01:01
      No i co w tym dziwnego?
      Wielu tenisistów przeniosło się do Monako.
      Mieszkając i trenując tam, łatwiej zarabiać na grze w tenisa.

O niepatriotycznej postawie tenisisty przestaniemy mówić,
      gdy HuHu zacznie wygrywać w najważniejszych turniejach.
      Mieszkając w Monako ma na to znacznie większe szanse.
      • wariant_b Re: Mają następnego wroga 17.07.21, 16:16
        szwampuch58 napisał:

> No to jak wrog albo nie bo mi cimno przed oczami?

Jeszcze nie - z Wielką Brytanią mamy umowę z 2006 roku (zaktualizowaną w 2018),
        więc za półfinał Wimbledonu zapłaci tylko Anglikom i pewnie już to zrobił.
        Za zwycięstwo w ATP 1000 w Miami Polska też nie zgarnie podwójnego podatku.
        Chociaż można by się przyczepić do Monte Carlo 2021. Przeszedł do II rundy.
    • sverir Re: Mają następnego wroga 19.07.21, 00:08
      Poseł Gdula, właściciel domu, mieszkania i trzech lokali użytkowych, płacący 8,5% ryczałtu od wynajmu plus 12,5% od zarobku od wynajmu powyżej 100 tysięcy złotych mówi o barbarzyństwie. Ciekaw jestem czy poprze gorąco oskładkowanie dochodów z najmu albo podwyżkę opodatkowania takich dochodów?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka