Dodaj do ulubionych

Polexit 2021?

08.09.21, 21:46
Ryszard Terlecki nie wyklucza polexitu. "Musimy szukać drastycznych rozwiązań"
Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - powiedział szef klubu PiS podczas dyskusji na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Ryszard Terlecki tłumaczył, że "powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy, jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii".
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ryszard-terlecki-nie-wyklucza-polexitu-musimy-szukac-drastycznych-rozwiazan/2hxtppd,79cfc278
Warto przypomniec, rze wystapienie Polski z UE nie wymaga referendum!

Czyli jeżeli mamy do czynienia w przypadku naszej akcesji do Unii Europejskiej z referendum, to dla decyzji o wystąpieniu też obowiązkowe byłoby referendum. Otóż okazuje się, że nie, ponieważ w 2010 roku wprowadzono zmianę w ustawie  z 2000 r., o umowach międzynarodowych, zresztą dość mocno ukrytą w przepisach wprowadzających inną ustawę -  o koordynacji współpracy między Sejmem i Senatem, w związku z członkostwem w UE.  
No i w tych przepisach zawarto taką zmianę, że zwykła większość parlamentarna plus stosowna notyfikacja przez Prezydenta ewentualnej decyzji wystarczy.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
www.prawo.pl/prawo/polexit-wystarczy-zwykla-wiekszosc-w-sejmie,309011.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka