Dodaj do ulubionych

Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom

01.06.22, 03:11
"Od 1 lipca rząd nie będzie już wypłacać 40 zł za uchodźcę (jego wyżywienie i nocleg) – poinformował w TVP Info wiceszef MSWiA oraz pełnomocnik rządu ds. uchodźców Paweł Szefernaker. "

www.rp.pl/spoleczenstwo/art36419531-rzad-zakreca-kurek-z-pieniedzmi-dla-uchodzcow-z-ukrainy
Od 1 lipca każdy pomaga na swój koszt. Rządu Ukraińcy już nie obchodzą. Rząd musi mieć kasę na kupowanie ropy i innych towarów od Putina.

S.
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 01.06.22, 08:52
      W sumie na Ukrainę ma trafić 118 haubic M777 (tvn24)
      18 Krabów
      8 Suzanne
      7 PZH2000
      6 Cesarów
      Razem - 157 z tego co ujawniono, kolejne dostawy zapowiedziane.

Swoje uwagi o rozmowach ze szwagrem wsadź sobie w buty, będziesz mądrzejszy.
    • topiramax Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 01.06.22, 09:40
      Od marca było trochę czasu na ogarnięcie się naszych gości. Przyjeżdżali z pięknym hasłem na ustach: chcemy pracować. To jest możliwe tylko trzeba się zorganizować i odzwyczajać się od pomocy na każdym kroku. Pesel, socjal to tylko grunt. Boję się myśleć co będzie z dziećmi jak przyjdą wakacje.
    • horpyna4 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 01.06.22, 09:50
      Do tej pory też nie wszystkim wypłacał. Wydał po cichu zarządzenie, że warunkiem jest posiadanie przez uchodźcę numeru PESEL. Więc ci, którzy gościli uchodźców przejściowo, chociaż dość długo, nie dostali nic, jeżeli ich goście nie postarali się o PESEL.

Zakręcili kurek, ale i tak ledwie z niego kapało.
      • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 01.06.22, 11:51
        Pierwsze i najważniejsze. Pisia biurokracja potrafi zabić najlepsze projekty.
        Po drugie. Niepotrzebnie zaczęli od obiecanek płacenia prywatnym osobom za dobrowolną pomoc. Powinni głównie finansować gminy i organizacje zajmujące się uchodźcami. Podkreślę, ze mam na myśli wszystkich uchodźców bez wyjątku. Ten punkt mógłbym rozwinąć, ale mi się nie chce, bo i po co.
      • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 06:48
        "Wydał po cichu zarządzenie, że warunkiem jest posiadanie przez uchodźcę numeru PESEL."

Nie po cichu i nie zarządzenie, tylko ustawę i po dyskusji w Sejmie. Krótkiej, bo opozycja zmiany poparła, ale jednak przeprowadzonej. Ja rozumiem - piszę bez złośliwości - że obywatel nie ma ani czasu, ani ochoty na śledzenie biegunki legislacyjnej. Ale taki znak naszych czasów - gdyby w czasie tej dyskusji jakaś posłanka żarła sałatkę, powstałoby o niej pięćdziesiąt artykułów. Dyskusja o zmianach w zakresie wypłaty świadczeń dla osób przyjmujących Ukraińców pod dach przeszła bez medialnego echa.
        Natomiast to, co PiS rzeczywiście spieprzył, to tempo wprowadzenia zmian. 27 kwietnia uchwalono nowelizację, 30 kwietnia weszła w życie. Nawet gdyby obywatel Ukrainy był gotów przylecieć po PESEL z Australii, to nasz prawodawca nie dał mu na to za dużych szans. Ot, dwa dni przed długim weekendem.

"Więc ci, którzy gościli uchodźców przejściowo, chociaż dość długo, nie dostali nic, jeżeli ich goście nie postarali się o PESEL."

Być może wylano dziecko z kąpielą, ale przyczyna zmiany jest zrozumiała - chodziło wszak o nadużycia związane ze składaniem kilku wniosków na tych samych obywateli Ukrainy.
          • stefan4 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 12:25
            pies.na.czarnych:
            > :))))) tak wyglada XXI wiek w Polsce.
            > Jak można złożyć podwójny wniosek na ten sam adres i tego samego głównego lokatora?

W XXI wieku w Polsce ludzie miewają w mieszkaniach wolny pokój, w którym mogą przechować dwoje uchodźców przed putinwojną.

pies.na.czarnych:
            > Ludzie gdzie wy żyjecie?

A czy taki dostępny pokój nie zdarza się tam, gdzie żyją Wasi nieludzie?

- Stefan
          • snajper55 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 12:28
            pies.na.czarnych napisała:

> :))))) tak wyglada XXI wiek w Polsce.
            > Jak można złożyć podwójny wniosek na ten sam adres i tego samego głównego lokat
            > ora? Ludzie gdzie wy żyjecie?

Wyobraź sobie, że ludzie dają lokum i wyżywienie całym rodzinom uchodźców ukraińskich. Nie ma reguły, że jedn Polak pod jednym adresem ma prawo gościć tylko jednego Ukraińca.

S.
            • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 12:35
              O czym ty znowu bredzisz snajper? Czy ja napisałem gdziekolwiek, ze masz przyjąć jedną osobę? Przyjmuj ile chcesz, ale wniosek jest i tak na ciebie. Zgłaszasz osoby, a one przecież muszą być zarejestrowane w bazie imigrantów i po zabawie. Tam również jest zapisane gdzie dany imigrant otrzymał lokum/lub nie i żyje pod mostem.
              • snajper55 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 12:49

> O czym ty znowu bredzisz snajper? Czy ja napisałem gdziekolwiek, ze masz przyją
                > ć jedną osobę?

Pisałeś o podwójnych wnioskach. Skąd ci si wzięły podwójne wnioski??? Chodziło o to, aby ni podawać podwójnej liczby Ukraińców.,

S.
                • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 19:15
                  > Pisałeś o podwójnych wnioskach. Skąd ci si wzięły podwójne wnioski??? Chodziło o to, aby ni podawać podwójnej liczby Ukraińców.,

Chyba tu rozmawiamy o wniosku na rekompensatę, czy jak to się w pisim nazewnictwie zwie.

> Chodziło o to, aby ni podawać podwójnej liczby Ukraińców.,

Przecież ja właśnie o tym. Pisie nieudaczniki nie potrafią sprawdzić czy ktoś nie zgłosił tych samych osób kilka razy. Wiedza, ze Polak potrafi i dlatego nie dadzą nikomu.
                  Problem widzę w tym, ze za szybko obiecali bez opracowania szczelnego systemu.
              • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 17:40
                "Przyjmuj ile chcesz, ale wniosek jest i tak na ciebie. "

Tak, ale nikt mi nie zabroni przyjąć kilku gości w różnych terminach i w różnych terminach ubiegać się o świadczenie. Mogę też przyjąć jednego na 30 dni, potem inne na kolejne 30 dni. Cóż więc z tego, że mój wniosek jest w bazie? Bez podania unikatowej informacji identyfikującej konkretnego Ukraińca, to ja mogę na jednego gościa złożyć pięć wniosków, każdy za ten sam okres. Ba, mogę nawet podać przypadkowego Ukraińca, którego poznałem dzień wcześniej, a którego spławiłem, bo nie miałem na fajki.
                • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 19:10
                  Człowiek jest w bazie. Ty składasz wniosek o świadczenie na dana osobę.

> Tak, ale nikt mi nie zabroni przyjąć kilku gości w różnych terminach i w różnych terminach ubiegać się o świadczenie. Mogę też przyjąć jednego na 30 dni, potem inne na kolejne 30 dni.

Chyba nie na tym polega pomoc. Chcesz prowadzić hotel to zarejestruj sobie BB:), albo hotel na godziny.
                  • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 22:32
                    " Człowiek jest w bazie. Ty składasz wniosek o świadczenie na dana osobę."

Tak. I jeżeli ta osoba jest identyfikowana po powtarzalnych danych, jak imię i nazwisko, to możemy z sąsiadami złożyć po pięć wniosków na jedną osobę. I o to chodzi, żeby tego uniknąć.

"Chyba nie na tym polega pomoc. Chcesz prowadzić hotel to zarejestruj sobie BB:), albo hotel na godziny"

Warunkiem wypłaty świadczenia jest użyczenie lokalu, zatem nieodpłatne. Nie ma nic wspólnego z hotelem.
                    • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 03.06.22, 03:41
                      >>>Tak. I jeżeli ta osoba jest identyfikowana po powtarzalnych danych, jak imię i nazwisko, to możemy z sąsiadami złożyć po pięć wniosków na jedną osobę. I o to chodzi, żeby tego uniknąć.

Tak jak napisałem. Polak potrafi.
                      Do tego wniosku dokładasz piec odcisków palców z lewej ręki i masz piec różnych osób. Sąsiad użyje odcisków prawej ręki i gotowe :))))

Możesz mi wytłumaczyć na czym ma niby polegać ta powtarzalność danych skoro każda zidentyfikowana i zarejestrowana osoba to jest jeden numer w bazie uchodźców? Numer, do którego masz kod paskowy i QR code dla łatwości wyszukiwania w systemie.
                      Pisi ten numerek nazwali PESEL co właściwie jest niezgodne z założeniami, a może nawet niezgodne z prawem polskim ponieważ PESEL to jest tak jak w innych krajach na całym świecie numer identyfikacji obywateli danego kraju. W różnych krajach inaczej to się nazywa, ale pryncypia są jednakowe. Wszędzie obcokrajowcom daje się odpowiednie dokumenty, ale to jest inna baza i ich numery nie wplata się do rejestru obywateli danego kraju.
    • margit49 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 01.06.22, 12:43
      Ale, że co? Czy takie szefer-naker presją na Unię? Bo nie daje kasy? Czy daje za mało temu rządu(zamierzone), a więcej NGOsom i samorządom? A rząd ma wielkie wydatki - milonowe kary, ogromne kredyty do spłacenia, pobrane na socjal dla swoich wyborców, własne apanaże, haracz dla toruńskiego grzyba. A poza tym finanse ok, zapewnia "pielgrzym pokoju".
    • kamaz03 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 14:20
      Jaka jest różnica między uchodżcami ukraińskimi a tymi na granicy białoruskiej? Jedni i drudzy uciekają przed wojną i do lepszego życia. Dlaczego więc jedni mają większe przywileje nawet od naszych rodaków a drudzy umierają z wycieńczenia na granicy polsko-białoruskiej?
      • j-k chetnie odpowiem. 02.06.22, 14:30
        kamaz03 napisała:
        > Jaka jest różnica między uchodżcami ukraińskimi a tymi na granicy białoruskiej?
        > Jedni i drudzy uciekają przed wojną i do lepszego życia. Dlaczego więc jedni m
        > ają większe przywileje nawet od naszych rodaków a drudzy umierają z wycieńczen
        > ia na granicy polsko-białoruskiej?

jedni sa BIALYMI chrzescijanami - a inni z Bliskiegoo Wschodu - nie

cos üpmoglem ?
          • j-k chetnie zrozumiem. 03.06.22, 18:48
            sverir napisał:
            > Na granicy białoruskiej są też biali chrześcijanie z Syrii. Ich też nie wpuścili.

z pewnoscia.
            Ci maja historycznego pecha.
            i powinni u siebie ze wszech sil bronic Asada.
            we wlasnym Interesie.

- bo ten uznaje rownosc wszystkich religii.

• s12345s Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 21:09
        kamaz03 napisała:

> Jaka jest różnica między uchodżcami ukraińskimi a tymi na granicy białoruskiej?
        > Jedni i drudzy uciekają przed wojną i do lepszego życia.

Ci na granicy białoruskiej to imigranci ekonomiczni, a nie uchodźcy wojenni. Różnica jest taka, że ci na granicy białoruskiej uciekają do lepszego życia, a Ukraińcy uciekają przed wojną. Ilu młodych mężczyzn masz wśród ukraińskich uchodźców?
        A poza tym dlaczego nie poproszą o azyl w Białorusi, w Rosji? Przecież przylecieli tam samolotem. Za lot musieli zapłacić. Po przylocie do Białorusi, w jaki sposób znaleźli się na granicy białorusko-polskiej? I dlaczego nie polecieli prosto do Polski czy bogatych krajów UE, bo w Polsce zostać też nie chcą.
        Niby w/g Ciebie uciekają przed wojną, ale na Białorusi, Rosji zostać nie chcą. Przecież na Białorusi czy Rosji wojny nie ma.
        • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 22:35
          Nie wiem czy wiesz, ale Turcja zaczęła w Syrii kolejną akcję "antyterrorystyczną". Czym się różni pacyfikacja syryjskich wiosek od ukraińskich?

"Niby w/g Ciebie uciekają przed wojną, ale na Białorusi, Rosji zostać nie chcą. Przecież na Białorusi czy Rosji wojny nie ma."

Na Słowacji, Węgrzech czy w Mołdawii też wojny nie ma, a jednak pomagamy tym, którzy dostali się do Polski przez te kraje.
          • s12345s Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 03.06.22, 17:32
            sverir napisał:

> Nie wiem czy wiesz, ale Turcja zaczęła w Syrii kolejną akcję "antyterrorystyczną". Czym się różni pacyfikacja syryjskich wiosek od ukraińskich?

Ale my nie graniczymy z Syrią ani z Turcją. Dlaczego Syryjczycy nie chcą uciekać do swoich braci w wierze, tylko na ten okropny, zgniły Zachód? U nas islam nie jest religią dominującą. Mamy inną mentalność, inne zwyczaje. Po co mają czuć się u nas źle? Nie lepiej im w krajach gdzie jest taka sama religia, takie same zwyczaje, zwłaszcza wobec kobiet. Z tego co wiem islam nakazuje pomagać swoim braciom w potrzebie.
            To samo pisowcy. Pchali się do tej okropnej Brukseli nieprawdopodobnie. Przecież chętnych było znacznie więcej niż miejsc dla nich. Dlaczego nie chcieli być w tej rewelacyjnej Polsce pod ich rządami? Już nie boją się zamachów, ludzi innych wyznań, innej orientacji seksualnej, innego koloru skóry? Ano nie, odpowiednio duża kasa za bycie europosłem powoduje, że wszystkie lęki i obawy ustępują. I to euro jest takie fajnie, a złotówka już niekoniecznie, bo coraz mniej warta, dzięki pisowskim rządom.

> Na Słowacji, Węgrzech czy w Mołdawii też wojny nie ma, a jednak pomagamy tym, którzy dostali się do Polski przez te kraje.

Ty naprawdę nie widzisz różnicy czy rżniesz głupa?
            Ukraińcy to ludzie pracowici, bliscy nam mentalnie, kulturowo. Już przed wojną było ich dużo u nas.
            • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 03.06.22, 18:23
              "Ale my nie graniczymy z Syrią ani z Turcją."

Ale argumentem nie było, że graniczymy z Ukrainą, tylko że Ukraińcy uciekają przed wojną.

" Dlaczego Syryjczycy nie chcą uciekać do swoich braci w wierze, "

A dlaczego Ukraińcy nie uciekają do swoich braci w wierze? W Serbii wojna się nie toczy, w Bułgarii i w Rumunii również. Przy okazji - największe obozy uchodźców są w Turcji.

"U nas islam nie jest religią dominującą"

Wielu Syryjczyków to chrześcijanie. Tych też nie przyjmujemy.

"Ukraińcy to ludzie pracowici, bliscy nam mentalnie, kulturowo"

Pracowici - nie przeczę. Ale mentalnie i kulturowo nam bliscy? Stary, wcale nie. Znacznie im w tym bliżej do Rosja, niż do Polaków.
              • s12345s Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 03.06.22, 18:40
                sverir napisał:

>
                > Ale argumentem nie było, że graniczymy z Ukrainą, tylko że Ukraińcy uciekają przed wojną.

Uciekają przed wojną do państwa, które z nimi graniczy. Uciekają kobiety, dzieci, starcy. Facetów w wieku poborowym wśród uciekających nie ma. Ci Ukraińcy w wieku poborowym, którzy są w Polsce, to byli przed wojną i nie wrócili by walczyć, a wielu wróciło.

> Wielu Syryjczyków to chrześcijanie. Tych też nie przyjmujemy.

Chrześcijanie w Syrii to mniejszość.
                >
                > Pracowici - nie przeczę. Ale mentalnie i kulturowo nam bliscy? Stary, wcale nie. Znacznie im w tym bliżej do Rosja, niż do Polaków.

Rosja ich napadła, więc nie mogą tam uciekać.
                I tak mentalnie i kulturowo nam bliscy. Mam od dwóch miesięcy sześcioosobową rodzinę ukraińską za ścianą (sąsiad, właściciel mieszkania wynajął im). I jak na razie zero problemów. Wcześniej też miałam za sąsiadów rodzinę ukraińską (rodzice i dziecko) w mieszkaniu pode mną i też byli ok. Wyprowadzili się kilka miesięcy przed wojną do większego mieszkania.
                Chciałaby mieć więcej takich sąsiadów. Zero nocnych imprez, awantur, hałasów.
                  • s12345s Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 03.06.22, 19:49

> > Facetów w wieku poborowym wśród uciekających nie ma.
                    >
                    > Nie łżyj! Codziennie widzę w mieście młode byczki. Niektórzy z wypasionymi ajf
                    > onami inni z szajsungami.
                    >

Jak ich wypuścili z Ukrainy? Oni raczej byli w Polsce wcześniej i nie wrócili się by walczyć, za co grozi im chyba 15 lat więzienia (jak kiedyś wrócą na Ukrainę), bo jak nie wrócą to nic im chyba po wojnie nie grozi.
                    • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 04.06.22, 00:05
                      > Jak ich wypuścili z Ukrainy? Oni raczej byli w Polsce wcześniej i nie wrócili się by walczyć...

Duża część na pewno tak, ale wystarczy uważnie obejrzeć aktualne zdjęcia z przejść granicznych polsko ukraińskich i zobaczysz na nich, jak to pisi mówią "młodych wypasionych byczków". Ja ich widzę codziennie u siebie. Często w grupkach kilkuosobowych z piwelkiem w łapkach też się zdarzają.
                    • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 04.06.22, 06:36
                      "Jak ich wypuścili z Ukrainy?"

Mobilizacja powszechna nie oznacza mobilizacji bez wyjątku. Do wyjątków należą osoby z odpowiednią kategorią wojskową, ale też ojcowie trójki i więcej dzieci, osoby opiekujące się niepełnosprawnymi, ale też - uwaga - osoby, które mają prawo stałego pobytu w innym kraju.
                      • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 06.06.22, 09:23
                        sverir napisał:

> "Jak ich wypuścili z Ukrainy?"
                        >
                        > Mobilizacja powszechna nie oznacza mobilizacji bez wyjątku. Do wyjątków należą
                        > osoby z odpowiednią kategorią wojskową, ale też ojcowie trójki i więcej dzieci,
                        > osoby opiekujące się niepełnosprawnymi, ale też - uwaga - osoby, które mają pr
                        > awo stałego pobytu w innym kraju.
                        >

Tak oczywiście. Wiecie, rozumiecie epidemia płaskostopia.

Pierwszy z brzegu przykład tvn24.pl/katowice/wojna-w-ukrainie-udalo-im-sie-opuscic-mariupol-opowiadaja-o-gehennie-ktora-przeszli-5739063?fbclid=IwAR0laMoBQmr7nrTSofoLDwiZY8kwjmpQ9sUSXmyRO_5Tv88jORlH7wRMakw
                        Rodzina uciekła z Mariupola. Podróż do Polski zajęła im około tygodnia
                        https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-o5yyz3-rodzina-uciekla-z-mariupola-podroz-do-polski-zajela-im-okolo-tygodnia-5739104/alternates/LANDSCAPE_840
                • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 04.06.22, 06:30
                  "Uciekają przed wojną do państwa, które z nimi graniczy"

Z Ukrainą graniczy także Słowacja, Rumunia, Mołdawia i Węgry (Białoruś i Rosja oczywiście odpadają). Przyjmujemy także Ukraińców, którzy przedostają się do nas z wymienionych poza nawiasem krajów. Także ten argument też odpada.

"Uciekają kobiety, dzieci, starcy."

Tych nielicznych kobiet, dzieci i starców spod granicy też nie chcieliśmy przyjąć. A przypomnę jeszcze o mechanizmie relokacji uchodźców. Też nie chcieliśmy przyjąć żadnych, niezależnie od płci i wieku.

" Chrześcijanie w Syrii to mniejszość."

Ale też uciekali, więc zasłanianie się niekompatybilnym islamem nie ma większego sensu.

"Rosja ich napadła, więc nie mogą tam uciekać."

To zrozumiałe, choć pomimo iż Turcja na Syrię też napadła, to właśnie w Turcji jest najwięcej syryjskich uchodźców. Ale nie piszę, że tam mają uciekać, tylko o znacznie bliższych związkach kulturowych niż z Polską.

"I tak mentalnie i kulturowo nam bliscy. Mam od dwóch miesięcy sześcioosobową rodzinę ukraińską za ścianą"

I na podstawie sześcioosobowej rodziny za ścianą chcesz dowodzić tezy o bliskości kulturowej i mentalnej blisko 50-milionowego narodu?

"Wyprowadzili się kilka miesięcy przed wojną do większego mieszkania. "

Ci, co przyjechali przed wojną, to - jak to zwykle bywa - ta zaradna, pracowita część społeczeństwa. Niemcy to samo przerabiali z pierwszym pokoleniem imigrantów z Turcji, którzy pojawili się w Niemczech, żeby pracować.

" Chciałaby mieć więcej takich sąsiadów. Zero nocnych imprez, awantur, hałasów."

Ja mam za sąsiadów rodzinę z Iraku - zero nocnych imprez, awantur i hałasów. Zatem rozumiem, że Syryjczycy to nie, ale Irakijczycy mogą być, skoro ja mam pozytywne doświadczenia?
                  • s12345s Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 04.06.22, 11:12
                    sverir napisał:

> Tych nielicznych kobiet, dzieci i starców spod granicy też nie chcieliśmy przyjąć. A przypomnę jeszcze o mechanizmie relokacji uchodźców. Też nie chcieliśmy przyjąć żadnych, niezależnie od płci i wieku.

Dlaczego granicy nie przekraczają na legalnym przejściu granicznym, tak jak robią to Ukraińcy, tylko przez las.
                    Niech idą na legalne przejście graniczne, przekroczą granicę, i poproszą o azyl w Polsce. Dlaczego tak nie chcą zrobić? Ano dlatego, że ich celem nie jest Polska, tylko socjal w bogatych krajach UE. Bo jak już będą w Polsce, to spokojnie sobie dalej pojadą, już nie będą musieli granicy polsko-niemieckiej przekraczać przez las.
                    Dlaczego wolą się bić ze strażą graniczną, koczować w lesie? Ukraińcy nie bili się ze strażą graniczną.

> I na podstawie sześcioosobowej rodziny za ścianą chcesz dowodzić tezy o bliskości kulturowej i mentalnej blisko 50-milionowego narodu?

Tych których wymieniałam znam osobiście, o wielu słyszałam z opowieści znajomych i czytałam w mediach.

Niemcy to samo przerabiali z pierwszym pokoleniem imigrantów z Turcji, którzy pojawili się w Niemczech, żeby pracować.

Niemcy ściągnęli Turków bo im potrzebna była tania siła robocza. I o ile z pierwszym pokoleniem nie mieli problemów, to z drugim i następnym już tak. A wynikało to po części z tego, że Turcy mieszkający i pracujący w Niemczech nie zarabiali tyle co rodowici Niemcy, nie mogli więc swoim dzieciom zapewnić takiego samego wykształcenia i startu w dorosłość, bo ich dochody na to nie pozwalały. To powodowało nierówne możliwości, różne frustracje. Zamykanie się wśród swoich, takich samych kulturowo i religijnie. Poczucie bycie gorszym, obywatelem drugiej kategorii.

Ja mam za sąsiadów rodzinę z Iraku - zero nocnych imprez, awantur i hałasów. Zatem rozumiem, że Syryjczycy to nie, ale Irakijczycy mogą być, skoro ja mam pozytywne doświadczenia?

Ja mam znajomych Syryjczyków, ale po pierwsze to nie muzułmanie, a po drugie elita syryjska.
                    To cała duża rodzina, której część studiowała we Francji, część w Polsce. Teraz mieszkają w Polsce, Francji, Dubaju.
                    Przez wiele lat wojny, dało się całkiem nieźle mieszkać w Damaszku (zwłaszcza w tych bogatszych dzielnicach), ale już w tamtym roku było bardzo źle w Damaszku i reszta rodziny stamtąd wyjechała i są teraz w Europie.
                    Mam wiele informacji o tym jak żyło się w Syrii przed wojną i jak wygląda wojna w Styrii od nich.
                    • sverir Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 04.06.22, 17:41
                      "Dlaczego granicy nie przekraczają na legalnym przejściu granicznym, tak jak robią to Ukraińcy, tylko przez las."

Nie chcieliśmy ich przyjąć, bo dotarli do granic przez las? To wrócę znów do kwestii relokacji: ci mieli do nas dotrzeć tradycyjnym sposobem.

"Dlaczego wolą się bić ze strażą graniczną, koczować w lesie? Ukraińcy nie bili się ze strażą graniczną."

Ponownie przypomnę - Syryjczycy, którzy mieli się do nas dostać w ramach relokacji, nie przekraczali granic przez las.

"Tych których wymieniałam znam osobiście, o wielu słyszałam z opowieści znajomych i czytałam w mediach."

W mediach w rodzaju GazWyb, która nawet banderowskiej pieśni będzie bronić, to na pewno przeczytasz same dobre rzeczy. Sęk w tym, że kultura cerkiewno-słowiańska może nie wyklucza, ale ogranicza kompatybilność z naszą, katolicko-słowiańską.

"A wynikało to po części z tego, że Turcy mieszkający i pracujący w Niemczech nie zarabiali tyle co rodowici Niemcy, nie mogli więc swoim dzieciom zapewnić takiego samego wykształcenia i startu w dorosłość, bo ich dochody na to nie pozwalały. To powodowało nierówne możliwości, różne frustracje."

Masz więc porównanie pierwszego pokolenia Ukraińców, którzy przyjechali tutaj do pracy. Zobaczymy, co będzie z drugim. Jeśli są rzeczywiście tak podobni do nas, to skończą się sympatyczni, pracowici, cisi sąsiedzi. Będzie powtórka z Niemiec, ale i z Wielkiej Brytanii, gdzie po fali ludzi szukających autentycznie pracy, zaczęły zjeżdżać niebieskie ptaki.

"Mam wiele informacji o tym jak żyło się w Syrii przed wojną i jak wygląda wojna w Styrii od nich."

I co, od początku wojny można było nieźle żyć, co? I tylko byczki socjalne wyjechały, bo kobiety zostały na miejscu i jak gdyby nigdy nic pracowały w domach?
                    • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 06.06.22, 09:32
                      s12345s napisała:

Dlaczego...

Cokolwiek byś nie napisała to nie zmienia faktu, że pisi rząd łamie międzynarodowe prawo. Przyjdzie czas kiedy winni tego zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.
                      Już w tej chwili toczy się dochodzenie w sprawie szefa FRONTEX, który skumał się z pisimi i pomagał im w ich przestępczej działalności. Teraz po nitce do kłębka.
        • pies.na.czarnych Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 03.06.22, 03:44
          > Ci na granicy białoruskiej to imigranci ekonomiczni, a nie uchodźcy wojenni.

Skąd ty to wiesz skoro tych osób nawę nie przesłuchano.

> Różnica jest taka, że ci na granicy białoruskiej uciekają do lepszego życia, a Ukraińcy uciekają przed wojną.

Wstyd ukraińskich uciekinierów jest wielu młodych ludzi w wieku poborowym. Dlaczego ich nie wylądujecie i nie odsyłacie na Ukrainę? Przecież to są dezerterzy.
      • stefan4 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 23:49
        kamaz03:
        > Dlaczego więc jedni mają większe przywileje nawet od naszych rodaków a drudzy
        > umierają z wycieńczenia na granicy polsko-białoruskiej?

Dlatego, że w przypadku tych z granicy białoruskiej pozwoliliśmy mętom z rządu, z wojska i ze straży granicznej zachować się zgodnie z ich bestialskimi skłonnościami.

W przypadku Ukrainy sympatie ludzi były tak silnie po stronie napadniętych, że nawet ci złoczyńcy nie ośmielili się sprzeciwić i zastosowali zasadę ,,if you cannot beat them, join them ''. I udają, że stoją na czele programu pomocy uchodźcom.

- Stefan
        • j-k Bzdury... 04.06.22, 00:15
          stefan4 napisał:

> Dlatego, że w przypadku tych z granicy białoruskiej pozwoliliśmy mętom z rządu,
          > z wojska i ze straży granicznej zachować się zgodnie z ich bestialskimi skłonn
          > ościami.
          >
          > W przypadku Ukrainy sympatie ludzi były tak silnie po stronie napadniętych, że
          > nawet ci złoczyńcy nie ośmielili się sprzeciwić i zastosowali zasadę ,,if yo
          > u cannot beat them, join them
           ''. I udają, że stoją na czele progra
          > mu pomocy uchodźcom.

bzdury.
          Ukraincy sa BIAli i Chrzescijanie. i Polacy ich akceptuja.

ci na Bialorusi sa z innego obszaru kulturowego - ktorego Polacy nie akceptuja.
    • storima Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 21:32
      Przecież istnieje sprawdzona procedura, weryfikacji danych przy nadawaniu numeru PESEL:

PESEL dla Ukraińca

Zgodnie z założeniami uchodźcy ubiegający się o nadanie numeru PESEL przejdą taką samą procedurę, jaka obowiązuje przy wydawaniu dowodów osobistych.

Oznacza konieczność wykonania:

fotografii biometrycznej oraz
      pobrania odcisków palców.
      Ma się to odbywać na bazie istniejącej w gminach infrastruktury informatycznej. Jak podkreślał minister Cieszyński zaletą tego rozwiązania jest też fakt, że pracownicy urzędów miast i gmin znają system.

samorzad.infor.pl/5430636,PESEL-dla-Ukrainca.html
    • buldog2 Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 02.06.22, 22:35
      Snajper,
      ty już nie masz żadnych argumentów w rozmowie. Kiedy ci się pisze o neonazizmie, odpowiadasz w stylu a u nas Murzynów biją. Albo że z dętek i puszek po piwie robię respiratory.
      Kłamiesz i pomawiasz. Respirator miał być z atestowanego medycznego ambu (do kupienia wszędzie), nawilżacza i prostego napędu. Z całą pewnością mógł zastępować pielęgniarkę z ambu, to potwierdzili fachowcy.

I w gloryfikacji neonazizmu (Hitlera, Bandery) też nic szczególnego nie widzisz. Za to odpowiedzią na temat ma być Jedwabne. Znaczy w Polsce też Murzynów biją. No wiemy że tak, biją, za to Hitler nasz bohater, Bandera nasz ojciec. A cała OUN z Szuchewyczem nasi nowi idole. Prawda?

Żadnych argumentów. Przypominam: nożyczki cenzora też nie argument. Co najwyżej dla mentalnych PISowców i podobnych.
    • storima Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 06.06.22, 07:51
      PiS oszukuje Polaków i UE Gazeta Wyborcza (proszę nie mylić z portalem gazeta.pl do którego należy też Forum Kraj):

Rząd mógłby sfinansować opiekę nad uchodźcami z Ukrainy, sięgając po pieniądze z unijnego programu REACT-EU. Ale wcale nie chce. Nie informuje, ile wydaje na utrzymanie uchodźców, za to cały czas chce dodatkowych pieniędzy.

W przypadku opieki zdrowotnej, wychodzi jednak wprost na to, że rząd domaga się unijnych pieniędzy na leczenie uchodźców, ale na razie wcale na to nie płaci. I nie chce się do tego przyznać.

24 kwietnia „Wyborcza" zapytała w NFZ i Ministerstwie Zdrowia, czy umowa na sfinansowanie leczenia uchodźców jest już podpisana. A jeśli nie, to dlaczego? Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, więc po dwóch tygodniach poprosiliśmy o nią w trybie dostępu do informacji publicznej. 25 kwietnia rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz odpisał, że „w obecnej sytuacji Biuro Komunikacji nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania wymienione w e-mailu w tak krótkim terminie". MZ odpowie więc na (skomplikowane) pytanie o to, czy podpisało umowę z NFZ, czy nie, dopiero 9 lipca. Wniosek nasuwa się sam: umowy wcale nie ma.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen mówił o tym prezydent Andrzej Duda: - Zwracamy się o wsparcie, skoro inne kraje otrzymywały wsparcie, chociażby Turcja otrzymała miliardy euro.

Wtórował mu premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że Polska dostała już jakieś unijne pieniądze, m.in. na dozbrajanie Ukrainy. Ale jednocześnie chce „co najmniej takiego samego traktowania, jak była potraktowana Turcja".

- Turcja nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie uczestniczy w wydawaniu wspólnych środków z budżetu Unii – przypomniała od razu von der Leyen.

Jan Olbrycht: - Mam podstawowe pytanie: mamy kryzys uchodźczy czy go nie mamy? Jeśli mamy, to znaczy, że siadają nam wszystkie świadczenia publiczne i trzeba je natychmiast ratować, przesuwając wszystkie możliwe pieniądze tam, gdzie są w tej chwili niezbędne. Rząd tego nie robi. Wydaje pieniądze, żeby potem kłamać w żywe oczy, że Unia nam ich nie dała. To jest jak samospełniająca się przepowiednia. Najpierw prorokujemy, że dom się spali, a potem sami go podpalamy.

wyborcza.pl/7,75398,28545366,rzad-wydaje-wszystkie-pieniadze-by-potem-klamac-w-zywe-oczy.html#S.tylko_na_wyborcza.pl-K.C-B.2-L.1.maly
    • storima Re: Koniec kasy na pomaganie Ukraińcom 07.06.22, 09:29
      Bezrządowa, wzorowa inicjatywa społeczna info Gazety Wyborczej (proszę nie mylić z portalem gazeta.pl do którego należy Forum Kraj).

Szkoła ukraińska w Warszawie: od pomysłu do pierwszego dzwonka minęły 24 dni. Bez wsparcia ministerstwa

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,173910,28546516,szkola-ukrainska-w-warszawie-od-pomyslu-do-pierwszego.html#S.tylko_na_wyborcza.pl-K.C-B.3-L.1.maly

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka