Gość: Antykomuch IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.11.04, 22:38 A co na to nasz pasjonata rosyjsko-komunistyczny Kwach? Wstydzmy sie takiego padla jako prezydenta! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pan.nikt O BOŻE!!! 12.11.04, 22:41 I tylko nie wiem, Dla redaktorów PAŁA Z MATMY, CZY Z HISTORII?? "Dokładnie sto lat temu Polacy stoczyli pierwszą od upadku powstania styczniowego walkę z bronią w ręku z carskim zaborcą. 18 lat później Polska odzyskała niepodległość" Czyli Polska uzyskała niepodległość w 1922 roku, czy 1918 minus 1904 równa się 18??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MACIEJ Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim IP: *.ny325.east.verizon.net 12.11.04, 22:41 No wlasnie. A co na temat Pilsudskiego mowia nasi obecni patrioci? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.11.04, 15:46 Gość portalu: MACIEJ napisał(a): > No wlasnie. > A co na temat Pilsudskiego mowia nasi obecni patrioci? ************************* LPR-owcy mówią, ze był zdrajcą. Głównie dlatego, że ich polityczni antenaci popierali wtedy Rosję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peipe28@yahoo.com Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.04, 01:28 Chyba trochę głupio krytykować umarłych bohaterów- Polaków niezależnie od tego, pod jaką padali flagą. Czy za ileś tam lat czeka ten sam osąd zabitych w Trójmieście czy w Kopalni "Wujek" dlatego, że byli w opozycji a nie np. w ZMS- ie? Odpowiedz Link Zgłoś
szczurbiurowy Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim 12.11.04, 22:58 Zbyt dużo uproszczeń w tym opisie. Nie wyjaśniona jest rola prowokacji Ochrany w tych wydarzeniach. Z kolei ostatni akapit mówiący o przejęciu misji walki o niepodległość przez polskich socjalistów jest już uproszczeniem niedopuszczalnym. Owszem, wydarzenia 1905 roku rozgrywały się na kilku płaszczyznach, narodowej także, ale akurat potyczka na Placu Grzybowskim była elementem walki klasowej w wydaniu socjalistów, a nie walki o wolną Polskę. Odpowiedz Link Zgłoś
wujtarabuk Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim 12.11.04, 23:33 Wtedy lewica strzelala do Rosjan, dzisiaj sprzedaje im elektrownie.. To jest dialektyka! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Szkoda, że nie wszystkich socjalistów wyrżnęli IP: *.acn.waw.pl 13.11.04, 00:02 może nie byłoby łunii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JK Re: Szkoda, że nie wszystkich socjalistów wyrżnęl IP: *.mercerville-16-18rs.nj.dial-access.att.net 13.11.04, 02:02 .... doczekasz sie ze ciebie poderzna kiedys !1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DM MY, PIERWSZA BRYGADA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.04, 00:27 MY, PIERWSZA BRYGADA słowa: Tadeusz Biernacki i Andrzej Hałaciński muzyka: anonimowa Legiony to żebracza nuta, Legiony to ofiarny stos, Legiony to żołnierska buta, Legiony to straceńców los! My, Pierwsza Brygada, strzelecka gromada, na stos rzuciliśmy swój życia los, na stos, na stos! Nie chcemy już od was uznania, ni waszych mów, ni waszych łez. Jak skończył się czas kołatania do waszych sec, do waszych kies. My, Pierwsza Brygada, strzelecka gromada, na stos rzuciliśmy swój życia los, na stos, na stos! O, ile mąk, ile cierpienia, o, ile krwi, przelanych łez, pomimo to nie ma zwątpienia, dodawał sił wędrówki kres. My, Pierwsza Brygada, strzelecka gromada, na stos rzuciliśmy swój życia los, na stos, na stos! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MTS OSTATNIE POLSKIE POWSTANIE BYLO W 1866 IP: *.dynamic.mts.net 13.11.04, 01:51 Powstanie nosi nazwe zabajkalskie powstanie narodowe i mialo miejsce na zabajkalu. Zorganizowali je zeslancy z powstania styczniowego w sile ok 500 osob.Powstancy chcieli przebic sie do Chin, jednak zostali rozgromieni przez wojska carskie.Nie jestem historykiem , ale znam wiele ciekawych faktow z naszej historii ojczystej ,o ktorych profesorowie historii nigdy nie slyszeli.Pamietam jak profesor historii powiedzial , ze jedynym zwycieskim powstaniem narodowym bylo powstanie wielkopolskie , ja odparlem nie tylko, bylo jeszcze powstanie w Sejnach, profesor na to , gdyby cos takiego bylo to ja pierwszy bym o tym slyszal . Wiecej ciekawostek w przyszlosci, na dzisiaj dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JK Re: OSTATNIE POLSKIE POWSTANIE BYLO W 1866 IP: *.mercerville-16-18rs.nj.dial-access.att.net 13.11.04, 02:05 DZIEKUJE ZA CIEKAWA WIESC, TRABA UCZYC HISTORJI MLIDYCH A TO ROSNIE BANDA McDonaldowcow Odpowiedz Link Zgłoś
ruda.hella GW jak zwykle pół prawdy podaje:( 13.11.04, 02:12 "Z czerwonego tramwaju wysiadłem na przystanku NIEPODLEGŁOŚĆ" - tak powiedział Józef Piłsudski po odzysakniu przez Polskę niepodległości. Gazeta nie wysiadła z niego do dzisiaj i dlatego wciska nam kit, że wolność wywalczyli socjaliści. Niczego im nie ujmując, przypominam, że obok nich o tę wolność walczyli też inni Polacy, na ogół pod sztandarem biało-czerwonym a nie tylko czerwonym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciej roszak chwała bohaterom PPS! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.04, 23:57 i dziś by się paru chłopaków z browningami przydało w stolycy! Odpowiedz Link Zgłoś