Dodaj do ulubionych

Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim

IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.11.04, 22:38
A co na to nasz pasjonata rosyjsko-komunistyczny Kwach? Wstydzmy sie takiego
padla jako prezydenta!
Obserwuj wątek
    • pan.nikt O BOŻE!!! 12.11.04, 22:41
      I tylko nie wiem,
      Dla redaktorów PAŁA Z MATMY, CZY Z HISTORII??

      "Dokładnie sto lat temu Polacy stoczyli pierwszą od upadku powstania styczniowego walkę z bronią w ręku z carskim zaborcą. 18 lat później Polska odzyskała niepodległość"

      Czyli Polska uzyskała niepodległość w 1922 roku, czy 1918 minus 1904 równa się 18???
    • Gość: MACIEJ Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim IP: *.ny325.east.verizon.net 12.11.04, 22:41
      No wlasnie.
      A co na temat Pilsudskiego mowia nasi obecni patrioci?
      • Gość: maruda Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.11.04, 15:46
        Gość portalu: MACIEJ napisał(a):

        > No wlasnie.
        > A co na temat Pilsudskiego mowia nasi obecni patrioci?

        *************************

        LPR-owcy mówią, ze był zdrajcą. Głównie dlatego, że ich polityczni antenaci
        popierali wtedy Rosję.

      • Gość: peipe28@yahoo.com Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.04, 01:28
        Chyba trochę głupio krytykować umarłych bohaterów- Polaków niezależnie od tego,
        pod jaką padali flagą. Czy za ileś tam lat czeka ten sam osąd zabitych w
        Trójmieście czy w Kopalni "Wujek" dlatego, że byli w opozycji a nie np. w ZMS-
        ie?
    • szczurbiurowy Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim 12.11.04, 22:58
      Zbyt dużo uproszczeń w tym opisie. Nie wyjaśniona jest rola prowokacji Ochrany
      w tych wydarzeniach. Z kolei ostatni akapit mówiący o przejęciu misji walki o
      niepodległość przez polskich socjalistów jest już uproszczeniem
      niedopuszczalnym. Owszem, wydarzenia 1905 roku rozgrywały się na kilku
      płaszczyznach, narodowej także, ale akurat potyczka na Placu Grzybowskim była
      elementem walki klasowej w wydaniu socjalistów, a nie walki o wolną Polskę.
      • wujtarabuk Re: Sto lat temu: Strzały na placu Grzybowskim 12.11.04, 23:33
        Wtedy lewica strzelala do Rosjan, dzisiaj sprzedaje im elektrownie..
        To jest dialektyka!
    • Gość: x Szkoda, że nie wszystkich socjalistów wyrżnęli IP: *.acn.waw.pl 13.11.04, 00:02
      może nie byłoby łunii
      • Gość: JK Re: Szkoda, że nie wszystkich socjalistów wyrżnęl IP: *.mercerville-16-18rs.nj.dial-access.att.net 13.11.04, 02:02
        .... doczekasz sie ze ciebie poderzna kiedys !1
    • Gość: DM MY, PIERWSZA BRYGADA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.04, 00:27
      MY, PIERWSZA BRYGADA

      słowa: Tadeusz Biernacki i Andrzej Hałaciński
      muzyka: anonimowa

      Legiony to żebracza nuta,
      Legiony to ofiarny stos,
      Legiony to żołnierska buta,
      Legiony to straceńców los!

      My, Pierwsza Brygada,
      strzelecka gromada,
      na stos rzuciliśmy swój życia los,
      na stos, na stos!

      Nie chcemy już od was uznania,
      ni waszych mów, ni waszych łez.
      Jak skończył się czas kołatania
      do waszych sec, do waszych kies.

      My, Pierwsza Brygada,
      strzelecka gromada,
      na stos rzuciliśmy swój życia los,
      na stos, na stos!

      O, ile mąk, ile cierpienia,
      o, ile krwi, przelanych łez,
      pomimo to nie ma zwątpienia,
      dodawał sił wędrówki kres.

      My, Pierwsza Brygada,
      strzelecka gromada,
      na stos rzuciliśmy swój życia los,
      na stos, na stos!


      • Gość: MTS OSTATNIE POLSKIE POWSTANIE BYLO W 1866 IP: *.dynamic.mts.net 13.11.04, 01:51
        Powstanie nosi nazwe zabajkalskie powstanie narodowe i mialo miejsce na
        zabajkalu. Zorganizowali je zeslancy z powstania styczniowego w sile ok 500
        osob.Powstancy chcieli przebic sie do Chin, jednak zostali rozgromieni przez
        wojska carskie.Nie jestem historykiem , ale znam wiele ciekawych faktow z
        naszej historii ojczystej ,o ktorych profesorowie historii nigdy nie
        slyszeli.Pamietam jak profesor historii powiedzial , ze jedynym zwycieskim
        powstaniem narodowym bylo powstanie wielkopolskie , ja odparlem nie tylko, bylo
        jeszcze powstanie w Sejnach, profesor na to , gdyby cos takiego bylo to ja
        pierwszy bym o tym slyszal . Wiecej ciekawostek w przyszlosci, na dzisiaj
        dobranoc.
        • Gość: JK Re: OSTATNIE POLSKIE POWSTANIE BYLO W 1866 IP: *.mercerville-16-18rs.nj.dial-access.att.net 13.11.04, 02:05
          DZIEKUJE ZA CIEKAWA WIESC, TRABA UCZYC HISTORJI MLIDYCH A TO ROSNIE BANDA
          McDonaldowcow
    • ruda.hella GW jak zwykle pół prawdy podaje:( 13.11.04, 02:12
      "Z czerwonego tramwaju wysiadłem na przystanku NIEPODLEGŁOŚĆ" - tak powiedział
      Józef Piłsudski po odzysakniu przez Polskę niepodległości. Gazeta nie wysiadła
      z niego do dzisiaj i dlatego wciska nam kit, że wolność wywalczyli socjaliści.
      Niczego im nie ujmując, przypominam, że obok nich o tę wolność walczyli też
      inni Polacy, na ogół pod sztandarem biało-czerwonym a nie tylko czerwonym.
    • Gość: maciej roszak chwała bohaterom PPS! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.04, 23:57
      i dziś by się paru chłopaków z browningami przydało w stolycy!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka