Dodaj do ulubionych

Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ?

25.02.06, 08:56
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3181497.html
Na wniosek oskarżonych o przestępstwo sąd nie wyraził zgody na publikację ich
wizerunku, w związku z ich wnioskiem sąd zwrócił się do świadka z zapytaniem
czy i on godzi się albo nie godzi na publikację jego wizerunku.
Jak wiadomo wizerunek zgodnie z prawem należy do sfery dóbr osobistych
człowieka.(art.24 Kodeksu Cywilnego)
Wielokrotnie dochodziło do takich publikacji ,podam wg przykładu:
Jerzy S. oraz Roman G. wielkrotnie zgwałcili swoją ofiarę Marię Nowak.
Proszę zauważyć ,że ochronie podlegali przestępcy a nie ich ofiara, a taka
publikacja w mediach dodatkowo narażała ją na dolegliowści związane ze
skutkami przestępstwa.
W sytuacji kiedy Gazeta nie publikuje ławy oskarżonych z czarnym paskiem na
oczach a publikuje w ten sposób świadka, to czy to oznacza że dla Gazety chęć
upokorzenia świadka dominuje nad wskazaniem rzeczywistych oskarżonych?
Jak to się ma do standardów etyki w ogóle, a nie tylko prasowo-medialnej?
Gdzie jest 134 profesorów prawa?
Czy profesor Andrzej Zoll zajmie w tej sprawie stanowisko?
Co na to rzecznik praw obywatela?
A w ogóle gdzie zwykła ludzka przyzwoitość?
Gazeto apeluję o zachowanie pewnych standardów, jeśli Adam Michnik pisze o
szambie i rynsztoku, to co z taką sytuacją ?????
Jak wygląda Twój wizerunek Gazeto po takiej publikacji?
Obserwuj wątek
    • ossey Re: To jest wlasnie III RP 25.02.06, 09:01
      Jak nie popierac IV RP.
    • tad9 Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 10:09
      pawka.morozow napisała:

      > Jak wygląda Twój wizerunek Gazeto po takiej publikacji?

      Tak, jak i przed. Złudzenia co do "wizerunku GW" zachowali już chyba tylko
      zupełni idioci.
      • giwi Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 10:13
        Trzeba umieć czytać. To jest informacja PAP. :-)
        • tad9 Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 10:17
          giwi napisała:

          > Trzeba umieć czytać. To jest informacja PAP. :-)

          Zdjecie Kaczyńskiego z opaską na oczach przyszło z PAP????
          • niepoprawnypolitycznie Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 10:34
            Bo to szmaciana gazeta jest.
            Ale już niedługo AS dobierze im się do d. Już zresztą Rapaczyński zaczęła s. po
            gaciach i zamknęła Nowy Dzień.

            giwi zapisz się do związków, bo czuję w powietrzu, że idą zwolnienia
            • andrze_n Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 10:40
              z tymi zwolnieniami tak zle nie bedzie, GW ma za duze koneksje by zaczela
              plajtowac. Juz zapowiedziano, ze swojakow z NDna nie pozbeda sie...
          • mariner4 Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 11:34
            Jarosław K. (z wiadomej opcji politycznej) jest niezadowolony?
            Mnie się podoba to co ja jego temat pisze GW. Jak Ci się nie podoba, to kupuj
            ND. Masz wybór.
            A tak na marginesie to Jarusiowi puszczają nerwy. To po co się do polityki pcha?
            Dziennikarze powinni go wdeptać w ziemię. Ja to popieram!
            Im więcej będzie się na dziennikarzy wściekał, tym więcej będą się na nim wozić.
            I dobrze! Brak poczucia humoru i dystansu do siebie to objaw małej inteligencji.
            M.

            • pawka.morozow oj mariner 25.02.06, 12:06
              wdeptać w ziemię, po co się pcha do polityki, więcej będą się na nim wozić,
              objaw małej inteligencji....
              człowieku!
              jeśli nie pojmujesz to ci napiszę, że w demokracji każdy ma prawo brac udział w
              życiu politycznym swego kraju, jeśli popierasz wdeptywanie w ziemię
              niepodobających ci się oponentów to o jaki styl demokracji ty zabiegasz?
              Przypomnę ,że gdy odwaga , w tym cywilna i polityczna była cenniejsza niż
              dzisiaj, to pokazywany dzisiaj przez GW Jarosław Kaczyński z czarną opaską na
              oczach jak przestępca , wspierał KOR, wówczas jego wielu dzisiejszych
              adwersarzy nie protestowało o wpisie do konstytucji o przewodniej roli PZPR i
              wiecznym sojuszu z ZSRR.Oczywiście pomijam tych którzy obdarzeni są łaską
              późnego urodzenia i nie znają tych faktów.
              Pozdrawiam mariner, i myślę że podwyższenie standardów relacji to pierwszy
              stopień do uspokojenia , a wstep do rzeczowej dyskusji.
        • witek57 Re: Gazeto! Dlaczego tak postępujesz ? 25.02.06, 10:25
          Ten się smieje,który się smieje ostatni.
        • maaax a informacje PAP gazeta moze podac na 25.02.06, 11:52
          1 stronoe, albo na ostatniej, czcionka 36 , albo nonparelem, opatrzyc
          komentarzem, albo nie, itd
          czemu giwi udajesz idiot(k)e???
        • krystian71 to zdjecie rowniez? 25.02.06, 12:32

    • pawka.morozow giwi 25.02.06, 11:49
      giwi twoje mrugnięcie okiem z powołaniem się na PAP to oczywista gra.
      Ja rozumiem że można się spierać, że można kogoś nie popierać, kogoś zwalczać.
      Ale w waszej ankiecie apelowałem o zachowanie standardów.
      Te niestety się obniżają.
      Od kogo mamy czerpać wzorce standardów jeśli ELITA inteligencji z premedytacją
      zamiast pokazać nieprawości oskarżonych , usiłuje zwekslować na świadka.
      Czarna opaska na oczach świadka nijak się do ma standardów etycznych, podczas
      gdy o oskarżonych i ich niegodziwościach ani słowa.
      Właśnie Jarek Kaczyński zwracał uwagę że chodzi o to żeby media mogły pokazać
      go z czarną opaską na oczach,jak przestępcę.
      Prorok czy po prostu zna obyczaje i styl mediów?
      • maaax Re: giwi 25.02.06, 11:53
        pawka.morozow napisała:

        > giwi twoje mrugnięcie okiem z powołaniem się na PAP to oczywista gra.
        > Ja rozumiem że można się spierać, że można kogoś nie popierać, kogoś zwalczać.
        > Ale w waszej ankiecie apelowałem o zachowanie standardów.
        > Te niestety się obniżają.
        > Od kogo mamy czerpać wzorce standardów jeśli ELITA inteligencji

        ?????????
        z choinki sie kolega urwal to pisząc, czy jak???

        z premedytacją
        > zamiast pokazać nieprawości oskarżonych , usiłuje zwekslować na świadka.
        > Czarna opaska na oczach świadka nijak się do ma standardów etycznych, podczas
        > gdy o oskarżonych i ich niegodziwościach ani słowa.
        > Właśnie Jarek Kaczyński zwracał uwagę że chodzi o to żeby media mogły pokazać
        > go z czarną opaską na oczach,jak przestępcę.
        > Prorok czy po prostu zna obyczaje i styl mediów?
      • krystian71 nie trzeba byc prorokiem, kazdy wie a Kaczor najle 25.02.06, 12:40
        piej czego mozna od GW oczekiwac.
        Minimum informacji na temat Pineira, za film , ktoru na bazie jego rewelacji
        powstal, juz dawno TV musiala przeprosic.
        GW udaja durnia , doskonale wie, ze takie przeprosiny po latach, gdy juz bloto
        przyschnie to jest nic.
        Ale co gorsza obserwatorzy tej sceny to widza, kaczorom ciagle rosnie, GW
        doluje, czytelnicy poznali z jakim szambem maja do czynienia
        Oskarzeni pod ochrona, za to swiadek z czarna przepaska, to cos w stylu GW i
        wybitnych prawnikow z wyborczej elity prawniczej z w sytlu Zolla i Filara
    • krystian71 wiesz , to prawda.Nie kupuje jej od 10 lat. 25.02.06, 12:42
      Ale tym niemniej to byla kiedys moja gazeta.Szmaci sie z kazdym dniem i konca
      tego nie widac

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka