Dodaj do ulubionych

Bp Tadeusz Pieronek o wojnie

IP: *.dip.t-dialin.net 20.03.03, 00:03
Ten Pieronek to jednak prawdziwy ...el. Relatywistyczny
Urban to peska do niego ..
Obserwuj wątek
    • Gość: bisnetus Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.dip.t-dialin.net 20.03.03, 00:05
      zamiat ...el, miało być scoorviel ... sorry ...
    • Gość: Robbie Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: 212.182.7.* 20.03.03, 00:11
      Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie wypada,
      ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy
      się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny - nie.
      Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów.
      • Gość: bisnetus Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.dip.t-dialin.net 20.03.03, 00:19
        Gość portalu: Robbie napisał(a):

        > Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie
        wypada,
        > ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy
        > się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny -
        nie.
        > Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów.

        Powiedzmy otwarcie. Dla Pieronka Papież nie liczy się. Dla
        Pieronka Chrześciaństwo nie liczy się ....
        • Gość: Wolnomijajkalisz Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.stenaline.com 20.03.03, 01:45
          Gość portalu: bisnetus napisał(a):

          > Gość portalu: Robbie napisał(a):
          >
          > > Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie
          > wypada,
          > > ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy
          > > się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny -
          > nie.
          > > Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów.
          >
          > Powiedzmy otwarcie. Dla Pieronka Papież nie liczy się. Dla
          > Pieronka Chrześciaństwo nie liczy się ....
          ------------------
          Nie oszukujmy się. Chrześcijaństwo = kurestwo.
          • Gość: skarabeusz Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: 213.77.7.* 20.03.03, 11:44
            twoja wypowiedź świadczy o niskim poziomie wiedzy i kultury, czy
            nie szkoda ci czasu na takie wypociny, poświęć lepiej ten czas
            na naukę ...
          • Gość: Nadworny Blazen Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: 203.98.78.* 20.03.03, 15:22
            Gość portalu: Wolnomijajkalisz napisał(a):

            > Nie oszukujmy się. Chrześcijaństwo = kurestwo.

            Ot, i cala swa madrosc pokazal. Durnys ty, oj durny.
            Modl sie do Boga, tak jak go znasz, by ci rozum wrocil.
            A nastepnie popatrz sie na ten swiat, bez uprzedzen i uproszczen.
        • Gość: HaHa Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.proxy.aol.com 20.03.03, 06:20
          Gość portalu: bisnetus napisał(a):
          (...)
          >
          > Powiedzmy otwarcie. Dla Pieronka Papież nie liczy się. Dla
          > Pieronka Chrześciaństwo nie liczy się ....

          Dla Pieronka LICZY sie wylacznie Rydzyk i jego pokretna
          propaganda - ten pokazuje jak robi sie najwiekksza "swietosc"
          dla Kosciola Katolickiego - KASE!.
          To jest wzor do nasladowania! - kretactwo, oszukanstwo,
          naciaganie naiwnych, biednych i zdezorientowanych!.
          Sw.Inkwizycja i Wojny Krzyzowe! - to jest to!.
          Stetryczaly i schorowany Papiez "gaworzy" glupoty ktorych nikt
          nie slucha! - Pieronek tez!.
          Jego Eminencja Pieronek - nasluchuje wylacznie terminow
          ew.nastepnych wizyt Papieza - i tylko to jest istotne!,- wtedy
          mozna zarobic KASE dla "biednego" polskiego Kosciola - a tylko
          to sie liczy!.

          Jakim prawem i w imie jakich racji katolicki becwal w
          sutannie "rozgrzesza" a´priori - wysylanie na potencjalna smierc
          czy kalectwo ludzi?.
          Z prostego wyrachowania! - USA to kraj mnogosci religijnej - a
          moze zgina tylko synowie rodzin wyznania zydowskiego, albo
          Ewangelicy? -:(.
          Smierdzaca, paskudna i oblesna postac Pieronka - jak cala
          hierarchia polskiego Kosciola Katolickiego!.
          • Gość: Misio Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: vip:* / 192.168.3.* 20.03.03, 12:38
            Poje*&^% Was zupelnie. Co Wy wypisujecie? Pieronek wypowiedzial
            sie bardzo rozsadnie. To jeden z niewielu ludzi w kosciele
            katolickim, ktory uznaje prawo do posiadania innego zdania niz
            Papcio.

            Palnijcie sie w leb bando oszolomow. To wlasnie Wy
            reprezentujecie ciemny i prymitywny kosciol (bo o wierze to juz
            dawno zapomnieliscie) spod znaku Rydzyka.
        • Gość: keyel Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.to.krakow.pl 20.03.03, 13:00
          A myślałem, że u da mi się uniknąć takich słów ale niestety
          nie : Bisnetus ty PALANCIE !!!!!! Najperw naucz się czytać ,
          potem naucz się rozumieć czyjeś słowa {to się nazywa
          interpretacja tekstu}, a potem dopiero zabieraj głos w
          jakiejkolwiek sprawie. Bp. Pieronek stwierdził tylko fakt
          rozdziału władzy świeckiej i władzy duchowej { ażeby Ci to
          PALANCIE powiedzieć prościej, bo pewnie nie rozumiesz, istnieje
          rozdział kościoła od państwa }. Gdyby takich jak Ty Bisnetus
          było więcej to pewnie takim Husajnom lub Lepperom, bo to jedna
          swołocz, podlegała by już połowa Świata , a druga trzęsła by się
          ze strachu. Bisnetus sp...laj{ to słowo też dostosowuje do
          Twojej osoby} na Białoruś tam Łukaszenka się Tobą
          zaopiekuje........
      • Gość: grinch Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie... IP: 129.81.192.* 20.03.03, 00:59
        Gość portalu: Robbie napisał(a):

        > Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie wypada,
        > ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy
        > się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny - nie.
        > Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów.
        =======================================================================
        Z Bozym przyzwoleniem...

        P.S. Pan Bp. Pieronek nie po raz pierwszy wypowiada sie w sposob
        wielce pokretny!
      • Gość: NIE, NIE, NIE! HAŃBA! Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.milwaukee.k12.wi.us 20.03.03, 16:36
        WSTYD, HAŃBA I ZAKŁAMANIE!
        Nie ma innych słow, aby ocenić wypowiedz Bp Tadeusza Pieronka.
      • Gość: NIE, NIE, NIE! Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.milwaukee.k12.wi.us 20.03.03, 16:38
        WSTYD, HAŃBA I ZAKŁAMANIE!
        Nie ma innych słow, aby ocenić wypowiedz Bp Tadeusza Pieronka.
    • Gość: Ge Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.ed.shawcable.net 20.03.03, 00:19
      A kto to jest ten pan Bp Tadeusz Pieronek?
    • Gość: Basia Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.dial.tor1.sprint-canada.net 20.03.03, 00:32
      Slyszalam ,ze ten biskup nie jest dobrym czlowiekiem , ale teraz okazuje
      sie ,ze to jest kanalia .
      • Gość: Palnick Bp Tadeusz Pieronek o wojnie a świnia o perłach. IP: *.stenaline.com 20.03.03, 00:56
      • krzys1231 Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie 20.03.03, 01:13
        > Slyszalam ,ze ten biskup nie jest dobrym czlowiekiem

        A gdzie to slyszalas? W Radiu M.?
        • Gość: bee Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.tor.pathcom.com 20.03.03, 01:35
          taki ich bog jak i sludzy jego,maryja ,jezus,cala ich trojka,i duch i caly
          pojebany kosciol nie tylko katolicki(z piorunami,katechetami pederastami
          wziety . dodac wiekszosc politykow,walesow i prezydentow.chuj z nimi oto slowo
          boze.aleluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuja
          • Gość: skarabeusz Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: 213.77.7.* 20.03.03, 11:59
            Człowieku widać, że masz uraz do ludzi, życia i świata, twoje
            myśli i usta wypełnione są błotem. Wymagasz specjalnej opieki
            lekarskiej...
    • Gość: Palnick Bp Tadeusz Pieronek o wojnie, Koorwa o cnocie. IP: *.stenaline.com 20.03.03, 02:09
      • Gość: . Palnick o wojnie , Koorwa o cnocie IP: *.acn.waw.pl 20.03.03, 02:34
    • Gość: jan Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.nycap.rr.com 20.03.03, 02:37
      ten piorunek to durny wyszkolony purporowy klecha
      • Gość: Palnick Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.stenaline.com 20.03.03, 02:40
        Gość portalu: jan napisał(a):

        > ten piorunek to durny wyszkolony purporowy klecha
        -----------------
        Proponuję formułę:
        ten piorunek to durny niedouczony purpurowy klecha
        • Gość: pol Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 20.03.03, 03:07
          Gość portalu: Palnick napisał(a):

          > Gość portalu: jan napisał(a):
          >
          > > ten piorunek to durny wyszkolony purporowy klecha
          > -----------------
          > Proponuję formułę:
          > ten piorunek to durny niedouczony purpurowy klecha


          pol
          Pieronek musi w try miga(czyt. pieronem) wracac do swoich, bo w przeciwnym
          zostanie calkowicie wyautowany.Nawet jego obecna posada rektora czegos tam
          bedzie zagrozona.A o co pytac wikarego?

          pozdr
    • Gość: Vinia Boze, ty slyszysz i nie piorunujesz???????!! IP: *.nv.nv.cox.net 20.03.03, 03:05
      kiedy takie Pieronki wypowiadaja sie za ludobojstwem. Dno
      koscielne!
      • Gość: Palnick Re: Boze, ty slyszysz i nie piorunujesz???????!! IP: *.stenaline.com 20.03.03, 03:08
        Gość portalu: Vinia napisał(a):

        > kiedy takie Pieronki wypowiadaja sie za ludobojstwem. Dno
        > koscielne!
        ------------------
        Jak może cokolwiek słyszeć coś co nie istnieje? Dowodów w historii jest
        zanaddto.
    • Gość: jasiek Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: 63.238.109.* 20.03.03, 03:31
      Jesli to jest rzeczywiscie opinia bpa Pieronka, to ja nie moge w
      to uwierzyc. Wojna moze byc moralnie usprawiedliwiona, ale nie
      ta wojna. Tu nie ma zadnego zagrozenia ze strony Iraku dla
      Ameryki ani Polski. Sa inne, pokojowe srodki aby osiagnac ten
      sam cel. Nie zginie przy tym zaden czlowiek. Nie zabijaj, o tym
      mowi papiez. To co planuje Busz w Iraku, to nic innego jak
      morderstwo z premedytacja. Dlatego cywilizowany swiat daje temu
      odpor w masowych manifestacjach. Biskup Pieronek, biskup tego
      samego kosciola co Papiez, jest innego zdania. Czytajac jego
      wypowiedz mam wrazenie, ze tak naprawde, to Papiez tez jest za
      wojna, tylko mu nie wypada o tym mowic. Rydzyk manipuluje
      wypowiedziami Papieza, ale Pieronek mu nie ustepuje.
      jasiek z Kentucky
      • Gość: Palnick Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.stenaline.com 20.03.03, 03:34
        Gość portalu: jasiek napisał(a):

        > Jesli to jest rzeczywiscie opinia bpa Pieronka, to ja nie moge w
        > to uwierzyc. Wojna moze byc moralnie usprawiedliwiona, ale nie
        > ta wojna. Tu nie ma zadnego zagrozenia ze strony Iraku dla
        > Ameryki ani Polski. Sa inne, pokojowe srodki aby osiagnac ten
        > sam cel. Nie zginie przy tym zaden czlowiek. Nie zabijaj, o tym
        > mowi papiez. To co planuje Busz w Iraku, to nic innego jak
        > morderstwo z premedytacja. Dlatego cywilizowany swiat daje temu
        > odpor w masowych manifestacjach. Biskup Pieronek, biskup tego
        > samego kosciola co Papiez, jest innego zdania. Czytajac jego
        > wypowiedz mam wrazenie, ze tak naprawde, to Papiez tez jest za
        > wojna, tylko mu nie wypada o tym mowic. Rydzyk manipuluje
        > wypowiedziami Papieza, ale Pieronek mu nie ustepuje.
        > jasiek z Kentucky
        ------------------
        Słuszny wniosek. JP II jest za wojną ale mu nie wypada. Dlatego stosuje te
        swoje zakłamane chwyty.
    • Gość: neo Pieronek umywa ręce.... IP: *.chello.pl 20.03.03, 03:46
      Pieronek postępuje ewangelicznie... tzn. posługuje się
      przykładem z ewangelii... poncjusza piłata... bogu do boskie
      oczywiście ... czujemy współczucie... ale imperium musi przecie
      panować...
      gdybym spotkał dziś pieronka (moralnego łajdaka) splunąłbym mu
      w tę jego śmierdzącą gębę
      • Gość: Palnick Re: Pieronek umywa ręce.... IP: *.stenaline.com 20.03.03, 03:48
        Gość portalu: neo napisał(a):

        > Pieronek postępuje ewangelicznie... tzn. posługuje się
        > przykładem z ewangelii... poncjusza piłata... bogu do boskie
        > oczywiście ... czujemy współczucie... ale imperium musi przecie
        > panować...
        > gdybym spotkał dziś pieronka (moralnego łajdaka) splunąłbym mu
        > w tę jego śmierdzącą gębę
        ===============
        Szkoda śliny.
    • Gość: karol w. tylko w papiezowie IP: *.sympatico.ca 20.03.03, 03:58
      (niegdys polska) panstwowa agencja prasowa roznosi w swiat za
      frajer wypociny funkcjonariusza kultu zydowki z bekartem.

      gdzie jest inny europejski kraj, gdzie rozglasza sie takie
      deklaracje ? peryferia, zawsze peryferia europy.

      czy w brukseli zdaja sobie sprawe ze papiezow bedzie nowym
      koniem trojanskim zabobonu, glupoty i katolickiej nienawisci ?
      • Gość: Wolnomijajkalisz Re: tylko w papiezowie IP: *.stenaline.com 20.03.03, 04:06
        Gość portalu: karol w. napisał(a):

        > (niegdys polska) panstwowa agencja prasowa roznosi w swiat za
        > frajer wypociny funkcjonariusza kultu zydowki z bekartem.
        >
        > gdzie jest inny europejski kraj, gdzie rozglasza sie takie
        > deklaracje ? peryferia, zawsze peryferia europy.
        >
        > czy w brukseli zdaja sobie sprawe ze papiezow bedzie nowym
        > koniem trojanskim zabobonu, glupoty i katolickiej nienawisci ?
        -------------------
        Oni nic o katolandzie nie wiedzą. To co słyszą wydaje im się, że nie może być
        prawdą. Niedługo się obudzą. Za późno.
        • Gość: asgard Re: tylko w papiezowie IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 20.03.03, 05:41
          nic nie rozumiecie - jad wam wyzarl resztki mozgu,
          przeczytajcie 20 razy co powiedzial Pieronek moze
          co 20 z Was zrozumie......

          Szczekacie i szczekacie, niech Bog wam wybaczy
          ignoranci
          • Gość: go USA Re: tylko w papiezowie IP: *.ryd.student.liu.se 20.03.03, 10:43
            No nareszcie jakas sensowna wypowiedz
    • Gość: eddy Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.eu.org / 192.168.0.* 20.03.03, 06:15
      Fryderyk Nietzsche
      Deus decit

      "Potępiam chrześcijaństwo, podnoszę przeciw Kościołowi
      chrześcijańskiemu najstraszniejsze ze wszystkich oskarżeń, jakie
      kiedykolwiek wyszły z ust oskarżyciela. Jest on w najwyższym
      stopniu skorumpowany... z każdej wartości uczynił jej
      przeciwieństwo, z każdej prawdy kłamstwo, z każdej prawości
      nikczemność duszy... Nazywam chrześcijaństwo jednym wielkim
      przekleństwem, jednym wielkim wewnętrznym zepsuciem, jednym
      wielkim instynktem zemsty, dla którego żaden środek nie jest
      dostatecznie trujący, podstępny, mały - nazywam je jedną, nie
      dającą się zmyć plamą na honorze ludzkości..."
    • Gość: eddy Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.eu.org / 192.168.0.* 20.03.03, 07:13
      Harry Truman do Piusa XII
      Szanowny Panie Pacelli.

      Jako baptysta i, jako głowa jednego z największych i
      najpotężniej­szych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po
      prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego
      Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla
      Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za
      równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym,
      prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do
      Pana Pacelliego.

      Jestem przekonamy, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do
      tych, którzy prawdziwie szukają po­koju i pracują dla niego.
      Twórcy naszego narodu, poznawszy całą histo­rię i cechy Pańskiego
      kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako
      główną zasadę obowią­zująca nasz rząd, by nigdy papież nie miał
      prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy
      doświadczenie historii Europy i jeste­śmy pewni, że nasza
      demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na
      podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi
      doktrynami i politycznymi intrygami.

      Tomasz Jefferson, jeden z naj­mądrzejszych ludzi naszego kraju,
      powiedział jasno: Historia nie dostarczyła nam ani jednego
      przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się
      zachować wolność religijną . W konsekwencji Pan nie posiada
      najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie
      prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc
      Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie,
      papież Pius XI rozpoczął atak fa­szystowski, zawierając układy z
      Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku
      została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego
      kraju Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w
      książce "Faith for Living" z 1940 r.: Perfidia świata
      chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez
      konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem. Wówczas tylko
      nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze
      faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj
      pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół.
      Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata ­wykonywał specjalne
      zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny
      światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu
      z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako
      kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który
      powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.

      Nie udowodni mi Pan swojej nie-wiedzy o tym, że Hitler i naziści
      przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie
      piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą
      w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego
      dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem
      uratował swoje życie, powiedział: Trzecia Rzesza jest pierwszym
      mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu
      wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa .

      Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty
      przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z
      Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która
      pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan
      rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem
      Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego,
      konstytucyjnego państwa zgodził się uznać Pana jako mojego
      zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu
      amerykańskiego.

      Słowo Polskie, nr 210 (4094), z dn. 4.IX.1959 r., str. 4,
      wydrukowało za esperanckim miesięcznikiem paryskim "Sennaciulo"
      (nr 647) list prezydenta Stanów Zjednoczonych, Harry'ego Trumana
      do papieża. Tekst przedrukowały Fakty i Mity z 26 maja 2000.
      Teraz czynię to ja
      • Gość: zbigi Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.viaginterkom.de 20.03.03, 08:12
        Gość portalu: eddy napisał(a):

        > Harry Truman do Piusa XII
        > Szanowny Panie Pacelli.
        >
        > Jako baptysta i, jako głowa jednego z największych i
        > najpotężniej­szych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po
        > prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego
        > Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla
        > Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za
        > równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym,
        > prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do
        > Pana Pacelliego.
        >
        > Jestem przekonamy, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do
        > tych, którzy prawdziwie szukają po­koju i pracują dla niego.
        > Twórcy naszego narodu, poznawszy całą histo­rię i cechy Pańskiego
        > kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako
        > główną zasadę obowią­zująca nasz rząd, by nigdy papież nie miał
        > prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy
        > doświadczenie historii Europy i jeste­śmy pewni, że nasza
        > demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na
        > podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi
        > doktrynami i politycznymi intrygami.
        >
        > Tomasz Jefferson, jeden z naj­mądrzejszych ludzi naszego kraju,
        > powiedział jasno: Historia nie dostarczyła nam ani jednego
        > przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się
        > zachować wolność religijną . W konsekwencji Pan nie posiada
        > najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie
        > prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc
        > Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie,
        > papież Pius XI rozpoczął atak fa­szystowski, zawierając układy z
        > Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku
        > została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego
        > kraju Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w
        > książce "Faith for Living" z 1940 r.: Perfidia świata
        > chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez
        > konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem. Wówczas tylko
        > nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze
        > faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj
        > pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół.
        > Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata ­wykonywał specjalne
        > zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny
        > światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu
        > z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako
        > kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który
        > powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.
        >
        > Nie udowodni mi Pan swojej nie-wiedzy o tym, że Hitler i naziści
        > przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie
        > piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą
        > w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego
        > dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem
        > uratował swoje życie, powiedział: Trzecia Rzesza jest pierwszym
        > mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu
        > wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa .
        >
        > Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty
        > przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z
        > Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która
        > pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan
        > rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem
        > Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego,
        > konstytucyjnego państwa zgodził się uznać Pana jako mojego
        > zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu
        > amerykańskiego.
        >
        > Słowo Polskie, nr 210 (4094), z dn. 4.IX.1959 r., str. 4,
        > wydrukowało za esperanckim miesięcznikiem paryskim "Sennaciulo"
        > (nr 647) list prezydenta Stanów Zjednoczonych, Harry'ego Trumana
        > do papieża. Tekst przedrukowały Fakty i Mity z 26 maja 2000.
        > Teraz czynię to ja

        super odpowiedz.
        Ten gosciu mial 200% racje.
      • Gość: abi Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.pl / 10.2.0.* 20.03.03, 16:29
        PS.
        I dlatego, panie Pacelli, jako miłujący pokój baptysta niezadługo spuszczę na
        Japonię dwie bomby atomowe.
        Harry Truman
    • Gość: zanipokojony Re: o wojnie IP: *.compromis.pl 20.03.03, 07:21
      wojna jest zła, nie musiało do niej dojsc, ale zdajmy sobie
      sprawe co to jest terror, niech BOg ma nas w swojej opiece
      • Gość: zbigi Re: o wojnie IP: *.viaginterkom.de 20.03.03, 08:10
        Gość portalu: zanipokojony napisał(a):

        > wojna jest zła, nie musiało do niej dojsc, ale zdajmy sobie
        > sprawe co to jest terror, niech BOg ma nas w swojej opiece

        niech twoj bog ma cie w swojej opiece
        ja opiekuje sie sam soba
    • Gość: kris112 Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 20.03.03, 07:42
      Ten Pieronek to jest gość! Za to go cenie i ciesze sie ze mamy
      takich księży jak on. Wierze w jego rozsądek.
    • maretina bardzo rozwazna i madra wypowiedz/nt 20.03.03, 08:18
    • Gość: igstr Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: 212.160.156.* 20.03.03, 08:25
      Milczenie i dwujęzyczne wypowiedzi panów Pieronka i Życińskiego,
      oznaczające brak realnego wsparcia dla Jana Pawła II w jego
      działaniach, to czarna plama na współczesnej historii polskiego
      kościoła.
      • Gość: Niohe Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: *.chello.pl 20.03.03, 08:33
        Ktoś musiał powiedzieć ,tak będzie wojna bo biskup Pieronek czuje się zagrożony.
        A on ma jeszcze tyle do zrobienia byśmy zostali zbawieni.A może wyjedzie tanm
        jako kapelan.
      • Gość: Niohe Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: *.chello.pl 20.03.03, 08:43
        Ktoś musiał powiedzieć ,tak będzie wojna bo biskup Pieronek czuje się zagrożony.
        A on ma jeszcze tyle do zrobienia byśmy zostali zbawieni.A może wyjedzie tam
        jako kapelan,nie tylko polskiego batalionu.W szeregach tegoż batalionu winien
        się znależć Kwśniewski,Miller,Cimoszewicz i inni,a ich żony i córki powinny im
        towarzyszyć jako sanitariuszki.Szczególnie Jola wraz z córką,bardzo wyczulone
        na krzywdę/pomagają dzieciom-sierotom i chorym/mogłyby okazać dużo
        miłosierdzia.Będzie tam potrzebne.A i zapewne amerykanie o nim nie zapomną
        zrzucając raz bomby a drugi raz leki ,żywność.To jest ETYKA.
        • Gość: ooo! Re: Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: *.dipool.highway.telekom.at 20.03.03, 08:55
          Dzis tak niesie spiewka, ze rym do biskupa (Pieronka) nie zupa
          tu ale ...polewka.
          • Gość: pocco Re: Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: 147.214.27.* 20.03.03, 10:39
            Kochani respondenci z Ciemnogrodu, kiedyz pojmiecie ze nie
            zmierzycie rzeczywistosci swym tepym mozgiem pt plicca polonica.
    • hkreuz Biskup z rogami 20.03.03, 08:55
      Na szczęście wielu już je widzi i to bardzo wyraźnie, jeszcze brakuje tylko
      trochę, troszeczkę odwagi aby ...., ale ona się zwiększa, tzn. czas jest tego
      bliski.
    • Gość: trynia UWAGA CENZURA IP: *.chello.pl 20.03.03, 10:59
      NAPISAŁEM ZLE O WOJTYLE I MOJ KOMETARZ SIE NIE UKAZAŁ!!!!!!
      CZY MY MIESZKAMY W PANSTWIE KOSCIELNYM!!!?????
    • indris Bp Tadeusz Pieronek o wojnie 20.03.03, 11:15
      Przeczytałem z niesmakiem.
    • Gość: Kagan Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.vic.bigpond.net.au 20.03.03, 11:21
      Ten biskup to nawet jak na kleche jest wyjatkowym squrvysynem...
      Ale dobrze, ze wyjasnil, iz papiez tylko udaje, ze mowi "nie"
      wojnie, ale modli sie o nia...
      • Gość: Ł Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.ikp.pl 20.03.03, 11:45
        a skąd ty kagan możesz wiedzieć o co się modli papież?
    • Gość: K Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.ikp.pl 20.03.03, 11:44
      biskup jest mądrzejszy od papieża????
    • Gość: zb Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.03, 14:38
      Wstyd Księże Biskupie, wstyd... nie mam słów.
    • Gość: babariba olewamy białego tatkę? - TAK!!! IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 20.03.03, 16:43
      wszyscy razem, z biskupem Pieronkiem na czele :)))
    • Gość: zetb... Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.grudziadz.sdi.tpnet.pl 20.03.03, 16:46
      wojna jest straszna.jednak ustępowanie przed zbrodniarzem w
      przyszłości przynosi potworne skutki.
      Może nie byłoby IIw.św.gdyby wcześniej Francuzi nie pozwalali
      Hitlerowi urosnąć w siłę stosując zasadę "moja chata z kraja"?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka