Gość: bisnetus IP: *.dip.t-dialin.net 20.03.03, 00:03 Ten Pieronek to jednak prawdziwy ...el. Relatywistyczny Urban to peska do niego .. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: bisnetus Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.dip.t-dialin.net 20.03.03, 00:05 zamiat ...el, miało być scoorviel ... sorry ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robbie Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: 212.182.7.* 20.03.03, 00:11 Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie wypada, ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny - nie. Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bisnetus Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.dip.t-dialin.net 20.03.03, 00:19 Gość portalu: Robbie napisał(a): > Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie wypada, > ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy > się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny - nie. > Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów. Powiedzmy otwarcie. Dla Pieronka Papież nie liczy się. Dla Pieronka Chrześciaństwo nie liczy się .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wolnomijajkalisz Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.stenaline.com 20.03.03, 01:45 Gość portalu: bisnetus napisał(a): > Gość portalu: Robbie napisał(a): > > > Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie > wypada, > > ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy > > się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny - > nie. > > Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów. > > Powiedzmy otwarcie. Dla Pieronka Papież nie liczy się. Dla > Pieronka Chrześciaństwo nie liczy się .... ------------------ Nie oszukujmy się. Chrześcijaństwo = kurestwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skarabeusz Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: 213.77.7.* 20.03.03, 11:44 twoja wypowiedź świadczy o niskim poziomie wiedzy i kultury, czy nie szkoda ci czasu na takie wypociny, poświęć lepiej ten czas na naukę ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nadworny Blazen Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: 203.98.78.* 20.03.03, 15:22 Gość portalu: Wolnomijajkalisz napisał(a): > Nie oszukujmy się. Chrześcijaństwo = kurestwo. Ot, i cala swa madrosc pokazal. Durnys ty, oj durny. Modl sie do Boga, tak jak go znasz, by ci rozum wrocil. A nastepnie popatrz sie na ten swiat, bez uprzedzen i uproszczen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HaHa Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.proxy.aol.com 20.03.03, 06:20 Gość portalu: bisnetus napisał(a): (...) > > Powiedzmy otwarcie. Dla Pieronka Papież nie liczy się. Dla > Pieronka Chrześciaństwo nie liczy się .... Dla Pieronka LICZY sie wylacznie Rydzyk i jego pokretna propaganda - ten pokazuje jak robi sie najwiekksza "swietosc" dla Kosciola Katolickiego - KASE!. To jest wzor do nasladowania! - kretactwo, oszukanstwo, naciaganie naiwnych, biednych i zdezorientowanych!. Sw.Inkwizycja i Wojny Krzyzowe! - to jest to!. Stetryczaly i schorowany Papiez "gaworzy" glupoty ktorych nikt nie slucha! - Pieronek tez!. Jego Eminencja Pieronek - nasluchuje wylacznie terminow ew.nastepnych wizyt Papieza - i tylko to jest istotne!,- wtedy mozna zarobic KASE dla "biednego" polskiego Kosciola - a tylko to sie liczy!. Jakim prawem i w imie jakich racji katolicki becwal w sutannie "rozgrzesza" a´priori - wysylanie na potencjalna smierc czy kalectwo ludzi?. Z prostego wyrachowania! - USA to kraj mnogosci religijnej - a moze zgina tylko synowie rodzin wyznania zydowskiego, albo Ewangelicy? -:(. Smierdzaca, paskudna i oblesna postac Pieronka - jak cala hierarchia polskiego Kosciola Katolickiego!. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misio Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: vip:* / 192.168.3.* 20.03.03, 12:38 Poje*&^% Was zupelnie. Co Wy wypisujecie? Pieronek wypowiedzial sie bardzo rozsadnie. To jeden z niewielu ludzi w kosciele katolickim, ktory uznaje prawo do posiadania innego zdania niz Papcio. Palnijcie sie w leb bando oszolomow. To wlasnie Wy reprezentujecie ciemny i prymitywny kosciol (bo o wierze to juz dawno zapomnieliscie) spod znaku Rydzyka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: keyel Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.to.krakow.pl 20.03.03, 13:00 A myślałem, że u da mi się uniknąć takich słów ale niestety nie : Bisnetus ty PALANCIE !!!!!! Najperw naucz się czytać , potem naucz się rozumieć czyjeś słowa {to się nazywa interpretacja tekstu}, a potem dopiero zabieraj głos w jakiejkolwiek sprawie. Bp. Pieronek stwierdził tylko fakt rozdziału władzy świeckiej i władzy duchowej { ażeby Ci to PALANCIE powiedzieć prościej, bo pewnie nie rozumiesz, istnieje rozdział kościoła od państwa }. Gdyby takich jak Ty Bisnetus było więcej to pewnie takim Husajnom lub Lepperom, bo to jedna swołocz, podlegała by już połowa Świata , a druga trzęsła by się ze strachu. Bisnetus sp...laj{ to słowo też dostosowuje do Twojej osoby} na Białoruś tam Łukaszenka się Tobą zaopiekuje........ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grinch Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie... IP: 129.81.192.* 20.03.03, 00:59 Gość portalu: Robbie napisał(a): > Krętactwo!!! Papież nie usprawiedliwi wojny, bo mu nie wypada, > ale tej wojnie "ktoś MUSI powiedzieć "tak"". ONZ - nie liczy > się, komisja Blixa - nie, Niemcy, Francja, Rosja, Chiny - nie. > Pieronek powiada TAK. Niech zabijają muzułmanów. ======================================================================= Z Bozym przyzwoleniem... P.S. Pan Bp. Pieronek nie po raz pierwszy wypowiada sie w sposob wielce pokretny! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NIE, NIE, NIE! HAŃBA! Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.milwaukee.k12.wi.us 20.03.03, 16:36 WSTYD, HAŃBA I ZAKŁAMANIE! Nie ma innych słow, aby ocenić wypowiedz Bp Tadeusza Pieronka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NIE, NIE, NIE! Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie.TAK, TAK, TAK!!! IP: *.milwaukee.k12.wi.us 20.03.03, 16:38 WSTYD, HAŃBA I ZAKŁAMANIE! Nie ma innych słow, aby ocenić wypowiedz Bp Tadeusza Pieronka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ge Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.ed.shawcable.net 20.03.03, 00:19 A kto to jest ten pan Bp Tadeusz Pieronek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Basia Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.dial.tor1.sprint-canada.net 20.03.03, 00:32 Slyszalam ,ze ten biskup nie jest dobrym czlowiekiem , ale teraz okazuje sie ,ze to jest kanalia . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Bp Tadeusz Pieronek o wojnie a świnia o perłach. IP: *.stenaline.com 20.03.03, 00:56 Odpowiedz Link Zgłoś
krzys1231 Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie 20.03.03, 01:13 > Slyszalam ,ze ten biskup nie jest dobrym czlowiekiem A gdzie to slyszalas? W Radiu M.? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bee Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.tor.pathcom.com 20.03.03, 01:35 taki ich bog jak i sludzy jego,maryja ,jezus,cala ich trojka,i duch i caly pojebany kosciol nie tylko katolicki(z piorunami,katechetami pederastami wziety . dodac wiekszosc politykow,walesow i prezydentow.chuj z nimi oto slowo boze.aleluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skarabeusz Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: 213.77.7.* 20.03.03, 11:59 Człowieku widać, że masz uraz do ludzi, życia i świata, twoje myśli i usta wypełnione są błotem. Wymagasz specjalnej opieki lekarskiej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Bp Tadeusz Pieronek o wojnie, Koorwa o cnocie. IP: *.stenaline.com 20.03.03, 02:09 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.nycap.rr.com 20.03.03, 02:37 ten piorunek to durny wyszkolony purporowy klecha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.stenaline.com 20.03.03, 02:40 Gość portalu: jan napisał(a): > ten piorunek to durny wyszkolony purporowy klecha ----------------- Proponuję formułę: ten piorunek to durny niedouczony purpurowy klecha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pol Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 20.03.03, 03:07 Gość portalu: Palnick napisał(a): > Gość portalu: jan napisał(a): > > > ten piorunek to durny wyszkolony purporowy klecha > ----------------- > Proponuję formułę: > ten piorunek to durny niedouczony purpurowy klecha pol Pieronek musi w try miga(czyt. pieronem) wracac do swoich, bo w przeciwnym zostanie calkowicie wyautowany.Nawet jego obecna posada rektora czegos tam bedzie zagrozona.A o co pytac wikarego? pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vinia Boze, ty slyszysz i nie piorunujesz???????!! IP: *.nv.nv.cox.net 20.03.03, 03:05 kiedy takie Pieronki wypowiadaja sie za ludobojstwem. Dno koscielne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Re: Boze, ty slyszysz i nie piorunujesz???????!! IP: *.stenaline.com 20.03.03, 03:08 Gość portalu: Vinia napisał(a): > kiedy takie Pieronki wypowiadaja sie za ludobojstwem. Dno > koscielne! ------------------ Jak może cokolwiek słyszeć coś co nie istnieje? Dowodów w historii jest zanaddto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jasiek Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: 63.238.109.* 20.03.03, 03:31 Jesli to jest rzeczywiscie opinia bpa Pieronka, to ja nie moge w to uwierzyc. Wojna moze byc moralnie usprawiedliwiona, ale nie ta wojna. Tu nie ma zadnego zagrozenia ze strony Iraku dla Ameryki ani Polski. Sa inne, pokojowe srodki aby osiagnac ten sam cel. Nie zginie przy tym zaden czlowiek. Nie zabijaj, o tym mowi papiez. To co planuje Busz w Iraku, to nic innego jak morderstwo z premedytacja. Dlatego cywilizowany swiat daje temu odpor w masowych manifestacjach. Biskup Pieronek, biskup tego samego kosciola co Papiez, jest innego zdania. Czytajac jego wypowiedz mam wrazenie, ze tak naprawde, to Papiez tez jest za wojna, tylko mu nie wypada o tym mowic. Rydzyk manipuluje wypowiedziami Papieza, ale Pieronek mu nie ustepuje. jasiek z Kentucky Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.stenaline.com 20.03.03, 03:34 Gość portalu: jasiek napisał(a): > Jesli to jest rzeczywiscie opinia bpa Pieronka, to ja nie moge w > to uwierzyc. Wojna moze byc moralnie usprawiedliwiona, ale nie > ta wojna. Tu nie ma zadnego zagrozenia ze strony Iraku dla > Ameryki ani Polski. Sa inne, pokojowe srodki aby osiagnac ten > sam cel. Nie zginie przy tym zaden czlowiek. Nie zabijaj, o tym > mowi papiez. To co planuje Busz w Iraku, to nic innego jak > morderstwo z premedytacja. Dlatego cywilizowany swiat daje temu > odpor w masowych manifestacjach. Biskup Pieronek, biskup tego > samego kosciola co Papiez, jest innego zdania. Czytajac jego > wypowiedz mam wrazenie, ze tak naprawde, to Papiez tez jest za > wojna, tylko mu nie wypada o tym mowic. Rydzyk manipuluje > wypowiedziami Papieza, ale Pieronek mu nie ustepuje. > jasiek z Kentucky ------------------ Słuszny wniosek. JP II jest za wojną ale mu nie wypada. Dlatego stosuje te swoje zakłamane chwyty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: neo Pieronek umywa ręce.... IP: *.chello.pl 20.03.03, 03:46 Pieronek postępuje ewangelicznie... tzn. posługuje się przykładem z ewangelii... poncjusza piłata... bogu do boskie oczywiście ... czujemy współczucie... ale imperium musi przecie panować... gdybym spotkał dziś pieronka (moralnego łajdaka) splunąłbym mu w tę jego śmierdzącą gębę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Re: Pieronek umywa ręce.... IP: *.stenaline.com 20.03.03, 03:48 Gość portalu: neo napisał(a): > Pieronek postępuje ewangelicznie... tzn. posługuje się > przykładem z ewangelii... poncjusza piłata... bogu do boskie > oczywiście ... czujemy współczucie... ale imperium musi przecie > panować... > gdybym spotkał dziś pieronka (moralnego łajdaka) splunąłbym mu > w tę jego śmierdzącą gębę =============== Szkoda śliny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol w. tylko w papiezowie IP: *.sympatico.ca 20.03.03, 03:58 (niegdys polska) panstwowa agencja prasowa roznosi w swiat za frajer wypociny funkcjonariusza kultu zydowki z bekartem. gdzie jest inny europejski kraj, gdzie rozglasza sie takie deklaracje ? peryferia, zawsze peryferia europy. czy w brukseli zdaja sobie sprawe ze papiezow bedzie nowym koniem trojanskim zabobonu, glupoty i katolickiej nienawisci ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wolnomijajkalisz Re: tylko w papiezowie IP: *.stenaline.com 20.03.03, 04:06 Gość portalu: karol w. napisał(a): > (niegdys polska) panstwowa agencja prasowa roznosi w swiat za > frajer wypociny funkcjonariusza kultu zydowki z bekartem. > > gdzie jest inny europejski kraj, gdzie rozglasza sie takie > deklaracje ? peryferia, zawsze peryferia europy. > > czy w brukseli zdaja sobie sprawe ze papiezow bedzie nowym > koniem trojanskim zabobonu, glupoty i katolickiej nienawisci ? ------------------- Oni nic o katolandzie nie wiedzą. To co słyszą wydaje im się, że nie może być prawdą. Niedługo się obudzą. Za późno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asgard Re: tylko w papiezowie IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 20.03.03, 05:41 nic nie rozumiecie - jad wam wyzarl resztki mozgu, przeczytajcie 20 razy co powiedzial Pieronek moze co 20 z Was zrozumie...... Szczekacie i szczekacie, niech Bog wam wybaczy ignoranci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: go USA Re: tylko w papiezowie IP: *.ryd.student.liu.se 20.03.03, 10:43 No nareszcie jakas sensowna wypowiedz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eddy Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.eu.org / 192.168.0.* 20.03.03, 06:15 Fryderyk Nietzsche Deus decit "Potępiam chrześcijaństwo, podnoszę przeciw Kościołowi chrześcijańskiemu najstraszniejsze ze wszystkich oskarżeń, jakie kiedykolwiek wyszły z ust oskarżyciela. Jest on w najwyższym stopniu skorumpowany... z każdej wartości uczynił jej przeciwieństwo, z każdej prawdy kłamstwo, z każdej prawości nikczemność duszy... Nazywam chrześcijaństwo jednym wielkim przekleństwem, jednym wielkim wewnętrznym zepsuciem, jednym wielkim instynktem zemsty, dla którego żaden środek nie jest dostatecznie trujący, podstępny, mały - nazywam je jedną, nie dającą się zmyć plamą na honorze ludzkości..." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eddy Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.eu.org / 192.168.0.* 20.03.03, 07:13 Harry Truman do Piusa XII Szanowny Panie Pacelli. Jako baptysta i, jako głowa jednego z największych i najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do Pana Pacelliego. Jestem przekonamy, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako główną zasadę obowiązująca nasz rząd, by nigdy papież nie miał prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi doktrynami i politycznymi intrygami. Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, powiedział jasno: Historia nie dostarczyła nam ani jednego przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się zachować wolność religijną . W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego kraju Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w książce "Faith for Living" z 1940 r.: Perfidia świata chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem. Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata wykonywał specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r. Nie udowodni mi Pan swojej nie-wiedzy o tym, że Hitler i naziści przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratował swoje życie, powiedział: Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa . Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego państwa zgodził się uznać Pana jako mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykańskiego. Słowo Polskie, nr 210 (4094), z dn. 4.IX.1959 r., str. 4, wydrukowało za esperanckim miesięcznikiem paryskim "Sennaciulo" (nr 647) list prezydenta Stanów Zjednoczonych, Harry'ego Trumana do papieża. Tekst przedrukowały Fakty i Mity z 26 maja 2000. Teraz czynię to ja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbigi Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.viaginterkom.de 20.03.03, 08:12 Gość portalu: eddy napisał(a): > Harry Truman do Piusa XII > Szanowny Panie Pacelli. > > Jako baptysta i, jako głowa jednego z największych i > najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po > prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego > Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla > Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za > równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, > prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do > Pana Pacelliego. > > Jestem przekonamy, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do > tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. > Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego > kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako > główną zasadę obowiązująca nasz rząd, by nigdy papież nie miał > prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy > doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza > demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na > podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi > doktrynami i politycznymi intrygami. > > Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, > powiedział jasno: Historia nie dostarczyła nam ani jednego > przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się > zachować wolność religijną . W konsekwencji Pan nie posiada > najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie > prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc > Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, > papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z > Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku > została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego > kraju Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w > książce "Faith for Living" z 1940 r.: Perfidia świata > chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez > konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem. Wówczas tylko > nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze > faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj > pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. > Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata wykonywał specjalne > zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny > światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu > z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako > kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który > powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r. > > Nie udowodni mi Pan swojej nie-wiedzy o tym, że Hitler i naziści > przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie > piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą > w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego > dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem > uratował swoje życie, powiedział: Trzecia Rzesza jest pierwszym > mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu > wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa . > > Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty > przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z > Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która > pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan > rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem > Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, > konstytucyjnego państwa zgodził się uznać Pana jako mojego > zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu > amerykańskiego. > > Słowo Polskie, nr 210 (4094), z dn. 4.IX.1959 r., str. 4, > wydrukowało za esperanckim miesięcznikiem paryskim "Sennaciulo" > (nr 647) list prezydenta Stanów Zjednoczonych, Harry'ego Trumana > do papieża. Tekst przedrukowały Fakty i Mity z 26 maja 2000. > Teraz czynię to ja super odpowiedz. Ten gosciu mial 200% racje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abi Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.pl / 10.2.0.* 20.03.03, 16:29 PS. I dlatego, panie Pacelli, jako miłujący pokój baptysta niezadługo spuszczę na Japonię dwie bomby atomowe. Harry Truman Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zanipokojony Re: o wojnie IP: *.compromis.pl 20.03.03, 07:21 wojna jest zła, nie musiało do niej dojsc, ale zdajmy sobie sprawe co to jest terror, niech BOg ma nas w swojej opiece Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbigi Re: o wojnie IP: *.viaginterkom.de 20.03.03, 08:10 Gość portalu: zanipokojony napisał(a): > wojna jest zła, nie musiało do niej dojsc, ale zdajmy sobie > sprawe co to jest terror, niech BOg ma nas w swojej opiece niech twoj bog ma cie w swojej opiece ja opiekuje sie sam soba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kris112 Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 20.03.03, 07:42 Ten Pieronek to jest gość! Za to go cenie i ciesze sie ze mamy takich księży jak on. Wierze w jego rozsądek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: igstr Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: 212.160.156.* 20.03.03, 08:25 Milczenie i dwujęzyczne wypowiedzi panów Pieronka i Życińskiego, oznaczające brak realnego wsparcia dla Jana Pawła II w jego działaniach, to czarna plama na współczesnej historii polskiego kościoła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niohe Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: *.chello.pl 20.03.03, 08:33 Ktoś musiał powiedzieć ,tak będzie wojna bo biskup Pieronek czuje się zagrożony. A on ma jeszcze tyle do zrobienia byśmy zostali zbawieni.A może wyjedzie tanm jako kapelan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niohe Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: *.chello.pl 20.03.03, 08:43 Ktoś musiał powiedzieć ,tak będzie wojna bo biskup Pieronek czuje się zagrożony. A on ma jeszcze tyle do zrobienia byśmy zostali zbawieni.A może wyjedzie tam jako kapelan,nie tylko polskiego batalionu.W szeregach tegoż batalionu winien się znależć Kwśniewski,Miller,Cimoszewicz i inni,a ich żony i córki powinny im towarzyszyć jako sanitariuszki.Szczególnie Jola wraz z córką,bardzo wyczulone na krzywdę/pomagają dzieciom-sierotom i chorym/mogłyby okazać dużo miłosierdzia.Będzie tam potrzebne.A i zapewne amerykanie o nim nie zapomną zrzucając raz bomby a drugi raz leki ,żywność.To jest ETYKA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ooo! Re: Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: *.dipool.highway.telekom.at 20.03.03, 08:55 Dzis tak niesie spiewka, ze rym do biskupa (Pieronka) nie zupa tu ale ...polewka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocco Re: Etyk-PIERONEK za WYPRAWĄ KRZYŻOWĄ IP: 147.214.27.* 20.03.03, 10:39 Kochani respondenci z Ciemnogrodu, kiedyz pojmiecie ze nie zmierzycie rzeczywistosci swym tepym mozgiem pt plicca polonica. Odpowiedz Link Zgłoś
hkreuz Biskup z rogami 20.03.03, 08:55 Na szczęście wielu już je widzi i to bardzo wyraźnie, jeszcze brakuje tylko trochę, troszeczkę odwagi aby ...., ale ona się zwiększa, tzn. czas jest tego bliski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trynia UWAGA CENZURA IP: *.chello.pl 20.03.03, 10:59 NAPISAŁEM ZLE O WOJTYLE I MOJ KOMETARZ SIE NIE UKAZAŁ!!!!!! CZY MY MIESZKAMY W PANSTWIE KOSCIELNYM!!!????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.vic.bigpond.net.au 20.03.03, 11:21 Ten biskup to nawet jak na kleche jest wyjatkowym squrvysynem... Ale dobrze, ze wyjasnil, iz papiez tylko udaje, ze mowi "nie" wojnie, ale modli sie o nia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ł Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.ikp.pl 20.03.03, 11:45 a skąd ty kagan możesz wiedzieć o co się modli papież? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.ikp.pl 20.03.03, 11:44 biskup jest mądrzejszy od papieża???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zb Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.03, 14:38 Wstyd Księże Biskupie, wstyd... nie mam słów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: babariba olewamy białego tatkę? - TAK!!! IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 20.03.03, 16:43 wszyscy razem, z biskupem Pieronkiem na czele :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zetb... Re: Bp Tadeusz Pieronek o wojnie IP: *.grudziadz.sdi.tpnet.pl 20.03.03, 16:46 wojna jest straszna.jednak ustępowanie przed zbrodniarzem w przyszłości przynosi potworne skutki. Może nie byłoby IIw.św.gdyby wcześniej Francuzi nie pozwalali Hitlerowi urosnąć w siłę stosując zasadę "moja chata z kraja"? Odpowiedz Link Zgłoś