Gość: antykaczor IP: *.acn.waw.pl 16.06.05, 23:19 No i gdzie teraz kulturalnie nad Wisłą browaru się napić?????????? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
szczesny.pawel Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta 16.06.05, 23:30 tyle kasiory umoczyli w budowe tego tunelu, to i tereny nad nim bedą teraz drogie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktoglupijest i bardzo dobrze! IP: *.chello.pl 17.06.05, 09:55 No rzeczywiście bar z taką "piękną" tradycją starej praskiej mordowni. Zmontowany z pordzewiałej blachy niczym smażalnia ryb w porcie rybackim. Jakże ten "lokal" był piekny, urokliwy...Profesorowie i bezrobotni...- na pewno mieli wiele wspólnych tematów...Szczerze mówiac to nie widziałem tam tłumów profesorów schodzących skarpą z kampusu UW aby napić się piwska z 5 zeta z żulami w śmierdzącej budzie...Autorka artykułu troche przesadza z tymi profesorami, to że jeden czy dwóch raz tam skoczyło na piwo to chyba nie znaczy że jest to jakąś reguła czy tradycją...co do studentów to się zgodzę, dla nich liczy się kasa więc tanie piwo można kupić, tym bardziej że można je wziąść w kubeczku i pójśc nad Wisłę bo siedzenie w tym smrodzie w środku Rybitwy do przyjemności nie należało....Jeśli profesorowie UW (bo mniemam że o tych chodziło) lubią takie miejsca jak rybitwa, to przepraszam...ale skończę moją edukację na magistrze. Moim zdaniem artykuł jest przesadnie pochlebny o tym barze, naprawde nie ma się czym zachwycać...To była tandetna buda bez wentylacji- żadnego w tym nie było uroku ani tym bardziej polotu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: i bardzo dobrze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.05, 10:32 Lepiej już wyjedź z tego miasta do swej wiochy i nieopowiadaj głupstw A rób sobie magistra u siebie a nie w moim mieście Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berg Re: i bardzo dobrze! IP: 83.238.99.* 17.06.05, 10:53 nie musisz chodzić do takich miejsc i psuć atmosferę. tu bywali różni ludzie, widywałem żigolowatych queer-japiszonów (jak chcesz to takich więcej spotkasz w Igiełce, Nitce i Cipce na pl. 3 Krzyży), ludzi normalnych i wym. w artykule. Była to snobistyczna odskocznia od identycznych lokali, wśród których możesz sobie wybierać do woli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bywalec Re: i bardzo dobrze! IP: 195.85.249.* 17.06.05, 14:02 Ale najwyraźniej nie było Cię tam pajacu, bo piwo kosztuje 3.80 PLN, bananie. Odpowiedz Link Zgłoś
pavelko1 Re: i bardzo dobrze! 19.06.05, 10:06 Zalezy dla kogo. Nie kazdy lubi knajpy gdzie sie lazi z krawatem jak jakis popieprzony filozof jak Ty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Banach44 Re: i bardzo dobrze! IP: *.acn.waw.pl 30.06.05, 18:24 Podobno żyjemy w demokratycznym państwie prawa. Pdobno, bo jak się okazuje ktoś może sobie wymyślić jakiś idotyzm w stylu tego, że czynsze za lokale nad Wisłą powinny być takie jak na starówce. Co za debil na to wpadł?? Prawdopodobnie gdyby przeprowadzono akcję zbierania podpisów pod ocaleniem Rybitwy i tak nikt nie zwróciłby na to uwagi. Bądźmy szczerzy urzędnicy schodzą już nawet nie na psy ale niżej. Ja jestem przyjezdny. Nigdy w Rybitwie nie byłem. Zastanawiam się tylko jak można pozwolić na zamknięcie lokalu z taką tradycją. Klientom Rybitwy zostaje zaopatrzyć się w browarek w sklepie i pod obsrane jelenie na BUW. Jak miasto ma się rozwijać kiedy zamyka się wiekowe knajpy a stawia jelenie. Te zwierzątka obesrane powinny nosić imię urzędników mista stołecznego. Krew mnie zalewa jak się czyta takie rzeczy. Gdzie ja żyje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GOŚĆ Re: i bardzo dobrze! IP: *.pawlacz.com 30.06.05, 18:32 To spadaj śwoku,buraku nz swoją wiochę i przestań pie..ć głupoty.Takie miejsca też mają swój urok,ale ty chamie przyjezdny tego nie pojmujesz.WYPAD!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lfdlksd Re: i bardzo dobrze! IP: *.local.pl / 80.51.198.* 01.07.05, 01:01 Jak widać z tego tekstu i magistry tam bywali hłe hłe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek I to jest to osławione stawanie frontem do rzeki? IP: *.aster.pl 17.06.05, 00:38 To samo zrobiono z ogródkami nad Wisłą, a przy BUWie są jakieś obsrane tandetne Jelenie, ot cały wkład miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.06.05, 08:01 No nareszcie. Won z tymi obskurnymi budami piwnymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berg Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: 83.238.99.* 17.06.05, 10:46 Masz powód do zadowolenia tandeciarzu. Lecz nie każdy musi być uszczęśliwiany pączkującymi kebabami i kolejnymi pijalniami kawy i kakao określanego jako "gorąca czekolada". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yaris Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.05, 10:55 ludzie, którzy cieszą się z zamknięcia "Teresy" (bo tak w mojej nomenklaturze nazywaliśmy ten lokal) w większości tam nie byli, nie posiedzieli, nie wchłoneli autentycznego klimatu tego miejsca. Pewnie przechodząc obok zauważyli tylko brudna budę, ale dla nas bywaców to kolejne miejsce kultowe znikające z mapy naszego miasta. Byłem w dniu kiedy zamykano lokal, piwo z puszki nie smakuje tak samo...... straszna stypa smutek koniec Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berg Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: 83.238.99.* 17.06.05, 11:00 w końcu ktoś normalny. poprzednie pisały chyba te ku..połcie z ZTP... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esteta Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.acn.waw.pl 17.06.05, 11:22 > ludzie, którzy cieszą się z zamknięcia "Teresy" (bo tak w mojej nomenklaturze > nazywaliśmy ten lokal) w większości tam nie byli, nie posiedzieli, nie > wchłoneli autentycznego klimatu tego miejsca. Pewnie przechodząc obok zauważyli > tylko brudna budę Trafiłeś w sedno. I całe szczęście, że ta brudna buda znika. I to JEST brudna buda, co nawet widzą jej zwolennicy, a nie "budka", czy "kultowa budka". Czy pani Anna brała szlify w Superexpressie? Odpowiedz Link Zgłoś
japolak Pustynia nad Wisłą 17.06.05, 12:29 W Krakowie, pod Wawelem na Wiśle ustawiane są kolejne barki - restauracje i bary. Obok tych, działających na brzegach. Warszawa likwiduje, co może. Jakiś czas temu była akcja, by zakazać w wiślanych barach sprzedaży szaszłyków i frytek - bo nie miały przyłączy wody i kanalizacji. Za stanu wojennego walczono z wódą - tu z zakąską, zamiast ulepszać infrastrukturę. Dlatego nie mamy takich bulwarów jak Paryź i każde średniej wielkości nawet miasto w Europie, nad jakąś rzeką. W czeskiej Pradze ukrzyżowano by chetnego choćby do zmiany nazwy gospody, np. zamiast "u zlateho lwa" na McDonalda. W Warszawie miejscami historycznymi, które mogłyby podlegać ochronie, były takie knajpy jak "Kameralna" (Janek Himilsbach i inni) - dziś restauracja japońska i salon sprzętu elektronicznego, "Złota Kaczka" - chyba meble, "Karczma Warszawska" - zamknięty dziś jakiś sklep,"Lajkonik" itd. Niedługo zamiast Bliklego i Bazarnika na Nowym Świecie będą kolejne fast-foody, w kawiarni "Czytelnika" na Wiejskiej salon samochodowy. Nie tylko coś umiera - a co dostajemy zamiast tego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SLAVO Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.05, 17:00 I bardzo dobrze!Już dawno powinni zamknąć ten syf!Sposób w jaki serwowano jedzenie,podawano piwo i myto szklanki(o zgrozo:dwoma palcami brzeg szklanki!) urągał wszelkim normom (nawet socjalistycznym!!!)Powinni postawić jakiś ładny lokal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bywalec Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.elartnet.pl / 62.233.208.* 17.06.05, 17:15 A kto Ci kazał tam chodzić pałko? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slavo Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.05, 14:59 Bo nikt tego nie może mi zabronić!Po drugie nie przypuszczałem,że jest to lokal dla "takich",którym jest bez różnicy co piją i w czym piją!A jeśli chcesz kogoś obrazić,to "pałko" pisz po przecinku, DURNIU!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Orz Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.devs.futuro.pl 08.07.05, 06:37 Ach tak :) Ty za pewne w domu piwo z nocnika pijesz, którego mama w zmywarce myje, bo ręką i gąbką to nie higieniczne :] Może czas najwyższy zaopatrzeć się w rękawiczki gumowe, bo jeszcze syfa w autobusie złapiesz? Boshe.. Że tacy sie rodzą, a nie sieje się ich 0_o Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RAFAL Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 10:07 W SUMIE TO MORZEMY PODZIEKOWAĆ ZTP SAMI LUDZI ZMUSZAJĄ DO LIKWIDACJI JAK MOZNA TU INWESTOWAC SKORO LEDWO STARCZA NA OPLATY. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Rybitwa nad tunelem Wisłostrady zamknięta IP: *.biol.sc.edu 30.06.05, 23:31 Szkoda, ze zamkneli Rybitwe. Pamietam, ze ostatnio bylem tam gdy dostalem stypendium FNP dla mlodych naukowcow. No coz, jakos lepiej sie tam czulem niz na Zamku Krolewskim. To byla naprawde fajna knajpka a Pani Teresa byla normalnym czlowiekiem. Zadnego pozerstwa. To byla jedna z niewielu knajp w Warszawie, do ktorych warto bylo przyjsc. A teraz co; wsciekle paczki nam zostana? Odpowiedz Link Zgłoś