• madohora Re: Powitania 10.10.08, 11:17
      Witom cie Bronek
      W pochmurny dzionek
    • broneknotgeld Re: Powitania 15.10.08, 13:02
      Czy to prowda że jak środa
      to na świecie mo być zgoda?
      Dziyń Papieski jutro przeca
      Czy z polskego yno neca?
    • broneknotgeld Re: Powitania 17.10.08, 08:55
      Toż i piontek - chnet sobota
      Już niy tropi fest robota
      Trza pomyśleć w co sie bawić
      Duszy tyż radości sprawić

      W weekynd lekci leci życie
      Niy łod dzisioj ło tym wiycie
      Lekci nawet sie rymuje
      I szczyńśliwszym czowiek czuje.
    • broneknotgeld Re: Powitania 18.10.08, 08:01
      Toż - dziyń dobry - przi sobocie
      Chyńć do spanio jeszcze mocie?
      Jo na Wiyrek se wybiyrom
      Mom dziyń wolny choć potyrom.
    • broneknotgeld Re: Powitania 19.10.08, 16:29
      Hej - w niydziela pojaśniało
      Richtig gryfnie - tak być miało
      Blyszczy słonko podzimowe
      Toż raduje se niym czowiek.
    • broneknotgeld Re: Powitania 23.10.08, 09:25
      Coś popsuła sie pogoda
      Ech, babiego lata szkoda
      Dyć dlo duszy gorki rym
      Jako słonko - jo to wiym.
    • broneknotgeld Re: Powitania 26.10.08, 11:08
      Blyszczy słonko przi niydzieli
      Tref nom tako szczyńście ścieli
      Toż radować sie tym trzeba
      Jest na ziymi konsek Nieba.
    • broneknotgeld Re: Powitania 08.11.08, 13:56
      Na podzim

      Podzim ciyngym gryfny momy
      Z rana mgłami szczodrze darzy
      W liściu gyry utoplomy
      Czy czas godow już sie marzy?

      -
    • broneknotgeld Re: Powitania 10.11.08, 10:15
      Jak to dobrze wolne mieć
      Niy jak zowdy - yno chcieć
      Ze pyńdziałkym se raduja
      Skuli tego coś zrymuja.

      Pozdrowiom ze stolicy ślonski fraszki.
    • broneknotgeld Re: Powitania 11.11.08, 09:33
      Wtorek zdo sie jak niydziela
      Szrajbna ło tym małowiela
      Dziewiyńdziesiont lot po wojnie
      Świyntujymy dyć spokojnie

      Na nic bal co we Warszawie
      Kaj łostuda ło to prawie
      Prymiyr w porze z prezydyntym
      Pokazujom polske piynty

      Ech - se ciesza słonkym z rana!
      I dniym wolnym - toż "łoj dana"!
      Życiym swojim tu w pokoju
      Trombkom co niy wróży boju

      Trza pamiyntać ło ofiarach
      Koniec wojny niesie wiara
      Na szczyńśliwe nowe życie
      Tym se cieszyć idzie - wiycie.
    • broneknotgeld Re: Powitania 13.11.08, 08:33
      Choć pochmurno fest na dworze
      Jo Wom godom tu - Szczyńść Boże.
    • broneknotgeld Re: Powitania 14.11.08, 09:15
      We piontek

      Piontek już richtig listopadowy
      Kto kuknie na dwor tyż tako powiy
      Dyć niy trza tropić se nom pogodom
      Słonko we duszy - tako Wom godom
      Mo tyn kerego cieszom durś rymy
      W stolicy fraszki ślonski to wiymy.
    • broneknotgeld Re: Powitania 15.11.08, 09:45
      Co mom godać przi sobocie?
      Trza zapomnieć ło robocie?
      Prawie dzisioj jo mom fraj
      Bogbych szkryfnońć coś dlo jaj
      Choć skiż tego tyż rymuja
      Dzisioj szczyńścio Wom winszuja
      I nadzieji we potrzebie
      -To bajlagom jest na chlebie.
    • broneknotgeld Re: Powitania 16.11.08, 11:22
      We ta niydziela listopadowo
      Niychej se jaśni na dworze zdowo
      Pogoda ducha w portal rym niesie
      I pszoć bliźniymu niy yno chce sie.
    • broneknotgeld Re: Powitania 18.11.08, 17:25
      Wtorek mrozym śmioł postrachać
      Zmarzły rano w halbkach gyry
      Po połedniu trza se lachać
      I łotworzyć flaszka z biyrym.
    • broneknotgeld Re: Powitania 19.11.08, 16:24
      Kajsik zima se już budzi
      Przeca rymow niy wystudzi
      Choć by prziszło przi ty środzie
      Kloźdać z niymi i po lodzie.
    • broneknotgeld Re: Powitania 22.11.08, 14:36
      Ździybko na dworze terozki bioło
      Dyć czy skiż tego bardzi wesoło?
      Prziroda tako znak przeca dowo
      Że już ze śnika zima nom wstowo.
    • broneknotgeld Re: Powitania 23.11.08, 21:04
      We ta noc bioło
      Witom wesoło.
    • broneknotgeld Re: Powitania 24.11.08, 17:06
      W pyńdziałek pozdrowiom
      Piyrszy co zimowy?
      Rymy radość sprowiom
      Ktosik tako powiy.
    • broneknotgeld Re: Powitania 01.12.08, 11:19
      Sie zaczyno grudziyń prawie
      Kolyndami i Adwyntym
      Możno spotko Wos na jawie
      Nawet tyn Mikołoj Świynty

      Do Dzieciontka brif piszecie?
      Spełnio wszysko ze Godami
      Zdrowio, szczyńścio - jako chcecie
      Niych łobsypie gyszynkami.
    • broneknotgeld Re: Powitania 04.12.08, 10:45
      Witom Wos rymowo
      No i barborkowo.
    • broneknotgeld Re: Powitania 08.12.08, 12:01
      Drapko rochtig tyn czas leci
      Zaś pyndziałek se nom kleci.
    • broneknotgeld Re: Powitania 10.12.08, 09:00
      Witom sie przi środzie
      Czy bydzie po wodzie?
    • broneknotgeld Re: Powitania 12.12.08, 16:03
      "Jak po łogyń" żech tu wloz
      Dyć se witom piyrszy roz
      Kukna jeszcze poźno w nocy
      Niym we śniku zamkna łocy.
    • broneknotgeld Re: Powitania 14.12.08, 19:20
      W końcu żech już po robocie
      Toż na forum szukom pociech.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka