broneknotgeld Re: Powitania 15.10.08, 13:02 Czy to prowda że jak środa to na świecie mo być zgoda? Dziyń Papieski jutro przeca Czy z polskego yno neca? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 17.10.08, 08:55 Toż i piontek - chnet sobota Już niy tropi fest robota Trza pomyśleć w co sie bawić Duszy tyż radości sprawić W weekynd lekci leci życie Niy łod dzisioj ło tym wiycie Lekci nawet sie rymuje I szczyńśliwszym czowiek czuje. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 18.10.08, 08:01 Toż - dziyń dobry - przi sobocie Chyńć do spanio jeszcze mocie? Jo na Wiyrek se wybiyrom Mom dziyń wolny choć potyrom. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 19.10.08, 16:29 Hej - w niydziela pojaśniało Richtig gryfnie - tak być miało Blyszczy słonko podzimowe Toż raduje se niym czowiek. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 23.10.08, 09:25 Coś popsuła sie pogoda Ech, babiego lata szkoda Dyć dlo duszy gorki rym Jako słonko - jo to wiym. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 26.10.08, 11:08 Blyszczy słonko przi niydzieli Tref nom tako szczyńście ścieli Toż radować sie tym trzeba Jest na ziymi konsek Nieba. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 08.11.08, 13:56 Na podzim Podzim ciyngym gryfny momy Z rana mgłami szczodrze darzy W liściu gyry utoplomy Czy czas godow już sie marzy? - Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 10.11.08, 10:15 Jak to dobrze wolne mieć Niy jak zowdy - yno chcieć Ze pyńdziałkym se raduja Skuli tego coś zrymuja. Pozdrowiom ze stolicy ślonski fraszki. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 11.11.08, 09:33 Wtorek zdo sie jak niydziela Szrajbna ło tym małowiela Dziewiyńdziesiont lot po wojnie Świyntujymy dyć spokojnie Na nic bal co we Warszawie Kaj łostuda ło to prawie Prymiyr w porze z prezydyntym Pokazujom polske piynty Ech - se ciesza słonkym z rana! I dniym wolnym - toż "łoj dana"! Życiym swojim tu w pokoju Trombkom co niy wróży boju Trza pamiyntać ło ofiarach Koniec wojny niesie wiara Na szczyńśliwe nowe życie Tym se cieszyć idzie - wiycie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 13.11.08, 08:33 Choć pochmurno fest na dworze Jo Wom godom tu - Szczyńść Boże. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 14.11.08, 09:15 We piontek Piontek już richtig listopadowy Kto kuknie na dwor tyż tako powiy Dyć niy trza tropić se nom pogodom Słonko we duszy - tako Wom godom Mo tyn kerego cieszom durś rymy W stolicy fraszki ślonski to wiymy. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 15.11.08, 09:45 Co mom godać przi sobocie? Trza zapomnieć ło robocie? Prawie dzisioj jo mom fraj Bogbych szkryfnońć coś dlo jaj Choć skiż tego tyż rymuja Dzisioj szczyńścio Wom winszuja I nadzieji we potrzebie -To bajlagom jest na chlebie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 16.11.08, 11:22 We ta niydziela listopadowo Niychej se jaśni na dworze zdowo Pogoda ducha w portal rym niesie I pszoć bliźniymu niy yno chce sie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 18.11.08, 17:25 Wtorek mrozym śmioł postrachać Zmarzły rano w halbkach gyry Po połedniu trza se lachać I łotworzyć flaszka z biyrym. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 19.11.08, 16:24 Kajsik zima se już budzi Przeca rymow niy wystudzi Choć by prziszło przi ty środzie Kloźdać z niymi i po lodzie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 22.11.08, 14:36 Ździybko na dworze terozki bioło Dyć czy skiż tego bardzi wesoło? Prziroda tako znak przeca dowo Że już ze śnika zima nom wstowo. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 24.11.08, 17:06 W pyńdziałek pozdrowiom Piyrszy co zimowy? Rymy radość sprowiom Ktosik tako powiy. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 01.12.08, 11:19 Sie zaczyno grudziyń prawie Kolyndami i Adwyntym Możno spotko Wos na jawie Nawet tyn Mikołoj Świynty Do Dzieciontka brif piszecie? Spełnio wszysko ze Godami Zdrowio, szczyńścio - jako chcecie Niych łobsypie gyszynkami. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 08.12.08, 12:01 Drapko rochtig tyn czas leci Zaś pyndziałek se nom kleci. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 10.12.08, 09:00 Witom sie przi środzie Czy bydzie po wodzie? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 12.12.08, 16:03 "Jak po łogyń" żech tu wloz Dyć se witom piyrszy roz Kukna jeszcze poźno w nocy Niym we śniku zamkna łocy. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Powitania 14.12.08, 19:20 W końcu żech już po robocie Toż na forum szukom pociech. Odpowiedz Link