Dodaj do ulubionych

Eko-absurdy...

27.10.11, 16:27
Żaby , rośliny bagienne w Rospudzie są ważniejsze od ludzi... A teraz to :

"W sprawie lotniska odwoływało się Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Klub Gaja, które uważają, że nowy port będzie stwarzał poważne ryzyko kolizji samolotów z ptakami i zagrozi pobliskim obszarom ochrony Natura 2000. Ekolodzy chcą teraz zainteresować problemem Komisję Europejską.

Przez lata możemy się za to nie doczekać wygodnej drogi w kierunku lotniska. Wojewódzki sąd administracyjny uchylił właśnie decyzję środowiskową dla budowy nowej wylotówki z Warszawy w kierunku Gdańska na odcinku między Bemowem i Czosnowem. Nowa trasa ekspresowa S7 miała ominąć wiecznie zakorkowane Łomianki. Skarżący przekonywali, że będzie miała zły wpływ na pobliski Kampinoski Park Narodowy. Urzędnicy będą musieli na nowo przygotować dokumentację, co może potrwać nawet kilka lat."
Obserwuj wątek
    • yulyl mają rację 27.10.11, 16:31
      Pewnie ekolodzy mają dużo racji, tylko że antyekologiczni biznesmeni wszelkiej maści nie chcą tego uznać.
      • karkowiak2plus Tylko skończony idiota 27.10.11, 18:30
        mógłby użyć terminu:"antyekologiczni biznesmeni".
        Biznesmeni są zazwyczaj pragmatykami i mimo tego co o nich raczyć sądzić mają poczucie dbałości o środowisko.
        A ekolodzy z bożej łaski przestają protestować po zainkasowaniu ekoharaczu.
        • 33qq Re: Tylko skończony idiota 27.10.11, 18:35
          chyba nie znasz biznesmenów, może 10% w ogóle przejmuje się środowiskiem, jedyne, co do nich przemawia, to kasa. Mówię to na podstawie codziennych kontaktów.
          • karkowiak2plus Re: Tylko skończony idiota 27.10.11, 19:05
            Biznesmen z prawdziwego zdarzenia to nie buc dla którego liczy się tylko kasa.
            Owszem,masz rację z tymi 10 %, ale to właśnie te 10% podejmuje właściwe decyzje.
            • 33qq Re: Tylko skończony idiota 28.10.11, 12:54
              tak, ale większość podejmuje złe i zanieczyszcza, zanieczyszcza... Tu nie ma różnicy między biznesem a szarym Kowalskim, coś takiego, jak edukacja ekologiczna w Polsce istnieje na podobnej zasadzie, co edukacja seksualna. Im lud ciemniejszy, tym łatwiej mu wmówić niektóre rzeczy.
        • artveg Re: Tylko skończony idiota 27.10.11, 18:55
          Biznesmenom kasiora mózgi zamula.
          • karkowiak2plus Re: Tylko skończony idiota 27.10.11, 19:07
            A Ty masz zamulony mózg samoistnie i bez wpływu kasy.
    • karkowiak2plus Re: Eko-absurdy... 27.10.11, 18:32
      Szkoda,że z S7 narazie nici. Zakorkowane łomianki to też katastrofa-i ludzka i ekologiczna.
      • yoma Re: Eko-absurdy... 27.10.11, 19:53
        Jest w tym racja, ale... Z mojej beki: dlaczego S2 ma iść przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, a nie paręnaście kilometrów dalej, gdzie lasu już nie ma?
        • ultimate.strike Re: Eko-absurdy... 27.10.11, 22:19
          A dlaczego S1 Katowice-Bielsko ma iść przez Oświęcim? Co prawda żab tam chyba nie ma ale skoro juz tak twórczo się drogi projektuje, mam pomysl na trasę alternatywną, przez Szczecin, Suwałki i Przemyśl.
        • karkowiak2plus Re: Eko-absurdy... 27.10.11, 22:34
          A dlaczego ma nie przebiegać przez las? Z ekologicznego punktu widzenia samochody spalą tyle samo paliwa w przeliczeniu na przejechany kilometr. Dla człowieka zaś lepiej by ewentualne toksyny uległy biodegradacji w lesie niż w jego brzuchu po zjedzeniu bułki.
          • mg2005 Re: Eko-absurdy... 27.10.11, 22:51
            Dokładnie tak ! Droga powinna przebiegać przez las, a nie przez pola uprawne i łąki z pasącymi się krowami...
            • karkowiak2plus Re: Eko-absurdy... 27.10.11, 23:04
              A jeśli już przebiega przez pola,to pola te w odległości do stu metrów należałoby zalesić. Czymkolwiek-aby rosło.
              • yoma Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 12:56
                Choinkami na Boże Narodzenie, czemu nie. Ale dlaczego ma przebiegać przez las stuletni, w dodatku z jedynym na terenie bagnem?

                Pól na bułki w okolicy nie ma.
              • 33qq Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 12:58
                o, i to jest dobra myśl, może spróbujemy namówić do tego rolników ;)

                No i jeszcze jedna sprawa, takie zalesienia stanowiłyby miejsca migracji zwierząt, w związku z tym albo byśmy wszystkie te drogi musieli zagrodzić, albo jakieś szkolenia dla saren zrobić
                • yoma Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:26
                  I może jeszcze obowiązkowe OC dla nich wprowadzić, co? :P
                  • 33qq Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:33
                    dla sarenek? Pewnie by się skończyło tym, że na każdym skrzyżowaniu wybudowaliby wysepkę, a na niej postawili ambonę.
                    • yoma Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:42
                      To się da zrobić, w końcu wszystko, co żyje, buduje sobie teraz ronda na skrzyżowaniach... moment, jakie skrzyżowania na S2?
                      • 33qq Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:48
                        -sKRZYŻowanie- Czy nadal masz wątpliwości?
                        • yoma Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:56
                          A to znaczyłoby, że bedą co najmniej dwie drogi przez las, a nie jedna. Uuuuuu....
                    • kalllka Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:43
                      uhym,
                      Ty_ bony stalbys jako taka merry verry poppins dla dzieci.
                      niezly pomysl na okrezny zarobek kolego, ale przyszedl mnie do glowy jakos tak pare miesiecy temu. wiec teraz prawem kaduka mam czekac kiedy sprobujesz wdrozyc ronda? ( te od bialych kapeluszy") czy sobie i mnie odpuscisz rozgrywania komedii drogowych?
                      • 33qq Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:47
                        było opatentować teraz do głowy sprzed miesięcy nie wrócimy.
                        Nie mówiłem, że będę wdrażał, tylko, że zawsze się znajdzie jakiś mądry, który tego typu usprawnienia wprowadzi
          • 33qq Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 12:55
            wszystko zależy od tego, jaki to las
            • ultimate.strike Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:13
              Fakt, przez las krzyży by drogi nie zbudowali. :)
              • yoma Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:26
                Baaardzo interesujący pomysł...
                • 33qq Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:31
                  zablokować krzyżami, ogłosić miejscem kultu -bogów, przodków, potomków lub kolegów
                  • yoma Re: Eko-absurdy... 28.10.11, 13:32
                    i postawić czarny obelisk :)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka