Dodaj do ulubionych

Pogrzeb P-e-fronu!:)

02.03.06, 13:17
www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060301/kraj/kraj_a_12.html
czytam to info juz 2-gi dzien i ciagle nie moge uwierzyc!:)))
Poniewaz zycze Pe-FRO-nowi jak najgorzej ,z calego serca!!!
to mam pytanie;
czy to kolejna "kaczka dziennikarska",czy naprawde znajdzie sie grabarz
tej od poczecia!,poronionej Instytucji!!!
OSTRY107.
Obserwuj wątek
    • portaflyer Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 02.03.06, 13:36
      HA HA HA!

DOLARY PRZECIW ORZECHOM ŻE TO SKOK NA KASĘ
      Czy czerwoni czy czarni kasa sie przyda. Nikt niczego nie zlikwiduje, najwyżej
      "zoptymalizuje".
      Od lat pfron finansuje polityków - tych aktualnie przy korycie.
      Coś tam skapnie kulawym i tyle naszego.

Pozdra.
      • ryszard.ostrowski Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 02.03.06, 15:40
        Witaj portaflyer!
        piszesz o skoku na kase...hm...przeciez SKOK NA KASE juz byl!:(
        Slynne"porozumienie katowickie"!!!...
        Byc moze i bardzo na to licze,ze tzw.pfron okaze sie jedna z wiekszych afer
        korupcyjnych III RP!!!postkomunistycznego ukladu,ktory lapami pzpeera/niestety z
        udzialem pseudo-dzialaczy"S"!/i dzialaczy OPZZ byl akuszerem tego potworka!
        Nie na darmo Bańkowska/b.prezesZUS/postulowala utworzenie PFRON-BIS!!!to mial
        juz byc "czysty grosz" na kampanie wyborcze!
        A kulawi-inwalidzi to byl,od zawsze!, tylko parawan dla II-go budzetu
        panstwa!!!,w koncu to od PFRONU Balcerowicz/min.fin./"pozyczal"kase!:)OSTRY107.
          • ryszard.ostrowski Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 04.03.06, 10:32
            portaflyer!
            ,widzę że my dinozaury!:),ale miło z Tobą wymieniać poglądy...:)
            Wiesz ja jednak myślę,że formuła pfronu powoli się wyczerpuje!
            spełnił swoje"zadanie":)...,wiesz o czym mówię..,prawda?:)
            Napewno pamiętasz jak "przerysowano"Zbyszka Miłka,z Krakowa..,ale tak było
            zapisane,w Ustawie!...jednoosobowa delegacja do rozdysponowywania środków PFRON!!!
            Nawet święty,z defektem genetycznym Einhorne'a by się na tym wyłożył!:(((
            A teraz mają programy UE i tam jest zapewne większa kasa
            do"przemielenia"....:):):)Pzdr.OSTRY107.
            • portaflyer Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 06.03.06, 10:22
              Powiem tak,
              Nic się nie zmienia - choć podobno "Panta rei" czy jakoś tak.
              Pefron też "dzieli" unijną kasę - nie martw się. Wspomniany Jacek Kuroń, jak go
              informowano, że z funduszy SOS 10% wycieka powiedział: Jeśli na 10 osób jedna
              nie jest uczciwa to 9 pomogłem. I to jest to. Przyzwoitość ma swoje proporcje!!!!!!!
              Jesteśmy spychani na margines bo brak adekwatnych programów i rozwiązań, kasa
              wsiąka bo kwitnie korupcja polityczna. A najgorsze jest to, że nie widać naszej
              reprezentacji.
              • ryszard.ostrowski Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 06.03.06, 11:13
                Portaflyer!:)
                Jacka b.dobrze znalem prywatnie i najgorsze co zrobil to Ustawe o "pomocy
                spolecznej!":(((
                Napewno pamietasz Andrzeja Bączkowskiego!,totalny "cienias",dziennikarzyna,z
                Lublina!/dzis ma sale pamieci,w Sejmie!/,
                chyba juz byla?Szefowa "SOS"-Kasia Kądziela!:)...,no comment!
                A co do naszej "reprezentacji:))),dobrze wiesz jak to sie ustawilo;slynny
                parasol umbrella!:)/wymyslony,w Gdansku!/-sa "elyty"inwalidow!,a potem
                cala"reszta,kulawych!",w strukturze,struktur...
                ,uwiarygadniajacych istnienie tego parasola!!!/autor Janusz Gałęziak/:(((
                Popatrz kogo mamy w Sejmie?!
                Jacek Piechota...boszsze poznalem go,w Sobieszewie i reszta bez komentarza!:(
                Syn Libickiego...???
                Jakas panienka,z samobrony!:)od paraolimpiad...
                A w samorzadach "elyty"ustawione ,na poczatku lat 90-tych,wspierane przez pfron
                i wspierajace pfron!:)...,bez zadnej KONTROLI!chociazby przez U.Woj.GORZKO!:(((
                Z centrali steruje tym,od lat!,Jasiu Lach!:(..wieczny i nieusuwalny dyrektor!
                Zapewne jest tam jeszcze p.Pindor-adekwatne nazwisko!hihihi
                Korupcja polityczna kwitnie,w najlepsze!,ten proces rozpoczal Lech Walesa!!!
                i bardzo gorzko mi o tym pisac,bo znamy sie 35 lat!!!

Bardzo liczylem na obecnego Prezydenta Pana Prof.Lecha Kaczyńskiego,ale jak
                widze otoczenie Jego "doradcow"!,ktorzy robia wszystko,zeby robic tak,aby nic
                sie nie zmienilo,to nogi i rece opadaja!:(

Dokad nie "przypomnimy"sobie jak to zrobiono w USA,po wojnie w Wietnamie!!!,albo
                nie wrocimy do POLSKIEJ SZKOLY REHABILITACJI;prof.prof.;Dega,Gruca,Waiss to
                rzeczywiscie Panta rei,a my w lesu!:(((,a "dzialacze-prezesi"z pzpeera!trzymaja
                sie mocno!,w spoldzielnach inwalidzkich"z-dy pracy chronionej":)...
                Serdecznie Pozdrawiam!:)
                OSTRY107.GDAŃSK!
                • mantis77 Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 06.03.06, 20:34
                  No więc nie do końca się zgodzę.
                  Co do Pani Olejnik to nie wiele mogę powiedziec. Parę razy ją widziałem jak z
                  mężem też niepełnosprawnym brała udział w zawodach łuczniczych (Sam strzelałem
                  przez 12 lat od małolata jak miałem 8 lat więc widywałem ich czasem na
                  zawodach) Nic na jej tamat więcej nie mogę powiedzieć. Chce walczyć o
                  Paraolimpijczyków ok nich walczy w końcu nikt tego nie robi.

Co do Piechoty to myślę że zasłużenie jest posłem. ten człowiek wywodzi się z
                  NGO'sów i wiele zdziałał. Czytałem wiele jego wypowiedzi i słuchałem referatów
                  na różnych konferencjach. ma facet łeb i tyle.

Co do Pana Libickiego do aż mi wstyd że pochodzi z mego miasta. Ja na niego nie
                  głosowałem a własnie na forum Poznań toczę mały pojedynek słowny bo niektórzy
                  go bronią ile zrobił ale ja wiem swoje i to co mówią szefowie innych
                  stowarzyszeń.

Ja bym wymienił jeszcze takich ludzi jak Pani Beata Zwara która jest
                  pełnomocnikiem prezydenta miasta Gdyni. Ta kobieta naprawdę wiele w Gdyni
                  zrobiła i to widać. Choćby muzeum w którym byłem 15 lat temu a teraz (mówię o
                  muzeum morskim) Nie wiem czy to jej zasługa, że jest winda, ale podejrzewam że
                  między innymi tak.

Do osób które dużo działają a nie gadają dołączyłbym tez Piotra Pawłowskiego
                  który "Integrację" rozkręcił. Namawiał mnie bym coś ruszył w Poznaniu, że
                  trzeba działać lokalnie. Cały czas to mam w Pamięci.

Innym autorytetem niedoścignionym jest też Pan Edward Niemczyk, założyciel
                  Poznańskiego STARTu. Bardzo silny człowiek i bardzo miły. To jest człowiek
                  którego naprawdę cenię za to co dokonał dla Osób Niepełnosprawnych. Gdy na
                  zebraniu w Urzędzie Miasta w Poznaniu były jakieś dorbne waśnie między
                  szefowymi stowarzyszeń on potrafił wstać i jak zaczął coś mówić to zamierała
                  cisza. Naprawdę człowiek z autorytetem. Szkoda że nie ma już fizycznie tyle
                  siły co kiedyś.

Wiem że pewnie nie dorównam im ale będę się starał. Wolę jednak jak na razie
                  NGO'sy niż politykę choć już kilka osób sugerowało mi żebym się tym
                  zainteresował i choć kandydował na radnego.

Na razie bagnu politycznemu mówię nie.
                  • portaflyer Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 07.03.06, 10:09
                    To wszystko jest ok - paraolimpijczycy, referaty - no super. Tylko popatrzmy na
                    system i tu "Nie żałuj róż kiedy las płonie" się ciśnie na usta, bo "Król jest nagi"
                    Pytania pomocnicze (dla zrozumienia)
                    1. Jaka jest jakość życia ON w Polsce (edukacja, zatrudniene, równy dostęp do
                    specyficznych rozwiązań i usług zwiększających szanse np. asystencja osobista,
                    centra niezależnego życia etc.)
                    2. Czy systuacja tej grupy jest adekwatna do syt. takich grup w UE
                    3. Czy są instytucje zainteresowane (realnie) budową i codziennym rozwijaniem
                    systemu

Spytajcie "naszych" posłów co z tym zrobią?
                    • ryszard.ostrowski Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 07.03.06, 11:25
                      Wiesz co Portaflyer?:)
                      "nasi parlamentarzyści" to muszą najpierw pojechać na szkolenia specjalistyczne!:)
                      Najlepiej do USA i Japonii,jak to drzewiej bywało!!!:)
                      ,a dla mnie najzabawniejsze było,jak ludzie z "ngosow"jeżdzili do
                      Pragi/prawda,że piekne miasto!/"uczyć się i zdobywać doświadczenie!"PARANOJA!!!
                      Mantis!,sport wyczynowy to jedno,a sport masowy to drugie!!!,ja też
                      dzięki"Startowi"mogłem rozwijać się w wielu dziedzinach sportu m.inn
                      strzelanie,z karabinka sportowego+olimpiady krajowe,lekkoatletyczne...,medale
                      pozostały...,a sport to już tylko paraolimpiady!:(((,dla wybranych!!!
                      To o co retorycznie pyta Portaflyer,w sposób oczywisty i jednoznaczny obnaża
                      prawdziwe oblicze P-e-e-e-fronu!!!i podobnych mu instytucji...,przykre ale
                      prawdziwe!5mln ludzi,w Polsce "nie potrafi"zadbać o swoje niezbywalne prawa!!!
                      Robią to za nas inni,bez nas!,ale tak działa SYSTEM,od 1956 roku!:(((,a na
                      Zachodzie bez zmian!:)...,ciekawe,że to Zachód wprowadził u siebie naszą POLSKĄ
                      SZKOLĘ REHABILITACJII,a my się ciągle"uczymy"!!!:(((...no comment's!!!
                      Ryszard Zb.Ostrowski Gdańsk-OSTRY107.
                      • portaflyer Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 07.03.06, 17:50
                        Wyjazdów do Pragi to było parę. Ci co byli z okazji 10 lecia DDA to częściowo
                        wymarli, inni nie pamiętają (nie chcą?), a jeszcze innym to powiewa, albo udają,
                        że nie wiedzą o co chodzi. A z braci Czechów to proszę sie nie śmiać bo z
                        wolności zrobili lepszy użytek niż my. Polska szkoła rehabilitacji, to niestety
                        (w warstwie jedynie słusznej ideologii) koncepcja dość archaiczna,
                        paternalistyczno medyczna i z natury rzeczy nie całościowa - nie uwzględnia
                        społecznego modelu niepełnosprawności. Nam nie tak dziś trzeba rehabilitacji co
                        praw i równych szans - wtedy też wyjdzie, że rehabilitacja to serwis, który jest
                        częścią tych praw
                        • portaflyer Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 07.03.06, 18:32
                          I jeszcze taki kwiatek,
                          www.niepelnosprawni.info/ledge/x/14967
                          Dla porównania Dania finansuje 22 godziny tygodniowo asystenta osobistego w
                          pracy. W środowisku - wg. potrzeb. Asystentów, zgodnie z kanonami tej koncepcji
                          szkolą ON lub organizacje, a nie dyskryminujące ON instytucje, które trzepią na
                          bzdury kasę unijną.
                          • ryszard.ostrowski Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 07.03.06, 20:33
                            Jezu-sicku!!!
                            ile jeszcze kasy ten p-e-e-e-fron utopi zanim go jasny szlag trafi???
                            a gdzie beda szkolic?..,na Karaibach:)czy tam gdzie nasi parlamentarzysci
                            jeszcze nie byli???,ze o totumfackich z "Integracji"i "urzedasach" peeefron nie
                            wspominajac milosiernie...
                            Portaflyer!
                            co do modelu;Polska szkola rehabilitacji to sorki,ale bede polemizowal
                            otoz wg zalozenia osoba po wypadku!,trafia do szpitala,po szpitalu rehabilitacja
                            i przygotowanie do zawodu,zgodnie z mozliwosciami percepcyjnymi itd.itp.
                            inwalidy!/sic!/.
                            Zadnej sciemy,typu renta via komisje ZUS,a od 1997r.jakies
                            powielane"orzecznictwo"do celow nierentowych!PARANOJA!!!no comment's!
                            Natomiast jak komus nie"pasi"praca,ewent.jest inwalida od urodzenia i nie chce
                            byc samodzielny!,a to insza inszosc;tu rola rodziny,wspieranej przez PAŃSTWO!!!
                            W koncu przymusu aktywnosci zawodowej i kazdej innej nie ma,ale za cene
                            pozegnania sie z dobrym autem,kolorowym/plazmowym!/telewizorem i luksusami,w
                            domu!!!etc.etc.
                            Nie pracujesz bo nie chcesz to "czym chata bogata tym rada":)Napewno zrozumiesz
                            moj myslowy skrot!:)
                            Owszem zakladam taki wariant,ze z powodu okresowego pogorszenia stanu zdrowia to
                            nie powinno wplywac na obnizenie standardu zycia!,ale w tym czasie/np.od 6-ciu
                            do 12 m-cy/ nalezy sie przekwalifikowac!!! i tak rozumiem Polska szkole
                            rehabilitacji!!
                            I ZERO Z-DOW"PRACY CHRONIONEJ"!!!to bylo dobre zaraz poIIwojnie swiatowej!!!
                            Zyjemy,wXXI wieku,a tu widac obowiazuje formatowanie myslenia i miniaturyzowanie
                            ludzi i umyslow!Niedlugo potrzebny bedzie mikroskop!!!:):):)
                            OSTRY107.
                            • portaflyer Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 08.03.06, 11:27
                              Nie zaprzeczam, że rehabilitacja jest potrzebna :) Za to jestem przeciwny
                              myśleniu, że jak lekarze i terapeuci nas "zrehabilitują" to społeczeństwo
                              przestanie nas czynić niepełnosprawnymi. Istnieją w Polsce złe stereotypy i
                              stygmaty, do tego utrwalone w prawie. Zabacz choćby jaki jest państwowy program
                              edukacji Asystentów Osoby Niepełnosprawnej i jak to się ma do korzeni koncepcji
                              Personal Assistant i Independent Living. Kogoś nieźle pogięło - PA to
                              rozwiązanie z modelu społecznego niepełnosprawności, a to co usankcjonowano w
                              Polsce dokładnie utrwala model medyczno-paternalistyczny. Czyli to, czego tak
                              nie lubisz - zniewolenie przez pseudo fachowców. Tutaj asystent zamiast wspierać
                              ON w realizowaniu jej planów i ambicji czy decyzji - zgodnie z zasadami
                              niezależnego życia - będzie planował program rehabilitacji etc., decydował za ON
                              - bo jest fachowcem i "wie lepiej" czego nam do szczęścia potrzeba. Zresztą
                              zasadą w IL jest to, że to ON jest pracodawcą Asystenta i razem ustalają zakresy
                              obowiązków. Finansowanie ze środków publicznych. Tego w Polsce nie ma i długo
                              nie będzie.
                              • ryszard.ostrowski Re: Zajmę głosik na temat parlamentarzystów 08.03.06, 11:53
                                Portaflyer!:)
                                ,alez ja sie calkowicie z Toba zgadzam!!!
                                Szlag mnie trafia,ze tak malo ,z naszego srodowiska,czyta ze zrozumieniem!!!
                                Wykorzystuje to grupa cwaniakow,hosztaplerow i pospolitych zlodzieji,pod
                                patronatem peeefronu i podobnych mu pozal sie boze instytucji!
                                Zauwaz ,ze mnoza sie jak kroliki!:),bo to naprawde swietny"byznes":)
                                Polacy to narod idiotow,ale przeciez nie kompletnych debili!,jak mawial J.Pisudzki.
                                Widac,ze nasze "zapoznienia cywilizacyjne"z cala bezwzglednoscia wykorzystuja ci
                                ktorzy maja dostep do INFORMACJI!!!vide Kuba Wygnański no i "pracodawcy" majacy
                                dostep do uchwal i rozporzadzen peeefronu,za posrednictwem personalnych
                                powiazan,z "elytami ON!"
                                Tu masz"finansowanie ze srodkow publicznych":):):)
                                Pozdrawiam!:)Ryszard-OSTRY107.
      • aga-83 Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 04.03.06, 14:01
        Zgadzam się całkowicie z tymi poglądami-też uważam ze to poroniona instytucja.
        Jednak prosiłabym o szcunek - zwrot "Coś tam skapnie kulawym" na prawde nie
        jest zbyt mile...
        • ryszard.ostrowski Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 04.03.06, 17:26
          AGA!:)
          a ja wole zeby na mnie wolali "kulawy"czy kuternoga! i zebym mogl normalnie
          funkcjonowac!!! i tak wolaja,za plecami...,masz zludzenia?:)
          A co mi z tego "poprawnego-europejskiego"nazewnictwa OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA...???
          dla poprawy nastroju?,AGA nie zartuj prosze!:)
          W mojej sytuacji jedynym rozwiazaniem jest PRACA,praca nie w domu,przy
          kompie,tylko na normalnym rynku pracy!!!,a tu schody do nieba!,bo u nas auto to
          ciagle luksus,a nie PROTEZA!!!I tu tak naprawde pies pogrzebany...
          OSTRY107.
          • mantis77 A ja tam wolę 04.03.06, 23:38
            A ja wolę robotę przez sieć. Dyrektor nie wisi nad głową nikt nie wrzeszczy i
            nawet browara se można otworzyć przy kompie :-) Ale na marginesie od grudnia
            pracuję też w ucząc w szkole ale boja wiem czy lepiej? Może inaczej. Troszkę
            mnie już te podstarzałe nauczycielki czasem denerwują (uczyły jeszcze mnie bo
            tak się składa że kiedyś ja się w tej szkole uczyłem) bo gadają o jakchś
            wyjazdach na narty itp. Osobiście wiekiem i zainteresowaniami bliżej mi do
            uczniów niż do tych "koleżanek" z pracy. A w domku też sobie coś tam dorabiam i
            bardzo sympatycznie jest. Choć chciałbym to co robię w dmu nie robić od czasu
            do czasu na umowę o dzieło tylko własną działalność uruchomić ale niestety kasy
            na interes nie da się łatwo porzyczyć bo zaraz chcą wielkie zabezpieczenia
            nawet na pożyczkę około 15 000 zł a co to jest. Mam rentę na stałe to chyba
            wiadomo że mam jakiś dochód nie? I w tym PFRONu nie rozumiem. Na co dwóch
            żyrantów itp.? To nie są jakieś wielkie pieniądze na ten rozruch. Z jednej nie
            ufność a z drugiej możliwość umożenia po roku prozperowania. Jakas taka
            paranoja.

No i na pytanie czy będdzie kasa na auto to że nie bo jeszcze zalega im około
            500 osób i tylko na oprzyżądowanie. No rzesz kurde 500 osób było niepoważnych
            ale ilu jakoś pomogli i spłaciło? Poprostu tamtych egzekwować sądownie i na
            razie. To co że niepełnosprawny. Chyba jak brał kredyt to miał świadomość że
            trza go spłacić? A teraz inni mają w dupę. Poza tym na co na oprzyżądowanie za
            2000 jak kogoś na samochód za 20000 nie stać a jak go stać na takie auto to na
            oprzyrządowanie też kasę znajdzie. No i jeszcze wymóg na pożyczkę że zamontują
            oprzyżądowanie ale jak auto jest nowe lub ma nie więcej niż 5 lat. A jakby
            znaojmy maluszka np 7 letniego przekazał to dupa. Bez sensu z tymi samochodami.
            Jedynie jakoś jeszcze działa program student i na wózki elektryczne bo na kompy
            też w kratkę. Bo jedni dostaną inni nie bo są zbyt sprawni bo mają ręce zdrowe
            np a to że nie chodzą to nie ich brocha i że to ułatwiło by im znalezienie
            pracy.

Swoją drogą na 10 osób które dostały kompa z pfronu (nawet laptopy) to jakieś 8
            wykorzystuje je do grania i ledwo umie je uruchomić, jedna powiedzmy że się
            uczy i coś tam dłubie a tylko jednej będzie pomagał w pracy. I taka jest ta
            weryfikacja.
            • portaflyer Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 06.03.06, 10:06
              Szanowna Koleżanko!
              Nie obrażaj się. Ten "kulawy" to nie przezwisko tylko metafora :)
              Wiąże się to z poczuciem tożsamości- np. "my kulawi" lub "co to za kulawiackie
              teksty". Jasne, że to fragment języka-slangu. Każda grupa środowiskowa ma taki
              slang. Bez tego ludzie nie mogliby się porozumiewać. Trzeba trochę popatrzeć na
              siebie/nas z przymróżeniem oka - bo oszalejemy. Zza rogu wygląda Mrożek to i my
              musimy do tego surrealizmu podejść jak trza. Ot co :)
              Pozdra
              • mantis77 Słyszalem jeszcze inne okreslenia 06.03.06, 20:20
                Standardowe to breki. Znaczek breka itp. Wywodzi się od tego że niektóre osoby
                np z porażeniem mózgowym lub innymi chorobami 4-ro kończynowymi jak idą to
                przypominają tańce-połamańce czyli break-dance no stąd break z angielskiego
                połamany, czyli brek = połamaniec.

Ale ciekawszą alteranatywę słyszałem że mówią też ufiki. Że tam był znaczek
                czyli ufik itp. Przypuszczam że wywodzi się z okreslenia że ktoś patrzy na nas
                jak na UFO. Ja uważam to za bardzo smpatyczne.

Jak dla mnie to się nie obrażam kiedyś nauczyciel w szkole walnął teksta do
                mnie "To podjedź tu do mnie tym dyliżansem" he he niezłe co? trzeba umieć się
                śmiać z siebie. Sam jeżdżę na wózku od urodzenia i mój ulubiony kawał na temat
                to kawał zagadka:

Jak wiesza się niepełnosprawny?
                Zakłada pętlę na szyję i spuszcza powietrze z opon bo taboreta nie wykopnie.

To tyle "Kulasy" ;-)
                • dobrakobieta3 Re: Słyszalem jeszcze inne okreslenia 07.03.06, 11:53
                  Aga, daj sobie, kobieto spokój...
                  Przepraszam z góry, bo obrażać Ciebie nie chcę. Ale kiedy słyszę takie głodne
                  kawałki na temat żartów dot. ON, żartobliwego ich określania ich itp., i to w
                  wykonaniu samych zainteresowanych - wszystko mi opada...
                  Jeszcze czasami zrozumiem szybciej obiekcje "zdrowych", bo nie siedzą w
                  temacie, chcą być uprzedzająco mili, mają wątpliwości z delikatności...

Jak wy (bo ja się z tym trendem nie identyfikuję) chcecie łamać te słynne
                  bariery i stereotypy społeczne???
                  Dlaczego wymagacie/oczekujecie od całej reszty ludzi wokół, aby naginali się do
                  was, starali się rozumieć, obchodzili, jak z jajeczkiem??? Skoro "normalni"
                  ludzie z siebie żartują, mogą żartować kulawi sami z siebie a i zdrowi z
                  kulawych.

Wszyscy mamy kompleksy, kompleksiki, zahamowania itp. - ale im bardziej
                  będziemy to ubierali w klimat tabu, tym bardziej brniemy wciąż w ślepą ulicę.
                  To nie filozofia - to fakty!!!

I żeby było jasne: dla mnie też nie od zawsze to było takie oczywiste. Do 20-go
                  roku życia egzystowałam w bezpiecznym przekonaniu, że moja niepełnosprawność
                  jest nietylna i tylko moja. Nieprawda. Człowiek dzieli się tym, co ma - jeśli
                  dla niektórych ta kulawość stanowi jedyne, co posiada własnego, trzeba
                  pomyśleć, co z tego dobrego dać innym... A sam fakt, że siedzisz na wózku czy
                  nie masz nóg, nie zwalnia z dzielenia się z ludźmi... przynajmniej poczuciem
                  humoru:)

Aga, wyjedź chociaż na tydzień z jakimiś "normalnymi" kulawymi - od razu lżej
                  Ci się zrobi, zobaczysz:)

To sobie pogadałam...:)

Mantis - dzięki! Takie żarciki właśnie przywracają mnie do życia:):):)

• ryszard.ostrowski Re: Pogrzeb P-e-fronu!:) 28.03.06, 14:43
        Najgorzej wydaje unijne pieniądze Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
        Niepełnosprawnych, który wykorzystał zaledwie ułamek procentu z 106 mln euro.
        Fundusze na szkolenia niepełnosprawnych nie zostaną zmniejszone. Ministerstwo
        Rozwoju Regionalnego spodziewa się, że EFS zacznie lepiej wykorzystywać unijne
        dotacje dzięki wprowadzonemu w ostatnich miesiącach programowi naprawczemu. -
        Jeśli fundusz zostanie rozwiązany, to pieniądze nie przepadną, bo jego zadania
        przejmie inna jednostka - zapewniała Grażyna Gęsicka.

Ciekawe kto "przejmie "te zadania!?:)
        ....inna jednostka...hmm
        pzdr.Ostry107.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka