Dodaj do ulubionych

Zegarki na Allegro

19.01.06, 00:09
Co sądzicie o aukcjach takich jak np ta:
www.allegro.pl/show_item.php?item=81851139
albo ta:
www.allegro.pl/show_item.php?item=81913332
Czy to są podróby, czy towar pochodzi z kradzieży?
Kolesie mają 100% pozytywów - czy to możliwe, że gdyby były to podróby nikt
by się nie zorientował ewentualnie nie sprawdził tego u znawcy tematu?
Obserwuj wątek
    • ed_ Re: Zegarki na Allegro 19.01.06, 00:32
      Już chyba znalazłem odpowiedź, na innym forum:
      "Sam się przymierzałem do kupna ale zrezygnowałem. Niestety cena podana w
      internecie na stronie producenta jest MOCNO zawyżona. Producent podaje taką
      cenę aby klient miał wrażenie że jest to produkt luksusowy. Na aukcjach
      internetowych pozłacany zegarek tej firmy kosztuje w granicach 360 zł. Nie są
      to podrobione ponieważ nie jest to firma renomowana."

• mark17 Re: Zegarki na Allegro 19.01.06, 10:45
          To akurat "oryginały", głównie dlatego ,że to zadna firma ;) Tak jak kolega
          napisał-chińszczyzna. Kupując zegarek pewność masz jedynie w autoryzowanym
          salonie. Głównie dlatego, że ŻADNA renomowana firma (nawet z tych dostepnych
          dla przecietnego polaka)np Citizen- NIE SPRZEDAJE swoich wyrobów poza siecią.
          Chodzi o obsługę klienta, serwis, podejście itp- nie do skontrolowania poza
          siecią sprzedaży czyli firmami ,ludźmi -którzy przeszli weryfikację czy
          standard obsługi itp danej marki spełniają. Nie ma czegoś takiego jak oryginał
          na aukcji (nowy i z gwarancją) od prywatnej osoby. Albo podróba albo kradziony-
          innych możliwości nie ma
    • tolor Re: Zegarki na Allegro 18.02.06, 02:09
      Jeszcze niedawno mialem podobny problem, szukalem zegarke, mniej wiecej w takich
      granicach cenowych jak te powyzej i wciaz trafialem na zegarki Krug Baumena,
      Claude Valentini, Estana i podobne, a niektore z tych zegarkow naprawde mi sie
      podobaly. Jednak wystarczylo aby poszukac troche na necie, a mozna znaleac
      bardzo duzo opini o tych firmach i to takich jak koledzy wczesniej napisali.
      Jednak nie jestem tu po to by kopiowac posty. Chcialem tylko dodac, ze dostepna
      jest w necie tzw. czarna lista firm produkujacych zegarki. Sa na nia wpisane
      wszelkie te firmy, noszace piekne nazwy i montujace chinskie mechanizmy,
      wystarczy troche poszukac i latwo sie zorientowac, czy dana firma jest cos warta.

Ps. Osobiscie zdecydowalem sie w koncu na Seiko automatic, jednak moj egzamplarz
      nie jest zbyt dokladny, a zarowno Seiko, jak i Bulova i jeszcze kilka firm maja
      bardzo ladne chronografy.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka