Dodaj do ulubionych

A Putin pręży muskuły

19.09.21, 18:37
Andriej Konczałowski: Rosja nie ruszy do przodu, dopóki nie zrozumie, jak odstaje cywilizacyjnie od Europy

Trzeba uczyć lud strachu przed samym sobą, aby obudzić w nim odwagę - mówił Marks. Od lat wzywam mój lud, by przeraził się licznymi faktami tworzącymi rosyjską rzeczywistość, by nabrał odwagi i chciał chcieć! Chcieć zmienić siebie i to, co nas otacza.

Od dawna uchodzę za rusofoba, który gardzi własnym narodem. To nonsens, bo wtedy należałoby tak nazwać Czechowa, Gorkiego, Hercena i Czaadajewa - wielkich Rosjan, którzy chcieli obudzić kraj, zamiast szukać bez końca winnych swych smutków.

Rosyjski naród to nie zmarły, o którym wolno mówić tylko dobrze. To żywi, pełni sił, utalentowani ludzie, którzy nie przebyli jeszcze swej historycznej drogi do dobrobytu i sukcesu każdej jednostki.

Według wielu wskaźników Rosja nie jest w Europie ani nawet w Azji - pod względem korupcji, średniej długości życia czy nakładów na naukę jesteśmy w Afryce. I to nie my powinniśmy się obrazić za takie porównanie, tylko Afrykanie. Ich zacofanie tłumaczą cztery stulecia ciemiężenia przez rasistów i kolonialistów, a nas, Rosjan, kto kolonizował i prześladował przez ostatnie trzy wieki prócz nas samych?

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,27572204,andriej-konczalowski-rosja-nie-ruszy-do-przodu-dopoki-nie.html#S.W-K.C-B.3-L.1.maly
Przerażające...
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: A Putin pręży muskuły 20.09.21, 18:21
    Rosja nie ruszy do przodu. Dalej będą nowoczesne, bogate miasta i zapyziała, bardzo biedna prowincja. Nie wiem, co musiałoby się tam stać, żeby ci z prowincji przejrzeli na oczy i ruszyli tyłki.
    W USA chyba jeszcze większe kontrasty. Bezdomni koczujący na ulicach (pamiętacie Urbana i jego koce ?), getta dla ciemnoskórych i biedaków, brak powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, dobra edukacja tylko dla wybranych.
     • alfredka1 Re: A Putin pręży muskuły 21.09.21, 18:07
      Według niemieckiej gazety niepokój w zachodnich stolicach budzi to, że niebawem w Berlinie rząd utworzy koalicja SPD, Zielonych i Lewicy. To ostatnie ugrupowanie opowiada się bowiem za wyjściem z NATO i uważa Zachód za „imperialistyczny projekt", twierdzi „Die Welt". „To narzuca pytanie, czy Niemcy pod lewicowymi rządami nadal będą wiarygodnym partnerem w Sojuszu" – pisze dziennik we wtorkowym (21.09.2021) wydaniu.

      niepokojące ale możliwe/
      wg wiad. od przyjaciół i rodziny za Niemiec ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka