Dodaj do ulubionych

Park Znicza - psy

25.08.21, 17:30
Dzień dobry,
Nie chciałabym, żeby to był kolejny wątek z serii właściciele psów kontra reszta świata, ale problem staje się coraz bardziej dokuczliwy, więc potrzebuję Państwa porady.
Regulamin Parku Znicza jasno mówi, że można tam wprowadzać tylko psy na smyczy. Nie ma tutaj pola do dyskusji, regulamin jest i kropka (że pies potrzebuje się wybiegać, to rozumiem, ale właściciel musi poszukać miejsca, gdzie to będzie możliwe). Oczywiście w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie - właściciele zapewne zakumplowani towarzysko gawędzą, a psy i te małe i te naprawdę duże biegają, jak chcą. I często bywa tak, że po psie nie uda się posprzątać, bo skoro biega, gdzie chce, to nie wiadomo, gdzie się załatwił. Oczywiście po parku biegają się też dzieci i nie zliczę , ile razy moje dziecko wdepnęło w minę, a mi się też zdarzyło. Do tego dochodzą sytuacje, kiedy pies rusza np. za piłką, którą rzuciło dziecko, ale i dziecku i rodzicowi nie uśmiecha się ganiać za zwierzakiem, a właściciela ani widu ani słychu.
Panowie z ochrony mają na to, mówiąc wprost, wywalone (zresztą nie tylko na to). Z kim o tym rozmawiać? Można gdzieś interweniować?
Wczesnoporanne ujadanie biegających psów to inny temat (jeśli ktoś mieszka w okoliach parku, to wie, o czym mówię; latem i wiosną, kiedy się śpi przy otwartych oknach, to prawdziwy koszmar).

Z góry dzięki za poradę.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka