Dodaj do ulubionych

Bojkotujmy Geanta ?

IP: *.net-serwis.pl 26.04.05, 13:25
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2674946.html
Przeczytałem ten artykuł i sie zastanowiłem że to od nas zależy czy takie sklepy będą istnieć ,dlatego ja zbojkotuję sklepy które wykorzystują pracowników .
Jeśli wiecie coś na temat praskiego Geanta , czy są powody do tego że powinniśmy tam nie kupować to podajcie
Hipermarketzatrudnia bardzo dużo ludzi wiec niech ktoś podzieli się swoją opinią na temat bojkotu.
Obserwuj wątek
    • Gość: kiwi Re: Bojkotujmy Geanta ? IP: *.chello.pl 27.04.05, 07:56
      A ja nie bojkotuję. Po pierwsze nie widzę powodu zeby płacić o wiele drożej za
      te same produkty (nie kupuję tam wędlin, pieczywa i zieleniny z wyjątkiem
      cytrusów i świeżych ziół). Po drugie nie czuję sie przekonana, ze gwałtowny
      spadek obrotów w tej sieci, spowodowany bojkotem, wpłynie ożywczo na los
      pracowników. Owszem, gdyby to była jakaś wielka, zorganizowana akcja, na
      przykład "w ten weekend nie kupujmy w Geancie" - to pewnie tak. Pewnie
      pobudziłoby to wyobraźnie włądz. Ale nie stale malejące obroty, bo to prowadzi
      do zwolnień i szukania drastycznych oszczędności w firmie. Po trzecie, nie
      wydaje mi się, zeby w sklepie osiedlowym właścicicle lepiej traktował dwie
      dziewczyny, które u niego za grosze tyraja, narażone jeszcze na humory pana i
      włądcy. Tylko ze one są dwie i nikt nie robi wokół nich szumu. Więc nie bedę
      bojkotować żadnego sklepu z w/w powodów. Kupuję, gdzie bliżej i taniej.
        • Gość: pogodynek Re: Bojkotujmy Geanta ? IP: *.net-serwis.pl 04.05.05, 20:58
          Tylko że powstaje problem . Jaki inny market , super czy hiper lepiej traktuje swoich pracowników. Problemem są te wszystkie duże sklepy które żeby obniżyć cenę wykorzystują ludzi nie płacąc za nadgodziny i w ten sposób tworzą się obozy pracy.Niedługo koszt roboczogodziny będzie niższy niż w niewolniczych Chinach.Aż ciarki mnie przechodzą kiedy czytam wypowiedzi typu: "Dobrze że wogóle mają pracę".Czasami lepiej zastanowić sie czy warto wogóle jechać do takiego hipermarketu bo benzyna i "zużycie auta" kosztuje :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka