Dodaj do ulubionych

co gdzie kupowac

06.06.05, 11:57
Pozwole sobie zalozyc nowy watek o kupowaniu. Moze sie podzielimy uwagami na
temat zakupow, gdzie najpewniej, najsolidniej i ceny niewysrubowane... Moze
to pomoze troche nam dopiero co przyjezdzajacym do UK i nie lubiacym (jak ja)
niepotrzebnie przeplacac za glupie mydlo czy papier "sralny" ;)
Obserwuj wątek
    • deadeasy chemia gospodarcza 06.06.05, 12:06
      Zaczne od chemii gosp.

Pomijajac £-shopy, tanio jest takze w Home and Bargain. Maja tam od pasty do
      zebow poprzez proszki do prania po srodki przeciw bolowe (czesc znanych firm,
      czesc mniej znanych). Znalezc tam mozna dezodoranty wyprodukowane w Polsce
      (Nivea na przyklad). Widzialam tez farby do wlosow - jesli ktos korzysta.

:)
      • natalia.brzeska ARGOS 06.06.05, 12:23
        No jak pieknie. Wlasnie mailam podobny watek zakladac :-)
        Czy warto kupowac w Argos? Upatrzylismy sobie jakies puleczki i tak sie
        zastanawiam czy one sie nie rozwala po jakims czasie? Mielismy tez jakas sofe
        upatrzona, ale ostatecznie kupilismy taka sama w zwyklym sklepie doplacajac 30
        funtow.
        Czy kupujecie w Argos? Jesli tak, to co? Czego odradzacie kupowac?
        • edavenpo Re: ARGOS 06.06.05, 12:35
          Ja osobiscie odradzam meble z Argosa, straszna tandeta.

Meble - tanie i ladne - zawsze z Ikei ;-)

Ja kupowalam depilator, czajnik elektryvzny i zelazko z Argosa, ale po drozsze
          rzeczy jak telewizor czy DVD to do John Lewis, bo obslugajest super dostajesz
          dodatkowa gwarancje za darmo.

• aniek133 Re: ARGOS 06.06.05, 12:41
          My czasami kupujemy w Argosie i jeszcze sie nie zdarzylo, zebysmy byli
          niezadowoleni. Oni sa tak przyjaznie nastawieni do klienta, ze nawet jak po
          roku rozwala Ci sie te poleczki to mozliwe, ze zwroca Ci pieniadze lub dadza
          nowe :)

Z cenami w Argosie jest roznie, warto na biezaco porownywac. Maja tam jednak
          sporo promocji i oprocz tego, co jest w katalogu czy w biezacych ulotkach to
          mozesz kupic bardzo tanio ostatnie sztuki w danym sklepie. My kupilismy tak
          mini disca za 40 funtow, a pozniej sprzedalismy go na aukcji za ponad 100
          funtow :) To i tak bylo tanio, wiec wszyscy byli zadowoleni :)

Jesli chodzi o inne branze to kosmetyki kupuje w Boots i uwazam, ze ten sklep
          jest "the best" :)

Ciuchy - wiadomo, roznie :) Najbardziej lubie przeceny ;)))))
          Niekiedy nawet kupuje w Primarku, bo mozna naprawde tanio cos znalezc. Nie
          zadna rewelacja, ale niekiedy potrzebuje zwykla, prosta koszulke czy top i
          wtedy nie warto przeplacac, skoro moge kupic ja za 3-5 funtow :) Zdarzylo mi
          sie dostac swietna bielizne w Primarku (ale to juz nie ta najtansza), a takze
          paski. Moje kolezanki takze nie gardza Primarkiem i zawsze sa zadowolone: czy
          to z nowej torebki, czy z jakiejs szmatki :)

Wydaje mi sie, ze spory wybor ubran w New Look i tez niekiedy tam kupuje
          (ostatnio nawet buty!). Natomiast dla NIEGO zdecydowanie polecam River
          Island :) Drogo, ale naprawde warto (szczegolnie jeansy, natomiast koszulki za
          15 - 20 funtow to juz troche przesada).

Duzo dziewczyn zaopatruje sie w H&M, Next, West One - ceny przystepne i spory
          wybor, ale ja jakos rzadziej tam zachodze.

Zdecydowanie moje ulubione ubrania sa w sklepie Jane Norman, ale tam jest
          droooogo :((((

Wszystko zalezy jaki styl sie lubi. Niektorzy kupuja w Pilot czy Republica,
          ale to chyba taki bardziej wyluzowany styl.

Zdecydowanie nie polecam odziezy damskiej w Matalanie - chyba, ze potrzebujesz
          kapcie czy pizame :) Jakos tych ubran jest okropna, najczesciej sztuczne
          materialy. Radze ostroznie kupowac u nich, bo wiele ubran to naprawde tandeta.
          • azbestowestringi Re: ARGOS 10.11.05, 14:04
            szklanek nie kupujcie w argos...tluka sie przy byle puknieciu... z 18 zostalo
            mi po 3 miesiacach 6...
            • basia313 Re: ARGOS 10.11.05, 14:07
              no to przyznaj sie, co z nimi robilas:)
              • ania.eastwood Re: ARGOS 13.11.05, 22:54
                mykupilismy w Argosie szafki. podam kilka wad jakie posiadaly:
                - mylna instrukcja (mowiaca by zamontowac szyne szufladki tylem do przodu,co
                uniemozliwiloby otwieranie szufladki)
                - raczka szufladki pekla po wkreceniu w szufladke
                - okleina w srodku szafki odlazila w kacikach
                - okleina na blacie byla po prostu odlupana
                - okleina w szufladkach byla pofaldowana
                - po skreceniu szafka byla absolutnie niestabilna (a podloge mamy drewniana i
                bez wybrzuszen)
                - tyl szafki, tzn.tylna scianka byla ksztaltem niedopasowana do samej szafki i
                po wkreceniu 18 srub (!!!!!!) okazalo sie ze jest szpara miedzy tyla a boczna
                scianka (by the way w ikei maja podobny, ale o niebo lepszy patent na te tylne
                scianki - wbija sie kilka gwozdzikow i po sprawie, anie wkreca sie 18 srub!!!)

o tyle dobrze sie ta historia skonczyla, ze bez gadania przyjechali i wzieli
                obie szafeczki, nawet pomimo, ze jedna miala szufladki w calosci, bo byly
                sklejone i nie daloby sie ich rozkleic, chyba, ze rozwalajac.

najgorsze w tym wszystkim jest to ze te szafki byly made in poland....
                • leggetta mebla z argosa 13.11.05, 23:03
                  niestety potwierdzam ze meble z argosa sa marne( made in Poland). pewnie za ta
                  cene i tak cudow nie mozna bylo oczekiwac. no coz to nasze pierwsze meblowane
                  mieszkanie i nie moglismy sobie pozwolic aby wszystkie byly na piekne i mocne...
                  pocieszajacy jest fakt ze nasze reklamacje ( dwukrotne) uznawali bez mrugniecia
                  i szybciutko wymieniali czesci.
                  • ania.eastwood Re: meble z argosa 14.11.05, 19:17
                    to jednak jest dosc przygnebiajace, ze musimy sie pociaszac faktem, ze
                    wymieniaja wadliwe czesci....

ja obstaje przy ikei i moj mezus chyba zrozumial ze mam racje. cena podobna do
                    argosa, a jakosc nieporownywalna czasami
                    • leggetta Re: meble z argosa 14.11.05, 19:39
                      my znalezlismy kanape w ikei, taka kt nam odpowiadala, tzn byla z pojemnikiem
                      na dole ( taka nasza typowa wersalka lub tapczan) lecz niestety byla za szeroka
                      i jej nie kupilismy. i na szczescie bo gdy pozniej zobaczylismy ja w sklepie to
                      nie wygladala dobrze....
    • aniek133 Gdzie kupowac buty 06.06.05, 12:45
      To moj odwieczny problem w UK. Wprawdzie rozwiazanie jest proste - przywozic z
      Polski, ale czasem trzeba szybko cos kupic i wtedy mam problem.

Zbyt duzo tutaj fikusnych butow, jakich butow - nic, klapek "japonek" itp. A
      ja jestem praktyczna pod wzgledem obuwia (duzo chodze) i nie odpowiadaja mi
      ani "japonki", ani wysokie obcasy, a nie zawsze wypada ubrac buty sportowe.

Chcialabym spotkac sklep, gdzie w granicach 20 funtow mozna kupic przyzwoite,
      wygodne buty. Czy ktos taki zna?
      • natalia.brzeska ciuchy 06.06.05, 12:53
        Kiedys (gdy mieszkalam w Stanach) uwielbialam GAP. Jednak zauwazylam, ze ich
        wzory jak i jakosc ostatnio strasznie sie pogorszyly i w Europie jeszcze nic w
        GAPie nie kupilam. Ponoc w Niemczech juz wszystkie GAPy pozamykali bo w ogole
        ruchu nie mieli.

Ciuchy lubie z Monsoon i Next. Czasami cos wynajde w New Look i Dorothy Perkins
        (chociaz to juz nie ta Dorotka co byla 10 lat temu...). Ukochany nie lubi
        chodzic na zakupy, nienawidzi kupowac ciuchow. Ma jakis dziwny gust. Upatrzyl
        sobie jakas firme Matinique czy cos takiego i niczym innym nie mozna go
        zadowolic. (Poza bokserkami Atlantic :-)

Co do butow, w UK kupilam jedynie...japonki. Tak sie sklada, ze ja wszelkie
        laczki, klapki i japonki uwielbiam i tam wlasnie mam niesamowity wybor.

• edavenpo Re: Aniek 06.06.05, 12:57
        A gdzie mieszkasz... bo jak w Londynie to jest Office Sales Shop na St.
        Martin's Lane (W1) gdzie maja wyprzedaze non stop botow ze wszystkich punktow
        office i Offspring w Londynie i tam czesto sa super buty b. tanio.
        • aniek133 Re: Aniek 06.06.05, 12:59
          Nie jestem z Londynu, ale bywam :)

Czy ten sklep jest gdzies w centrum?
          • edavenpo Re: Aniek 06.06.05, 13:03
            Bardziej w centrum byc nie moze ;-)))))))))))

St Martin's lane to jest jedna z bocznych ulic od Trafalgar Square.

Mapa pod spodem:

streetmap.co.uk/newmap.srf?x=530250&y=180750&z=1&sv=Saint+Martin's+Lane&st=1&tl=Saint+Martin's+Lane,+WC2&se
            archp=newsearch.srf&mapp=newmap.srf
            • aniek133 Re: Aniek 06.06.05, 13:06
              Dzieki serdeczne :)

Bede za tydzien w Londynie , wiec moze uda mi sie tam zajrzec :)
      • deadeasy Re: Gdzie kupowac buty 06.06.05, 15:34
        Ja czekam na przeceny w Clarks-ie. Jest tez sklep "K-shop" gdzie mozna kupic
        tanio Clarks-a buty te "mniej na fali". Ja sobie za £15 kupilam bordowe
        polbuty na malym koturnie. Podobal mi sie kolor - bo inny. Zaden tam ostatni
        krzyk mody ale wygodne jak papcie.
        :o)

Warto tez zajrzec do T K Max jak gdzies jest w poblizu. Mozna trafic na niezla
        okazje i nietuzinkowy fason.
    • tiffany7 Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 13:56
      Jesli chodzi o Argos, stanowczo odradzam kupowac tam sprzet hi-fi czy podobne
      temu (kupilam cyfrowkE na necie, ktora w Argosie kosztowala £100 wiecej).
      Co do artykulow drogeryjnych najtansze znalazlam w Wilkinson, pozniej polecema
      jeszce Superdrug. Ciuchy, to rzecz gustu: casual i tanie mozna kupuje w HM albo
      Topshop, jak cos elegantszego zawsze polecam Zare, ewentualnie Monsoon. jak cos
      przydzie mi do glowy zglosze pozniej :)
      • aniek133 Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 14:06
        To jest oczywiste, ze czesto w internecie kupisz tnaiej niz w sklepie - to
        wiedza wszyscy :)

Natomiast w Argosie warto kupic, chocby dlatego, ze jak jestes niezadowolona z
        zakupionego towaru to bez podania przyczyny mozesz go zwrocic w ciagu 16 dni (o
        ile wiem, nie dotyczy to najnowszych, czyli najdrozszych, modeli, ale o to juz
        musisz zapytac w sklepie).

Superdrug - tylko jak masz po drodze i nic szczegolnego nie potrzebujesz.
        Mniejszy wybor niz w Boots i drozej (i nie ma tylu promocji).

Najlepsza rada: porownywac :)

• tiffany7 Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 20:47
          Chodzilo mi konkretnie o porownanie Dixona z Argosem, bo tam wlasnie nabylam
          aparat.
      • edavenpo Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 14:09
        Zgadzam sie z Tiffany - Superdrug jest najlepszy i najtanszy jesli chodzi o
        kosmetyki (balsamy szampony itp) Boots jest drogi i roznie z zaopatrzeniem u
        nich bywa ale maja dobra wlasna linie kosmetykow - No 7.

Ciuchy - tanio, H&M, Topshop, GAP, Oasis i Zara.

Moje ulubione to Diesel, Pepe Jeans i Miss Sixty.

Wiec na wyprzedaza jestem pierwsza ;-))))))))))))))))))

• edavenpo Re: Internet vs sklep 06.06.05, 14:12
          Czasami jest taka roznica ze naprawde warto. Chcialam kupic mojemu m,ezowi nowy
          cyfrowy aparat na urodziny. Konica Minolta Dimage Z3

Sklepy: Jessops i Dixons - 375 funtow
          Internet: Amazon - 265 funtow

za ten sam aparat!!!!!

oczywiscie kupilam w Amazon i dostarczyli mi na czas, przez kuriera, do pracy
          wiec sekret byl a 100 funtow zaoszczedzone ;-)))

• aniek133 Re: Internet vs sklep 06.06.05, 14:23
            Trzeba przyznac, ze roznica jest spora :)

Czy kupujac w Amazon placisz za przesylke?
            • edavenpo Re: Internet vs sklep 06.06.05, 14:40
              od 25 funtow przesylka za darmo wiec naprawde warto
              • aniek133 Re: Internet vs sklep 06.06.05, 14:57
                Dobrze wiedziec :)
                • ingass Re: Internet vs sklep 06.06.05, 19:24
                  Ja uwielbiam: Diesel, Gas, Pepe Jeans,...
                  ceny moze nie najmniejsze, ale przynajmniej nie rozciagaja sie po pierwszym
                  praniu! Z amazon.co.uk tez troszke rzeczy kupowalam i rzeczywiscie sie oplaca.
                  Zawsze taniej i przesylka na czas. Jesli chodzi o ciuszki dzieciece polecam
                  Gapa, Benettona, Nexta. Wozki, krzeselka, itp. zamawiam na stronie
                  kiddiecare.com - zawsze taniej niz w sklepie!

Jesli chodzi o mnie to w rywalizacji Boots vs Superdrug - Boots wygrywa!
        • aniek133 Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 19:29
          Mhm... Tak sie wlasnie zdziwilam... Naprawde uwazasz GAP i ZARE za tanie
          sklepy?
          • aniek133 Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 19:47
            To bylo pytanie do edavenpo :)
            • edavenpo Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 20:33
              Zara jest tania... topy za 8 funtow, dzinsy za 30 - porownywalne do H&M.

GAP jest drozszy ale ciuchy sa lepszej jakosci wiec sie oplaca...Spodnie, dzinsy 40 funtow ale dobrze sie
              nosza, topy za 10-15 funtow ale nie jest tak zle.

No w porownaniu z Dieslem czy Miss Sixty gdzie podkoszulka kosztuje najmnie 35 funtow a dzinsy do
              150 funtow to jest tanio ;-)))))))))))))))))))))))))))
              • natalia.brzeska Re: co gdzie kupowac 06.06.05, 20:45
                Zapomnialam napisac ze tez bardzo lubie Zare. Ale na przecenach :-) Kupilam
                sliczna spodnice przeceniona ze 120 na 19.90. To chyba calkiem niezly "deal",
                co?
                • monia72 carboot 07.06.05, 09:10
                  Ja z innej beczki. Jak przyjechalismy z mezem do UK to naprawde ostatnia rzecza
                  bylo dla nas zaopatrywanie sie w sklepach w rzeczy niezbedne (troche chyba
                  wyszlo mi chaotycznie). Tzn. chce powiedziec, ze niestety na poczatku potrzeby
                  sa duze, a finanse znacznie mniejsze. I tak np. my zaopatrywalismy sie na
                  carboot ( taka wyprzedaz teoretycznie samochodowa). W okolicy mamy naprawde
                  duuuuuzy carboot. Nastawilismy sie na to, ze sa to rzeczy uzywane, w roznym
                  stanie ale np. kupilismy dla dziecka krzeselko za 3 funty, fotelik chicco za 1
                  funta (sluza juz 3 mce i naprawde nie widze roznicy w takim sprzecie nowym i
                  uzywanym), dwa biurka i mase innych roznych, przydatnych i nieprzydatnych
                  rzeczy. Czyli chleb, mydlo i powidlo... Do rozwazenia dla osob, ktore tu
                  przyjezdzaja i sie powoli urzadzaja. Moze sie ze mna zgodzicie albo i nie...
                  • deadeasy Re: carboot 07.06.05, 10:17
                    "Great minds think alike" ;)

Tez myslalam o carboot!

Super spawa. Czasem mozna dostac niezla okazje. Ja kupilam stary kinkiet za
                    £5 (brass). Kupilam tylko kabel+mocowanie do zarowki i heja. Jak ktos lubi
                    stare sprzety, nie zaraz antyki ale meble, ktore mozna samemu troche przetrzec
                    papierem sciernym i ladnie powarniszowac to carboot jest idealnym miejscem.
                    Przymierzam sie na skorupy, takie stare filizanki ze spodkami. Chce miec
                    troche takich "od sasa od lasa". Czasem ludzie sprzedaja sprzety elektryczne
                    jeszcze w pudelkach z instrukcjami (niechciane prezenty) - nowki.

Serdecznie polecam carboot-y.

• monia72 Re: carboot 07.06.05, 10:26
                      To ja sie przyznam, ze mamy bakcyla czyli lapanie okazji i niestety
                      wciagnelismy w to moja mame (ogladala wszystko co porcelanowe). My nabylismy
                      dwa biurka (lekko stylizowane na XIX wiek - jedno z nich to zamykany
                      sekretarzyk o jakim marzylam w Polsce), krzeslo do komputera, rozne rzeczy (ale
                      nie ubrania, bo tego niestety nie chce mi sie nawet do reki wziac)itd, itd. Dla
                      szperaczy super sprawa.
                    • violus73 Re: carboot 07.06.05, 10:28
                      a ja juz troche takich filizanek nabylam:), lubie miec takie nie jak ze sklepu,
                      kazda inna, stara porcelana. Mam chyba z 10 i ciagle szukam innych, ciekawych.
                  • mama5plus Re: carboot 10.11.05, 14:00
                    Zglasza sie kolejna maniaczka boot fair :)
                    Wszystkim namietnie polecam. W poblizu mamy chyba ze 3. W tym jeden to
                    najwiekszy w Kent.
                    No i e-bay oczywiscie.
                    Jesli chodzi o rzeczy uzywane to jeszcze
                    adtrader
                    www.adtrader.co.uk/
                    I freecycle
                    freecycle.org/display.php?region=United%20KingdomAGD
                    jesli chce sie miec sprawny serwis i extended warranty, duzy wybor to Currys
                    Czesto tez sa duze znizki.
                    Sprzet komputerowy my kupujemy w Dixons albo Dell. Nie wiem czy tanio ale
                    obsluga bardzo sprawna, wymiana gdy cos nie tak. Dla nas to b wazne akurat.

Dla tych od wypiekow informacja: LIDL od 17go ma formy silikonowe w
                    asortymencie.
                    Zastanawiam sie nad jakoscia, ale cena zachecajaca (2.99). chyba 8 roznych
                    typow i takie duze do wypieku ciastek
    • stafylokokus Re: co gdzie kupowac 07.06.05, 12:00
      A ja na razie odwiedzam regularnie charity shopy, ale zauwazylam, ze w
      niektorych normalnych sklepach, nawet w moim malym East Grinstead bywaja nowe
      ciuchy przecenione - tansze niz uzywane w charity shopie. Natomiast jesli
      chodzi o jakies wieksze rzeczy, typu meble, to co prawda jeszcze nie mam
      doswiadczen w tej kwestii, ale z tego co widzialam w lokalnych gazetkach jest
      masa ogloszen - ludzie sprzedaja nieraz za grosze rzeczy ktorych juz nie chca
      (albo nawet czasem oferuja cos za darmo, tylko trzeba sobie przyjsc i zabrac, a
      ja sofy na plecach nie przeniose :) ). Ostrze sobie zeby na maszyne do szycia
      za 20 £ i rower za 30, ale to nie w tym miesiacu jeszcze :(... Tak nawiasem
      spytam przy okazji czy ktos wie gdzie najtaniej kupie podklad do makijazu
      Margaret Astor albo Rimmela? (Moze byc w Londynie, bo tam sie wybieram w tym
      tygodniu albo przyszlym) I czy gdzies mozna kupic swieze warzywa i owoce taniej
      niz w supermarkecie? (Jakies place czy cus maja tu w ogole w tym dziwnym
      kraju? :) )
      • deadeasy ziemniaki 07.06.05, 12:52
        Ziemniaki mozna kupic tanio od rolnikow. Jak sie przejezdza wsiami to od czasu
        do czasu mija sie tablice oglaszajace wory ziemniakow (czasem tez truskawki i
        inne pomidory).

Robia po miastach (nawet w L'pool) targi "rolnicze" ale tam to mozna niezla
        kase wydac :( polecam wiec okoliczne wioski.
        • not_forget_me niedzielne targi w londynie 07.06.05, 15:34
          Moja koleżanka jest maniaczką zakupów i w każdy weekend zabierała mnie na
          targowiska w londynie w róznych dzielnicach, generalnie bardzo egzotyczne i nie
          wiadomo co się znajdzie za rogiem.Dużo tandety ale jak dla mnie miły sposób
          spędzania czasu a czasami się coś upolowało . Niestety w Kingston poniedziałkowy
          targ pozbawiony jest jakiegokolwiek uroku.
          • annamaria0 Re: niedzielne targi w londynie 07.06.05, 15:47
            Hmm, moim zdaniem w UK jest znacznie lepszy wybor butow niz w Pl, przywozilam
            swego czasu buty z Londynu do W-wy i zawsze mialam mila swiadomosc, ze bede
            oryginalna - zbieralam zreszta komplementy nawet od przygodnie spotkanych osob.
            Duzo wiekszy jest takze wybor ubran, np. dzinsow. Z sieci high street'owych
            lubie Topshop i Warehouse, niektore linie Oasis.
            Ksiazki i CD warto kupowac w Amazonie i w wiekszych ksiegarniach Oxfamu
            (swietnie zaopatrzony jest Oxfam na Marylebone High Street - ta ulica to jest
            zreszta raj zakupowy).
            Kupilam tez pare niezlej jakosci rzeczy z tej strony:
            www.asos.co.uk.
    • jagienkaa Re: co gdzie kupowac 07.06.05, 15:40
      a tak przy okazji, to co do mebli, to trzeba się przyzwyczaić że np przy
      zakupie kanapy czeka się 6-8 tygodni nawet (budują je od podstaw) i bardzo
      często to samo odnosi się do innych mebli.
      Dlatego nie należy się napalać że dziś kupno, jutro dostawa.
      A poza tym uwielbiam hasła typu 'dostawa w tym i tym dniu, między 8 a 18'...
      PS Next dość szybko dostarcza meble.
    • effata buty Scholl'a 10.06.05, 18:14
      Czy ktoras z Londynek (slowo daje, tak jest w slowniku ortograficznym. Chcialam
      sprawdzic, czy sie mowi Londynianka czy Londyniaczka, a tu takie cudo
      znalazlam - Londynka!), no wiec, czy ktoras z Londynek zna miejsce gdzie mozna
      kupic buty Scholl'a (jakis rozsadny wybor, a nie 2-3 pary w pomieszaniu z
      innymi pozostalosciami z innych kolekcji)?
      • annamaria0 Re: buty Scholl'a 10.06.05, 18:48
        Nie podpowiem, gdzie w Londynie, ale tutaj mozesz znalezc unikalne, recznie
        malowane Scholla'y:
        www.asinnovations.co.uk/products.html
        • annamaria0 Re: buty Scholl'a 10.06.05, 18:56
          A tu znalazlam standardowe buty Scholl'a taniej niz w sklepie:
          www.asos.com/product.asp?sku=CFCFT4124
        • effata Re: buty Scholl'a 10.06.05, 19:03
          Uuuuuuuuuuuuuu, dzieki serdeczne, ale kapke nie w moim guscie :(
          • effata Re: buty Scholl'a 13.06.05, 15:31
            Chodzilo mi bardziej o takie klapki czy sandaly 'ortopedyczne', ktore w Polsce
            mozna dostac w kazdym wiekszym centrum handlowym. Moim zdaniem sa b. wygodne i
            dlugowieczne.
            Moze ktos takie znalazl?
            • tuti fajny temat.. 10.11.05, 08:53
              ..
            • edavenpo Do Effaty: 10.11.05, 14:20
              Dopiero zauwazylam twoje pytanie. Sklep Scholla (firmowy a nie zadne tam resztki) jest na Upper Street w
              Islington, doslownie piec minut piechota od stacji Angel.

Jesli chodzi o wygodne i 'ortopedyczne' to polecam Birkenstock, na Neal Street na Covent Garden.
              • effata Re: Do Effaty: 14.11.05, 15:19
                Dzięki, a ja dopiero zauważyłam twoją odpowiedź :)))
                Tak mi średnio po drodze, ale może zrobię sobie wycieczkę w jakąś piękną sobotę.
                Dzięki za namiary.
                --
                Don't guess.
    • urszula.scibior Re: co gdzie kupowac 13.06.05, 12:10
      Chcialam podzielic sie kilkoma uwagami ale jako osoba nie mieszkajaca w Londynie.

CD, DVD, elektronika (np. karty pamieci do aparatu cyfrowego, tonery), ksiazki:
      warto zajrzec na www.kelkoo.co.uk aby porownac ceny lub sie zorientowac. Czesto
      nie ma zadnych kosztow przesyki (polecam zwlaszcza sklepy blahdvd.com i
      play.com). Drugim narzedziem porownawczym - niestety moim zdaniem niezbyt dobrze
      jeszcze rozwinietym - jest Froogle.

Buty: od czasu do czasu zagladam do TK Maxxa. Tam np kupilam sobie Martensy
      (polbuty) za 9 £! Jedyny minus to czesto kiepski (albo zaden) wybor rozmiarow i
      kolorow. W TK Maxxie warto tez zerknac na artykuly do domu.

Kosmetyki: czasem mozna kupic cos taniego w Bodycare (np pasta do zebow Colgate
      za 39 pensow - wyprodukowana w Polsce ;)
      • jagienkaa Re: co gdzie kupowac 13.06.05, 13:36
        jeszcze dwa 'porównywacze':
        www.pricerunner.co.uk/
        uk.shopping.com/aa50-find
        a tutaj dla tych co lubią czytać opinie przed kupnem (zwłaszcza kosmettyków):
        www.reviewcentre.com/consumer_reviews17.html
    • garmuduru Re: co gdzie kupowac 13.06.05, 13:37
      Mysle, ze na szybkie i niedrogie zakupy najlepszy jest Sainsbury's - nawet ich
      produkty firmowe sa o nieba lepsze od Tesco i innych.
      Bielizna, niedroga i bardzo dobrej jakosci w Marks and Spencer, tam tez jade
      dzis kupic pizame :)
      Skarpety w Primarku :))))) , a szczegolnie czarne kolanowki ze wzorkami,
      polecam, bowiem trwaja miesiacami i wzbudzaja zachwyt.
      Na zakupy butow polecam Wam Jones'a, gdzie czesto sa okazyjne sales, buty sa
      swietnej jakosci, poza tym Dune i Office ( co za wzory!).
      Najszybciej kupic mozna super buty na Kings Rd (Chelsea), wbrew pozorom i z
      nizszej polki. Buty za £50 funtow, super modne- gdzie w Polsce mozna by znalexc
      takie buty, takie ceny?
      Oczywiscie Shelly's - swietna obsluga, wszystkie rozmiary i buty, ktore nosi
      sie latami. Moja siostra kupuje zawsze ten sam wzor i nosi je do zdarcia
      (takie czarne buty retro z gumkami).
      PETER JONES, after all - wlasnie sie tam wybieram i nie moge sie
      doczekac :))))
      Szybkie zakupy, bez stresow, z profesjonalna obsluga , doradztwem, gwarancjami
      i przyzwoitymi cenami.

Polecam tez jak zawsze Blubirda, a szczegolnie sklep Terence'a Conrana, jesli
      szukacie upominku dla przyjaciolki na urodziny :)
    • stafylokokus Re: co gdzie kupowac - targ na Camden 13.06.05, 15:31
      Ach, jak bylam ostatnio w Londynie, to poszlam sobie zobaczyc targ na (na czy
      w?) Camden i bardzo, bardzo sie podobalo. Maja tam mnostwo cudownych, albo
      zabawnych, albo rozkosznie okropnych rzeczy (ciuchy, buty, pierdolki) po 5 i 10
      £, cierpialam okropnie, ze nie moge szalec z kasa na razie... I fajny klimat,
      taki wlasnie "targowy" i pelno budek z mniej lub bardziej dziwacznym jedzeniem.
      • steph13 Re: co gdzie kupowac -celebrity fashion 10.11.05, 12:51
        Jesli szukacie cos niedrogiego i na czasie, na Friday club night lub jakies
        party, spojrzcie na asos, innymi slowy As Seen On Screen. Moze nie wszystko
        przypadnie do gustu, ale czasami sa fajne rzeczy.
        www.asos.com
    • basia313 W tej chwili w Boots-ie 10.11.05, 12:59
      kosmetyki MAxfactor sa 3 za cene 2, a do tego jest tez oferta. Mianowicie jesli
      kupi sie produkty (wszelakie, obojetnie jakiej firmy) za co najmniej £20 to
      otrzyma sie kupon £5, ktory mozna wydac obojetnie na co 21-30 - tego Listopada
      ( i nie ma tu zadnej minimalnej kwoty, ktora trzeba wydac, wiec super).
      POlecam.
      • azbestowestringi internet i katalogi... 10.11.05, 14:07
        hej.
        ja mam generalnie wszedzie daleko ( do zwyklego wiejskiego coopa mam ponad 5
        mil) i mam malo czasu a teraz jeszcze 9tygodniowa dzidzia) zeby robic wyprawy
        do sklepow i coraz czesciej siegam po katalogi i sklepy online. i jestem
        zadowolona
    • deadeasy niezobowiazujace prezenty pod choinke - M&S 13.12.05, 23:11
      W M&S maja oferte "3 za 2". Mozna kupic rozne takie od samolotu Mecano
      do "glupkowatcch gadgetow". Ja kupilam dla 11-to letniego chlopca wyrzutnie
      rakiet, ktora poprzez kabel USB laczy sie z komputerem i mozna strzelac
      (rakiety sa gabkowe) sterujac z komputera. Dla kumpeli w pracy kupilam (a
      raczej dostalam bo to byl ten trzeci zakup) tez cos co sie laczy kablem USB z
      PC. To jest plastikowy chomik w kole. Jak sie pisze to sie chomik kreci, jak
      sie przestanie to sie kolo zatrzymuje.
      :)
      • tuti Re: niezobowiazujace prezenty pod choinke - M&S 17.04.06, 14:25
        a kupujecie z katalogow?
        jestem wlasnie na www.urchin.co.uk/
        Z kupowaniem rzeczy nie dla siebie przez interent nie mam problemu,
        chcialabym sobie tez pokupowac (np z La Redoute)
        ale z racji moich niewymiarowych ;) wymiarow, to az strach..
        szukam zwykle rozmiaru male 8 (lub 6)
        z tego co wiem, '8' w la redoute sa raczej spore.

Jakie macie doswiadczenia z rozmiarowkami w katalogach?

• duende1 Re: niezobowiazujace prezenty pod choinke - M&S 17.04.06, 14:43
          tuti, ja tez jestem niewymiarowa jakas. nawet w tym samym sklepie czasem ten
          sam rozmiar mi za maly, a czasem za duzy. w topshopie ostatnio musialam
          przymierzyc chyba siedem par dzinsow zanim znalazlam odpowiednie.
          z redoute z rozmiarami nigdy nie trafiam, ale tez nie ma reguly - czasem mi 10
          za wielka a czasem sie nie mieszcze.
          i kilka rzeczy, ktore od nich kupilam wygladalo na zdjeciach o niebo lepiej niz
          w rzeczywistosci...
    • tbo5r Re: co gdzie kupowac 27.01.07, 21:46
      A kto wie gdzie mozna dostac zywe drozdze piekarskie, nie te suszone?
      • asica74 Re: co gdzie kupowac 28.01.07, 00:39
        sklep.bocian.co.uk/product_info.php?products_id=1108&osCsid=a2a208fe9486fe1ef3320baed3ecdb5e
      • jagienkaa Re: co gdzie kupowac 28.01.07, 13:40
        w Saisnbury's. Tesco itp zapytaj na stoisku piekarnianym - ja w moim lokalnym
        kupuję normalne.
      • funny.face Re: co gdzie kupowac 28.01.07, 15:14
        Ja kupuje w Morrisons. W zadnym innym sklepie nie widzialam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka