Dodaj do ulubionych

oszczędne Bielany

IP: *.aster.pl 20.01.11, 18:43
Dzielnica Bielany bierze chyba udział w konkursie na najbardziej "oszczedną" dzielnice Warszawy, od dawna oświetlają budynek urzędu Bielany, niczym w USA w święta, a ja się pytam za czyje pieniądze urzedasy rozświetlają ten budynek jak choinke.
A HGW chce podwyzszyc ceny blietow, brawo, gratuluje tym co glosowali na PO, mozecie byc dumni ze swojego wyboru.
Ja nie długo wyprowadzam sie na wies i bede placic podatki tam, gdzie rozsadne je wydaja i wszyscy mieszkancy z nich korzystają!
Obserwuj wątek
    • agulha Re: oszczędne Bielany 20.01.11, 19:59
      Obyś rzeczywiście trafił na gospodarnie zarządzaną gminę, i oby Twój interes był zgodny z interesem większości. Nie zawsze tak jest - moja koleżanka ma dom w stanie surowym zamkniętym, a kanalizacja urywa się jakieś 100 metrów od jej domu i nie wiadomo, czy i kiedy będzie przedłużona. W gminie są ważniejsze inwestycje (naprawdę ważniejsze dla ogółu, ale ona jest cokolwiek upupiona, bo nie wie, czy instalować szambo, czy czekać, zwłaszcza że i tak jeszcze brakuje jej funduszy na zupełne wykończenie).
      Co do cen biletów, nic nie wiem na ten temat, ale weź pod uwagę, że tutaj również interesy i poglądy mieszkańców mogą być różne. Zbiór osób korzystających z komunikacji miejskiej i płacących za bilety nie jest tożsamy ze zbiorem osób płacących podatki w Warszawie. Ci, którzy płacą podatki, a z komunikacji nie korzystają, korzystają za darmo albo tylko okazjonalnie mogą woleć, żeby w większym stopniu dołożyli się do kosztów transportu podróżni (np. niezameldowani w Warszawie przybysze z innych miast, turyści albo osoby mieszkające w gminach podwarszawskich), a pieniądze wspólne poszły na co innego. Może nawet są tacy, którzy chcą więcej dekoracji i iluminacji, żeby miasto wyglądało jak stolica, a nie było ponure cały rok. Co do "USA w święta", to hmm, w sumie teraz jest karnawał, czyż nie? Swoją drogą muszę przy okazji rzucić okiem, jak ten budynek jest oświetlony.
    • antypejsbuk Re: oszczędne Bielany 20.01.11, 22:57
      > Ja nie długo wyprowadzam sie na wies i bede placic podatki tam, gdzie rozsadne
      > je wydaja i wszyscy mieszkancy z nich korzystają!

A co, zrobiłeś kurs na pastucha wykwalifikowanego? :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka