guuferek
02.11.05, 21:17
Szanowni Państwo,
jakiś czas temu w jednym z wątków padła propozycja rozdzielenia forum na
poszczególne etapy odpowiadające oczywiście kolejnym etapom budowy naszego
osiedla. Owa propozycja nie zyskała bodajże ogólnej aprobaty, nie ukrywam, że
również ja byłem do tego pomysłu negatywnie ustosunkowany. Dziś kiedy
mieszkańcy I etapu zdążyli już jak domniemywam w większości umeblować swoje
gniazdka, budowa II etapu wchodzi w końcową fazę i powoli pojawiają się
informacje o III etapie, proponuję uruchomić nowe forum które jednocześnie
integrując całe osiedle pozwoliło by wprowadzić podział na poszczególne etapy
(w przyszłości wspólnoty)i zachować porządek w poruszanych wątkach. Żeby nie
być gołosłownym takie forum w przykładowej wersji uruchomiłem pod adresem:
tobefree.ovh.org/forum/
Od razu kilka wyjaśnień. Przede wszystkim jest to testowa wersja forum, w
przeważającej części celowo przeze mnie zablokowana. Forum zostało założone
tymczasowo, na darmowym serwerze ze wszystkimi jego ograniczeniami.
Co zyskujemy:
- jedno forum dla wszystkich etapów,
- jasny i czytelny podział wątków,
- możliwość zamieszczania informacji widocznych wyłącznie dla
zarejestrowanych użytkowników,
- możliwość zarządzania forum przez dowolną ilość osób,
- "odpowiedzialność za własne wypowiedzi" :)
Co potrzebujemy:
- dobre chęci,
- miejsce na serwerze, koszt od 60 do 100 zł/rok (dzielony oczywiście przez
ilość chętnych)
- adres internetowy, koszt - od 30 zł/rok (j.w.)
Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość załatwienia gratis miejsca na serwerze
poniżej podaję wymagania do bezproblemowego działania forum:
- przestrzeń dyskowa: 50MB
- miesięczny limit transferu 10GB (najchętniej bez ograniczenia)
- obsługa skryptów PHP4 i PHP5
- baza danych MySQL 4 o wielkości min. 5MB (najchętniej bez ograniczenia)
Jeśli można, chciałbym zasugerować aby każdy odpowiedział sobie na dwa
pytania:
- czy takie forum jest nam w ogóle potrzebne?,
- czy partycypowałbym w ewentualnych kosztach?
Serdecznie zapraszam do dyskusji. Na ewentualne pytania, komentarze i
propozycje czekam przez tydzień. Później zabieram się do szukania serwera lub
zapominamy o temacie i pozostajemy przy naszym aktualnym myślę, że w sumie
niezłym forum.
Kończąc ten trochę przydługi i pewnie czasami mało zrozumiany wątek :)
chciałbym zaznaczyć, iż nie jestem z wykształcenia informatykiem jak również
zawodowo nie zajmuję się podobnymi sprawami - w związku z tym wszelka
pomoc "fachowców" mile widziana.
pozdrawiam