Dodaj do ulubionych

Nowe Forum - Ankieta

02.11.05, 21:17
Szanowni Państwo,
jakiś czas temu w jednym z wątków padła propozycja rozdzielenia forum na
poszczególne etapy odpowiadające oczywiście kolejnym etapom budowy naszego
osiedla. Owa propozycja nie zyskała bodajże ogólnej aprobaty, nie ukrywam, że
również ja byłem do tego pomysłu negatywnie ustosunkowany. Dziś kiedy
mieszkańcy I etapu zdążyli już jak domniemywam w większości umeblować swoje
gniazdka, budowa II etapu wchodzi w końcową fazę i powoli pojawiają się
informacje o III etapie, proponuję uruchomić nowe forum które jednocześnie
integrując całe osiedle pozwoliło by wprowadzić podział na poszczególne etapy
(w przyszłości wspólnoty)i zachować porządek w poruszanych wątkach. Żeby nie
być gołosłownym takie forum w przykładowej wersji uruchomiłem pod adresem:

tobefree.ovh.org/forum/
Od razu kilka wyjaśnień. Przede wszystkim jest to testowa wersja forum, w
przeważającej części celowo przeze mnie zablokowana. Forum zostało założone
tymczasowo, na darmowym serwerze ze wszystkimi jego ograniczeniami.

Co zyskujemy:
- jedno forum dla wszystkich etapów,
- jasny i czytelny podział wątków,
- możliwość zamieszczania informacji widocznych wyłącznie dla
zarejestrowanych użytkowników,
- możliwość zarządzania forum przez dowolną ilość osób,
- "odpowiedzialność za własne wypowiedzi" :)

Co potrzebujemy:
- dobre chęci,
- miejsce na serwerze, koszt od 60 do 100 zł/rok (dzielony oczywiście przez
ilość chętnych)
- adres internetowy, koszt - od 30 zł/rok (j.w.)
Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość załatwienia gratis miejsca na serwerze
poniżej podaję wymagania do bezproblemowego działania forum:
- przestrzeń dyskowa: 50MB
- miesięczny limit transferu 10GB (najchętniej bez ograniczenia)
- obsługa skryptów PHP4 i PHP5
- baza danych MySQL 4 o wielkości min. 5MB (najchętniej bez ograniczenia)
Jeśli można, chciałbym zasugerować aby każdy odpowiedział sobie na dwa
pytania:
- czy takie forum jest nam w ogóle potrzebne?,
- czy partycypowałbym w ewentualnych kosztach?

Serdecznie zapraszam do dyskusji. Na ewentualne pytania, komentarze i
propozycje czekam przez tydzień. Później zabieram się do szukania serwera lub
zapominamy o temacie i pozostajemy przy naszym aktualnym myślę, że w sumie
niezłym forum.

Kończąc ten trochę przydługi i pewnie czasami mało zrozumiany wątek :)
chciałbym zaznaczyć, iż nie jestem z wykształcenia informatykiem jak również
zawodowo nie zajmuję się podobnymi sprawami - w związku z tym wszelka
pomoc "fachowców" mile widziana.

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • agua Re: Nowe Forum - Ankieta 02.11.05, 21:45
      I ja również dojrzałem do tej decyzji, Grześku. Forum w kształcie który
      proponujesz jest bardziej przejrzyste, milsze dla oka, nowocześniejsze, dające
      więcej mozliwości - o ile dobrze pamiętam daje się np. przygotowywać ankiety.
      W momencie - jakże bliskim - ruszenia III etapu utoniemy w gąszczu informacji.
      Nie wiem jaka jest mozliwość przesunięcia archiwalnych wątków z tego forum na
      nowe - o ile dojdzie do jego założenia, ale być może jest o czym pomyśleć.
      Jeśli chodzi o koszty to jak najbardziej deklaruję pokrycie kilku PLN/rok w
      celu utrzymania domeny i hosta.
      Pozwolę sobie przykleić ten wątek tak, aby przez pewien czas tkwił u góry listy.

      Pozdrawiam
      Andrzej
    • byczka1 Re: Nowe Forum - Ankieta 02.11.05, 21:58
      Grzesiu,
      Bardzo dobry pomysł!
      Niestety nie mogę pomóc jesli chodzi o miejsce na serwerez ale z chęcią się
      dołożę do ewentualnej składki.
      No i wielkie dzęki za to co robisz :) strona Naszego etapu jest super a i forum
      zapowiada się świetnie.
      Pozdrawiam
      Basia
    • vr7 Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 00:01
      Brawo!
      Tak powinno wyglądać forum. Gratuluje zapału i coraz to nowych pomysłów. Ja też
      chętnie zainwestuje w takie forum....
      Pozdrawiam
      Viola
    • zulka01 Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 08:38
      Grzesiu,
      Twój pomysł jak zwykle trafiony.Dołączam do gratulacji i udziału w kosztach.
      Pozdrawiam.
    • poker_7 Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 10:48
      Swietny pomysł, jestem ZA !

      pozdrawiam
    • sloggi Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 11:54
      Z forumowego doswiadczenia - grunt to się nie rozdrabniać.
    • de_ef Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 11:55
      Wygląda super.
      Pozdrawiam.
    • 4ania Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 12:46
      Jestem za. Proponuję dodać zakładkę ze zdjęciami (może dla każdego etapu. Wiem,
      że szczególnie ważne jest to podczas monitorowania postępu prac na budowie.)
      Jako szczęśliwa mieszkanka I etapu też chetnie pooglądam zgjęcia z naszego
      osiedla. Można dodać zakładkę dla zarządu wspólnoty -z informacjami o
      zebraniach, podjętych uchwałach oraz ogólną zakładkę z ogłoszeniami
      administracyjnymi np. gminy Targówek.
    • figa.walecki Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 12:48
      > - czy takie forum jest nam w ogóle potrzebne?,
      > - czy partycypowałbym w ewentualnych kosztach?

      Oczywiście, że 2xTAK panie Grzegorzu !

      pzdr
      a.
      • m_golightly Re: Nowe Forum - Ankieta 03.11.05, 13:06
        bardzo fajnie to wygląda i jestem za, a w ogóle to przed chwilą rozmawiałam ze
        ślubnym i wprawdzie niczego nie obiecuję ale być może uda mu się załatwić coś za
        friko, a jak nie to będziemy partycypować w kosztach, pzdr
        • m_golightly do guuferka 04.11.05, 15:48
          sprawdź proszę swojego priva, pzdr
          • guuferek Re: do guuferka 04.11.05, 19:49
            odpowiedziałem p.Norbertowi z kopią na Twoją skrzynkę :)

            pozdr.
    • kasiak28 Re: Nowe Forum - Ankieta 05.11.05, 22:04
      Witaj Grzesiu,
      My również jesteś absolutnie za rozdzieleniem forum i jakby co to opłaty
      wskazane poniesiemy:)
      Pozdrawiamy, K&K
      P.S.Zgadzam się w 100% z byczka1, rzeczywiście jesteś super fachman:)
    • zuza1977 Re: Nowe Forum - Ankieta 06.11.05, 22:16
      To rzeczywiście bardzo dobry pomysł, popieram:-)bo w tej chwili trochę mieszają
      się tematy z I i II etapu osiedla.
    • guuferek Re: Nowe Forum - Ankieta 10.11.05, 19:36
      Witam, pora na krótkie podsumowanie. Serdecznie dziękuję za wszystkie
      wypowiedzi, te skierowane bezpośrednio do mnie również - są bardzo miłe.
      No cóż, martwi mnie jednak brak jakiegokolwiek komentarza wielu osób, które
      często i regularnie (i chwała im za to) wypowiadają się na łamach forum.
      Traktuję więc to jako milczącą dezaprobatę pomysłu. W myśl zasady "nic na siłę"
      proponuję chwilowo zawiesić temat. Oczywiście propozycja założenia nowego forum
      jest z mojej strony cały czas aktualna i w każdej chwili możemy do tego wrócić.

      pozdrawiam
      • agua Re: Nowe Forum - Ankieta 10.11.05, 19:49
        Myślę, że zbyt szybko odpuszczamy temat. Jeszcze raz wieszam wątek u góry listy
        i GORĄCO APELUJĘ DO WSZYSTKICH korzystających z dobrodziejstw tego medium
        wymiany informacji, o odpowedź na inicjatywę Guuferka i deklarację w sprawie
        partycypacji w kosztach.
        Szczególnie liczę na naszych ulubionych forumowych krzykaczy ;-).
        Osoby które mają negatywne opinie również są proszone o wypowiedź w niniejszym
        wątku, choćby bez uzasadnienia.
        A zatem - do klawiatur Drodzy Sąsiedzi! :)
        Andrzej
        • guuferek Re: Nowe Forum - Ankieta 10.11.05, 20:01
          ..to tak informacyjnie dodam, że koszty przez okres co najmniej roku wyniosłyby
          0.0 zł
        • celkra Re: Nowe Forum - Ankieta 10.11.05, 22:18
          agua napisał:

          > Osoby które mają negatywne opinie również są proszone o wypowiedź w
          >niniejszym wątku, choćby bez uzasadnienia.
          > A zatem - do klawiatur Drodzy Sąsiedzi! :)
          > Andrzej


          Przyznam, że nie widzę specjalnie problemu w funkcjonowaniu tego forum. Nie
          rozumiem więc, dlaczego chcecie je przenieść/zmienić. Jeśli zdarzy się tak, że
          zostanie stworzone nowe forum naszego osiedla - będę zapewne jego
          użytkownikiem, a tym samym będę również pokrywać odpowiednią część kosztów.
          Ale "mówiąc tak zupełnie szczerze" ;) , jeśli zostanie tak, jak jest teraz -
          jednej łzy nie uronię.
          Pozdrawiam
          celkra

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka