Dodaj do ulubionych

"PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy

15.06.11, 08:01
A ja przez caly czas zylem w przeswiadczeniu ze Wedel jest polski... A to niespodzianka
Obserwuj wątek
    • olias "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy 15.06.11, 08:02
      historia firmy Wedel to historia Polski w pigułce. Wszystko tu mamy - twórcę firmy i jego losy po wejściu komuny, później - A JEDNAK - firma wysokich lotów nawet w komunie, wreszcie zwycięstwo i "wolna Polska" .. niestety magdalenkowa więc Wedel nie oddany właścicielom, lecz spzredany byle jak byle komu, byla za garść pieniędzy upada, upada, znika.
      • Gość: tomekjot Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.11, 08:23
        Zapomniałeś o wysokim odszkodowaniu od PepsiCo jakie wzięła rodzina Wedłów z wycofanie roszczeń
      • Gość: stop pisowcom "wolna Polska"? chyba wolna Polska IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 08:51
        nie rozumiem ludzie - wy w tym PiSie to macie chyba jakieś urojenia.

        Jak się wypowiadaz w temacie to sie najpierw musisz na nim znać. Rodzina Wedlów dostała OGROMNE odszkodowanie. No ale Jarek kazał pisać to piszesz...
        • Gość: Lol Re: "wolna Polska"? chyba wolna Polska IP: 195.177.83.* 15.06.11, 12:06
          walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/952811,kto-zaproponowal-ugode,id,t.html#d2b71e42c74217ba,1,3,5
          sprawdzcie to!
          • 1410_tenrok te wszystko wpisy w tymto wątku, to chyba pisane 15.06.11, 13:14
            przez idiotów!

            LUDZIE! Tu chodzi o to, że właściciel Wedla nie zamierza działać we właśniej upartyjunionej Wałbrzyskiej Strefie ekonomicznej, którą zawładnęli kumple kretyna Pawlaka ("ministra gospodarki").
            Cały zarząd, tej najlepszej strefy ekonomicznej w Polsce, został wykopany przez partyjnych łachmytów na bruk, a wy tu o bala.bala, kuku-kuku, bere-bere-bere-bere.

            Debil Pawlak zabija na waszych oczach niewidzialną rękę rynku, ponieważ potrzebuje roboty dla swoich peselowskich niedarajdów!!!!
    • Gość: mulok "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.IOd.krakow.pl 15.06.11, 09:07
      no to przestanę kupować wedla :(
      • Gość: 11krzych Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.181.183.226.static.crowley.pl 15.06.11, 09:17
        mulok napisał(a):

        > no to przestanę kupować wedla :(

        A co to za różnica, czy właścicielem jest Japończyk czy Polak? Ptasie mleczko nie wie, czyja kasa stoi za produkcją. A może nawet w przypadku Japończyka są mniejsze szanse na oszukiwaniu na składzie w celu szybkiego zarobienia na BMW.
    • Gość: Taaa Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.net-partner.pl 15.06.11, 09:21
      Japończycy właściwie kupili od Amerykanów jedynie kilka zawijasków na papierkach - cała reszta już dawno nic nie ma wspólnego z wedlowską recepturą. Aż dziwne, że jeszcze nie przenieśli całej produkcji do Chin
    • Gość: longin Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.11, 09:27
      Ja jednak wolę "22-go Lipca" dawniej "E. Wedel".
    • pikkollo Tak wygląda "sukces" prywatyzacji sprzed lat 15.06.11, 09:37
      Miało być zachodnie know-how , nowe miejsca pracy itp.
      Amatorzy z Lewandowskim na czele sprzedali Wedla byle komu i teraz zaczyna to wyglądać byle jak. To nic że ta firma traci swój charakter , ważne że dawni prywatyzatorzy mają ciepłe posadki w bankowości i komisjach europejskich ...
    • Gość: Piotrek durni politycy IP: *.etn.com 15.06.11, 09:38
      Szkoda tylko, że nawet na tak dobitnym przykładzie nie przekonają się, że liczy się kraj, porządek, spokój, inwestorzy a nie walka o stołki. Koryto jest najważniejsze, "a ponas choćby potop" :/

      Pieprzona polityka, pieprzone PSL i inne partie, bo tam wszyscy sobie równi pod tym względem...
    • Gość: kajtek Polskie to są papierki do cukierków a nie Wedel IP: *.bredband.comhem.se 15.06.11, 09:44
      Postarał się o to kiedyś najwięszy głupek polskiej ekonomii niejaki balcerowicz.
      • mark6 debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wyczyniał 15.06.11, 10:08
        do tej pory wzrusza jego dziecinna wiara w "niewidzialną rękę rynku" lub też zalety
        prywatyzacji. Tzw. "prywatyzacja" w wykonaniu polskim to PANICZNA sprzedaż wszystkiego
        ci się da aby pokryć dziurę budżetową a co potem się dzieje z zakładami to już nikogo
        nie interesuje. Najczęściej są one zamykane lub produkcję ogranicza się do minimum np.
        Polfa w Poznaniu i wiele wiele innych.
        Ten nadęty dureń głosi wszem i wobec zalety takiego postępowania.
        • Gość: tes Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: 212.127.64.* 15.06.11, 10:19
          ale mnie rozsmieszaja tacy jak wy....
          spytam prosto...
          popatrzcie na zaklady, ktore nie zostaly sprywatyzowane... prawie wiekszosc sama sie wykonczyla, a jesli sie nie wykonczyla to czerpie garsciami kase z budzetu panstwa... bo utrzymac sie sama nie ma... a jak by taka firma weszla na gielde to i tak sie ktos znajdzie kto ja kupi i juz na 99% bedzie w niej zachodni kapital...
          myslenie nie boli, ale jest ono niestety domena niewielu...
          na logike, nie masz kasy to gdzies trzeba ja znalezc, wiele zakladow nie mialo i na poczatek bralo z kasy panstwowej, kasa sie zaczela konczyc i trzeba bylo to sprzedac innej sciezki nie bylo...
          • Gość: Sir Galahad Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 11:29
            A to co piszesz jaki ma związek z prywatyzacją w Polsce? To był głównie projekt ideologiczny. De facto nie liczyło się, czy zakład "kasę ma czy nie ma". Nie chodziło o jego pozycję na rynku, perspektywę rozwoju, aktualny stan. Jak za "komuny" po prostu przyjęto, że jedna forma własności jest "słuszniejsza" od innej. W różne ideologiczne fantazmaty Balcerowicza nikt sensowny na zachodzie już dawno nie wierzy. Ideologia zazwyczaj abstrahuje od tych okoliczności i faktów. Prywatyzacja nie może toczyć się na oślep. Majątek trwały nie istnieje tylko po to, żeby nim spekulować. Balcerowicz i jego wyznawcy w Polsce mają kłopot z wiedzą o złożoności, omylności, niepewności, niejednoznaczności współczesnych rynków, gospodarek, przedsiębiorstw, mechanizmów. Rzeczywistość jest w jawnym konflikcie z ideą totalnej prywatyzacji obojętnej wobec strategicznych skutków społecznych i ekonomicznych. Polska gospodarka ma na globalnym rynku problem z deficytami kapitału i wiedzy. Nie przezwycięży się tych deficytów pozbywając się kapitału. Rozwój poprzez tanią pracę tylko i wyłącznie to jest zabawa na krótką metę.
            • Gość: Zbylut Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 11:49
              > A to co piszesz jaki ma związek z prywatyzacją w Polsce? To był głównie projekt
              > ideologiczny. De facto nie liczyło się, czy zakład "kasę ma czy nie ma". Nie c
              > hodziło o jego pozycję na rynku, perspektywę rozwoju, aktualny stan. Jak za "ko
              > muny" po prostu przyjęto, że jedna forma własności jest "słuszniejsza" od innej

              Czlowieku. Jesli masz ochote by z Twoich podatkow pasly sie brzuchy gronikow, KGHMow i innych swietych krow - droga otwarta.
              Opodatkuj sie na ich rzecz.
              Nie ma czegos takiego jak wlasnosc panstwowa. To iluzja dla frajerow i mozliwosc zatrudnienia dla cwaniaczkow.
              A nie ma dlatego, ze panstwo nie moze podejmowac racjonalnych decyzji poniewaz nie moze jako takie zbankrutowac. Dodatkowo dzialajac na rynku z podmiotami prywatnymi psuje go - min dlatego, ze nie ma zadnych kosztow pozyskania kapitalu.
              • mark6 no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? 15.06.11, 12:21
                .."Nie ma czegos takiego jak wlasnosc panstwowa. To iluzja dla frajerow i mozliwos
                > c zatrudnienia dla cwaniaczkow."..
                a kim są współcześni technokraci RZĄDZĄCY koncernami i relatywnie nie mający zbyt wielu akcji
                To są CWANIACY nad cwaniaki. Kto jest ODPOWIEDZIALNY za ostatnie kryzysy???
                Chcesz powiedzieć, że ci Panowie dbają o interesy " właścicieli" ????
                Obudz się i zejdz na ziemię!!!
                Zalety gospodarki kapitalistycznej się kończą gdy właściciele tracą KONTROLĘ nad swoją własnością!!!
                Mógłbym podać wiele przykładów na nonsens Twojego rozumowania.
                To co napisałem nie oznacza jednak, że jestem zaciekłym zwolennikiem własności państwowej. Uważam jednak, że argumenty Twoje za "własnością prywatną" są bardzo INFANTYLNE.
                pozdrawiam
                • Gość: asd Re: no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? IP: *.dhcp-docsis.net.tomkow.pl 15.06.11, 13:48
                  czym się różni firma państwowa od koncerny, korporacji?
                  prawie niczym bo nie ma w nich właściciela, tymi firmami rządzą nie kapitaliści lecz urzędnicy państwowi bądź korporacyjni,

                  • Gość: Zbylut Re: no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 14:58
                    > czym się różni firma państwowa od koncerny, korporacji?
                    > prawie niczym bo nie ma w nich właściciela, tymi firmami rządzą nie kapitaliści
                    > lecz urzędnicy państwowi bądź korporacyjni,

                    Różni się bardzo istotnie.
                    1. Firma prywatna musi kierować się rachunkiem zysku i strat - stąd nie może np. działać "pod kreską" w długiej perspektywie.
                    2. Firma prywatna może zbankrutować i nie chronią jej przed tym ręce w kieszeniach podatników.
                    3. Firma prywatna pozyskuje pieniądze na rynku, co w połączeniu z pktem 1 wyklucza działania psujące rynek.
                    4. Co najważniejsze pracownicy firmy prywatnej nie wyjdą na ulicę po to by np. domagać się wcześniejszych emerytur czy innych przywilejów świętych krów.
                    • myslacyszaryczlowiek1 Re: no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? 15.06.11, 15:30
                      > 1. Firma prywatna musi kierować się rachunkiem zysku i strat - stąd nie może np
                      > . działać "pod kreską" w długiej perspektywie.
                      Firma państwowa również tak działa, w otoczeniu kapitalistycznym. Mało tego przeważnie lepiej zaspokaja potrzeby pracowników, lepsze warunki pracy, a chyba o to w tym wszystkim chodzi aby to ludzie którzy pracują mieli się dobrze a nie tylko właściciele. Przykłady to Renault we Francji który przez bardzo długi okres czasu był państwowy.
                      2. Najlepszym przykładem bankructwa są Opel czy banki z ostatniego kryzysu.
                      3. A co przeszkadza w wyjściu na ulicę pracownikom firm prywatnych. Mało protestów na Zachodzie Europy było przeciwko przedłużeniu wieku emerytalnego.
                      Popatrz na spektakularny sukces Korei Południowej. Reformy Balcerowiczowskie wzorowały się na Chile łącznie z wprowadzeniem OFE, a koreańczycy robili wszystko odwrotnie.
                      O tym jak to zrobili trzeba naprawdę poszukać bo nigdzie o tym się pisze bo ideologicznie nie odpowiada dzisiejszym zakłamanym czasom.


                      Reformy, które doprowadziły do rozwoju gospodarczego Korei Południowej obejmowały:

                      finansowanie inwestycji krajowymi środkami,
                      pożyczanie pieniędzy z zagranicy tylko poprzez budżet,
                      utrzymywanie stabilności wartości wona,
                      początkową nacjonalizacje banków komercyjnych, dla zaprzęgnięcia ich do rozwijania gospodarki,
                      zasadniczo nie wpuszczanie do kraju inwestycji zagranicznych,
                      przyjmowanie z zagranicy tylko transferów technologii oraz wiedzy,
                      zamiast substytucji importu forsowanie rozwijania eksportu (na początku okresu wzrostu eksport był 4,3 razy mniejszy niż import),
                      ścisła polityka ograniczonej wymienialności wona: wymieniać walutę można było tylko na potrzeby bieżącego handlu zagranicznego,
                      wysokie cła na import,
                      sponsorowanie wybranych gałęzi przemysłu oraz dużego nakładu pracy,
                      ścisłe niedopuszczanie nie-Koreańczyków do rynku finansowego,
                      stopy procentowe ustalano w interesie rządu/gospodarki
                      stosunkowo niskie zadłużenie kraju, ze szczególnie niskim udziałem zadłużenia krótkoterminowego

                      Ogólnie rzecz biorąc, Koreańczycy robili wszystko odwrotnie niż my ( na szczęście nie mieli Balcerowicza) i zanim zaczęli korzystać z dobrodziejstw rozwiniętej cywilizacji najpierw harowali i ostro zaciskali pasa. Przez całe pokolenie.
                      My natomiast zaczęliśmy od próby korzystania z dobrodziejstw cywilizacji. No i mieliśmy Balcerowicza
                      • Gość: Zbylut Re: no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 15:47
                        > Firma państwowa również tak działa

                        Firma panstwowa nie musi kierowac sie rachunkiem zyskow i strat - ergo tak NIE dziala.

                        > 2. Najlepszym przykładem bankructwa są Opel czy banki z ostatniego kryzysu.

                        Ani opel ani banki nie byly firmami panstwowymi.

                        > 3. A co przeszkadza w wyjściu na ulicę pracownikom firm prywatnych.

                        Nie wiem co przeszkadza. Wiem ze w firmach prywatnych po pierwsze zwiazki zawodowe to rzadkosc a nie regula - vide KGHM. Poza tym przez ostatnie kilkanascie lat nie pamietam strajku pracownikow firm prywatnych.
                        • Gość: Sir Galahad Re: no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 17:50
                          A co jest nie tak z KGHM? Sprawdzałeś jakie oni mają wyniki? Ile inwestycji w ilu branżach? Sprawdzałeś indeksy ich akcji? Ile płacą do budżetu podatków? Jakie zatrudnienie? Ty chyba serio wierzysz, że dopłacasz do tego molocha... "KGHM Polska Miedź S.A. zatrudnia ponad 18 tys. pracowników. W Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. pracuje kolejnych 10 tysięcy. Licząc zatrudnienie w firmach kooperujących z KGHM można przyjąć, że Polska Miedź zapewnia utrzymanie dla ponad 100 tysięcy osób". Aktywa za 2009 to 14 897 mln PLN. Zysk operacyjny 2 679 mln PLN (2009). Zysk netto 2 359 mln PLN (2009). Człowieku to jest jednoosobowa spółka Skarbu państwa. Takie nie są utrzymywane z budżetu państwa.
                      • imw trochę mieszasz 15.06.11, 15:49
                        OFE było wzorowane na Chile tylko z nazwy, efekt ma niewiele wspólnego z chilijskim systemem emerytalnym,
                        co do Korei to faktycznie oni harowali przez lata, my chcieliśmy być od razu bogaci
                        PS. byłem w Korei 20 lat temu i co nieco tam widziałem
                        • Gość: Sir Galahad Re: trochę mieszasz IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 17:52
                          Ten chilijski w zeszłym roku też się wykrzaczył i jest teraz naprawiany.
                          • imw Re: trochę mieszasz 15.06.11, 20:15
                            nie ma idealnych systemów
                      • only_the_godfather ZSRR 15.06.11, 15:51
                        Związek Radziecki też miał być potęgą gospodarczą i coś im nie wyszło.
                        Skoro formy Państwowe działają na zasadzie maxymalizacji zysku to jak wytłumaczysz istnienie zadłużonych i już prawie nie wypłacalnych spółek PKP i PKS-ów? Są to firmy państwowe do których dokładamy my wszyscy. Gdyby to były firmy prywatne to albo zarabiały by na siebie albo ogłosiły by upadłość a nie były sztucznie utrzymywane przy życiu.
                        Wspominasz coś o Oplu. Firma upadła bo nie radziła sobie na rynku i nie była sztucznie utrzymywana jak wiele firm państwowych.
                        Cholera Związek radziecki i PRL też transferowały z zachodu tylko technologie. Jak to wyglądało chyba nie trzeba mówić. Zero innowacyjności i klepanie przez kilkadziesiąt lat tego samego. Wspieranie niektórych gałęzi przemysłu? No to prawie jak za PRL wspieranie górnictwa i hutnictwa. A potem mieliśmy pełno hut z przestarzałymi technologiami.
                        Uczepiliście się tego Balcerowicza jak rzep psiego ogona a prawda jest taka że Balcerowicz był jeden a partii które przeszkadzały w wprowadzaniu jego wizji było wiele. Szkoda że o tym się nie mówi.
                      • Gość: Sir Galahad Re: no no no .ciekawe rzeczy opisujesz? IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 17:44
                        Nie trzeba aż udawać się Korei Południowej (choć to ciekawy przykład), ale można się poprzyglądać modernizacji gospodarki Finlandii po upadku Sowietów (była w czarnej d... ta gospodarka). I też wszystko odwrotnie jak my. Np. ten znienawidzony KGHM generując takie zyski może dać kapitał na modernizacje, badania naukowe. Na jakąś wartość dodaną, której tak nam brakuje. Pan inwestor z zachodu czy wschodu to raczej przyjedzie tu jak dostanie subwencje, albo zwolnienia podatkowe, albo przymknie się oczy na Kodeks Pracy (jasne są wyjątki), a nie po to, żeby nas modernizować. Outsourcing to może być uzupełnienie naszej gospodarki i rynku pracy, ale przecież na litość boską nigdy i nigdzie nie stanowił podstawy długofalowego rozwoju (vide kryzys irlandzki). A jak ma powstać poważny kapitał, społeczeństwo wiedzy i innowacyjna gospodarka bez szmalu na inwestycje, bez majątku, bez struktur, bez funduszy ryzyka? No ludzie dumping podatkowy to krótka droga (vide Dell).
              • Gość: Sir Galahad Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 17:38
                Ideologiczne zacietrzewienie i brednie. Dokładnie jak czerwoni za PRLu, tylko na odwrót. W jaki sposób głupku dopłacasz do KGHMu i pensji tam? Przecież to spółka skarbu państwa. Czytałeś ustawę? Sama wypracowuje dochód i z niego ciągnie kasę na te ogromne pobory. Podmiotowość na globalnym rynku się wiąże z MAJĄTKIEM I KAPITAŁEM. Jeśli tego nie masz, ani nie ma tego społeczeństwo, w którym żyjesz to będziesz tylko mięsem armatnim dla rynków. Prędzej czy później. Ja nie wiem skąd się biorą kolesie, którzy myślą, że dopłacają podatkami do KGHMu? Ja wiem, że ich zarobki bolą rodaków, ale po cholerę sprzedawać coś co jest bardzo dochodowe (jedna z ostatnich silnych marek w polskich rękach) i przyszłościowe. Jeśli ktoś nie odróżnia PRLowskiego państwowego zakładu pracyod spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, które z prawnego punktu widzenia nie są przedsiębiorstwami państwowymi, ale spółkami uregulowanymi w Kodeksie spółek handlowych to w ogóle nie powinien się wypowiadać tak autorytatywnie, bo nie ma elementarnej wiedzy tylko "poglądy" (cudzysłów zamierzony). KGHM to jeden z czołowych producentów miedzi i srebra na świecie i biorąc pod uwagę co przez ostatnie lata się działo na rynkach surowców to raczej on dopłacał do budżetu więcej niż ty czy ja. Następny geniusz jak ci co potrafili sprzedawać bank za równowartość jego trzyletniego zysku i się jeszcze cieszyli i uważali to za racjonalne. Różne formy własności mogą działać na rynkach i w gospodarce z pożytkiem, ale do Ciebie do widać nie dociera. Korwinistyczne głupotki docierają do umysłu jak widzę. Żenada. Majątek i kapitał dają w dzisiejszym świecie podmiotowość człowieku, któremu wydaje się że dopłaca do KGHMu. A jak ktoś jest przeciwko sprzedaży KGHMu za wszelką cenę to nie znaczy, że jest przeciwko prywatnym przedsiębiorcom. Wbij sobie to do głowy.
                • Gość: Zbylut Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 10:15
                  > Ideologiczne zacietrzewienie i brednie. Dokładnie jak czerwoni za PRLu, tylko n
                  > a odwrót. W jaki sposób głupku dopłacasz do KGHMu i pensji tam?

                  Wiesz dlaczego TERAZ nie doplacam ?
                  Bo na swiecie sa rekordowo wysokie ceny miedzi. Gdyby KGHM bylo spolka prywatna po to by osiagnac wyniki finansowe zatrudnialaby polowe mniej pracownikow, nie dzialalyby w niej 34 centrale zwiazkowe a prezesi nie pochodziliby z politycznego nadania.
                  Ergo wyniki finansowe bylyby jeszcze lepsze i spolka w postaci podatkow odprowadzalaby do budzetu panstwa wiecej pieniedzy.
                  Dolary przeciwko orzechom, ze w przypadku znacznego spadku cen miedzi i/lub zwiekszenia kosztow jej wydobycia gornikow z KGHM zobaczysz na ulicach domagahacych sie "swojego" od rzadowych "zlodziei" - vide panstwowe gornictwo wegla kamiennego.
        • only_the_godfather Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz 15.06.11, 12:16
          Niewidzialna rynkę rynku to wymyślił Keynes a on liberałem nie był.Za wiele to to z wizja liberalną nie ma wspólnego. Balcerowiczowi bliżej do teorii Friedmana i monetarystów którzy uważali że państwo ma dbać tylko i wyłącznie o to aby pieniądz miał pokrycie w towarze i stwarzać warunki do rozwoju gospodarki ( między innymi ograniczyć rolę związków zawodowych). Dlatego rozpoczęto prywatyzację. Po za tym ktoś tu już wspominał zakłady państwowe to przerost formy nad treścią namnożone pełno stanowisk , prezesi zmieniający się wraz z władzą. Jak taki zakład ma prosperować i przynosić zyski skoro co inne ekipa rządzi to inne wizje działalności? Zobacz ile dotacji ciągną z budżetu Orlen, KGHM czy kopalnie i dlaczego tak związkowcy niechcą żeby to sprywatyzować? Nie wiesz dlaczego? Bo jak przyjedzie prywatny to zredukuje zatrudnienie i wywali połowę niepotrzebnych nierobów.
          • mark6 "niewidzialną rękę rynku"wymyślił Keynes??? 15.06.11, 12:23

            Gratuluję. No comments.
            • only_the_godfather Re: "niewidzialną rękę rynku"wymyślił Keynes??? 15.06.11, 12:39
              Masz racje pomyliło mi się z interwencjonizmem. Ale i tak założenia Balcerowicza jest bliżej do monetarystów.
              • Gość: asd Re: "niewidzialną rękę rynku"wymyślił Keynes??? IP: *.dhcp-docsis.net.tomkow.pl 15.06.11, 13:52
                Na początku przemian ustrojowych 1989, 1990 rok wszyscy mówili, że w Polsce teraz będzie monetaryzm, a jak przyjechał do Polski Milton Friedman razem z Reaganem i usłyszał co to jest popiwek to powiedział jak to jest monetaryzm, to ja jestem keynesistą.
          • Gość: Sir Galahad Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 17:55
            Chciał bym wiedzieć ile tych dotacji ciągnie ten KGHM... Twarde dane, weryfikowalne źródło. Przecież te Orleny czy KGHMy to w porównaniu z globalnymi korporacjami nie są specjalnie duże...
          • Gość: Sir Galahad Re: debil balcerowicz nie tylko takie rzeczy wycz IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 15.06.11, 18:02
            A potem się okaże, że "nieroby" (którzy pewnie wcale tak naprawdę nie są żadnymi nierobami) nie są już konsumentami, nie płacą pita, nie płacą składek zdrowotnych, emerytalnych etc. Skoro są na bezrobociu to ani nie oszczędzają ani nie konsumują ani nie inwestują ani nie decydują się na dzieci, w związku z czym wiele branż dostaje (zwłaszcza w sektorze usług), po tyłku i spirala ubożenia się nakręca. Ale za to panisko na samym szczycie ma się świetnie i może sporo kasy transferować gdzie mu się podoba i jeszcze maluczki go poprze. To jest "lepsza gospodarka". Brawo... Ale Polacy są naiwni, to aż przykre.
    • Gość: janczar42 "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 10:33
      Nie dziwota to,że przedsiębiorczy Japończycy nie chcą uczestniczyć w "polskim piekle" i skorumpowanych układach naszych rządców.!!!!!!!!!
    • ziutek.z.targowka Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy 15.06.11, 11:22
      > A ja przez caly czas zylem w przeswiadczeniu ze Wedel jest polski... A to niesp
      > odzianka

      A widzisz?
      Gdyby Gebbels miał taką propagandę jaka dziś jest w Polsce, to Niemcy do dziś wierzyliby, że wygrali II WŚ.

      Nie martw się, takich jak Ty jest w naszym kraju większość i oni wierzą, że demokracja to jest to, co nam jest niezbędnie potrzebne. Tymczasem demokracja została wprowadzona w Polsce przez CIA (tylko trochę innymi metodami jak w Iraku i innych krajach), po to, żeby zagarnąć to co było w Polsce a resztę zaorać, żeby pozbyć się konkurencji.
      Niestety, nie mamy już wcale przemysłu, surowców, większości usług, i Polacy zostali jedynie niewolnikami we własnym kraju.
      Przejrzyj na oczy i rozejrzyj się dookoła.
      • mark6 Polecam Perkinsa "Hitman" o Harveyu nie mówiąć 15.06.11, 11:35
        może te wszystkie ciemniaki wierzące w "przyjazn" USA przejrzą na oczy.
        pozdrawiam
      • Gość: gosc Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.ip.netia.com.pl 15.06.11, 11:41
        podbijam !!!
        powoli zaczynam wierzyc w spiskowa teorie dziejow
        a tak na swiezo dodam - popatrzcie na afere z gazem lupkowym, dopiero w dniu wizyty Obamy w Polsce zostalo ujawnione szerszej opinii ze wszystkie koncesje na wydobycie zostaly juz rozdane amerykannskim koncernom a potem tak na marginesie ze zysk z wydobycia dla Polski bedzie 0 bo podaek od wydobycia to 0,05 %,,,,,, a w Norwegii 70 % , Rosji 60%
        wiec odpowiedz czy od 20 lat rzadza nami skrajni debile po lobotomii czy skorumpowani agenci na uslugach zachodnich korporacjii?
        • Gość: Zbylut Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 11:47
          > podbijam !!!

          Nie podbijaj tylko zmykaj do lekarza.

          > a tak na swiezo dodam - popatrzcie na afere z gazem lupkowym, dopiero w dniu w
          > izyty Obamy w Polsce zostalo ujawnione szerszej opinii ze wszystkie koncesje na
          > wydobycie zostaly juz rozdane amerykannskim koncernom

          Poprosze o ZRODLO tych rewelacji.
          Z mojej strony :
          1. W tej chwili nikt nie ma koncesji na WYDOBYCIE gazy lupkowego.
          2. Gazu poszukuja w Polsce przynajmniej 4 firmy, tylko jedna z nich jest amerykanska.

          Rasumujac. Skoncz chrzanic zacznij podawac fakty albo idz do lekarza po recepte na psychotropy.
          • Gość: gosc Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.ip.netia.com.pl 15.06.11, 12:10
            debilu kastrowany z PAP
            Spośród wydanych do tej pory koncesji, 11 dotyczy tylko poszukiwań gazu niekonwencjonalnego czyli łupkowego i zaciśniętego. Pozostałe 59, to koncesje łączne - na poszukiwane konwencjonalnych i niekonwencjonalnych węglowodorów.
            Wśród 11 koncesji wyłącznie na poszukiwania gazu niekonwencjonalnego najwięcej - cztery - ma ExxonMobil Exploration and Production Poland, po trzy Mazovia Energy Resources (EurEnergy Resources Corporation) i Mińsk Energy Resources (EurEnergy Resources Corporation), a jedną Strzelecki Energia.

            Najwięcej spośród 59 wspólnych koncesji na poszukiwanie konwencjonalnych i niekonwencjonalnych węglowodorów ma Marathon Oil Poland - dziesięć. Siedem zakupiło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

            ...Sześć takich koncesji ma Lane Energy Poland (3Legs Resources Plc), pięć Orlen Upstream (PKN Orlen S.A.) i DPV Service, a po trzy Chevron Polska Exploration and Production, Lane Resources Poland (3Legs Resources Plc), Oculis Investments (San Leon Energy Plc) oraz Indiana Investmetns (BNK Petroleum) i Saponis Investments (BNK Petroleum).

            Po dwie koncesje kupiły Cuadrilla Polska, ExxonMobil Exploration and Production Poland i Liesa Investments (San Leon Energy Plc).

            Po jednej mają Vabush Energy (San Leon Energy Plc), Chevron Polska Energy Resources, Helland Investments (Realm Energy International Co.), Joyce Investments (Realm Energy International Co.) oraz Maryani Investments (Realm Energy International Co.). Jedną koncesję ma też Energia Zachód (Aurelian Oil & Gas Poland), która będzie poszukiwała złóż gazu zaciśniętego.
            chyba nie sadzisz ze firmy te zaangazowaly sie w poszukiwanie gazu zeby pozniej nie otzrymac koncesji..?
            • Gość: Zbylut Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 12:13
              1. Pisales o " ze wszystkie koncesje na wydobycie zostaly juz rozdane" teraz nagle okazuje sie ze sa to koncesje na POSZUKIWANIE nie zas na WYDOBYCIE.
              2. Prosilem o podanie zrodla - podasz ?

              > chyba nie sadzisz ze firmy te zaangazowaly sie w poszukiwanie gazu zeby poznie
              > j nie otzrymac koncesji..?

              3. Jaki zapis w koncesji na poszukiwanie gazu gwarantuje uzyskanie koncesji na jego wydobycie.

              Otrzyj piane z buzi i postaraj sie myslec logicznie.
        • only_the_godfather Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy 15.06.11, 12:20
          A komu mieli dać koncesje jak Amerykanie mają tylko technologie? Myślisz że Rosjanie odrazu nałożyli podatek 60%? Nie. Najpierw sami zachęcali zagraniczne koncerny żeby kupowały u nich pola naftowe i przywiozły ze sobą nowe technologie. Jak już się obcy zadomowili to dopiero nałożyli podatek i zmuszali do odprzedania za grosze udziałów rosyjskim firmą. Myślisz że jakby na dzień dobry powiedzieli podatek 60% to ktoś by przyszedł do nich wydobywać cokolwiek?
      • only_the_godfather Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy 15.06.11, 12:09
        Człowieku o czym Ty mówisz. Demokracja w Polsce to została wprowadzona przez towarzyszy z Moskwy którzy zdali sobie sprawę że system socjalistyczny jest nie wydolny. Po prostu goście wykorzystali to że w Polsce zaczęły powstawać jakieś ruchy oporu do zrobienia przewrotu i pozostania pod nowym szyldem na stołkach. Tak naprawdę po za szyldem nic się nie zmieniło.
        • Gość: asd Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.dhcp-docsis.net.tomkow.pl 15.06.11, 13:43
          demokracja nie jest przeciwieństwem socjalizmu lecz dyktatury
          • only_the_godfather Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy 15.06.11, 13:50
            Oczywiście że demokracja nie jest przeciwieństwem socjalizmy bo to jest to samo tylko pod inna nazwą.
    • Gość: M Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.absystems.pl 15.06.11, 12:01
      wedel chyba jako jedna w pierwszych polskich firm zostala sprzedana zachodowi - i to bardzo dawno temu
    • Gość: podatnik Wyprzedalismy polskie firmy IP: *.pzu.pl 15.06.11, 12:03
      to teraz się nie dziwmy, że rośnie bezrbocie i dziura w budżecie.
      • Gość: asd Re: Wyprzedalismy polskie firmy IP: *.dhcp-docsis.net.tomkow.pl 15.06.11, 13:44
        my wyprzedaliśmy? nie, to państwo wyprzedało,
        i dobrze bo państwo nie jest od prowadzenia biznesów
    • Gość: xyz "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.c193.msk.pl 15.06.11, 12:53
      Właściciel NIE JEST japoński tylko koreański:

      en.wikipedia.org/wiki/Lotte_%28conglomerate%29
    • Gość: heheheh WY nadal się oszukujecie ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 13:28
      Powoli nas wykupują ale tak to jest jak ktoś jest słaby i nie potrafi dbać o swoje interesy. Niebawem w tym kraju będzie wszystko tylko że nie POLSKIE!!! BRAWO politycy !!! Oklaski. To teraz pomyślcie zanim postawicie X na wyborach. Wg mnie żadna partia nie pociągnie tego wozu. Do tego potrzeba tego co znoszą kury.
    • Gość: lolo "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.11, 13:56
      Dawniej chłopi zdzierali buty z martwych powstańców, dziś rzucają się na lukratywne stołki.
    • Gość: mimilu Re: "PB"- Wedel może wycofać się ze Świdnicy IP: *.64k.pl 05.02.13, 15:09
      Wedel to jak najbardziej Polska marka, z tradycyjną recepturą. Smak nigdy się nie zmienił, bo wciąż używają najlepszej jakości kakao. Ja bardzo lubię ich produkty, no i oczywiście wspieram naszą gospodarkę i kupuję to co polskie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka