Dodaj do ulubionych

Egzamin brokerski

19.09.13, 19:26
Szukam osób, które chcą zdać lub zdały egzamin brokerski. Ja chciałabym zdać go niedługo, a mam wątpliwości co do niektórych pytań z testów z poprzednich egzaminów. Jeżeli ktoś chciałby podyskutować, proszę pisać w tym wątku bądź na maila gazetowego. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • rtum77 Re: Egzamin brokerski 14.10.13, 10:53
      Witaj,

podchodzę do egzaminu za tydzień, więc można powiedzieć, że jestem na bieżąco (a przynajmniej mam taką nadzieję wink. Jeżeli masz jakieś pytania i wątpliwości pisz śmiało albo tutaj albo na maila: rtum77@gazeta.pl
      jeśli będę potrafił to chętnie pomogę smile

PS. Pytania są dosyć wredne ale.. można się przyzwyczaić, tym bardziej że wiele się powtarza.
    • rozadabrowska Re: Egzamin brokerski 14.10.13, 21:55
      Witam,
      Podchodzę do egzaminu 22 października 2013 r. i siedzę z materiałami całe wieczory, im więcej czytam tym mam większe wątpliwości....w razie pytań proszę pisać na maila: rozadabrowska@gazeta.pl
      • szczota9 Re: Egzamin brokerski 24.10.13, 18:47
        a czy ktoś dopatrzył się jakiś zle skonstruowanych pytań czy żadnej dobrej odpowiedzi ??? gdy oddawaliśmy karty egzaminacyjne jakiś mężczyzna za mną zwróił uwagę egzaminatorowi na to, że w jednym pytaniu nie było żadnej prawidłowej odpowiedzi.. może ktoś wie o które chodziło ?smile
        • sylwiaslu777 Re: Egzamin brokerski 24.10.13, 21:16
          Ja niestety nie pamiętam, generalnie tak się zestresowałam, że ledwo zdołałam odpowiedzieć na wszystkie pytania... Jak się okazuje, błędnie. Ja siedziałem w drugiej kolumnie i chyba czwartym wierszu od przodu i za mną siedzący Pan (sądząc po wypowiedziach stary praktyk) też utyskiwał z przekąsem nad dziwnością zagadnień. Może jednak ktoś tu zajrzy...
        • sylwiaslu777 Re: Egzamin brokerski 24.10.13, 21:38
          Kurka, może można byłoby się odwołać., bo tak złego wyniku jeszcze chyba w historii nie było...
          Moją wątpliwość wzbudziły procenty 2011 do 2012 przypisu składki ( po co komu aż tak dokładne dane....?) i pytanie z kategorii autocasco vs zderzenie z dziką zwierzyną. Nie mówiąc o szczegółowych war. Incoterms i ALOPACH - były chyba 2 albo 3 pytania. Please odezwijcie się z lepszą pamięcią i tak mam doła jak smok
          • rozadabrowska Re: Egzamin brokerski 24.10.13, 22:54
            Ja siedziałam na samym końcu i też piszący obok mnie byli bardzo zdziwieni formułą pytań i szczegółowymi danymi. Niestety nie udało mi się zaliczyć tego egzaminusad
            W czerwcu z tego co pamiętam na 211 zdających zaliczyło 140 osób, także trzeba było coś zmienić żeby nie było łatwo i przyjemnie...
            • vittoriana Re: Egzamin brokerski 25.10.13, 18:48
              Witajcie
              Przepraszam, że tak długo nie odpisywałam, ale nikt nic nie pisał przez dłuższy czas, więc przestałam tu zaglądać.
              Też podchodziłam do egzaminu 22 października i zaliczam się do nielicznego grona szczęśliwców, którzy zdali.
              Udała mi się ta sztuka fuksem, ponieważ byłam blisko progu.
              Zdało około 21% osób, czterdzieści kilka na ponad 220. Jak policzyła moja znajoma, aż 56 pytań było całkowicie nowych! Także osoby, które uczyły się głównie na podstawie testów z poprzednich lat, nie miały zbyt dużej szansy by zdać...
              • sylwiaslu777 Re: Egzamin brokerski 27.10.13, 11:11
                Vittoriana, gratulacje smile
                a czy Tobie się rzuciło coś w oczy w temacie niejednoznacznych pytań? albo może ktoś coś napomknął? Ja we wtorek najprawdopodobniej pojadę do KNF obejrzeć mój test... Proszę trzymajcie kciuki
                • rtum77 Re: Egzamin brokerski 01.11.13, 00:39
                  sylwiaslu777

a jakie są procedury jeśli chodzi o zapoznanie się z własnym arkuszem odpowiedzi? trzeba pisać jakieś podanie o kopię / możliwość wglądu we własny test? Czy wystarczy pojechać osobiście do KNF i poprosić o kopię / możliwość wglądu?
                  • sylwiaslu777 Re: Egzamin brokerski 01.11.13, 11:21
                    Dzwoniłam do KNF, powiedziano mi, że wystarczy mail z prośbą o udostępnienie testu na oficjalny adres mailowy dlu@knf.gov.pl, trzeba podać numer idetyfikacyjny, który dostaliśmy na egzaminie.
                    Tak zrobiłam, po 2 dniach telefon z KNF i zaproszenie na spotkanie. Pojechałam, zobaczyłam i będę pisać odwołanie. Moim zdaniem z tymi oponami masz rację, wydaje mi się, że są duże szanse.
                    Wątpliwość budzi sformułowanie "typowa umowa Autocaso"
                    Typowa, czyli jaka? Standardowa? Nie wiadomo... Przecież owu autocasco ustalają ZU, każdy swoje...
                    Jeśli standardowa, to według mnie i tak to nie tłumaczy odpowiedzi, ponieważ dotarłam do owu Autocaso Warty ( OWU Autocasco Standard), które mówią m.in o tym, że Warta nie odpowiada za szkody polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu ogumienia, chyba, że powstały one wskutek osób trzecich, lub powstały jednocześnie z uszkodzeniem innych części pojazdu ( par. 4, pk 1, 14).
                    Nie jest tu napisane, że Warta nie odpowiada za szkody nie związanie bezpośrednio z wypadkiem komunikacyjnym i moim zdaniem nie można takiego twierdzenia na podstawie tych konkretnych owu wysnuć.
        • rtum77 Re: Egzamin brokerski 01.11.13, 02:43
          nie wiem o jakie pytanie mogło chodzić temu człowiekowi ale dla mnie zupełnie niezrozumiałe i nieprecyzyjne jest pytanie o auto - casco, a konkretnie pyt. 88 zestaw I - tj.:
          Uszkodzenia opon (przebicia) i uszkodzenia nie związane bezpośrednio z wypadkiem komunikacyjnym:
          a) Są pokryte w ramach ubezpieczenia Auto – Casco
          b) Nie są pokryte w typowych umowach Auto – Casco
          c) Są standardowo pokryte w ramach pakietu assistance
          d) Mogą być ubezpieczone na odrębnych warunkach w ramach umowy OC

Wątpliwości:

- nieprecyzyjne określenie okoliczności zdarzenia – uszkodzenie opon (w tym przebicia) mogą nastąpić na skutek bardzo wielu okoliczności, nie wskazano w pytaniu o jakie okoliczności konkretnie chodzi

- nie związane bezpośrednio z wypadkiem ale po pierwsze z czyim wypadkiem (mogę jako jeden z kolejnych uczestników ruchu po kolizji najechać na ostry element pozostający po wypadku innych osób – co wtedy????)

- co oznacza nie są? Czy mamy na myśli większość ubezpieczycieli, standard uznany przez jakieś władze / większość w sensie 3, 5 wiodących ubezpieczycieli w tym segmencie, czy wybrane oferty wybranych ubezpieczycieli? Nieprecyzyjnie określone pytanie jeśli chodzi o oferty ubezpieczycieli

- zgodnie z artykułem Rzecznika Ubezpieczonych www.rzu.gov.pl/vademecum-ubezpieczonego/abc-ubezpieczen/Ubezpieczenia_komunikacyjne_AUTO_CASCO__149 nie są objęte zakresem ubezpieczenia szkody powstałe „w wyniku uszkodzenia lub zniszczenia ogumienia, chyba że powstały one wskutek działania osób trzecich lub powstały jednocześnie z uszkodzeniem lub zniszczeniem innych części pojazdu, objętych ochroną ubezpieczeniową AC”.
          Pytanie nie precyzuje, czy szkoda powstała na skutek działania osób trzecich więc odpowiedź też nie może być jednoznaczna.

- niewątpliwie przebicie opony (a tak wskazano w pytaniu) nie jest okolicznością, w której ma miejsce wyłączenie z tytułu normalnej eksploatacji pojazdu….. co innego pęknięcie starej gumy, co innego przebicie (co od razu wskazuje na działanie innych sił – ostry przedmiot na który ubezpieczony najechał lub działanie osób trzecich – np. „wkurzony sąsiad ze scyzorykiem”wink kiedy to nawet zupełnie nowa opona musi się poddać działaniu sił z zewnątrz, niezależnie od woli ubezpieczającego / ubezpieczonego.

Nie wiem jak Wy ale ja zamierzam sprawdzić w ten weekend OWU 5 ubezpieczycieli mających największy udział w tym rynku. Jeśli ktoś zechciałby sprawdzić pozycje 6-10 to będę wdzięczny. Ciekaw jestem, na jakiej podstawie byłaby odmowa odszkodowania w przypadku jednego ze zdarzeń, o których wspomniałem... nie znam się za bardzo na auto casco ale jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie ciekaw jestem opinii. Ja pracowałem przez pół życia w "życiowych" i tam obowiązywała zasada, że jeśli nie ma czegoś w wyłączeniach, a zakład ubezpieczeń nie jest w stanie udowodnić, że wyłączenia mają zastosowanie, to szkoda była uznawana.. nie wiem jaka praktyka jest w majątku..

ps. szukajcie w pytaniach słabych punktów lub niejasności. Jeśli większość osób się na tych samych pytaniach wywaliła to znaczy, że nie my nie wiemy ale pytania niewłaściwe były i może da radę powalczyć o zaliczenie wszystkim odpowiedzi na te pytania...
          • limanowska1 Re: Egzamin brokerski 02.11.13, 12:21
            zestaw 1, pytanie 13. To pytanie pojawiało się już wcześnie, ale z tego co się dowiedziałem od znajomego pracującego w takich ubezpieczeniach, to tutaj tez nie ma właściwej odpowiedzi. Dwóch zagranicznych Ubezpieczycieli działa w pl w formie oddziałów i nie publikuje wyników dotyczących pl !!! W takim przypadku skąd wie KNF ???
      • rtum77 Re: Egzamin brokerski 05.11.13, 22:43
        Czy ktoś z uczestników teg forum się odwołał? Jeśli tak baaardzo proszę o info do jakiego pytania i jaki był powód odwołania.... Pliiiiizzz może to pomóc to wielu osobom......
    • rtum77 Re: Egzamin brokerski 06.11.13, 15:54
      a czy ktoś z Państwa miał również zastrzeżenia do pkt 73 (zestaw I) ???
      Wynik techniczny polskiego rynku ubezpieczeń w 2012r. kształtował się na poziomie:
      a) ok. (-) 300 mln PLN
      b) ok. 2,7 mld PLN
      c) ok. 3,8 mld PLN
      d) ok. 5,6 mld PLN

Zakładając, że dane przedstawione na stronie PIU www.piu.org.pl/statystyka są prawidłowe to wg moich wyliczeń wychodzi, że wynik techniczny był powyżej 4 mld PLN, a więc żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa...
      Może ja niewłaściwie liczę to będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mnie wyprowadzi z błędu...
        • maggda90w Re: Egzamin brokerski 12.02.14, 12:28
          Witam,
          pytanie do osób podchodzących do egzaminu 18 lutego, jak odczucia? myślicie, że pytania będą równie trudne jak ostatnio? a może się powtórzą, tak jak to było w poprzednich latach?smile
          • m_artaa Re: Egzamin brokerski 16.02.14, 17:48
            Witam,
            Ja podchodzę 18. Co do odczuć to mieszane...mam nadzieję, że tym razem pytania będą łatwiejsze niż ostatnio szczególnie po wszystkich negatywnych komentarzach po ostatnim egzaminie. Czy w kwestii danych dotyczących rynku można się spodziewać pytań za rok 2012? bo nie ma chyba jeszcze informacji na temat 2013?
                • mamalyga1968 Re: Egzamin brokerski 17.08.15, 23:07
                  Witam, przygotowuję do egzaminów brokerskich od kilku lat. Testy to podstawa, ale trzeba znać kontekst pytania. Odszukać pytanie w materiałach i zrozumieć dlaczego odpowiedź jest taka a nie inna. Inaczej zawsze pojawią się nowe pytania, które położą nieznających się na rzeczy. A tak w ogóle egzamin to dopiero początek.
                  P.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka