Dodaj do ulubionych

VEX Windykacja

01.07.15, 10:56
Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą?
Powstała na początku 2015 roku, założył ją były założyciel Armada Polska, który jest mistrzem autopromocji. Jak działają? Czy są skuteczni? Jaki model windykacji realizują?
Obserwuj wątek
   • jeremy.clarkson Re: VEX Windykacja 02.07.15, 13:24
    Chwalą się, że ściągają ekstremalnie trudne długi, właściciel firmy napisał dzieło o pracy windykatora w którym chwali się, w jaki sposób celowo łamie dłużników, nawet tych opornych, więc zastanawiam się, jak to wygląda w praktyce.
    • kamil-sosnowski Re: VEX Windykacja 02.07.15, 13:54
     Czytałem kilka wpisów o ich działalności na forach, nic odkrywczego nie stosują, chamstwo, "metoda zdartej płyty", straszenie ludzi. Cytat nr 1 : "Mam następujący problem z firmą windykacyjną VEX tj. jakoś 2 tygodnie temu przyszły do mnie do mieszkania 2 osoby otworzyła im moja mama (bo byłem w pracy) najpierw kobieta unosiła się żebym zadzwonił do Pana... wręczając mojej mamie kartkę z ręcznie napisanym nr tel oraz imieniem i nazwiskiem(kartka się zniszczyła) jakoś chwilę później natarczywie pukał i łapiąc za klamkę otworzył drzwi mojego mieszkania w średnim wieku mężczyzna i wykrzykiwał coś że ten Pan jest zły i że to pilne i czeka na telefon o de mnie więc mama do mnie zadzwoniła podała numer i oddzwoniłem. Okazało się że jest to W/w firma windykacyjna i chodzi o sprawę nie zapłaconych mandatów MPK Pan zaczął krzyczeć i mi grozić postępowaniem sądowym i że będą wysłani ludzie terenowi do mnie do domu (do tej pory ich nie było) a ja nie dostałem żadnego pisma od nich (twierdzą że wysłane zostały) z dnia na dzień owa firma zaczęła mnie nękać telefonami i nie dawno jakoś 2 dni temu pan zaczął mi grozić przez telefon że pójdę do aresztu. Nie da rady się dogadać i Pan ciągle krzycząc mówi "GDZIE ŚĄ PIENIĄDZE" kilkukrotnie powtarzając to. Próbowałem się dogadać i prosić o rozłożenie na raty lecz powiedziano mi że nie da rady że muszę spłacić wszystko od razu". Generalnie firma bierze to co komornikowi i innym nie udało się ściągnąć i idą generalnie z groźbami po bandzie cytuję: "Rozmowa z Vex to tak jak z jehowcami. Dzwonią zawsze z zastrzeżonych numerów bo używają gróźb i szantażują. Mnie budzą już o 7 rano głuchymi telefonami. Straszą że mnie znajdą i że mam im przynieść pieniądze w zębach. Nękają mimo że sprawę prowadzi już komornik. Straszą że naślą dresiarzy i takie tam. Prowadzą raczej wojnę psychologiczną".
     • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 02.07.15, 19:29
      Kamerka, mikrofon, nagrać wszystko na dysk, umieszczony gdzie indziej, i puścić w internecie, wysłać do prokuratury, bo to zwyczajny bandytyzm. Nikt, i żadna sytuacja, nikomu nie daje prawa do takiego zachowania gdziekolwiek, a co dopiero w czyimś domu.
      Można też na kilka dni podpisać umowę z firmą ochroniarską. Jedno naciśnięcie przycisku i za kilka minut może być ciekawie. Kosztami obciążamy wspomnianą firmę. I też windykujemy, na bieżąco. Dziwię się, że ludzie dają się tak traktować. Moi sąsiedzi roznieśliby takich pajaców.
  • Gość: marian paździoch Re: VEX Windykacja IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 06.07.15, 17:51
   jak działają? identycznie jak armada albowiem to taki jej klon. nie wiem o co markus macinkiewicz ksywa "palladyn wierzytelności" i "rycerz jedi windykacji" pokłócił się ze wspólnikami z armady, ale zapewne o siano :) zabrał więc zabawki, część ludzi i poszedł w pizdu ;)

   zatem znane już historyjki - o dwóch terenowych w sobotę o 21 i żeby czekać w drzwiach z chlebem i solą, upierdliwe telefonowanie do sąsiadów i opierd..lanie ich że nie poszli przekazać wieści sąsiadowi, straszenie różnymi bzdurami, smsy że nikt nie czekał na terenowych i żeby się w piwnicy nie chować oraz wiele innych :)

   ogólnie - żadna rewelacja. zwykłe straszenie, jakie działa na emerytów i robiących w pampersy, bo na pewno nie na kogoś normalnego.
   • jeremy.clarkson Re: VEX Windykacja 06.07.15, 18:33
    > jak działają? identycznie jak armada albowiem to taki jej klon. nie wiem o co m
    > arkus macinkiewicz ksywa "palladyn wierzytelności" i "rycerz jedi windykacji" p
    > okłócił się ze wspólnikami z armady, ale zapewne o siano :) zabrał więc zabawki
    > , część ludzi i poszedł w pizdu ;)

    > zatem znane już historyjki - o dwóch terenowych w sobotę o 21 i żeby czekać w d
    > rzwiach z chlebem i solą, upierdliwe telefonowanie do sąsiadów i opierd..lanie
    > ich że nie poszli przekazać wieści sąsiadowi, straszenie różnymi bzdurami, smsy
    > że nikt nie czekał na terenowych i żeby się w piwnicy nie chować oraz wiele in
    > nych :)

    No, jeżeli byli wspólnicy to małżeństwo, to ludzie sypiający ze sobą nie potrzebują tego trzeciego.
    Gość sprawia wrażenie niesamowicie zadufanego w sobie i przekonanego o własnym geniuszu. Tak zadufanego, że aż popełnia szkolne błędy. Jak można bowiem napisać książkę, w której otwarcie się przyznaje do świadomego i celowego robienia koło dupy dłużnikom w ich otoczeniu? Gdyby kiedykolwiek miał do czynienia z VEXem i wierzytelnością sporną, to szefa takiej firmy wsadziłbym do ciupy, a jako dowód dołączył do aktu oskarżenia (nawet prywatnego) tę jego książeczkę.
    • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 07.07.15, 01:31
     A ja się zastanawiam, dlaczego ten człowiek przez tyle lat jest bezkarny.

     Nie ma znaczenia, czy chce te swoje groźby zrealizować, czy tylko "tak sobie" gada. Tym bardziej, że - jak piszecie - wydzwania do obcych ludzi. Nęka ludzi, grozi, straszy, by wyłudzić od nich pieniądze, bo nie sądzę, by miał te żądania udokumentowane.
       • Gość: naturia01 Re: VEX Windykacja IP: *.play-internet.pl 20.07.15, 18:40
        Moi drodzy, powiem jak to wygląda z drugiej strony słuchawki.
        Rzeczywiście p. Marcinkiewicz odszedł z Armady (albo został z niej wywalony jak to chwali się pani prezes, wszystko jedno jak dla mnie). Z p. Marcinkiewiczem miałam przyjemność współpracować, zdania na jego temat są podzielone, ale nie o tym chciałam. Uważam że firmy windykacyjne jak Armada i VEX są potrzebne. Gdyby nie takie firmy, które działają na granicy (ale nie przekraczają owej granicy) to dłużnicy by pieniędzy nie oddawali. Wiem z doświadczenia że dłużnicy często koloryzują spotkania z windykatorami terenowymi. Windykacja terenowa nie jest po to by straszyć a po to by doradzać. Niby jest to stosowane jako sankcja (aczkolwiek nie we wszystkich firmach) ale tak naprawdę niekiedy jest to ten czynnik który motywuje do spłaty. A więc moi drodzy, jeżeli dzwoni do was Vex czy Armada to odbierzcie i porozmawiajcie. To w jaki sposób będzie prowadzona rozmowa zależy również od was. Pozdrawiam serdecznie.
     • zoil44elwer Re: VEX Windykacja 14.11.16, 11:30
      Gość portalu: szpak napisał(a):

      > A ja się zastanawiam, dlaczego ten człowiek przez tyle lat jest bezkarny.
      >
      > Nie ma znaczenia, czy chce te swoje groźby zrealizować, czy tylko "tak sobie" g
      > ada. Tym bardziej, że - jak piszecie - wydzwania do obcych ludzi. Nęka ludzi, g
      > rozi, straszy, by wyłudzić od nich pieniądze, bo nie sądzę, by miał te żądania
      > udokumentowane.
      Wyrok sądu który może egzekwować tylko komornik choć prowadzący 'swoją' działalność gospodarczą to jednak mający umocowanie w.....prawie(?)/Może być policjantem i prokuratorem tzn wejść do mieszkania dłużnika z "drzwiami" nawet podczas jego nieobecności,zrobić mu rewizję osobistą......Komornik(prywatna działalność gospodarcza przy sądzie) może być "sądem" tzn ukarać grzywną....To jest chore prawo ale pod kontrolą(?) sądu.Natomiast bandyckie działania tzw windykatorów są życzliwie tolerowane przez polskie państwo "prawa"!! Państwo rządzone przez lewaków i prawaków,liberałów i konserwatystów,przez czerwonych,czarnych,białych,zielonych,nulli coloris.......
  • Gość: IND Re: VEX Windykacja IP: 212.180.210.* 20.09.15, 11:03
   Jeżeli ktoś określa się mianem "Windykacja" to już samo z siebie świadczy o tym, że niewiele może i potrafi. Windykacja to najczęśćiej wysyłanie pisemek, smsów, telefonowanie. W skrajnym przypadku grzeczna wizyta u dłużnika. To co potrzebuje wierzyciel to firma EGZEKUCYJNA. Jest tylko kilka skutecznych w kraju. Działają zdecydowanie ale zgodnie z prawem.
  • Gość: Viki1210 Re: VEX Windykacja IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.11.15, 17:39
   od 2 dni przesyłają mi sms-y poprosiłam o kontakt telefoniczny nie oddzwaniali, sms-y w bardzo niewybredny sposób sugerowały, że jestem nieuczciwa itd. Numer jest firmowy i korzystały z niego też inne osoby. W końcu zadzwoniłam, okazało się, że sms-y są kierowane do osoby, której nieznam....zażądałam zaprzestania, ale wtedy Pani stwierdziła, że i tak będą wysyłać te sms-y bo taki numer ma podany. Okazało się, że kolega również na numer służbowy dostaje od nich sms-y. Postanowiliśmy połączyć siły i sprawę zgłosić na Policję. Czy ktoś z Państwa ma podobne doświadczenia? Jeśli tak prosimy o zgłoszenie tego na policję to powinno oduczyć firmę takich zachowań
  • Gość: Kumpello1978 Re: VEX Windykacja IP: *.petrus.pl 04.02.16, 16:48
   Boże co to za firma wali na ty do 37 latka czyli do mnie ani mowy o ugodzie miałeś oddać uważaj jak przyjedziemy . Masakra a ja dziś przed chwilą chciałem się ugadać a tam facet krzyczał i walil na ty. Czy faktycznie nie idzie się ugadać z nimi mam 330 zł. Nie mogę od razu oddac a chcialem po 50 zł miesięcznie ani mowy.
   • Gość: kumpello1978 Re: VEX Windykacja IP: *.petrus.pl 04.02.16, 17:40
    Jeszcze raz dzwoniłem po bardzo długim oczekiwaniu odebrała kobieta dziwne zachowanie ani mowy opcji ugody . Zaczeła wrzeszczeć że czas 24 godz. za 2 dni na adresie będą co mam robić. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem dzwoniąc tam bo cały chodze. Facet teraz kobieta wyzywała dziwne zachowanie z kim mieszkam podac rodzine podałem mame do mamy też dziwnie mówla . Ludzie masakra pierwszy raz mam taką firme. Nie mam teraz od razu 330 zł a chciałem po 50 zł nie ma opcji.
    • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 05.02.16, 03:17
     Ty naprawdę wszystko to bierzesz na poważnie.... Wystarczy huknąć przez telefon..... Do tego jeszcze wystawiłeś im swoją matkę.

     Po jakiego grzyba do nich dzwonisz, z takimi idiotami się nie rozmawia. I nic im nie płaci, bo to zwyczajni bandyci. Ściągną od ciebie nie 330, a 1330. Jak dzwonią podnieś słuchawkę i odłóż przy włączonym dyktafonie. Matka też niech tak zrobi. Niech sobie pokrzyczą.

     Zrób, jak mówi Paździoch. Nagrywaj i na policję razem z matką, za groźby karalne. I pilnuj listów poleconych.
    • unhappy Re: VEX Windykacja 05.02.16, 08:27
     Gość portalu: kumpello1978 napisał(a):

     "Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem dzwoniąc tam bo cały chodze."

     I o to chodzi, żebyś cały chodził. Jogurty z drugiej strony słuchawki wyczuły świeżą krew i tak będą cię zaganiać aż padniesz, a oni z twojego truchła wysączą sobie prowizję. Zważywszy na stan twoich nerwów, to mądre rady udzielone przez moich przedmówców pewnie niewiele ci pomogą. Jedyne co mogą zrobić żeby odebrać kasę to cię zastraszyć - już prawie im się udało.
     • feelloved Re: VEX Windykacja 05.02.16, 13:04
      Też miałam rozmowę z tą firmą. To nie są negocjacje, tylko straszenie wizytą domową. Żadne argumenty i próby deklaracji spłaty nie są brane pod uwagę, trzeba to zrobić natychmiast, bo zlustrują firmę, napiszą do klientów itd. Czy mają do tego prawo? Oczywiście, że nie unikam oddania długu, bo mam jego świadomość, ale każda propozycja jest negowana. Poradźcie, co z nimi zrobić...
      • kitusi Re: VEX Windykacja 29.08.17, 19:34
       uspokój się bo nerwy nic nie dadzą. Uwierz mi jestem już po etapie rozmów z nimi - tak jak ty - sądu i komornika. Wiec i tak wszystko pójdzie własnym torem, więc po co sie denerwować.
   • Gość: kumpello1978 Re: VEX Windykacja IP: *.petrus.pl 05.02.16, 11:26
    No proszę odezwał się NIE złodziej prawy człowiek z wielką kulturą słowną. Po pierwsze jestem winny firmie a nie im z Vex a to że prowadzą bezczelny sposób windykacje to szkoda słów. Mam windykacje w firmie BEST z Gdyni i powiem że nie spodziewałem się tego od BESTu . Miałem 5300 zadłużenia oni to kupili dostałem od nich list zadzwoniłem i tu zaskoczenie . Pracownica BEStu zaproponowała mi abym od razu spłacił całość wtedy zejdą z 1 tyśiaca lub na raty wtedy przestaną mi naliczać odsetki umowa zero odsetek na co się zgodziłem w lutym spłacam ostatnią rate . To samo KRUK super firma dogadać się można a windykator z KRUKa miły i uprzejmy była kobieta teraz mężczyzna oboje super. Tylko ta bezczelna firma z panem i panią w sposób arogancki odnoszą się do ludzi. Tylko że oni sami pewnie mają długów po uszy. Dziękujem za nazwanie mnie gamoniem miłe to . Ty mnie podrywasz ? hehehe . No teraz myślę czy nie jesteś od nich ale spoko pozdrawiam .
     • zoil44elwer Re: VEX Windykacja 14.11.16, 12:24
      Gość portalu: marian paździoch napisał(a):

      > tak przy okazji do tych ugód z Best i Kruk - z nimi da się wygrać w sądzie. ale
      > jak ugody podpisane... pozostaje pytanie czy w momencie podpisania ugód roszcz
      > enia były przedawnione czy nie? jeśli były przedawnione - to nadal można wygrać
      > :)
      Ignorowałem listy i telefony od Kancelarii Navi Lex która kupiła moje długi od TV Neowsin.Uzyskali w sądzie (tryb uproszczony) nakaz zapłaty.Ale skutecznie złożyłem sprzeciw tzn sąd wyznaczył rozprawę,także dzięki dobrym radom dobrych ludzi z tego forum-DZIĘKI! Ale do dnia rozprawy przez 6 miesicy otrzymywałem monity o zapłatę sumy (750 + odsetki i koszty adwokackie za 4 lata) tj zasądzonej w I etapie sądowym.W styczniu br sąd przyznał mi rację i oddalił roszczenia tzw wtórnego wierzyciela tj kancelarii Navi Lex.Ja emeryt byłem 'lepszy" od prawników.Jakim cudem? Ale chyba Navi Lex odsprzedała mój dług "lepszym" frajerom windykacyjnym bo zacząłem dostawać telefoniczne żądania spłaty długu i pogróżki.Po 3-krotnej konwersacji przestałem odbierać na swoim telefonie(stacjonarnym z wyświetlaczem numerów przychodzących) nieznane mi numery.I jest spoko.
    • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 05.02.16, 16:13
     Jak widzisz są różne metody dojenia dłużnika. Jeszcze niedawno również te firmy stosowały podobne metody działania. Do niektórych już dotarło, że uprzejmością można więcej zdziałać, bo chamstwo i pazerność powoduje reakcję dłużnika odwrotną od oczekiwanej. A tak, dopieszczony dłużnik płaci bez szemrania te horrendalne haracze, i wszyscy są zadowoleni.

     Twój rzeczywisty dług to nie więcej niż 1/3 kwoty, którą spłacasz tym złodziejom. W długach z firm pożyczkowych to jeszcze mniej. Kiedyś dano tym firmom, funduszom i komornikom zielone światło na ściąganie długów. Jak to wykorzystali, to co jakiś czas dowiadujemy się z mediów. A to tylko wierzchołek stożka. Gdyby rzetelnie prześwietlono te działalności, 90% pracowników i cała kadra wylądowałoby w więzieniach.

     Dlatego długo jeszcze poczekamy na normalność w tej dziedzinie. I to dłużnika będzie się szczuć i wyzywać od złodziei, a nie tych, którzy ich okradają ściągając mafijne haracze. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że robią to przy pomocy aparatu sprawiedliwości, który powinien stać na straży sprawiedliwości i eliminować patologię.
     • Gość: 85ru Re: VEX Windykacja IP: *.dynamic-ww-3.vectranet.pl 06.02.16, 20:53
      Tak, też uważam, że wydzwanianie i obrażanie dłużników jest poniżające i powinno być jakoś zastopowane.
      Dlatego gdy sam zajmowałem się windykacją to nikt poza jednym telefonem informacyjnym i wezwaniem z dłużnikiem nie rozmawiał, tylko po prostu po uzyskaniu nakazu komornik zajmował pensję, a jeśli była za mała to szukał jednostek uczestnictwa, akcji (przy dużych długach opłaca się wysłać zapytania do wszystkich biur maklerskich/funduszy), jeśli dłużnik z racji swojego profilu nie miał w/w lub był gołodupcem i pracował na czarno to ustalało się miejsce pracy, dokumentowało fakt pracy, a następnie uświadamiało dłużnika, że albo spłaca, albo pracodawca ma donos i groźbę kary (a wtedy na 99% wykopie dłużnika z roboty), większą trudność stanowiło udowodnienie faktu dostawania części kasy pod stołem, aczkolwiek nie było niewykonalne.

      Tak jak zaznaczyłem na wstępie, nękanie dłużnika bezsensownymi telefonami, pokrzykiwanie na niego etc uważam za zdecydowanie niedopuszczalne.
      • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 07.02.16, 17:52
       Kiedyś windykacją zajmowały się głównie kancelarie prawne adwokatów i radców. I wyglądało to mniej więcej tak, jak opisałeś. I nadal się zajmują, bo jak chce się dorwać klasycznego oszusta, prezesa spółki z ferajną, zadłużającego kolejną spółkę, to tylko przez takie biura. W Gazecie opisano właśnie gang, który "skupował" takie zadłużone spółki. Mam nadzieję, że prokurator zajmie się również prezesami, sprzedającymi te zadłużone spółki.
         • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 19.02.16, 02:31
          Wszystkim windykatorom, a także wszystkowiedzącym mądralom i szydercom, życzę, by w czasie rzeczywistym przerobili temat bycia dłużnikiem w Polsce. Zawsze można znaleźć się po tej drugiej stronie. Teraz się cieszycie, że okradliście dłużnika na kilka- lub kilkanaście tys., często więcej. Pieniądze nie śmierdzą, ale.... Nie chciałabym być w waszej skórze za lat np. 20, bo wtedy pewnie zrozumiecie w czym uczestniczyliście. Większość z was będzie to podgryzać przez resztę życia, bo psychiki nie da się wymazać gumką.
       • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 12.02.16, 13:08
        Wyłudzanie pieniędzy od ludzi to na pewno jest pożyteczne działanie?
        Żeby pracować w polskiej windykacji i ściągać haracze dla zwyczajnych bandytów, trzeba być młodym i głupim, albo mieć inteligencję na poziomie debila.

        Czym się różni taki windykator od gościa stającego przed człowiekiem na pustej ulicy, z nożem w ręce, i mówiącego - wyskakuj z portfela.
       • zoil44elwer Re: VEX Windykacja 14.11.16, 12:34
        Gość portalu: Koridan napisał(a):

        > Skoro to wkurza to znaczy ze te dzialania sa pozyteczne i skuteczne. 3 spusci n
        > a szczaw, a 7 po kilku takich telefonach i wizytach zaplaci dla spokoju.
        7 spuści na szczaw-3 zapłaci! Odkupują długi za bezcen to i nawet przy 30% skuteczności 'windykacji' ten proceder jest opłacalny.
   • inletltd Re: VEX Windykacja 19.02.16, 12:13
    Możesz ich ewentualnie zapytać czy się nie zmęczyli i wskazać najbliższy hotel. Wpuszczać absolutnie ich nie musisz. Zamknij drzwi i tyle. Nie mają prawa do rozwiązań siłowych. Nie mają również prawa do informowania sąsiadów po co przyszli, rozpytywania sąsiadów i tak dalej.
   • Gość: Kumpello1978 Re: VEX Windykacja IP: *.petrus.pl 19.02.16, 16:24
    Nie u mnie nie byli jak na razie . Ma pan nie jaki Orgierd przyjechać z pracownikiem na nie milą jak wyraził w e-mailu i smsie rozmowie. Nie wiem czy byli u kogoś pewnie tak lecz u mnie nie. Tam odbiera wrzeszczący i agresywny pan oraz krzycząca pani. Żadne ugody z nimi. Specjalnie nie jaki pan Orgierd pisze aby zadzwonić i się ugadać a jak siędzwoni żadne ugody tylko depresja po rozmowie.
    • Gość: Lawenta Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 19.02.16, 18:55
     Słuchajcie nie dajcie się dymać i łapać na sztuczki bulterierów prezesiny Marcinkiewicza. Napisał książkę dla swoich windykatorów idota ujawnia jak windykator ma zgnoić dłużnika i jakie sa na nas sztuczki. Przeczytajcie książke i jak was beda kundke z vexa atakowac to ich splawiajcie trikami Marcinkiewicza :P

     www.matras.pl/zawodowy-windykator-tom-1-model-marcinkiewicza,p,224759
     • mordimer.madderdin Re: VEX Windykacja 20.02.16, 04:22
      Grafoman i mitoman - takie mam zdanie o o autorze tego chłamu.
      Świat raczej nie docenił tego pięknego umysłu.
      Facio zapewne musiał wydać to za własne pieniądze, teraz usiłuje odzyskać poniesione koszty.
      Choćby z tego powodu nie warto wydać na "to" ani złotówki.

      Niech go wspomoże... Jedi?
      (dla niewtajemniczonych - autor porównuje windykatorów do postaci z "Gwiezdnych wojen")
       • mordimer.madderdin Re: VEX Windykacja 23.02.16, 02:51
        Ależ kupuj, każdy ma prawo wydać swoje pieniądze zgodnie ze swoją wolą.

        Ja - wyraziłem swoją opinię, opartą na lekturze wywiadu z typem ( podlinkowanego kiedyś przeze mnie na forum ), a także na znajomości branży i tzw. doświadczeniu życiowym wynikającym z kontaktów z dobrymi paroma tysiącami osób.

        Jeśli ty to nazywasz "szalonym opluwaniem jadem", to albo usiłujesz reklamować grafomanię Marcinkusa czy jak on się tam woła, albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

        Ta ostatnia przypadłość w kontekście wartości literackiej i merytorycznej reklamowanego dzieła jest w sumie bez znaczenia - i tak nic nowego nie wniesie do twego stanu posiadania.

        I na tym może zakończmy poboczny wątek literacki - kolejne wpisy poza głównym tematem wątku będą usuwane. Jak odczuwasz przemożną potrzebę pisania - załóż sobie odrębny.
  • montana30 Re: VEX Windykacja 24.02.16, 16:19
   Znowu wypisuje do mnie ten Debil Olgierd ze bedzie ze juz jedzie z Wrocławia ze ma 8 ludzi u mnie w mieście i mam byc w domu bo o 21 bedzie !? Czy to możliwe czy ob naprawde przyjeżdża do ludzi !!! Nie ukrywam ze boje sie tego tym bardziej Ze mieszkam z mama ktora nie bedzie zadowolona z takiej wizyty ! Pomóżcie cos
  • montana30 Re: VEX Windykacja 24.02.16, 17:58
   Otrzymałam takiego sms:
   Olgierd Zawada z tej strony. Ponieważ wielokrotnie wprowadzano mnie w błąd, wyjeżdżam na podany w umowie adres z Wrocławia. W tej miejscowości mam 8 DŁUŻNIKÓW. Na ten dres dotrę najwcześniej po 21 .Proszę przygotować dowód pożyczki która miała być do dziś dokonana w całości , w razie braku będę chciał aby pojechać ze mną na całodobowa pocztę i wpłacić dług jeszcze dziś. Jeśli nikogo nie zastanę poproszę sąsiadów aby przekazali moją wizytówkę. Jeśli wizyta nie chciana albo zapóźnia pora to dzid do 15 proszę wpłacić pieniądzem i wysłać dowód wpłaty. W razie braku dowodu wpłaty lub tel proszę czekać dziś przy drzwiach bo jadę ze swoim partnerem na ten adres. Proszę sprawdzić maile.
   • inletltd Re: VEX Windykacja 24.02.16, 18:24
    Zapewne u nikogo nie byli. Chętnie bym z nimi porozmawiał sam na sam. Niestety pewnie nie będą chcieli. Tak - łamią prawo. Możesz wezwać policję. Wtargnięcie do mieszkania (stanie pod drzwiami w sumie też) to jest zakłócenie miru domowego. Co prawda są pewne wyjątki, ale tutaj to nie nastąpi. To jest bardzo stary przepis. Reguluje go art 193 KK.
   • Gość: kumpello1978 Re: VEX Windykacja IP: *.petrus.pl 26.02.16, 10:02
    Hehehe czyli nie jaki pan Orgierd obsługuje ze swoim partnerem całą Polskie. Jak tak czytam to te same teksty w smsach otrzymują wszyscy. Też do mnie jechał ale dodał że jak nie zapłaciłem wezmie mnie na cało dobowa poczte której u mnie nie ma bo poczta pracuje do godz . 18 i tam przy nim mam zapłacić. Do mnie jechali już kilka razy i nie dotarli. A dzwonić nie będę już do VEX gdyż ta pani i pan co odbierają telefon wyzywają i wrzeszczątam czyli bez sensu a i dodzwonić sięnie idzie czas do czterech minut a to cały dzien potrwa.
     • martatarka77 Re: VEX Windykacja 28.02.16, 22:20
      Ja w ich sprawie jestem umowiona z radca prawnym jeżeli mi doradzi zglosze sprawę na policje. Dwa razy dziennie dostaje smsy z jada ale co najlepsze nie mam żadnego zadłużenia w firmie lendon ? ! Wysyłam email pisma od lendon a oni swoje. To są jaja w h*j
     • tadusz03 Re: VEX Windykacja 10.03.16, 19:49
      Gość portalu: marian paździoch napisał(a):

      > trzeba mieć mocne nerwy i być naprawdę cwaniakiem by podjąć się rozmowy z tymi
      > sk*rwysynami i nie dać się zaszczekać...
      >
      > oczywiście polecam doniesienia do odpowiednich organów, art. 107 kw i 190a kk

      na tę okoliczność wciskało mi się czerwoną słuchaweczkę więc dziad oddzwaniał : )) , dzięki temu skoro on oddzwonił to piłeczka była po mojej stronie i ja jakiegoś Łukasza (bo nijak nie nie można było zrozumieć kto to jest) zagadałem. byłem bardziej zajadły : )) miał pecha , bo w tym dniu byłem trochę nie w sosie , a gdyby uważnie czytali maila to by wiedzieli, że nie dzwonią do dłużnika tylko do koordynatora grup wsparcia : )) Mamy kilka osób , którym maile Vex przesyłał i jakoś do dzisiaj nigdzie nie dotarli :)) za to ofiary uporczywego nękania
      jak podałem im z jakiego nr tel. dzwoni rzekomy Olgierd : )) , podawały nr tel.dalej swoim znajomym. mieli wszyscy ubaw : )) , w ciągu jednego dnia ponad dwieście prób połączeń i smsów. pewnie nie dał rady dzwonić do klientów bo oni jak na złość w jednym czasie dzwonili do niego : )) . więc my mamy chwilowo z ich mailami : )) , gdy wznowią je , uszykujemy zgłoszenie do prokuratury.
  • montana30 Re: VEX Windykacja 25.03.16, 13:12
   Dzis SMS którego nie ukrywam wystraszyłam
   Sie i nie wiem co mam myślec !!!!! ....W wielka sobote planujemy wizyte naszych 2 windykatorow na tym adresie miedzy 16:00-21:45 w zwiazku z odmowa oddania dlugu LENDON.PL. Prosze oddac dlug na konto: 56 1090 1043 0000 0001 2107 6504 i zadzwonic 713067880 a dowod wplaty wyslac na fax@vex.com.pl - TYLKO WPLATA ZATRZYMA WIZYTE WINDYKATOROW. VEX
   • jeremy.clarkson Zapowiedź wizyty w Wielką Sobotę.... 03.04.16, 21:21
    Jak najbardziej kwalifikuje się jako nękanie, w kontekście wzbudzania poczucia zagrożenia. Tym prostym sformułowaniem chłopcy z VEX strzelili sobie w stopę, ponieważ w polskiej tradycji i kulturze okres Triduum Paschalnego jest czasem szczególnym. Formalnie jest to zwykła sobota, ale w praktyce jest to wigilia Świąt. Zwłaszcza ta zapowiedź godzin popołudniowo-wieczornych, gdzie w kościołach odbywają się nawet msze rezurekcyjne.
    Jak ktoś ma czas i jaja, może pociągnąć temat i zgłosić sprawę organom ścigania. Sprawa do wygrania.
   • guest30 Re: VEX Windykacja 16.04.16, 12:25
    A czy jak napisali ten sms. To podali na jakim adresie... bo przecież sam nr telefonu nie wskazuje gdzie mieszkasz!!! Czy kiedykolwiek przysłali pismo- list z wezwaniem do zapłaty... Tez miałem z żoną zadłużenie w lendon.pl i sytuacja była pewnie taka sama. Zawada, Rychlik takie nazwiska były podawane. Ci widykatorzy nic nie mogą, a tak naprawdę to oni wydzwaniają do ludzi mieszkających w okolicy, których numery biorą z książek tel i w ten sposób przysyłają windykatorów... U nas była przysłana kobieta w wieku ok. 60- 70 lat. Nagadali jej głupot ze to niby znajomy który nie może się z nami skontaktować i żeby podala jego numer abyśmy to My się odezwali. Ludzie głupi latają bo myślą że się coś stało i przychodzą miałem takie trzy wizyty. NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ I NIE WIEŻCIE W TE WIZYTY... My mimo tego ze spłacaliśmy dwa razy w miesiącu po 100, 150 zł. i tak były i meile i smsy. Krótko mówiąc to są pojeba....ni ludzie.....
  • montana30 Re: VEX Windykacja 26.03.16, 22:22
   Ja jestem z Plocka , niektórzy mowia ze to system wysyła te SMS ! Oby tak było ! Dziwne ze tyle osób juz zgłosiło ich do prokuratury a oni nadal straszą ludzi i nic z nimi sie nie robi!!! Parodia jakas ! Jakby zwykły człowiek znęcał sie nad kimś psychicznie wiedzieliby co maja zrobic a jak widac z tą firma zaj..baną VEX nie bardzo i uchodzi im to na sucho a właściwie temu Ch..jowi Olgierdowi!!!!!!
   • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 27.03.16, 12:46
    SMS-y wysyła komputer. Odbywa się to na takiej samej zasadzie, jak wysyłanie korespondencji seryjnej. To tylko kilka kliknięć myszą. Kto poznał bliżej Worda, wie o co chodzi. Jeśli wysyłane są z telefonu, to też wystarczy kilka kliknięć palcem. Dzisiejsze telefony to podręczne komputery.

    Jeżeli jest to systemowe działanie tej firmy i wiadomo, że wiele osób już zgłaszało to do prokuratury, czy policji, to trzeba się skrzyknąć i wysłać zbiorowe pismo do prokuratury generalnej, ze wskazaniem prokuratur do których składano zawiadomienia, oraz do wiadomości ministra sprawiedliwości, czyli do pana Ziobry.

    Składając zawiadomienie w swojej sprawie można opisać ten problem jako dodatkowe uzasadnienie swojego zgłoszenia do prokuratury. Kopię swojego pisma wysłać do MS i UOKiK, z wnioskiem o zbadanie sprawy z urzędu, skontrolowanie firmy i podjęcie działań, bo zachodzi podejrzenie, że firma z założenia działa w sposób rażąco sprzeczny z prawem, może również wyłudzać od ludzi nienależne pieniądze. Wielu zapewne dla świętego spokoju, lub ze strachu płaci, nie pytając dlaczego tyle żądają i jak to jest rozliczane.
   • guest30 Re: VEX Windykacja 15.04.16, 20:35
    Wiesz co miałem z żoną tez z nimi do czynienia i oprócz jakiegoś zajeb....nego Zawady jeszcze jakiś Rychlik występuje w tej parodii firemki psychicznie chorych ludzi. hehehe... on nic nie mogą nic zrobić... a ich wiadomości typu już jedziemy do ciebie albo inne są po prostu warte tyle co oni sami tzn. dupę można sobie nimi podetrzeć...
  • Gość: szpak Re: VEX Windykacja IP: *.centertel.pl 02.04.16, 00:07
   Trudno oprzeć się wrażeniu, że wątek jest podtrzymywany przez samych zainteresowanych, wymienionych w nazwie wątku. Wątek od dłuższego czasu na topie. Biznes się sypie, coraz mniej naiwnych, więc trzeba trochę towarzystwo postraszyć, narobić szumu.


  • guest30 Re: VEX Windykacja 14.04.16, 16:30
   A ja dla odmiany napiszę wam że spłaciliśmy z żoną swój dług jakiś czas temu, Dzisiaj dostaje sms, że ich system zarejestrował mój numer i żebym się z nimi skontaktował bo wyślą terenowego windykatora. Wiecie co oni robią??? Dzwonią do ludzi wybranych w książce telefonicznej podają się za jakiegoś znajomego który to niby nie może się z nami skontaktować, dają tym osobom adres zamieszkania podaja imię i nazwisko i wysyłają ich do was że niby to pilna sprawa i każą aby przekazywali numer tel. pod który macie dzwonić. Czy to nie jest karane... CZego oni mogą jeszcze chcieć??? spłaciliśmy już cały ten dług który mieliśmy.
  • guest30 Re: VEX Windykacja 14.04.16, 16:35
   A może, by tak się skrzyknąć i narobić im brudu składając zbiorowe zawiadomienie o nękaniu??? ludziska co wy na to??? przecież nawet dłużnik w tym kraju musi być jakoś chroniony???Piiszcie odzywajcie się. A ja działając w tej sprawie, potpytuje ludzi i mam pomysł. Znajomy podpowiedział mi żeby zaangażować telewizję w tą sprawę, oni się zajmą wszystkim a i pozbędziemy się z rynku takich firm... to trzeba nagłaśniać....